Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie żołnierza BW I


Recommended Posts

Kabura z drugiego linka służy do przenoszenia pistoletu na flary :). Jest oryginalna.

 

BW ma także podobną z kształtu kaburę kontraktową, ale na pistolet P1 (nowsza wersja Walthera P38 z WWII). Od w/w różni się nieco wymiarami oraz zapięciem "hiszpańskim" a nie rzepem.

 

Kabury z pierwszego linka nie znam więc się nie wypowiem.

 

A o reszcie było już w tym wątku. Jedyną kontraktową kaburę jaką znam opisałem na czwartej stronie tego wątku - wkleiłem też fotę niemieckiego plutonu na dowód "kontraktowości" :). Tu jeszcze parę fotek:

 

be53e1d22jvih0.jpg

 

050208campkunduzgr10dzvt7.jpg

 

A co do kabur to w BW w użyciu są naprawdę różne:

 

Nietypowa kabura :)

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

witam,

przejrzałem cały temat i już nie wiem co się dzieje z tymi kamizelkami :)

generalnie to chciałbym coś kupić, ale nie bardzo wiem co, więc chciałbym się dowiedzie czego używaliście/używacie i co polecacie, dodam tylko że mam g36.

Edited by demon
Link to post
Share on other sites

Co polecam???

Ja osobiście zestaw 5-cio częściowy z demobilu, czyli: pas, szelki, chlebaczek, pokrowiec na manierkę i saperkę. Około 50 w rangershopie, na allegro chodzą taniej.

Tylko dobrze wymierz pas. Jest kilka rozmiarów, ja musiałem wymieniać z 100 na 80cm :/

Co prawda cały zestaw to nie Pattern, więc niewiele - w stosunku do Patterna oczywiście - się zmieści. Ale jest całkiem niezłą kombinacją do rozbudowy i w kilku sklepach - rangershop i vest (nie polecam) oraz na allegro czy niemeckim ebayu można znaleźć sporo przydatnych rzeczy - ładownice, kabury, pokrowce na cokolwiek.

Tak więc jeżeli preferujesz prostotę i funkcjonalność ponad zajefajny dizajn - wal w ciemno.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie przyglądałem się już jej kilka razy i mam poważne wątpliwości co do funkcjonalności. Otóż wydaje mi się, że takie niskie zamontowanie różnych modułów może przeszkadzać w czołganiu się i tym podobnym wywijasach, ale mogę się mylić??

Link to post
Share on other sites

Nie przeszkadza, pod warunkiem, że całość zepnie się z głową i w miarę świadomie.

 

Niestety często widzi się właśnie to oporządzenie wręcz "sprofanowane" - luźno zwisające paski (a każda klamra posiada specjalną drabinkę, żeby paski pozawijać więc można się nawet obejść bez taśmy klejącej), niesymetrycznie ściągnięte szelki i klamra od pasa, zazwyczaj źle dobrana jego długość itp. rewelacje. Wygląda to później szwejowato...

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy link do 3 kamizelki jest aktualny, bo na stronie TacGeara ta kamizelka jest tylko w systemie modułowym z taśmami, a nie w systemie BW.

Tyle, że może Rangershop o tym jeszcze nie wie. Kiedyś chciałem kupić od nich chest riga, to nie mieli nawet zdjęć oferowanej przez siebie kamizelki.

Link to post
Share on other sites

Kamizelka 1. była już tutaj opisywana - proponuję poszukać.

 

Kamizelkę 2. ma Wolf, ale kupił ją oryginalną (ta z linka, sądząc po cenie, nie jest) - myślę, że sytuacja identyczna jak z kamizelką nr. 1.

 

Kamizelka nr. 3 to TacGear - całkiem porządny materiał, klamry i paski, choć i tak nie to co w oryginale. Kamuflaż lekko odstaje od oryginału (też już chyba opisywałem różnice).

 

Jednym słowem poszukaj w tym wątku :).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Przepraszam ze wchodze buciorami w Wasz temat, ale jest tu paru ekspertow od munduru BW.

 

Chodzi mi rowniez o umundurowanie niemieckie ale nie we flecktarnie ale w oliv/khaki.

 

Co wchodzi w sklad takiego umundurowanie i przede wszystkim jak wyglada rozmiarowka. Czy to to samo co mundury we flec'u? Podobno jest problem z dostaniem duzych bluz takich na 190 cm wzrostu i szerokie barki.

 

Chcalbym zaznaczyc, ze chodzi mi tylko o same mundury bez wyposazenia, oporzadzenia itp.

Link to post
Share on other sites

Jest to stary wzor BW, uzywany jeszcze moze jako ubranie robocze w jednostkach.

 

Rozmiarowka jest taka sama.

 

Nie ma problemow z duzymi bluzami ( nowe) co do uzywek bywa roznie. Sklad taki sam, koszula spodnie kurtka, buty stary wzor, stary model szelek, potem wszedl koppelset (terazniejszy) oliwkowy, stary plecak itp.

 

Nie pytaj teraz o zdjecia, bo musze poszukac.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

...pragnę tylko dodać, że mundur polowy zwany "oliwkowym" nosiło się w dwoch podstawowych wersjach polowej lub sztabowej.

Wersja polowa: koszula z długim rękawem zapinana na guziki, bluza polowa, pas parciany z metalową klamrą.

Wersja sztabowa: koszula z długim rękawem, pas w spodniach i ewentualnie swetr. Nakrycia głowy: beret lub czapka polowa ewentualnie furażerka.

Edited by dingo
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam – znowu ja.

Post będzie przydługi, więc do rzeczy.

 

Otrzymałem dzisiaj kaburę do mojego P8 z Rangershopa.

Mimo, że MilTec wygląda dobrze. Cały zestaw to 5 części – jak na poniższym zdjęciu:

http://img54.imageshack.us/img54/5607/czsciqc8.jpg

 

Połączyłem wszystko tak jak, moim zdaniem, powinno to wyglądać.

A wygląda tak:

Strona do pasa - http://img374.imageshack.us/img374/7238/dopasaty9.jpg

I strona od pasa - http://img374.imageshack.us/img374/9670/odpasame1.jpg

 

Niestety po wsadzeniu pistoletu i zapięciu na napy, wygląda to dość, rzec by można - nieciekawie - http://img374.imageshack.us/img374/2415/wtfag0.jpg - żeby nie rzec, cytując Ronina - „szwejowato”

Niesamowicie wkur…ją mnie te odstające paski z rzepami.

 

Myślałem żeby odpruć jeden szew tak, aby zapięcie NIE znajdowało się u góry kabury, tylko po prawej - http://img483.imageshack.us/img483/733/zdjcie002no8.jpg

Czy ktoś z was kombinował to w ten sposób? Jeśli tak to proszę o informacje.

 

I na koniec, do czego służy ta dokładnie część - http://img100.imageshack.us/img100/9211/cotoss5.jpg

 

Aha, w kwesti formalnej, jestem praworęczny :)

Link to post
Share on other sites

Źle to spiąłeś :).

 

1. Paski z połówkami napy muszą być na odwrót niż teraz (zapięta napa jest wtedy od strony ciała) w taki sposób, że sięgając po pistolet naturalnym ruchem kciuka w dół otwierasz nim napę.

 

2. Nie ma wtedy problemu z jedną stroną rzepa na pasku i klips systemowy można umieścić pasek wyżej (tak, że kabura na pasie będzie siedziała niżej).

 

3. Ani się waż odpruwać czegokolwiek :killer: .

 

A ten pasek osobny to cala historia :)... Służy to zamocowania kabury na zwyczajnym pasie bez dziurek - końcówkę zaczepiamy wtedy pętlą z rzepem o metalowy d-ring na końcu kabury, przewlekamy w górę pod paskami (od strony ciała), zakręcamy w dół po zewnętrznej stronie (tworzymy szlufkę do pasa) a na dole umieszczamy zaczep systemowy (zależnie od szerokości pasa na jakim to mocujemy) i... Wąskie, prostopadłe końce ramion paska (te z otworami) wsuwamy pod zaczep na wysokość dolnych zaczepów klipsa (tych o które zaczepia się motylek), zawijamy do środka tak, że oczka wchodzą na dolne zaczepy klipsa i... Domykamy motylek... Ufff :)...

 

Ronin

 

p.s.

 

Mam nadzieję, że opisałem to dosyć obrazowo :).

Link to post
Share on other sites

Znów wkleję fragment artykułu, który niedługo pojawi się na naszej stronie :):

 

Wszystkie pokrowce oraz ładownice w oporządzeniu bundeswehry wykonane są z wysokiej jakości Cordury (100% poyamid-cordura 6.6), w kamuflażu flecktarn, pokrytej od wewnętrznej strony, podgumowaniem PCV w kolorze szaro-oliwkowym (RAL 7013). Gramatura materiału to 395 g/m2.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Wolf

wracając do tematu cen w Rangershopie pl a de :) jak widać zmieniają sie na lepsze ;)

 

Chciałbym podziękować wam za wypowiedzi w tym temacie ogromnie mi pomogły w tym i tamtym :)

I jeszcze jedno pytanie :

http://www.rangershop.pl/product-pol-11526...-flecktarn.html

Ktoś z Was sie kiedyś spotkał z czymś takim w wojsku BW ?? Lub w ogóle posiada informacje na ten temat ?? nasz dostawca nie mówi nam zbyt wiele :?

Link to post
Share on other sites

Podobnie wygladaja parki KSK, ale to jest na moje oko podrobka i sadzac po rozmiarowce nie jest to rozmiarowka BW. Tak jak pisalem podobne rzeczy wystepuja, szyje to firma Köhler i posiadaja cechy kontraktowe. Cena jest ok jak na ten rodzaj towaru, majac na mysli nowy orginal. Reszte dopisze pewnie kolega Ronin.

Edited by Szaszłyk
Link to post
Share on other sites

Zdobycie oryginalnej parki czy spodni KSK graniczy z cudem - nie zapominajmy, że ta jednostka to coś koło 200 żołnierzy, więc nie produkują tego w zbyt wielkiej ilości.

 

Oczywiście zawsze zadowolić się można, takimi jak wyżej, wysokiej jakości kopiami (z ew. modyfikacjami).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

przepraszam że się wtrącam ale ksk składa się ze sztabu, czterech podstawowych kompanii bojowych, kompanii sanitariuszy, lacznościowców, kompanii wspomagającej, kompanii zaopatrzenia oraz rozwoju i centrum szkoleniowego. wszyscy siedzą w claw a jest ich razem 1100 a w przyszłym roku ma byc 1300 więc można nieraz napewno zdobyć ich spodnie lub bluzy ;-)

Link to post
Share on other sites
Derzeit (2006) leisten in ihm etwa 1.100 Soldaten Dienst. Das Kommando Spezialkräfte wird zukünftig auf etwa 1.300 Soldaten aufwachsen.

 

Wszystko co napisałeś drogi Dingo się zgadza, tyle, że ja miałem na myśli właśnie te kompanie bojowe, które owe spodnie posiadają na 100% (skoro są cztery, to w sumie wychodzi jakieś 240 żołnierzy ;)). To czy sztabowcy, łącznościowcy, sanitariusze i kwatermistrzostwo... posiadają tak "specjalistyczne" :) wyposażenie bojowe tego akurat nie wiem. Na pewno było by to pocieszające dla nas, szarych airsoftowców :).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...