Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP001 [AGM]


Recommended Posts

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jako ze jestem żywo zainteresowany tym tematem, skorzystałem z dobrodziejstw interenetu i znalazłem kolejna recke (naszczęście w wiekszości po angielsku bo stronka jest filipińska :P ) + garść porad.

 

pzdr.

 

PS:rozszyfrowałem skrót JG :D to nie jest Japan Gun jak niektorzy mniemali, a "Jinggong" - hehehe, kuźwa małe żółte ludki :D

 

ED: link sie nie wkleił.

http://www.filairsoft.com/modules.php?name...er=asc&&start=0

Link to post
Share on other sites
coś mi sie obiło że nie trzeba kupować przejściówki na tłumik bo tam jest już gwint 14mm....nie wiem czy tego czasem nie czytałem na tym forum- nie jestem tego pewien....

 

mini_1162831237.jpg

 

nie wyglada mi to niestety na 14mm, w kazdym razie: ta czy raczej ta bedzie dobra do tej repliki

 

An airsofter had his mp001 chronoed at 496 fps (only with the teflon fix)

 

O_O nie chce mi sie w to wierzyc (pewnie na 0,12 jesli juz ;) ), ale wiadomosc badz co badz rozgrzewajaca serca, ze teflonik daje dobre rezultaty

Link to post
Share on other sites

yyy.... Ralfie , że tak powiem jest to nowość i nikt tak naprawde nie jest w stanie powiedzieć ile toto pożyje (może troszke ponad tydzień jest w sklepach) no niby jest to totalna kopia snajpy TM ale czy jej dorówna żywotnością tego ci nikt nie powie(zadaj to pytanie za rok....może 2 :lol: ) od siebie dodam tyle że z tego co czytałem łoże jest lekkie więc materiał z którego jest zrobione może być lipny i 2 sprawa co mnie zresztą martwi cały mechanizm + lufa trzymają się w łożu tylko w 2 miejscach

Link to post
Share on other sites

napisałem " tego co czytałem łoże jest lekkie " ... poza tym wg mnie karabin który ma 2kg (dociążyć się da, owszem) jest lekki, teraz mam pistolet który waży koło 1,5 kg więc jest porównanie (nie mówie że to źle że snajpa ma tylko 2kg, dla niektórych to nawet spory "+" , niestety nie dla mnie :) ) w ostateczności jak ktoś ma troszke czasu/chęci/umiejętności to sam sobie zrobi drewniane łoże i będzie git

Link to post
Share on other sites

Witam !!! Dzisiaj doszla moja snajperka w wersji black :D Jutro zapodam wyniki testu zasiegu maxymalnego i skutecznego na kulkach 0.25g (nie mam niestety innych narazie)... Teraz pare slow z mojej strony :)

Karabin jak na moje oko jest bardzo dobrze wykonany, loze nie swieci sie (ktos o to pytal) i tylko to wlasnie loze jest wykonane z abs a reszta jest metalowa: raczka bolta spust i wszystkie bebechy. Przeladowuje sie dosc latwo/lekko z tym, ze trzeba to robic energicznie, poniewaz jak przeladujemy powoli to zamek "nie zaskoczy" i przy nastepnym naladowaniu wyleca 2 kulki... Dostajemy 3 przezroczyste magi >>> wszystkie podaja bezproblemowo. Oprocz tego dostajemy bb, pasek (sredniej jakosci, ale da sie uzywac ;) ) i wycior do czyszczenia guna. Jak juz mowilem jutro zapodam wyniki zasiegowe wraz z fotkami i dam rowniez kilka fotek samego karabinu...

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z tego co mówią chłopaki z Krakmana to lufa wewnętrzna ma 6,1 mm.

Ja swoja MP001 dostałem kilka dni temu i jestem z niej zadowolny. Kupuję teraz lufę preckę 6,04- 430mm od vsr, mocniejszą sprężynę i zestaw mechanizmu spustowego i tłoka do vsr i dorabiam sobie jeszcze prowadnicę sprężyny. Mogę sobie na to pozwolić, bo zaoszczędziłem 600zł kupując MP001 zamiast vsr10 od TM. Jak już zainstaluję cały ten sprzęt to dam znać na forum, ale to do działu z tuningiem. Póki co nie testowałem jej w warunkach bojowych bo luneta jest w drodze. Co do dwójnogu, to w łożu na samym końcu przy lufie jest otwór przez który można go zamontować.

 

Aha, teraz sprzedają już MP001 razem z lunetą tasco 3-9x32 w promocji za 345zł. Nóż w plecy dla wszystkich którzy się pospieszyli. :evil:

Link to post
Share on other sites

Poniewaz mam od dwu dni tą replike chcialbym wtrącic na temat jej wagi. Otóż złożony gun wazy ponad 3kg, wiec nie wiem czemu tu ktoś mówi o 2kg.

2kg może ważyć sama lufa z mechanizmem spustowym, a łoże jest jednak lżejsze (wkońcu to plastik). Jak narazie jej działanie przebiega bez zarzutu. W sobote zrobie test z puszką i zobacze co ona potrafi.

Link to post
Share on other sites

Tak dzisiaj dostalem MP001 wooden. moim zdaniem jest fajnie wykonana(imitacia drewna). magi przezroczyste to plus.strzelalem tak troche dzisiaj na kulkach 0.28g i jak ustawiłem fajnie hop-up to prawie trafiałem za każdym razem w to co chcialem, na oko kulka leciała prościutko tak z 45m(rozmiar działki).Tylko ciezko sie celuje bez lunety:). Jutro będę wiekszy test robił to opisze dokładniej jak będę miał czas:).Wszystko działa poprawnie i jak powiedział Yautja trzeba energicznie ładowac bo inaczej niezaskakuje zamek. Magi też działają poprawnie.

Link to post
Share on other sites
Czy mi sie wydaje czy ta snajpera jest dla leworęcznych? Czy praworęczni będą mieć problemy z przeładowaniem?  :roll:

 

Ta snajpka jest dla praworecznych :) To leworeczni beda mieli problemy z przeladowaniem :D Tak swoja droga to przeladowanie i oddanie strzalu (wraz z przycelowaniem) zajmuje mi 3-4 sekundy :D Wiec po kilkunastu strzalach jest to juz proste... Jedyny klopot sprawia przeladowanie jak sie lezy, ale to tez po odrobinie treningu mozna opanowac :)

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Witam ! MP001 jest na moje oko super wykonana sniperka jak na taka cene. Imitacja drewna jest ladnie wykonana ;) co do mocowania na te 2 sruby... wydaje mi sie ze nie bedzie problemu caly mechaniz bardzo sztywno trzyma sie w łożu, a jesli naprawde by sie cos dzialo to tak jak ktos wczensiej wspomnial dowiercic 1-2 dziurki i po klopocie :] Waga kolo 2kg.. lecz w kolbie mamy pelno miejsca na dodatkowie obciazenie no i dojdzie luneta,pierscienie jezeli ktos sie uprze to mysle ze do 3 kg powinien dojechac :) ! co do osiagow dokladnie nie wiem bo replike otrzymalem wczoraj a bylo ciemno to nie mialem jak postrzelac, lecz testowalem ja w domu i przebila odziwo .... O_O 72 kartki bylem w lekkim szoku. Co do osob leworecznych mysle ze wiekszego klopotu nie bedzie troszke wprawy i da sie wszystko zrobic z ta snipka ( sam jestem leworeczny) ;) Pozdrawiam jak ktos ma jeszcze jakies pytania wialic ;>

 

P.S w taiwangunie wyszla promocja na MP001 z calkiem niezla luneta 3-9x32 i pierscieniami za 345 zl ;) http://www.taiwangun.com/?str=product&prId...29dcef0b42cb3c7

Link to post
Share on other sites

Wiec moze troche na temat osiagow :D Fotek nie bedzie narazie, bo nie mam aparatu (siorka zabrala)... Wiec tak:

 

Kulki 0.25g

Osiagi tej "broni" mozna mierzyc po ok 300 strzalach jak sie wszystko dotrze i pozbedziemy sie nadmiaru smaru :)

 

Cel: Prostokat wielkosci 20cm x 30cm

Zasieg: 40m

Trafienie: 6-7/10

 

Cel: Plyta styropianu wielkosci korpusu stojacego czlowieka

Zasieg: ok 55m

Trafienie: 7/10

 

Te osiagi niestety narazie sa losowe gdyz nadal mam problemy z tym nieszczesnym smarem... Na ok 5-6 kul jedna leci w zupelnie inna losowa strone.

 

Wyniki byly dokladnie mierzone a strzaly byly oddawane z wysokosci ok 1m nad ziemia. Gun byl oparty o "murek", wiec drganie reki wykluczone...

 

Mam nadzieje ze komus to pomoze ;)

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu przyszedł mi gun , gdy wczorjaj strzelalem kulki 0.25 latały nie tak jak trzeba , :? jedna leciała dobrze , a jedna spadała w dół .

MYSLAłEM Z POCZATKU ZE TO WINA KULEK ...

 

 

 

Kulki 0.25g

Osiagi tej "broni" mozna mierzyc po ok 300 strzalach jak sie wszystko dotrze i pozbedziemy sie nadmiaru smaru Smile

 

....lecz z tego co wynika z powyszszego tekstu rozumuje ze poprostu jeszcze jej nie przestrzelilem .

 

Zobacze jak bedzie sie sprawować dzisaj na strzelance .

Mam nadzieje ze to była ewidentna wina tego smaru .

 

:wink:

Link to post
Share on other sites

ja juz pisalem ze w cylindrze jest duzo smaru i co pare magow trzeba wyczyscic lufe i komore bo jest zapackana... Mi dopiero po wlasnie jakis 6-7 magazynkach i 3 czyszczeniach zaczal w miare normalnie strzelac.

Kulki 0,28 nadal marnie podkrecal wiec zastosowalem teflon fixa ktory poza tym ze uszczelnia i niby dodaje fps (w moim przypadku raczej niewiele) to powoduje chyba wiekszy ucisk na gumke HU i zaczal karabin zaczal lepiej 0,28 podkrecac. Ale o teflon fix'ie zapraszam do dzialu tunning

Link to post
Share on other sites

Witam. Potwierdzam kulki 0.25g sa zalekkie a 0.30 zaciezkie, najlepiej stosowac 0.28. Ja sam uzywam 0.25 i nie jest najgorzej, ale mam pytanie odnosnie hopa ponieważ wywalilem pewnie juz z 300kulek i hop up czy mam go wlaczonego czy nie to i tak podkreca kulki tak mocno ze moglo to bybyc dzialo przeciwlotnicze, postaram sie wywalic ponad 1k kulek i wtedy zobacze czy cos ulegnie zmianie czy nie, piszcie czy wy tez macie taki problem.Z gory dziekuje !

Link to post
Share on other sites

Nalezy przeczysci wyciorem.

 

Procedura jest taka

 

Smatak na wycior, I TERAZ NAPRAWDE WAZNE HOP UP TRZEB USTAWIC NA MINIMUM INACZEJ MOZE ULEC SNISZCZENIU LUB USZKODZENIU!

 

Powtorzyc procedure co 10 kulek i mozna dopiero regulowac hop up, w cylindrze jest obfita ilosc smaru czy czegos....

Link to post
Share on other sites

Dzis strzelalem z 0,25 i powiem wam ze sie nie nadaja, leca w kosmos nawet przy minimalnym hop up.

 

nastawiam na 3/4 hop up, na 0,28 i leca "prawie" idealnie .

 

Przypominam ze jest to moja subiektywna ocena....

 

W instrukcji nic ciekawego nie ma, moze oprocz uwagi na temat czyszczenia lufy(napisalem ze trzeb hup ustawic na minimum ).

 

Jutro po probnych matura, czyli po godzinie 11, obiecuje zamieścic foty lub skany.

Link to post
Share on other sites

Hmm, wszyscy piszą jak się trafia do puszek, kartek, papierosów itp. Niech ktoś da znać jak się z tego strzela w terenie, podczas potyczki. Bo chyba nie kupujecie tej snajpy tylko do zabawy w ogródku?

 

Miałem swego czasu M700 KJW, i siała kulkami wszędzie tylko nie do celu, 0.2, 0.25 0.3 0.33 to samo :( Powiedzieli mi że gazowe snajpy na stocku tak mają.. A jak TO działa w bitwie? Czy stock wystarczy na celny ogień 40-45m? Bo od razu mówie że nie chce tego upgradować..

Link to post
Share on other sites

Mi się jeszcze nie przestrzeliła chyba, bo wystrzeliłem około 300-400 kulek dopiero, ale według mnie przydałaby się lufa o mniejszej średnicy. Jakbym nie miał kasy to wrzuciłbym chociaż casto rurkę, ona jest 6,04 i wyjdzie Cię około 5zł.

 

Z tego co słyszałem to gaziaki mają gorszą powtarzalność niż sprężyny, więc myślę, że MP sprawdzi się lepiej. Ale jeśli chodzi o efektywność w bitwie to chyba zależy od umiejętności. Jak wyregulujesz dobrze HU i coś tam pouszczelniasz to myślę że nie będzie problemu, bo mój egzemplarz z 50 m prawie trafia w znak podporządkowanej uliczki. Mam jrozrzut jakieś 0,5m na boki. Myślę, że jak będzie lepsza lufa to nie będzie problemu.

 

 

Według mnie nie znajdziesz w tej cenie lepszej snajperkowatej repliki. A jeśli chciałeś kupić coś za 400-500 zł to lepiej kup MP001 i do tego lunetkę, albo prec. lufę za zaoszczędzone pieniądze.

 

[ Dodano: 14 Lis 2006 20:43 ]

A zamiast kupowac aps, ja bym już wolał kupić MP001 i za resztę sobie ją stuningować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...