Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prawo Airsoft jest spisanymi przez kilku ochotników ogólnie już obowiązującymi prawami, w związku z czym nawet pomysł przypisywania sobie autorstwa tych praw jest pozbawiony sensu. Dokument został zredagowany przez specjalistę, co poprawia tylko jego wizerunek w oczach ewentualnych obserwatorów z zewnątrz i sprawia, że jest spójny materiałem. Poprawki były nanoszone przez wszystkich w sposób otwarty -trudno o bardziej demokratyczny dokument.

 

Co do powielania tekstu, to sądzę, że powinien mieć klauzulę "można powielać bez ograniczeń", bo w naszym wspólnym interesie jest, żeby jak najwięcej osób się z nim zapoznało.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na stronie www.asg.pl mozemy przeczytac w odpowiednim dziale:

 

"autor: Forum Maniaków ASG pod przewodnictwem Wita, Giersika i Kreta"

 

Kloci sie to z wczesniejszymi ustaleniami naszej grupy roboczej, w mysl ktorej Prawo bedzie pozbawione jakichkolwiek odnosnikow do konkretnych autorow. Prosze o usuniecie mojego przezwiska z grupy autorow. Nie jestem autorem Prawa ani nikt nie pisal go pod moim przewodnictwem. De facto, moja rola byla bardziej znikoma niz niektorych komentatorow na Forum.

 

Mam tez pytanie czysto moze prawne, ale troche wydaje mi sie to wazne. Otoz forma poparcia dla Prawa ASG ma byc zamieszczenie linka do witryny WMASG, a wszystkie teksty sa chronione znaczekiem Copyright by Regdorn. Prosze autora strony o zaznaczenie, ze ten tekst nie jest chroniony prawami autorskimi jak inne teksty na WMASG, i moze byc dowolnie kopiowany i wklejany do zawartosci innych tworzonych stron o tematyce ASG w Polsce. Doceniam i szanuje role WMASG w konsolidacji srodowiska, ale jestem zdecydowanym przeciwnikiem praktyk monopolistycznych. Jesli z prawnego punktu widzenia nie mam racji, prosze o uswiadomienie mi tego.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

A co na to reszta? "Autorow" podalem celowo poniewaz uznalem, ze nalezy zaznaczyc kto wlozyl w tworzenie Prawa najwiecej wysilku. Nie napisalem, ze jestescie autorami tylko, ze przewodniczyliscie...

 

Skoro taka wasza wola.. Poczekam co na to inni.

 

Co do praw autorskich. Odnosnie Prawa owszem, zamiescilem taka notke, jednak odnosnie pozostalych textow sie nie zgodze. Wszyscy wiedza, ze wystarczy sie mnie zapytac czy dany text moze byc zamieszczony na innej stronie i z reguly nie odmawiam. Przykro mi ale stworzylem WMASG, zdobyla ona prestige i nie chcialbym aby na setkach innych stron widnialy materialy pochodzace z niej bez wskazania pierwotnego zrodla. Nie uwazam aby to byly praktyki monopolistyczne. Jesli chcesz dalej prowadzic dyskusje na ten temat proponuje zaczac nowy watek.

Link to post
Share on other sites

Dziekuje za zamieszczenie odpowiedniej notatki.

 

Reszta tekstow na Twojej stronie absolutnie mnie nie interesuje, i nie pisalem nigdzie, ze zadam prawa do ich upublicznienia.

 

Zdejmij prosze moje przezwisko z listy przewodniczacych. Podpierajac sie wypowiedzia Giersika, zdejmij tez jego imie. Niezaleznie od zdania Wita na ten temat, nie zycze sobie byc rozpoznawany w sposob podany przez Ciebie. Dziekuje.

 

Kret

Link to post
Share on other sites
ze ten tekst nie jest chroniony prawami autorskimi jak inne teksty na WMASG

 

Przepraszam :) Nie wiem dlaczego odczytalem to "jak I inne" :) Moje niedopatrzenie :) Prosze o wybaczenie... alez rymowanie... normalnie poeta ze mnie Panie ;)

 

Usunalem Ciebie i Giersika. Co na to Wit? ;-)

Link to post
Share on other sites

Mam głupie pytanie (bo to moja specjalność jest :)). Czy do ucięcia gałązek w celu kamuflarzowym można użyć nożyc ogrodniczych tudzież nożyc do cięcia drutu do tejże czynności? Czy to nie jest bron biała i czy za to nie grozi rozstrzelanie lub zrobienie z **** hicapa? :)

 

BTW - świetna robota... kimkololwiek autorzy by nie byli :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

wit-am

chciał bym tu wtrącić parę swoich słów.

myślę ze rozwiązanie ze szmatkami jest najbardziej trafne.

najlepiej żeby to były chusty w kolorach jaskrawych (to znaczy nie maskujących) po trafieniu zakładamy chustę na plecy i spokojnie siedzimy (po turecku) lub w miarę możliwości udajemy się do punktu zbiórki. maniacy mogli by na chustach mieć emblematy swoich ekip (to jest dobra myśl!!).

myślę że by się to przyjęło . a teraz cos o zaletach chusteczek: jeśli ktoś podczas zabawy ulegnie trwałemu uszkodzeniu (czytaj skręcenie , złamanie, zwichnięcie ,itp.) to zakłada chustę i schodzi z pola walki bez przypadkowego oszczekania przez kolegów z przeciwnej drużyny. Opcja z leżeniem w miejscu też jest fajna (realistyczna) ale nie jest zbyt milo jak się leży na mokrej trawce lub na bagnistym terenie chyba ze po trafieniu będzie się biegać i szukać odpowiedniego miejsca na (upozorowaną) śmierć (jak na niemych filmach:)

wiec kończąc jestem za tymi chustkami czy jak kto woli szmatkami.

Link to post
Share on other sites

Hmm... Ciekawy pomysl z tymi chustami - spokojnie mozna by schodzic z pola...walki rzecz jasna ;) Chociaz powinny to byc chusty o ujednoliconym kolorze, tak zeby wszyscy w kraju mieli mniejwiecej takie same - w razie wspolnych wymian kulek ;) zeby nie bylo watpliwosci czy to oznaka trafienia czy moze widzimisie ;)

 

Lub mozna potraktowac to jako pomysl na wieksze imprezy - wowczas chusty takie wydawane bylyby przez organizatorow.

Link to post
Share on other sites

w LUBLINIE stosujemy od dawna szmatki o kolorze czerwonym

1. przypominają krew :twisted:

2. walą w oczy jak nie powiem co i raczej ciężko je przeoczyć

3. kolor czerwony jest kolorem ostrzegającym i przykuwającym uwage, ludzka wizja tak go pojmuje ... (psychologia koloru) wystarczy popatrzec na znaki drogowe zakazu i nakazu. nawet na kranie z gorącą wodą czerwony oznacza "uważaj bo sie popażysz" :lol:

Link to post
Share on other sites

ja nadal jest przeciw chustom ale... ok, KOZI - mozna takie rozwiazanie stosowac na lokalnych strzelankach wsrod wlasnej ekipy

ale czy ktos sobie wyobraza cos takiego na Zlocie? KOZI, pamietasz co sie dzialo w Janowie? Domyslasz sie co by sie dzialo gdybys jeszcze chcial wyegzekwowac uzywanie chust?

Link to post
Share on other sites

NAVY pamietam co sie działo ... nie mówie ze jest to dobre rozwiazanie... osobiście uważam ze wprowadzi to jeszcze większy BAJZEL ... tylko jesli juz ktoś stwierdził ze przydało by sie to i inaczej nie da rady to moze nie ma co kombinować z kolorami i innymi bzdurami skoro nasze otoczenie samo podpowiada nam pewne rozwiązania ... a co do loga ekipy na chuście to moze jeszcze kurde mam sobie papier toaletowy z logiem zrobić zeby było widac kto na paskudził przed domkiem organizatorów?

 

predzej stawiał bym na łopatologiczne tłumaczenie ludziom zę TRUP ma być płaski "lezeć" a nie krecic sie po polu bez względu czy zginoł na mokrej trawie czy gorącym piasku

jak dał sie zabić w nie wygodnym miejscu to niech cierpi jakas kara za śmierć musi być :lol:

Link to post
Share on other sites
NAVY pamietam co sie działo ... nie mówie ze jest to dobre rozwiazanie... osobiście uważam ze wprowadzi to jeszcze większy BAJZEL ... tylko jesli juz ktoś stwierdził ze przydało by sie to i inaczej nie da rady to moze nie ma co kombinować z kolorami i innymi bzdurami skoro nasze otoczenie samo podpowiada nam pewne rozwiązania ... a co do loga ekipy na chuście to moze jeszcze kurde mam sobie papier toaletowy z logiem zrobić zeby było widac kto na paskudził przed domkiem organizatorów?

 

predzej stawiał bym na łopatologiczne tłumaczenie ludziom zę TRUP ma być płaski "lezeć" a nie krecic sie po polu bez względu czy zginoł na mokrej trawie czy gorącym piasku

jak dał sie zabić w nie wygodnym miejscu to niech cierpi jakas kara za śmierć musi być  :lol:

 

Jeśli lubisz takie gadżety to ja nie mam nic przeciwko .

Ale co powiedzą o tobie koledzy?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

CZESC !!!!

 

Gram w airsoft pare lat (U.K.) i nie moge pojac o czym wy tu mowicie!

 

U nas zasady trafienia sa bardzo proste: tylko trafienie w bron trzymana w rekach sie nie liczy, wszystkie inne trafienia ( oprucz rykoszetow )traktowane sa jako smiertelne.Trafiony gracz glosno krzyczy HIT!! ,podnosi reke do gory i idzie do wczesniej wyznaczonej "DEATH ZONE" gdzie spokojnie czeka na zakonczenie bitwy.

 

Magik

Link to post
Share on other sites

Magik, dyskusji w zasadzie juz nie ma ;) Kolejny, ot taki pomysl ktory zostal poddany pod opinie Maniakow i na rozmawianiu sie skonczylo :)Istota nie bylo samo trafie tylko to, co zrobi osoba po trafieniu, zeby bylo widac, ze jest juz martwa.

 

Notabene, w Krakowie wprowadzilismy prototyp nowej zasady. Sami wiecie, ze nieraz bywa tak, ze sie kogos chce zdjac po cichu, tak aby pozostali przeciwnicy nie wiedzieli skad przychodzi atak (niemowie o odglosach strzalow, zalozmy ze ich nie slychac). Normalnie jest to niewykonalne poniewaz gdy tylko ktos dostanie, nieraz paradujac przed wszystkimi zchodzi z pola walki i od razu widac w ktorej czesci cos sie dzieje. Oczywiscie mozna zrobic tak jak bylo w Wedrzynie, jednak ilez mozna kazac komus lezec, a i tamta zasada obowiazywala zachowanie w centrum walki.

 

To co probujemy w Krakowie w gronie Krukow, to po cichym trafieniu mozliwosc poproszenia/nakazania trafionej osobie pozostania w miescu np. kucajac z rekami chroniacymi glowe lub wlasnie sie polozyc az atak juz nie bedzie dla nikogo innego zaskoczeniem ;)

 

To co napisalem nie jest koniecznie tematem do dyskusji. Poprostu przedstawilem nowa mozliwe niejednokrotnie przydatna zasade :)

Link to post
Share on other sites

Rozsadna i potrzebna zasada, jesli komus sie nie chce odgrywac, Reg. Stosujemy taka sama, ale tylko w stosunku do graczy "klasycznych", czyli takich, co nie chca "lapac klimatu" ;)

 

Co do prostych zasad, nie wiem, jak w takim razie wygladaja ciche podejscia w London, JuKej, skoro kazdy sie drze po trafieniu. ;)

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Co do prostych zasad, nie wiem, jak w takim razie wygladaja ciche podejscia w London, JuKej, skoro kazdy sie drze po trafieniu. ;)

 

Ciche podejscie? W angli niema durzo lasow , tam gdzie gramy sa to t.z

zagajniki ktore wygladaja jak male Jungle.Bardzo cieszko jest kogos wyczaic.

Nie wiem jak w polsce ale tu mamy naprawde skuteczne tlomiki,nic prawie nie slychac.Jak ktos chce to moze zdiac kogos bardzo pocichu.

I roskoszowac sie glupimi minami pozostalych jeszcze nie trafionych kolegow.

 

Magik

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

3. W spotkaniach, walkach i imprezach airsoft mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych.

 

4. W przypadkach szczególnych, w spotkaniach, walkach i imprezach airsoft mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 16 lat i posiadają pisemną zgodę rodziców / opiekunów, według ustalonego wzoru.

 

 

 

co jezeli na poligonie pojawi sie osoba dajmy na to w wieku 15 lat i ma tam zgode rodzicow moze wziąść ona udzial w rozgrywce ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...