Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

 

 

Zamierzam sie zabrać za zrobienie granatnika "Pallad-D" (http://www.wp.mil.pl/pliki/Image/obrazki_do_stron/strona_65_pallad.d.jpg) Jednak nigdy w życiu niemiałem w ręku i niewidziałem granatników asg, dlatego mam pare pytań:

 

- Na jakiej zasadzie odpalany jest granat w granatnikach asg ?

- gdzie w tym granatniku jest "spust" ? (na fotkach go niewidzie :P)

- czy ten granatnik jest "łamany" czy wysuwany, gdzie sie wsadza granat ?

 

 

 

Prosiłbym o wrzucanie tu wszystkich linków i fotek które mogą mi pomóc.

Z góry dziękuje.

 

 

Pozdrawiam Marcin.

Link to post
Share on other sites

Nie lepiej zrobić granatnik M203. Chyba prostszy w konstrukcji, a jeśli chodzi o napęd, to można zrobić prochowy, ale za to zawiaski mogą być, więc proponuje coś takiego jak granat, tylko że petarda by była na dnie. Nie wiem jak to narazie zrobić, ale się za to wezme chyba też.

Link to post
Share on other sites

Wsadzająć nabój co2 aluminowa zaślepka jest od razu przebijana,gaz nie leci bo zawór jest zamknięty,spust w granatniku naciskając nacisałby w zawór i go otiwerał,strzelało by to kulkami a nie nabojem,nabój użyty byłby jako gaz do napędu,zapomniałem narysowac nakrętkę na końcu tego naboju która by go trzymała w uszczelce.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

 

 

Gdybym chciał zrobić granatnik na petardy niezakładałbym tematu w gazowych, socom pomysł na Twój granat bardzo mi się podoba może coś mi z tego wyjdzie, jednak prosiłbym o informacje o samym granatniku

interesuje mnie przedewszystkim sposób "ładowania" go granatem

i zespół spustu. Mam jeszcze jedno pytanie jaką średnice ma mieć dokładnie granatnik żeby pasował do niego granat 40mm, ma mieć 40mm czy ~41mm ?

 

 

ps. us socom widziałem fotki Twojej eMki i jestem na prawdę pod wrażeniem gratulacje :)

 

 

 

 

Pozdrawiam Marcin.

Link to post
Share on other sites

Marcinie zauwazyłem że mieszkamy bardzo blisko siebie,Supraśl jest 15km od Białegostoku :D A co do mojej eMki to dzięki,cieszę sie że się podoba :D A granatnik pallad łamie się na poł w bok i wsadza granat,a średnica wewnątrz powinna byćo 0,5 mm większa od srednicy granatu ,będzie wchodził lekko a zarazem nie będzie luźny.A spust to tak zrobić najlepiej tak(coś w tym stylu) granatnikdo7.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Średnica zewnętrzna granatu - w najszerszym miejscu 39mm - nie licząc tego kołnierza który jest szerszy po to żeby granat zatzrymać w lufie.

 

Granat detonujesz uderzając czymś w zawór (udajacy spłonkę) z tyłu granatu - można to zrobić nawet palcem. Sa granatniki nasadkowe - strzelasz kulką w ten zawór i bum!

 

Najprostszy sposób na zrobienie granatnika to wykorzystanie mechanizmu z jakiegoś springa. Naciągasz go a coś przyklejone do tłoka przechodząc przez dysze uderza w zawór powodując detonację. Oczywiście wszystko co ma zwiazek z lufą i komorą HU zostaje usunięte.

 

W Palladzie nie ma takiego spustu jak w innych granatnikach.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wam za pomoc, ale czy orientuje sie ktoś gdzie w Palladzie do cholery jest "spust" ? w necie niemoge znaleść nic konkretnego i żadnych dokładniejszych fotek :x us socom wiesz może w którym miejscu i w którą strone pallad sie łamie ? (możesz zaznaczyć linia na zdjęciu :P )

 

 

 

ps. wiem gdzie jest supraśl, może kiedyś spotkamy się na jakiejś strzelance :)

Link to post
Share on other sites

w Palladzie "spust" jest dwustopniowy tak dla bezpieczenstwa.Dziala w skrocie tak ze lapiesz mechanizm od dolu, palcami sciskasz bezpiecznik a kciukiem zwalniasz blokade iglicy, musialbys se strzelic.W kazdym razie nie ma tam typowego spustu jak np w M203.

Link to post
Share on other sites

Wybaczcie za ot, ale niechce zakladać nowego tematu, a mam nurtujące mnie pytanie:

 

Czy są jakies granatniki do ak, ale tansze niz te ktore mamy na rynku ?

wszystko mi jedno na co i z jakiego materiału byle by wyglądały.

 

pokusiłbym sie o zrobienie takiego, ale nie wiem jak w nim działa mechanizm spustowy.

 

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dużo o tym czytałem, oglądałem filmy i nawet wpadło mi parę pomysłów, no ale sam niewiem.

 

szkic mojego pomysłu, który działał by na zasadzie potato guna, którego pewnie nigdy nie zrobie...

 

1nd1.th.jpg

 

nie wiem tylko czy prostota tej konstrukcji zadziała

 

a poźniej można by było już się bawic i tworzyć

 

strona65rpg7ds7.th.jpg

4656dsc007152largemn4.th.jpg

weapons40ar4.th.gif

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...