Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sposób na parujące gogle/okulary


Recommended Posts

Witam :)

Być może słyszeliście, a może praktykujecie :

Chodzi o parujące gogle, chyba najbardziej wkurzająca sprawa na strzelankach :) a sposób na pozbycie jest bardzo prosty.PASTA DO KONSERWACJI MEBLI :)

Tak tak :]

Bierzecie trochę pasty nacieracie gogle od częsci wewnętrznej, po czym delikatnie wycieracie to szmatką najlepiej bardzo miękką albo husteczką higieniczną.

Taka warstwa pasty ma bardzo dobre właściwości antystatyczne.

Czym gęstsza tym lepsza, ponieważ utrzymuje się dłużej (1-3 miesięcy). Nie wiem jakbyście chcieli nie zaparujecie takich gogli :).

Tutaj daję zdjęcie pasty której ja używam i na gogle i na okulary, jednak ta jest dosyć rzadka dużo lepsza jest pasta gęstsza (konsystencją zbliżona do pasty do zębów). Jest to patent niesamowity. Jeżeli dobrze wypolerujecie praktycznie wyostrzy widok (ma właściwości czyszczące) napewno nie zamuli wam okularów.

 

Szczerze polecam na zlocie po prezentacji patentu zostałem "rozdziubany" z dwóch tubek. Jest to cholernie tanie 1-5zł a niesmowicie skuteczne :)

 

Na takie okulary można chuchać nawet przez 10min i nie będzie nawet kropelki pary.

PS: polerujcie delikatnymi ruchami ale przez dłuższy czas aż znikną wszystkie smugi ;) efekt nieprawdopodobny :).

 

 

http://img186.imageshack.us/img186/569/dsc00270pr3.jpg

 

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jak jest ze skraplającą się parą? Ja używam fularu przeciwzaroszeniowego z maski p.gaz., ale kiedy się lekko spocę i pot odparuje pod gogle - woda skrapla się na szybie. Nie mam mgły przed oczami, ale jest warstewka wody przez którą tracę ostrość widzenia. Czy po tej paście problem jest taki sam? A może woda skraplając się łączy się w większe krople i spływa z szybki czy cuś? Jak ta sprawa wygląda?

Link to post
Share on other sites

Zero ;d nie wiem jak to sie dzieje :) ? one wogole nie osiadają... jakby szybka odpycha pare. Chuchałem normalnie dobre 3 minuty na to i nic :) ciepłym powietrzem .Normalnie zaraz para jest a tak po tym nic sie nie dzieje :) Sam spróbuj.

tylko nie polerujcie za mocno zeby tego nie zdjąć.Lekko i dokładnie.

Link to post
Share on other sites

A teraz ciekawe ilu ludzi zaliczy jakieś zapalenie spojówek, jeśli przypadkiem okaże sie że są uczuleni na jakis środek zawarty w tej paście? Czyli - zanim posmarujecie sobie tym cudem okulary czy gogle, sprawdźcie jak wasze oczy reagują na ten środek, bo to może być potencjalnie niebezpieczne...

 

Jesli środek rzeczywiscie zadziała i będzie remedium na problemy z parowaniem to cudnie - warto jednak zachować nieco ostrożności i rozsądku.

Link to post
Share on other sites

Tylko jest jedno "ale" o którym nie wspominałeś.

Na opakowaniu tej pasty "Cyprys " jest wyraźnie napisane:

"chronić przed dziećmi Ryzyko poważnego uszkodzenia oczu. Unikać zanieczyszczenia oczu ........" :cry:

 

Ryzyko dostania się zabłąkanej kropili do oka jest całkiem duże.

Szczególnie w okularach gdzie oko jest blisko szybki.

 

Czy na reszcie tego typu past też macie takie ostrzeżenia ? :roll:

Link to post
Share on other sites

Shadow, a Ty sobie może tę pastę zapodajesz wtedy, gdy masz okulary na nosie?

Bo chyba już tu ktoś powiedział, że najpier się pastę nakłada, później się okulary poleruje szmatką.

Więc w jaki sposób chcesz żeby się jakaś kropla tego specyfiku do oka dostała?

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie poświęciłem sie i zrobiłem testy:

Wypolerowałem okulary tak jak polecałem, nie parowały wogóle.

Wziąłem kropne wody na wykałaczke puściłem ją na te okulary, zachowywała sie jak rtęć , tak jakby nie miała wogóle przyczepności, poruszałem okularami, aby kropla się trochę poślizgała.

Potem wziąłem ją na palec i wkropiłem do oka, zero czegokolwiek(nic nie piekło, zachowała sie jak czysta woda.(pamietajcie że polerowałem naprawdę długo, potem zostawiłem to na noc i na drugi dzien zrobiłem test, huhałem czy napewno jest jeszcze tam pasta i była zero pary):).

Ja myślę że nic sie nie stanie, jeżeli ładnie wypolerujecie, skoro nie pojawia sie para czyli jest to warstwa antystatyczna. Jest trwała to znaczy, że musi być też dosyć mocna i krople wody nie robią na niej wrażenia skoro chciałem ją zaparować czajnikiem i nie mogłem dać rady.

Producenci mają na myśli całą paste, czyli kropla pasty. A jeżeli już jakimkolwiek pechem trafi wam sie tak, że kropla zjedzie po okularach/goglach i wpłynie do oka, to nic sie nie stanie, albo za króto była na okularach żeby zabrać za sobą paste,albo poprostu nie ma takiej możliwości. A prawdopodobieństwo może być porównywalne do, okaleczenia oka przez kulke. Myślę, że zależy to od budowy gogli/okularów....

Pozdrawiam

 

Jeszcze raz przypominam :) Cyprys nie należy do najlepszych :], jeżeli obczaicie gęściejsze pasty to zobaczycie różnice.

Czym gęstsza tym powłoka jest twardsza i myślę że też bardziej bezpieczna jeżeli chodzi o wasze założenia co do wpłycięcia kropli do oka.

 

JEdnak dla mnie wydaje sie to całkowicie niemożliwe, sami pomyślcie , okulary zazwyczaj są dosyć daleko od oczu.

Shadow ale czy kropla która dostała ci sie do oka, miała styczność wogóle z szybką?

Link to post
Share on other sites

hmm to ja tez zrobiłem mały test, otworzyłem pokrywe czajnika (elektrycznego) nalożyłem na otworzony czajnik okulary i włączyłęm gotowanie, na okuary poleciała ogromna ilosc pary :) hmm, co sie działo ? okulary były całe mokre w srodku ale ciagle przejzyste, po parunastu sekundach woda na szybkach zaczełą sie schładzac i poprostu spłyneła na dół okularów momentalnie i koniec... widocznosc taka sama jak na poczatku... Swietna sprawa :)

 

Nie sądze żeby ktos sie pocił tak intensywnie jak mój czajnik :)

 

Cyprys nie należy do najlepszych :]

Uzylem wlasnie Cyprys`u, wiec jesli efekt moze byc lepszy to normalnie magia nie antifog xD

 

PS

Okulary były tak długo na czajniku az woda nie przestała intensywnie parowac.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zauważyłem że na tych uvexach (okularach) testowali moi koledzy na strzelance, no i działało ale mniej.

Nie wiem czym to jest spowodowane ale to prawda, na tych okularach działa troszkę słabiej.

Jednak nie parowały im podczas biegu,walki itp. ,dopiero przy chuchaniu parowały ale tylko troszeczkę bardziej od innych okularów gogli posmarowanych pastą.

 

Spróbuj dłużej ale delikatniej polerować. Być może na tym materiale nie utrzymuje się pasta tak dobrze jak na innych.

 

 

PS:PAMIĘTAJCIE! NIE POCIMY SIĘ TAK JAK CHUCHAMY!! WIĘC TO , ŻE PARUJĄ PRZY CHUCHANIU WCALE NIE OZNACZA ŻE BĘDĄ PAROWAŁY PODCZAS NORMALNEJ GRY!.

Link to post
Share on other sites

To moze ja dodam do dyskusji nowy watek, bo temat parujacych okularow itp meczy nas wszystkich. Czy ktos probowal kosmetyki samochodowej tzn preparatow by nie parowaly szyby itp.

Ja do dnia dzisiejszego jade na standartwym szarym mydle i zachwycony nie jestem.

Link to post
Share on other sites

okulary spox. ... ale czy ktoś tym traktował gogle? takie np. Bolle chronosoft? hmm? gdzie wewnętrzna szybka jest z miękkiego tworzywa...

 

pozatym moje bolle nie parują od wewnątrz nawet po godzinnym chuchaniu. natomiast po 5 minutach strzelanki są już całe zaparowane. stosuje antifoga ktory daje rade na jakies godzinkę / dwie. ale tez nie do końca. nie wiem czy to chuchanie to aby na pewno to samo co parowanie potu..

Link to post
Share on other sites

To moze ja dodam do dyskusji nowy watek, bo temat parujacych okularow itp meczy nas wszystkich. Czy ktos probowal kosmetyki samochodowej tzn preparatow by nie parowaly szyby itp.

Ja do dnia dzisiejszego jade na standartwym szarym mydle i zachwycony nie jestem.

 

jakis czas temu na forum czytalem jeden temat gdzie ktos polecal jakis srodek do szyb samochodowych (zeby nie parowaly??) , niestety nie pamietam nazwy tego specyfiku i nie moge znalezc tematu... pamietam ze zrezygnowalem z szukania tego "czegos" po tym jak na najblizszej stacji nie znalazlem tego czego szukalem (ehh lenistwo :-F ) ale w kazdym razie o takim czyms ktos pisal i ponoc dzialalo.

Link to post
Share on other sites

Działało na gogle/okulary? to może być ciekawe , tyle że nie wiadomo ile się utrzymuje.BO np firmowy Antifog utrzymuje się bardzo krótko od nałożenia właśnie tak jak pisał Neonov 2-4 godziny.

Jestem ciekawy działania preparatu na parowanie szyb w samochodach.

Myślę że będzie działał ale na tak małej powierzchni jak okulary pewnie krótko ;].

 

Teraz właśnie szukam tej pasty o której mówiłem że jest lepsza od cyprysa, jak znajdę to podam wam nazwę, bo z tego co pamiętam była dużo lepsza do okularów/gogli ;) JESZCZE LEPSZY EFEKT NIZ CYPRYS ;].NArazie pamiętam tyle że była w beżowej tubce ;]

 

Pozdrawiam

Mateusz

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...