Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Transport replik między Polską a UK


Recommended Posts

Cześć.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie albo poważną wiedzę na temat przewozu replik z UK i z powrotem?

Jak ma się sprawa z wrażliwością celników i strażników na lotniskach angielskich i polskich, itp?

W ostateczności zapewne można wysłać przesyłkę pocztexem i odebrać po przyjeździe, ale nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie.

 

W sytuacji gdyby nikt nie był w stanie pomóc uzyskaniem wiarygodnej odpowiedzi, miałbym proźbę by ktoś kto w najbliższym czasie leci do UK albo z UK do Polski, zapytał na lotnisku jak to jest w praktyce.

 

Równolegle z tym wątkiem będę molestował na forum ArnieAirsoft, i informował was na bierząco.

 

[ Dodano: Czw 28 Wrz, 2006 ]

Komentarz rezydenta z Japonii:

Ok here is what I did, transported my STAR L85A2 from the LAX USA to Narita Japan.

 

1/. Inform both the air comapny you are flying with and the Airport security at both your exiting and entering Airports of what you are carrying. Get the names of the poeple you talked to.

 

2/. Make a copy of the airlines restricted items list. (Very important as it will let you know if they even allow replicas) either an internet page from thier site or a broucher, 99% of the time the staff manning the desks do not know what is or isn't allowed to fly.

3/. inform the reception desk and security once at the airport about what you are carrying. Make sure you arrvie well in advance of your flight as this could take a while. (if you got the names of the poeple in step one know is a good time to drop the names.)

 

4/. Make sure the gun is in a locked hard case also carry the guns original manual with you and tools needed to open the gun, you may need to physically prove it is an AEG. Also carry a flier or booking sheet of the venue or game you are going to.

 

5/. Listen and do everything you are told to do by security, be polite and answer thier questions, if you have shipped guns before let them know and when, what flights, I found this helps matters, be professional but not a smart arse, if it takes a while don't get stressed, be polite and tell them you understand they need to make sure its not real and keep smiling, every time i have shipped it's taken around 1 hour to get it through.

 

6/. Make sure you have a back up plan if they say no way, this shouldn't happen if you did your home work. But it's best to either have some one able to take it away if they don't allow it to fly.

 

Just anopther point, 90% of securuity personell know what they are either through experience or for the simple fact that they actually own one themselves.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Heja.

 

Problem rowniez mnie interesuje. O ile wiem (informacje ze strony przewoznika) przewozenie ASG tanimi liniami lotniczymi (wizzair, podobne) odpada calkowicie. Pamietajac jaki magiel przechodzilem wiozac zwykly bokken samolotem mysle ze pozostaja inne opcje:

 

- przesylka autokarem, czytaj 10-20 funtow w lape kieropwcy,

- znajomy jadacy samochodem

- poczta

 

przewozilem juz ASG w transporcie towarowym, wystarczylo na pudelku napisac byczymi literami "TOY" i luz.

Link to post
Share on other sites

Witam ja przewozilem replike z Polski do UK jakies 2 razy

1. m4a1 z lotniska Gdansk / Londyn / Belfast easy jet / wizz

a. Gdansk bez problemu

b. Londyn osobista kontrola +45 min otwierania karabinka ale to dlatego ze nie mialem jakichkolwiek dokumetow :))

2. glock Warszawa / Dublin bez problemy dostalem jebitna naklejke "Fire Arm" Wizz

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Przewoziłem AUGa z Polski do Francji samochodem,wiedząc że

przewożenie repliki asg automatycznej na terenie Niemiec jest

ZABRONIONE.

 

a jak przewozisz przez niemcy to nie liczy sie jako transit?? nie powinni sie doczepiac jesli przesylka idzie dalej??

Link to post
Share on other sites

Tak samo z bronia automatyczna, granatnikami i materialami wybuchowymi.

 

Wystarczy im powiedziec, ze jade dalej tranzytem, a oni to przekaza Francuzom...

 

W Niemczech airsoft podpada pod Waffengesetz, czyli prawo o broni.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mnie rowniez interesuje ten problem :)

Widze rozbieżności. Bleyst pisze, ze tanie linie odpadaja a chudy pisze, ze przewiozl nie liczac problemu w Londynie ;)

 

Nie napisaliscie tego, ale chyba mozna tylko przewiezc repliki w bagazu, prawda? ;) Nikt na poklad pewnie nie pozwoli zabrac ;)

 

Wyruszam do UK dlatego interesuje mnie ten problem. Teraz raczej swojego AEGa nie zabiore ale byc moze uda mi sie tam nawiazac jakis kontakt z maniakami wiec nigdy nic nie wiadomo ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wygląda sprawa przewożenia karabinu ze sobą, ale chyba najłatwiej będzie posłać paczkę UPS'em czy Parcel Force. Kolega parę dni temu ściągnął na Wyspy w ten sposób swoje MP5 i M15A4 wraz z osprzętem i żadnych problemów nie było. Oczywiście przy wysyłce trzeba było wypisać odpowiednie oświadczenie co dokładnie zawiera paczka.

Link to post
Share on other sites

heja.

 

Mam nowe doswiadczenia. Zdecydowalem sie na probe przewiezc samolotem "tanich lini" desert eagla. Oczywiscie zapakowalem go do bagarzu, bez gazu i amunicji (jak mi sie wydawalo). Na zdawaniu bagarzu zadeklarowalem kolesiowi z obslugi ze mam airsowta w bagarzu, pistolet i czy nie ma problemu z tym, czy moze leciec. Nie ma problemu, wszystko w porzadku, dopuki nie mam gazu, luzik.

 

caly zadowolony przeszedlem przez kontrole, itd. siedze sobie w poczekalni do wyjscia na samolot (lotnisko wroclaw btw), a tu przychodzi mily pan i zaprasza mnie na zaplecze. Oczywiscie "wie pan o co chodzi i prosze zabrac papiery". Heh.

 

Na zapleczu pogadalem sobie z panem z antyterrorki. na poczatku bylo groznie. pytano mnie:

 

czy mam amunicje do tego,

co to jest,

czy mam gaz,

jaka ma energie wylotowa,

czy mam papier na to ze energia wylotowa miesci sie w zakresie przewidzianym przez prawo.

 

najzabawniejsze jest, ze mowie ze nie mam amunicji, a koles wyciaga mi paczke kulek z walichy... zona wrzucila, bo myslala ze zapomnialem... damn.

 

potem bylo milej, poopowiadalem chwile o pieknym sporcie airsofcie i panowie jakos mi uwierzyli ze lecac z 1.5 rocznym dzieckiem nie zamierzam nikogo porywac.

 

wnioski:

- nie ufac gnojom z lini lotniczych,

- upewnic sie ze nie mamy gazu czy amunicji,

- ZGLOSIC policji ze sie przewozi, zanim wezwa,

- sprawdzic czy nie mamy amunicji :)

- nie wiem czy mozna dostac jakis papier na to jaka mamy moc repliki, tzn czy istnieje cos respektowane przez policje. moze ksiazka/gwarancja producenta. moze.

- byc milym, przyjacielskim i duzo sie usmiechac.

 

:)

Pozdrowienia!

Edited by Bleyst
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A jakimi liniami leciałeś i na jakie lotnisko ? Jeżeli to nie tajemnica .

 

W Easyjet jest napisane:

 

In addition to the list of dangerous items prohibited for carriage in baggage, the UK Department of Transport, Local Government and Regions (DTLR) has prohibited the following articles from being carried onboard as cabin baggage:

 

Toy or replica guns (plastic or metal), catapults, household cutlery, knives with blades of any length, paper knives, razor blades, tradesmen’s tools, darts, scissors, tweezers, hypodermic syringes (unless a genuine medical need can be proven), knitting needles, sporting bats, billiard, snooker or pool cues.

 

Czyli rozumiem że w bagażu może być . . .

Link to post
Share on other sites

Latalem Ryanair.... latalem, dlatego ze juz nie latam. za 2 tygodnie testuje Wizzair.

 

Nowe doswiadczenia z latania cheap shit (flight):

 

lecialem sobie z wroclawia do liverpoolu. nauczony poprzednimi doswiadczeniami zabralem ze soba papiery, foldery i zdjecia. chcialem nadac na bagarzu g36c CA. tak jak poprzednio zglosilem na zdawaniu bagarzu, ze mam cos takiego. koles powiedzial ze ok, ale poprosilem zeby zawolal kogos z ochrony to od razu zademonstruje itd. oki, przyszedl znowu calkiem mily gosc, obejrzal papiery, zadal pare pytan (nie nie ma bateri, nie ma kulek, ani magazynka) i powiedzial ze jak dla niego ok, ale chce jeszcze przeswietlic i obejrzec. myslalem ze jestem w domu. no ale Ch.... bombki strzelil bo w miedzyczasie koles z Ryanair zawolal swoja szefowa....

 

Przyszla taka pseudo-laseczka, i powiedziala ze nie. tlumaczylem jak komu madremu ze juz przewozilem, ze mam papiery i ze ochrona powiedziala ze ok. Zeby bylo zabawniej nawet czlowiek z ochrony zaczal argumentowac ze jest ok. Sciana.

 

Pani powiedziala ze jest to cyt "zabawkowa bron" a Ryanair broni nie przewozi. Probowalem argumentowac ze prawo polskie nie ma kategori "zabawkowa bron", tylko "bron" a to co chce przewiezc bronia w swietle prawa polskiego nie jest, ale pani nie byla zainteresowana rozmowa, Generalnie nie sprawila wrazenia osoby rozsadnej, ale raczej kogos w desperackiej potrzebie poznania kogos kto by ja p... polubil. Gdyby pokazala swoja ludzka strone i powiedziala ze sie boi, to bym zrozumial...

 

no coz, wyslalem kurierem, a teraz latam Wizzair, bo nie lubie glupkow.

Edited by Bleyst
Link to post
Share on other sites

§17 Przedmioty wykluczone z przewozu oraz przedmioty, których przewóz podlega ograniczeniom

1. Następujące przedmioty są wykluczone z przewozu zarówno jako Bagaż Rejestrowany, jak i Podręczny:

 

• broń palna, amunicja i materiały wybuchowe ani jakiekolwiek przedmioty lub substancje imitujące broń palną, amunicję lub materiały wybuchowe,

 

• substancje łatwopalne (z wyjątkiem napojów alkoholowych w fabrycznie zamkniętych opakowaniach, lakieru do włosów, perfum, wody kolońskiej);

 

• materiały radioaktywne;

 

• sprężony gaz (z wyjątkiem dwutlenku węgla napędzającego sztuczne kończyny, pojemnika z niepalnym gazem do nadmuchiwania kamizelki ratunkowej oraz butli z tlenem i powietrzem w ilości określonej przepisami IATA);

 

 

znalazlem na stronie centralwings

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Czy mogłbym prosić osoby, które wysyłąły już repliki kurierami o napisanie z usług jakich firm korzystali, co dokładnie deklarowali przy nadaniu i jaki inne istotne informacje dobrze jest podać tak aby obyć się bez jakichkolwiek problemów. Próbowalem przewieźć gazówke Ryanairem (Bydgoszcz) ale niestety się nie udało:(

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Specshop twierdzi, że nie ma problemu z wysyłką.

Sam natomiast przewoziłem G3 w bagażniku z Polski do Anglii - i tu uważam nikt nie powinien napotkac problemu bo jedyna granica jaką tak naprawdę przekraczamy to polsko - niemiecka ale to trwa tylko 2 minuty - sprawdzenie papierów i już.

 

Nie wiem jak jest z samolotem - nie próbowalem wozić broni, ale wozilem magazynki i zapalniczkę - pistolet i z tego co zauwazyłem to po prześwietleniu bagażu wołają cię przez megafon do pokoju zwierzeń i musisz rozpakować i pokazac co jest co i cię przepuszczają.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Moja bron z polski do Szwecji szla masterlinkiem przez Niemcy, Danie i Szwecje bez problemu, koszta tez spoko, teraz jednak jade ze Szwecji do Polski przez Niemcy, bede tez musial wjechac na prom i tu czasami trafia sie kontrol.

 

Skoro w Niemczech mozna miec tylko SEMI to calkowicie unieruchomilem bron, (wywalilem silnik) ale slyszalem ze trzeba miec literke F w pieciokacie.

 

Czy ktos wie cos dokladnie o tej literce? Jak to wyglada, gdzie ma byc i jaka wielkosc ?

 

Czy na broni typu GLOCK tez takie cos musi byc?

 

 

Chce spokojnie i bez stresu przejechac wszystkie granice, dlatego wole na zimne dmuchac...

 

Prosze o pomoc.

 

Odsyłam do wątków o AS w Niemczech. Tam wszystko znajdziesz.

Edited by Wolf75
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Fajnie, ze jest taki temat,

ja mam pytanie. Chce nabyc sobie asg, metalowe ( bo chyba robi roznice w podejzeniach) i wyslac sobie z Polski do UK, otoz pytanie czy jakims zlym pechem nie zabiora paczki na granicy? no ale raczej nie jak piszecie, ze wysylaliscie. Uzbieralem juz prawie cala sume pieniedzy a do Polski pojade dopiero pod koniec wakacji a mnie skreca jak patrze na pieniadze w wiem,

ze juz moglbym trzymac swojego "gnata"

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jesteś nieletni, nie zagrasz na żadnym site'cie to raz, dwa, że jeśli w razie kontroli paczki nie będziesz miał, a mieć w wieku 17 lat na bank nie będziesz posiadał karty UKARA, to sajonara z paczką.

 

Poza tym poczekaj rok i kup na miejscu. Taniej wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...