Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam ten kask. W sumie nie powiem ze jest zly. Wiadomo, jak ot taki orzeszek, dosc gruby, sztywny, kolor ladny, matowy. Ma tylko dwa wielkie minusy - od gory jest dosc plaski (nie ma ksztaltu takiego pieknego owalnego jak ProTec'i tylko wyglada jakby ktos lopata od gory przylal :P) oraz czerwony fastex jako zapiecie (ale tylko czesc meska, wiec nie rzuca sie w oczy). No i jest dosc plytki co tez dla niektorych moze byc minusem. Ogolnie jednak dosc dobry kask.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czesto? Juz nie, obecnie czesciej w MICHalku. Co do wrazen. Kiedys mialem caly dzien na sobie go i nic (nie chodzi o ciezar, ale to to, ze nie powodowal pocenia sie glowy). Ogolnie bardzo fajny jest jak za ta cene. Ot taka lekka ochrona na glowe, ktora zawsze lepiej miec, zwlaszcza podczas zabawy w budynkach, kiedy istnieje ryzyko spadniecia czegos na leb/uderzenia w jakis przedmiot.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 1 month later...

:mrgreen:

Oto jak dopasowałem kopię Pro-tec'a ACE do kopii Com-Tac II.

 

Bierzemy ołówek w dłoń i wykreślamy na jednej stronie kasku kształt słuchawki (ja robiłem to na oko, nie mając jeszcze słuchawek przy sobie).

48604261.th.jpg

 

Gdy wykreślimy odpowiedni kształt na kasku, za pomocą noża technicznego lub skalpela nacinamy wzdłuż linii zakreślonej ołówkiem. Następnie bierzemy w/w nóż czy skalpel i nagrzewamy go nad ogniem z kuchenki gazowej ( :mrgreen: ). Gdy się nagrzeje nacinamy ponownie po linii zaznaczonej wcześniej ołówkiem. Jeśli nie przebijemy się takim nagrzanym ostrzem na wylot to nic nie szkodzi ;). Gdy nadtopiliśmy plastik wzdłuż linii, bierzemy szczypce techniczne (np. takie http://www.biall.com.pl/BAZA_PRODUKTOW_SMB...007-11-16.1.jpg ) i wycinamy plastik. Jeśli dość głęboko nacięło się linie, powinno się to dobrze wyrywać :D ).

 

Aby przenieść "wykres" na drugą stronę kasku, można użyć folii aluminiowej którą należy "odkształcić" i wyciąć - a następnie na podstawie wycinka odrysować odpowiedni kształt po drugiej stronie.

 

85451643.th.jpg

31538893.th.jpg

61566973.th.jpg

 

Na koniec lecimy papierem ściernym, żeby złagodzić ostre, poszarpane fragmenty które zostały po wycinaniu.

 

47525889.th.jpg

 

 

 

62862934.th.jpg

44410604.th.jpg

92590645.th.jpg

64398087.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 11 months later...

Co do grubej i cienkiej pianki - kaski jakie mają "oni" są zazwyczaj wersjami do wody i tam zamiast pianki podobnej do styropianu jaka jest w wersjach na ląd dl skejtów, jest cieńszy styropian i pianka nie nasiakająca wodą. Ale w lecie gdy nie ma potnika wszystko spływa po gębie.

Chyba że ma się cienką kominiarkę. Wtedy nie spływa ale jest jeszcze bardziej gorąco :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
Guest Mati13k

Witam. Temacik odgrzewam. Mianowicie przymierzam się do kupna Pro Teca, temat przeglądnąłem na szybko i z tego co przeczytałem Sordin czy Comtac nie wejdzie pod ACE. Niestety u nas czegoś takiego nie znajdę http://www.protechelmet.com/proddetail.asp?prod=4811931HSmil, więc zostaje przeróbka ACE albo....?

 

http://www.military.pl/protec-kask-ace-wake-matte-army-green_6264t.html - będę kierował się raczej w stronę tego kasku, tylko nurtuje mnie kwestia headset'u.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Cóż, chyba będę musiał go obkroić. Się zobaczy. Gdyby jednak ktoś złowił na necie podany w linku przystosowany do headseta kask, to byłbym wdzięczny. :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Ja akurat mam kask, którego skorupa jest niemal identyczna z klasycznym Protec'iem (Protec), i mam też dwa headsety: swimmera i bowmana. Swimmer w miare wygodnie będzie współpracował z kaskiem, bowman niestety nie zmieści się w otworze. Z drugiej strony można zrobić tak, jak zrobiłem ja, tj zamontować bowmana na kasku: pasuje znakomicie, wygląda bardzo ładnie. Biorąc pod uwagę głośność bowmana jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Poza tym kaski ProTeca są dość drogie w Polsce, jeśli komuś nie zależy na samym fakcie posiadania proteca (lans), to może warto rozglądnąć się za czymś innym? Ja osobiście posiadam kask TSG, wygodny, mocny, w bardzo ładnej matowej oliwce (a są inne fajne kolory, nawet znajdą się wzory w jakieś pesudocamo)

Link to post
Share on other sites

Tony czy ja wiem czy za porządny kask 150zł to dużo?

Protec za 150 zł? Swego czasu gdy kupowałem kask, to w tej cenie nie można było znaleźć nawet najprostszych modeli Proteca.

Sam kupiłem TSG dość okazyjnie za 140 zł, w dodatku w odpowiednim kolorze: zawsze to dodatkowa oszczędność na farbie.

Przymierzałem też kaski w różnych kategoriach cenowych i różnych producentów: niestety, poniżej 100 zł nie idzie w zasadzie kupić dobrego i wygodnego kasku, chyba że po promocji. Teraz to już w ogóle widzę że jest jazda cenowa z tymi kaskami, niestety zaczyna się powoli sezon, to i ceny w górę skoczyły.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...