Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Berget 5 - 14/17 czerwca 2007 (Szwecja)


Recommended Posts

W czerwcu 2007 w Szwecji (Härnösand) odbędzie się piąta edycja sławnego Berget. Poprzednie spotkania skupiły ok. 1000 graczy z całego świata (wliczając osoby np. z Australii) i prezentowały najwyższy światowy poziom rozgrywki z pogranicza airsoftu i milsim (z akcentem na milsim).

 

Ponieważ jestem koordynatorem/organizatorem Berget 5 na Polskę, chętnie udzielę wszelkich informacji - pytajcie, a będzie Wam odpowiedziane. Zanim jednak zaczniecie pytać - zajrzyjcie na STRONĘ GŁÓWNĄ ZLOTU.

 

[ Dodano: Czw Wrz 21, 2006 10:59 am ]

Ruszyło polskie podforum dla uczestników Berget 5: LINK.

 

[ Dodano: Czw Wrz 21, 2006 3:50 pm ]

Na zachętę plakaciki:

 

mini_1158847479.jpg

 

mini_1158847481.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po obydwu. Na potrzeby scenariusza wygląda to tak, że polski rząd na emigracji, w obliczu nieuniknionego wybuchu III WŚ, reaktywował Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej. Podobnie, jak podczas poprzedniej wojny, Wielka Brytania zapewniła sprzęt i wszystko co potrzebne.

 

Polacy występujący po stronie Sowietów to oczywiście Ludowe Wojsko Polskie i niczego nie trzeba tu chyba objaśniać.

Link to post
Share on other sites

To w takim razie czekam na spotkanie na linii frontu. Miło, że ktoś z Polski wreszcie zdecydował się wpaść na północ.

 

Z drugiej strony, jeśli będzie potrzebna pomoc od strony technicznej - chętnie udzielę wszelkich porad, z racji tego, że jestem na miejscu (Szwecja) i też się na Berget 5 wybieram.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Co do transportu:

Powiem szczerze, że najwygodniej byłoby wam wynająć busa już w Polsce. Dlaczego? Bo transport w Szwecji jest baaardzo drogi i zapomnijcie o jakichkolwiek zniżkach.

Dla przykładu jednak sprawdziłam:

pociąg (X2000) jedzie ze Stockholmu do Härnösand 4h15min. Cena: ok. 1000SEK (i w górę)

autobusem trzeba by się dwa razy przesiadać, cała podróż zajmuje ok 7h. Cena: ok. 500SEK

 

Dlatego jak najbardziej polecam busa lub prywatne samochody. Można się wtedy także zaopatrzyć w prowiant, alkohol, itp (ceny w Szwecji są bardzo wysokie) Za samochód + 4 os mają promocyją cene na promie, więc wychodzi najtaniej, czasem nawet taniej niż pasażerski bilet. No i nie trzeba się męczyć z kontrolą celną.

A co do samolotu... cóż, nie będę opisywała swoich perypetii, jak chciała Glocka wizzairem do Polski przewieźć...:)

 

Kolejny minus samolotu - tanie linie lądują na Stockholm-Skavsta, czyli na totalnym zadupiu, skąd jedyny transport do miasta - prywatny autobus - kosztuje 200SEK

Do tego dochodzi fakt, że można przewieźć max. 20 kilo bagażu. Każdy dodatkowy kilogram = 6Euro!

 

 

To by było na tyle.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
tanie linie lądują na Stockholm-Skavsta

 

Samoloty lecące np z Wrocławia ląduja na innym - Arlanda - chyba.

 

A co do samolotu... cóż, nie będę opisywała swoich perypetii, jak chciała Glocka wizzairem do Polski przewieźć...

 

Tu będzie chyba troszkę inaczej bo organizatorzy powiadomią odpowiednie służb, że z całego świata zjężdzają się do nich wariaci w mundurach.

 

A ile może kosztować wynjęcie busa na 6-7 osób na 5 dni?

 

Szwecja tania nie jest - to wiadomo.

Repliki można wysłać poczta do organizatorów.

Co do samolotu - być ok. 30 godzin w drodze a 6-8 to spora różnica. Zwłaszcza jak robota ssie.

Link to post
Share on other sites

Samolot, poczta, dojazd, pociąg itp to dodatkowe koszta dla każdego uczestnika. Wynajmując busa - wyszłoby zdecydowanie taniej. Do tego czytałam tutaj lub na forum Berget5 że ktoś chciał się zamknąć w 1000pln - opcja samolotowa odpada. Jeśli ktoś ma dużo kasy - nie ma problemu. Ale jeśli chce się jechać całą ekipą, integracja i te sprawy, trzeba też patrzeć na innych ;)

 

Poza tym jeśli chodzi o ten samolot (wiem, że się czepiam) to ok, broń można wysłać do organizatorów (od razu mówię, paczka do szwecji max. 20kg kosztuje pocztą polską ok 150pln nieubezpieczona!), ale co z namiotami, śpiworami, itp? Jasne, że to lato, ale to północ Szwecji, i noce - choć jasne - to bywają strasznie zimne. A cała sprawa trwa trzy doby, czyli w sumie 3 noce spania na terenie - bo co do spania poza to nie ma raczej takiej opcji...

 

Jeszcze raz przepraszam za czepialstwo - moją największą wadą jest perfekcjonizm ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

PeePee... z teog co wiem to dowody wydają już 3 miesiące przed 18-tką więc myślę, że po rozmowie z organiatorami w szwecji może by na to przystali.... Gadaj z nimi :) Albo z Giersem zeby z nimi porozmawiał :) Ja kończe 18 w kwietniu wieć większego problemu nei mam ... Jadę :D

Link to post
Share on other sites

Oficjalna odpowiedź od organizatorów jest następująca:

 

WZIĄĆ W GRZE MOGĄ UDZIAŁ WYŁĄCZNIE OSOBY, KTÓRE W DNIU ROZPOCZĘCIA IMPREZY UKOŃCZONE BĘDĄ MIAŁY 18 LAT. Wcześniejsze wydanie dowodu nie załatwia sprawy.

 

Wyjaśnienie:

 

Basically there are two reasons:

 

Firstly, the law says you have to be 18 to play. That's the law, you'll have a long chat with the police if you break it.

 

Secondly, if we let someone play who's going to be 18 in a month, someone else will come along who's going to be 18 in a month and a day. And then another one with two months to go, and so on. It's like the old "how many books are a library" thing. We have to have a fixed cutoff point with no wobbling, and that is 18 on the dot.

 

Czyli, w wolnym tłumaczeniu:

 

Mamy dwa podstawowe powody.

 

Po pierwsze - zgodnie z prawem, musisz mieć ukończone 18 lat, by móc wziąć udział w grze. Takie jest prawo i jeśli je złamiesz, możesz spodziewać się długiej rozmowy z policją.

 

Po drugie, jeśli pozwolimy wziąć udział w grze osobie, która kończy 18 lat za miesiąc, za chwilę zgłosi się osoba, która ma urodziny za miesiąc i jeden dzień. A potem następna, kończąca osiemnastkę za dwa miesiące i tak dalej. To tak jak ze starym pytaniem "ile ksiąg tworzy bibliotekę". Musimy ustalić sztywną granicę i jest nią ukończone osiemnaście lat, kropka.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Rzucili nowe bilety :wink:

 

Bookings deleted  

We have now removed about 60 unpaid bookings from the first ticket release. Those of you who booked on the 17th of October now have 30 days to settle your payments.

 

If you have difficulty settling your account, contact us by email. If you have paid your ticket and still been accidentally removed, contact us at the usual address.

 

There are now 25 tickets free for booking.

 

Posted 22-10-2006 - 20:50 by spof  

Link to post
Share on other sites

mam takie pytanie, czy bilety na Berget 5 sa przydzielone w okreslonej ilosci na Polske czy trzeba samemu piolnowac bukowania.

i czy mozna by sie podczepic pod ekipe z polski z tym ze w nynnashamn??

 

dorgor gdzie dokladnie jestes w szwecji??

i czy bawisz sie troszq w asg lub militaria na obczyznie??

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...