Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maskowanie twarzy...


Recommended Posts

Własciwie kominiarka jest dobra alternatywą....wystarczy zielona balaklawa..w mjejscu wyciecia na oczy wstawic siatke-lub szalo-kominiarke{oczy..efekt wiadomy podobnie sprawa sie ma przy maskowaniu lunety w karabinie} reszte kominiarki{z przodu bo z tylu i tak jest kaptur} obszyc jutą..paskami..zastosowanymi do konstrukcji wdzianka.. ps.jesli ktos ma chec napisac ,ze łatwiej uzyc farbek to powtarzam, ze ów rozwiazanie jest tylko alternatywą.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Naturalnie:podobna metoda jest uzywana w maskowaniu lunet...przeszkadza ale nikt nie mowil ze wszystko jest łatwe i mile..rowniez sam fakt noszenia tej "kominiarki" w lato jest uciazliwe-czyli jesli ktos jest wrazliwy na brak odpowiednich udogodnień to {wiadomo} ps co do widzenia "jak mucha" sam biegałem w czyms takim i naprawde to nie jest zaden problem { ktos juz zaproponował wczesniej obwiazanie glowy szalo-kominiarką}

Link to post
Share on other sites
jeśli ktoś jest wrażliwy na brak odpowiednich udogodnień

Brak siatki na oczach, a w związku z tym dobra widoczność, a w związku z tym lepsza spostrzegawczość, a w związku z tym szybsza reakcja, to moim zdaniem połowa sukcesu, jeśli chodzi o ASG.

 

Nie są to jakieś tam udogodnienia tylko bardzo ważna sprawa. Wiem z autopsji, że czasami tylko wnikliwe przyglądanie się, analizowanie najdrobniejszych detali decyduje o wygranej lub porażce. Zdecydowanie - siatka nam to utrudnia.

 

Sytuacja z ostatniej niedzieli - facet leżał zamaskowany między większymi kamieniami. Na sobie biały kamuflaż i biała peleryna. Wystawała tylko z pod kaptura czarna czapka. Obserwowałem to miejsce kilka minut z odległości ok. 50-70m i stwierdziłem nienaturalny odcień kamieni (jego głowa).

 

Tak więc wzrok jest podstawą - im gorzej widzisz, w tym gorszej jesteś sytuacji.

Edited by trex
Link to post
Share on other sites

...Kolejny...to ja mam taką propozycje nich kazdy {Pan od muchy i lunet} zrobi sobie opisane maskowanie...jesli bedzie przeszkadzło to chu... jesli nie to dobrze.Pozdrawiam

 

Brak siatki na oczach, a w związku z tym dobra widoczność, a w związku z tym lepsza spostrzegawczość, a w związku z tym szybsza reakcja, to moim zdaniem połowa sukcesu, jeśli chodzi o ASG.

 

Nie są to jakieś tam udogodnienia tylko bardzo ważna sprawa. Wiem z autopsji, że czasami tylko wnikliwe przyglądanie się, analizowanie najdrobniejszych detali decyduje o wygranej lub porażce. Zdecydowanie - siatka nam to utrudnia.

 

Sytuacja z ostatniej niedzieli - facet leżał zamaskowany między większymi kamieniami. Na sobie biały kamuflaż i biała peleryna. Wystawała tylko z pod kaptura czarna czapka. Obserwowałem to miejsce kilka minut z odległości ok. 50-70m i stwierdziłem nienaturalny odcień kamieni (jego głowa).

 

Tak więc wzrok jest podstawą - im gorzej widzisz, w tym gorszej jesteś sytuacji.

 

Prosze Pana... mjałes cos takiego kiedys???jesli tak to jakiej siatki uzyłes?Ja osobiscie biegałem z taka maskownica i naprawde nic mi nie przeszkadzało{swoja droga jak to jest ze zawsze gdy ktos napisze na jakis temat znajdzie sie taka persona ktora musi dodac swoje dwa grosze..najczesciej negatywnie?}Ps ..Zgedi poprzedni post NIE byl do Ciebie..jesli obraziłem przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Sam napisałeś:

Naturalnie:podobna metoda jest uzywana w maskowaniu lunet...przeszkadza ale nikt nie mowil ze wszystko jest łatwe i mile..rowniez sam fakt noszenia tej "kominiarki" w lato jest uciazliwe-
Prosze Pana... mjałes cos takiego kiedys???jesli tak to jakiej siatki uzyłes?
Proszę Pana - siatki na zakupy ;-)
{swoja droga jak to jest ze zawsze gdy ktos napisze na jakis temat znajdzie sie taka persona ktora musi dodac swoje dwa grosze..najczesciej negatywnie?}
Po to jest to forum, aby każdy mógł wsadzić swoje nawet nie dwa, lecz trzy grosze.

 

Proponuję troszkę ochłonąć :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

:mrgreen: już wiem jak kombinuja z tymi nowymi maskowaniami.. że to niby światłowody.. że kamery .. że odtwarzają tło... :mrgreen: a to wszystko ściema tylko tyle że odpowiednie ilości "gumy arabskiej" trzeba upchnąć do oporządzenia żeby nie odmaczać i ścierać poprzedniego kamo tylko na nie guma i nowe kamo.. :mrgreen:

 

Ma to swoje dobre strony w zimę: dwa, trzy przejścia przez różny teren i masz całkiem ciepłe ubranko :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...