Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

numeracja kontraktów USA (np. w M65)


Recommended Posts

Przykładowy numer:

 

DLA100-85-C-0346

 

Czy ktoś może opisać co oznaczaja kolejne liczby?

 

Ja podejrzewam ze 85 to rok kontrkatku (1985). Czyż nie?

 

I drugie pytanie, czy rok kontrkatu to zawsze rok produkcji? Czy np. kontrakt podpisano w 1985, tak bito na metkach a produkowane to było jeszcze przez kolejne 10 lat?

Link to post
Share on other sites

a jeszcze czy kontrakty roznych firm tych samych spodni np. wspomnianych m65 roznia sie jakos miedzy soba?

 

Nie chodzi mi o kontrkaty z poszczegolnych lat, bo tam np. kiedys kieszenie byly bawelniane a pozniej z nyco, albo chyba tez material na rozporek sie zmienial, ale chodzi mi czy np. wykonanie Menlo Industries rozni sie jakos jakosciowo od Winfileda albo Quality Apparel'a ?

Link to post
Share on other sites

Numer lipcowo-sierpniowy. Wykosztowac sie nalezy 6,5PLNa bodajze.

 

a jeszcze czy kontrakty roznych firm tych samych spodni np. wspomnianych m65 roznia sie jakos miedzy soba?

Tak, kazda firma miala przyznany innych kontrakt to chyba logiczne.

 

czy np. wykonanie Menlo Industries rozni sie jakos jakosciowo od Winfileda albo Quality Apparel'a ?

Moze sie roznic, ale musi spelniac wymogi kontraktu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Odświerzę temacik

Na moich spodniach jest metka OLA100-78-C-1035

Trouzers,cold weather 50% cotton/50% nylon, wind resistant, sateen,army shade 107producent MFH INT. COMP.

Nie spodziewałem się że mogą być kontraktowe....

chyba że to sciema....

 

Czy ktoś zna stronę z informacjami jakie firmy robiły kontraktowe ciuchy dla USarmy ??

Link to post
Share on other sites

MFH INT. ... To tak jakbyś stwierdził , że Campus dostał kontrakt. Co ja chrzanie, Campus przy ich prujących się na dzień dobry wyrobach to świetna firma. Poza tym MFH jest niemiecko-chińskim przedsiębiorstwem. Wydaje mi się, że to Amerykanie raczej własnych producentów wspierają.

Link to post
Share on other sites

Ta. Zobacz kto napisał artykuł i komu dziękowano za pomoc. :wink:

 

Zmiana

Nie bedziemy tak Wam cukrowac bo jeszcze wpadniecie w samozachwyt.

 

BTW: nie wszystkie ściągacze mają bicia.

 

Sieglem do swego archeo

opis do zdjec dotyczaczy klamerek

 

Klamerki regulacji obwodu pasa posiadaja symbole producenta. ich brak oznacza, ze spodnie sa kopia

 

8)

 

[edit]

 

doczytane w tekscie

 

nie jest to regula

 

wiec wsio ok :)

Link to post
Share on other sites
  • 9 years later...

wiem, że dostanę złoty szpadel ale:

 

Odświerzę temacik

Na moich spodniach jest metka OLA100-78-C-1035

Trouzers,cold weather 50% cotton/50% nylon, wind resistant, sateen,army shade 107producent MFH INT. COMP.

Nie spodziewałem się że mogą być kontraktowe....

chyba że to sciema....

 

Czy ktoś zna stronę z informacjami jakie firmy robiły kontraktowe ciuchy dla USarmy ??

 

tak to kontrakt z 78roku

najszybciej sprawdź czy masz oznaczenia na ściągaczach - są 3 rodzaje oznaczają one PRZYDZIAŁ dla jakich formacji były robione a nie producenta do i kontrakty mają wszystkie.

 

dotyczy kurtek ale zasada ta sama:

 

Numer kontraktu (Contract No.) jak sama nazwa wskazuje, to oznaczenie umowy, jaką US Army zawarło z danym producentem na produkcję określonego asortymentu odzieży.

Aby nie wdawać się w szczegółowe objaśnianie symboli, warto zapamiętać, że przykładowe kontrakty kurtek M-65 to:

DSA100-75-C-1200 (sprzed 1977 r.)

DLA100-78-C-0379 (po 1977 r.)

SPO100-99-D-0303 (produkcja najnowsza)

3-literowy symbol oznacza agencję rządową, która złożyła zamówienie, zaś środkowa liczba dwucyfrowa to rok produkcji (kolejno - 1975, 1978, 1999).

 

Numer NSN (National Stock Number) to tak jakby numer magazynowy odzieży. Określa on produkty, które są zatwierdzone przez rząd USA do użytku. Jako ciekawostkę warto dodać, że numer NSN mogą posiadać także niekontraktowe produkty, np. Alpha na swoich kurtkach cywilnej produkcji umieszcza również numery NSN.

Numer NSN, jeśli jest autentyczny, powinien precyzyjnie określić rodzaj ubioru, jego kolor oraz rozmiar.

 

UWAGA!

Numer NSN nie określa nigdy roku produkcji ani producenta. Tylko typ i cechy charakterystyczne wybranego artykułu. Przykładowy numer NSN to:

8415-782-2936 (przed 1974 r.)

 

8415-00-782-2936 (po 1974 .)

Aby rozszyfrować numer NSN, warto wiedzieć jedynie, że przykładowa liczba 782 oznacza kolor kurtki, 00 oznacza kraj produkcji (00 i 01 to USA), natomiast 4 ostatnie cyfry to rozmiar i typ.

Edited by chichot
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...