Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na wstępie mojego listu chciałbym uprzedzić, ze jestem z ZIELONYCH beretów i moje doświadczenia z ASG obejmują rekreacyjne strzelanie do puszek i innych celów nie poruszających się. Strzelam kulkami Excel 0,20 g i gazem Cyber Gun Blow Back Gas APS3, zakres temperatur od 4 do 18 stopni.

 

 

Ale do rzeczy - mam Glocka 17 TM!! Nowa wersja tej repliki opisywana jest jako 3rd generation. Arafat 11.11.2006 podał link do recki na Arniesairsoft. Właściwie mogę potwierdzić wszystko to, co napisał tam FarEast. Replika jest bardzo dokładnie wykonana, z magazynkiem waży 700 g, bez 400g. Są chyba wszystkie oznaczenia Glocka ale jest też sporo oznaczeń japońskich, co wygląda nieco dziwnie - kwestia gustu, jak to było pisane niejednokrotnie. Magazynek mieści 25 kulek.

 

Opakowanie - pudełko w kolarach czarnym i białym, czarny styropianowy spód z dokładnie dopasowanymi wgłębieniami na pistolet, magazynek i "świecące" w ciemnościach dodatkową szczerbinkę i muszkę. Jest jeszcze 100 kulek TM i wycior.

 

Blowback - pracuje bardzo lekko i nie podrywa za mocno.Odciąganie zamka jest również bardzo ... przyjemne.

 

Dostęp do hopa - zdjąć zamek i gotowe :) Wszystko mieści się w zamku. Nie wiem jak jest w innych gaziakach, ten jest moim pierwszym, ale żeby zdjąć zamek należy wyjąć magazynek, odciągnąć zamek jak przy przeładowywaniu, "przeciągnąć" w dół dwa dzyndzle tuż nad spustem i zamek przesunąć do przodu.

 

Celność - tak jak opisuje FarEast w w/w recenzji. Skupienie rewelacyjne, tor lotu kulki prościutki. Z 20 m trafiam w butelkę po półlitrowym napoju (wielkości fanta lub sprite, powiewał lekki zefirek). Bardziej doświadczeni pewnie w kapsel trafią :) Z blisko 40m trafiałem bez większych problemów w lampę uliczną - słup o średnicy około 20 cm.

Zasięgu repliki nie mierzyłem dokładnie, ale w broni krótkiej to chyba nie ma aż takiego znaczenia jak przy długiej. Kulki lecą na około 60-65 m przy bezwietrznej pogodzie - strzelałem na wprost, aby kulka leciała w miarę w poziomie.Odległość zmierzyłem licząc krawężniki :) (są takie miejsca, gdzie nikt nie jeździ :) )

 

Moc - 290 fps - tyle znalazłem na zagranicznych forach i w sklepach. Z 2,5 m przebija na wylot karton po kefirze naturalnym Milko :) Z 5 m przebija jedną ściankę, z 10 m zostawia wyraźne ślady. Płyt CD i puszek po piwie jeszcze nie próbowałem.

 

Gazożerność - strzelałem w temperaturze pokojowej i na dworze przy 14 stopniach w słońcu przed południem (w końcu to dopiero koniec listopda). W domku na jednym ładowaniu gazem poszły cztery magi czyli prawie 100 kulek; na dworze trzy magi, ale pod koniec trzeciego już czuć było koniec gazu czego nie zauważyłem w temperaturze pokojowej. Może to być dowodem słuszności napisu na opkowaniu - NEW GAS BLOWBACK. Jak już wspomniałem jestem Zielony, więc poprawcie mnie, jeśli piszę bzdury.

 

Opisywana replika ma dwa zabezpieczenia - pierwsze jest w spuście, drugie to numer seryjny pod lufą. Po przeładowaniu broni można przesunąć numer seryjny w kierunku spustu i broń jest zabezpieczona. Może nie jest to wygodne rozwiązanie, ale pozwala zabezpieczyć gotową do strzału replikę.

W komplecie są również świecące w ciemnościach przyrządy celownicze - muszka i szczerbinka. Posiadają fosforyzowane (tak się chyba to nazywa) kropki. Montaż jest prościutki - zdjąć zamek, wykręcić wkręty i zdjąć muszkę i szcerbinkę z białymi markerami, założyć świecące i wkręcić wkręty.

Replika oznaczona jest jako 3rd generation. FarEast z Arniesairsoft tłumaczy to tym, że jest to replika modelu 3rd Generation Military Glock. Na stronie Glocka nic takiego nie znalazłem :)

 

Broń ma według mnie dwie wady - lufa ma luz około 1 mm, rusza się w zamku. Druga wada - czasem zdarza się, ze po przeładowaniu kulka wylatuje z lufy, jak się broń opuści do dołu. Nie wiem czy tak ma być...

 

Replikę kupił mi szef :) jak był Japonii. Kosztowała 11.000 jenów (w katalogu 15800), co daje jakieś 280 PLN. Wprawdzie nie mam gwarancji, ale chyba marka TM pozwoli użytkować broń przez rok bez problemu.

 

To chyba tyle, co mogę napisać. Jak już wspominałem jest to mój pierwszy gaziak i nie potrafię powiedzieć, jak się on ma do KSC lub WE czy innych. Jakość jak dla mnie jest na bardzo wysokim poziomie. Mam również Glocka 18c TM elektryka i jakościowo są idealne.

 

P.S.

Nie krytykujcie mnie, jak znajdziecie jakieś głupoty w tym opisie... dopiero się uczę.

Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawa recenzja!

3 generacja Glocków to egzemplarze produkowane po 1999 roku, z zewnątrz wyrónia je szyna montażona na szkielecie i ergonomiecznie ukształtowany chwyt z zagłębieniami pod palce.

Jeżeli dobrze zmierzyłeś zasięg skuteczny, to przewyższa on większość AEGów TM. Wspominasz jednak, że lufa ma luzy - jak więc wytłumaczyć niezwykłą celność na 40 metrach? Kulka wypadająca z lufy zdarzała się także w moim G17 KSC-KWA - problem ustąpił powymianie lufy na precyzyjną (możliwe że problem tkwi w gumce hopup).

O ile nie posiadasz chronografu, dobrym testem jest puszka po coca coli (zwykłej). Podobno na całym świecie mają podobną wytrzymałość (w przeciwieństwie do puszek po piwie, kubkach po jogurtach i karonach).

Link to post
Share on other sites

Z około 40 m trafiałem w lampę uliczną. Jest to kawał rury stalowej i chyba każdy trafi jak dobrze wyceluje. Lufa ma luz około 1mm i stawia lekki opór jak sie ja "popycha" do góry, ale ciężko mi stwierdzić, czy ma to wpływ na celność. W sumie w trakcie strzału rekę trzyma się sztywno i jedynie odrzut zamka może wpłynąć na celność. Tak mi się przynajmniej wydaje (pomijając wiatr).

Zresztą jest to nowa broń. Zobaczymy, co się będzie działo później.

 

Znalazłem w necie translator z japońskiego na angielski. Na stronie Marui jest opis pochodzenia glocka 3rd generation. Spróbuję coś przetłumaczyć i wrzucę do tematu.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem moc na puszkach po Coca Coli. Z 2,5 m przebija na wylot - z 25 kulek 3 przeszły na wylot. Z 3 m też trzy przeszły na wylot. Pozostałe zostawiały głębokie wgniecenia w tylnej ściance, a niektóre nawet nie przeszły przez pierwszą. Ale chyba nie jest najgorzej jak na 290 fps. Byćmoże przy wyższych temperaturach będzie lepiej - dziś strzelałem na zabudowanym szkłem balkonie, więc najcieplej nie było.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To rozwiazanie z zabezpieczeniem w formie numeru seryjnego pojawilo sie juz w tym malym glocku TM, chyba modelu 26 - dobrze pamietam?

 

Szkoda, ze TM kontynuuje te tradycje.

 

Nie znalazlem tego nigdzie, ale oczywiscie calosc jest plastikowa?

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Mam na TM ogromną ochotę , ale czy w takim sprzęcie powinno się zdarzać - cyt"Broń ma według mnie dwie wady - lufa ma luz około 1 mm, rusza się w zamku. Druga wada - czasem zdarza się, ze po przeładowaniu kulka wylatuje z lufy, jak się broń opuści do dołu. Nie wiem czy tak ma być..."

No i "tylko" 4 magi na jednym napełnieniu GG (przy plastikowym zamku) ?

Kolega Yunior_5 pisał o możliwości opróżnienia 5-6 magów w Glocku 17 KWA .

Obawiam się też o dostępność części po gwarancji , bo chyba te od KSC nie wszystkie będą pasowały do TM ?

Link to post
Share on other sites

4 magazynki to bardzo dobry wynik(przeciez to prawie 100 kulek).Tyle samo mam z klocka od KSC.To ze kulki wypadaja, wynika pewnie ze zle ustawionego HU.Kolega mial podobnie z Sigiem 226.Po pokreceniu kolkiem regulacyjnym od HU, problem zniknal(nawet przy energicznym potrzasaniu pistolem).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...