Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Uciążliwe Mrówki!!! POMOCY!


Recommended Posts

witam wszystkich.

Wczoraj wróciłem z 24 godzinnego wypadu do lasu. Wszystko było OK, tylko w nocy nie mogłem spać ! Powodem były MRÓWKI. I MOje pytanie brzmi: czy macie jakies sprawdzone sposoby na mrówki??

 

Fakt że Rano sie okazało że 50mterów dalej były 2 mrowiska, no ale obóz rozkładaliśmy w nocy, w nieznnym terenie (Marne wytłumaczenie, ale jest :)

 

Prosze was o jakies porady :)

 

Patryk

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Po co wymyślać proszki do pieczenia pójdź do sklepu i kup specjalny proszek na mrówki (spierniczają błyskawicznie). Wystarczy rozsypać dajmy na to dookoła i jest git, miałem kiedyś najazd mrówek w domu - po jednym zastosowaniu tego środka mrówek nie ma :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Co do tego że można się po niej posiusiać to się nie zgodzę - plotka i mit. Na obozach harcerskich nie raz tego próbowaliśmy w ramach ...hmm... "dowcipu" :) i nigdy nie wyszło, a więc raczej jest to mit.

 

A u nas na obozach była duża skuteczność. Prawie każdy sikał (zależało od sposobu podsypania soli.

 

A jeśłi chodzi o mrówki, to to uważam, ze trzeba je uszanować i nie przeganiać z ich domu, tylko prenieść się w las. Miejsce na nocleg powinno sie sprawdzić/znaleźć szybciej i wtedy nie ma problemu. Mrówki wędrują stosunkowo daleko od swoich mrowisk, ale zawsze mają swoje drogi, kórych się trzymają. Można to spokojnie zaobserwować.

 

Inna sprawa, to jeśłi mrowisko zamiera, nie widac na nim mrówek, to znaczy, ze za chwilę się rozpada :D To jest więcej niz pewne.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Zgadzam się z opiniami iż przy rozkładaniu obozowiska trzeba dokładne zbadać teren na którym zamierzasz się rozłożyć. Wtenczas takie kłopoty na pewno nie wystąpią. Jeżeli masz zamiar stosować inne środki np. proszek do pieczenia spowoduje to iż mrówki przez jakiś czas nie będę chodziły w miejscu gdzie go rozsypiesz. Mrówki po prostu zaczynają się dusić i będę omijać to miejsce z daleka. Minusem takiego postępowanie jest fakt iż nad ranem będą widoczne ślady twojego bytowania w tym miejscu. Soli nie polecam iż niszczy roślinność.

Link to post
Share on other sites

Ja od siebie polecam kimać na hamaku...

To mało w życiu widziałeś.......ja w tym roku łażąc po lesie w jurze w mocno "zamrówczonym" widziałem jak mrówki łaziły po drzewach i skakały z kilku metrów z drzew na ziemie . Duże czerwono-czarne mrówki. Agresywne jak jasna cholera, od razy żarły, wgryzały się w buty i pluły kwasem. Więc nawet hamak nie pomoże, aczkolwiek zależy to też do mrówek ;)

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Na mrówki działa majeranek. sprawdzałem to wiele razy, one po prostu nie lubią jego zapachu, tylko musi być w miarę świeży i aromatyczny:) , bo zwietrzały po prostu wynoszą. wystarczy posypać dookoła i dadzą sobie spokój. no i przede wszystkim to bardziej ekologiczne niż np. sól albo ropa;)

Edited by konrad_es
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Trochę się interesuję mrówkami, więc mogę powiedzieć, że one w ogóle nie lubią silnych zapachów, mrówka zamknięta w pudełku z silnym źródłem zapachu umiera (po pewnym czasie). Wynika z tego, że nie tylko majranek jest skuteczny, ale dosłownie wszystko co jest bardzo intensywne. Proponuje poznać swojego wroga i wtedy z nim walczyć, jest w necie trochę stron o mrówkach...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...