Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bore Up Deep Fire - jakie lich w tym siedzi ? :)


Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sorki źle zrozumiałem Maxavelli - wycofuje bo myslałem że mowisz ze do borka DF trzeba minimalnie springa m110DF albo springa Guarder m120..... never mind :P

 

Ale jeszcze jedno - jak mogłeś niby na M110 uzyskać 420FPS? To przecierz niby ten borek dodał ci około 80FPS :\... bo sprężyna M110 ma około 110M/s czyli (110*3,28) daje 360FPS.... Masz boreupa - może z 30 moglby dac maxymalnie czyli powinieneś mieć około 390... Ja mam boreupa Guardera i nawet na guarderze tyle nie uzyskałem bo przy sprężynie M150 + borek G. mam maxymalnie 520 (Speeder guarder) czyli przyrost równy 30 FPS (490 + 30 = 520). Skąd te nierówności w przyrostach? Może problem tkwi w tym że nie mam precki? - nie to nie możliwe :P

Link to post
Share on other sites

No mam 2 łożyskowania - szczelność nawet lepsza niż tu u kolegi Maxavelli'ego (bo mam borka Guarder) Gumkę HU mam guardera. Replika - M15 Rifle czyli mam nawet dłuuuugą lufę tylko że nie prec.

 

To raczej zagadnienie dla specjalistów (głównie ludzi z serwisów sklepowych bądź serwisantów lokalnych replik ;) ) więc takowych proszę o odpowiedzi

Edited by misiek009
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie jutro sprawdzę, ile daje włożenie BoreUp DF do stockowego MP5 B&T, a ile na SP110.

420 na bore upie i SP110 to wcale nie takie niesamowite. Na SP110 i bez bore upa, za to z głowicą tłoka prometheus mam w P90 395 fps (lufa 247mm) - pojedyńcze łożyskowanie.

Misiek - wsadzenie luf precyzyjnej do stockowego elektryka daje 5 fps (Beta Specnaz Marui). Prczyczyny niskich fps należy szukać raczej w szczelności całego układu.

W moim M15 Rifle mam SP140 Guardera i Bore Up CA + 1 łożyskowanie (na prowadnicy sprężyny). Daje to 533 fps na kulkach 0.2. Musiałem jednak uszczelnić połączenie hopup-gearbox za pomocą taśmy teflonowej. W sotckowym karabinie hopup jest dociskany przez sprężynkę - w moim ma ustaloną pozycję i nie rusza się.

Lufę mam marki KM Head teflonowaną 6.04 (tą w kolorze srebrnym). Gumka Systemy + dystanser madbull. FPSy mierzone przy optymalnym ustawieniu HU (w przypadku kulek 0.2 jest to dość trudne, zważywszy jak szybko lecą)

Ponadto kolega kupił ostatnio w ASGshopie M15 Carbine z preclufą DF i zestawem cylindra DF (nie bore up) i na SP110 ma 395 fps.

Link to post
Share on other sites

Replikę składał ASGSHOP a boreup Guardera zalicza się raczej do szczelnych układów więc nie wiem gdzie może kryć się nieszczelność.... A śmiem wątpić żeby samo uszczelnienie między HU i GB dało cokolwiek a zwłaszcza tyle żeby wyszło ci 533FPS na M140! Czy ty mierzyłeś prędkość wylotową chronografem?

 

Ogólnie z twoich wypowiedzi wynika że grzebałeś już w niejednej replice więc jakie są twoje rady co do mojej Emki? Mam zestaw Guardera FTK (M150). Acha ile FPS miałeś ze zwykłą lufą a nie precką?

Link to post
Share on other sites

Używam takiego chronografu: http://www.midwayusa.com/eproductpage.exe/...leitemid=852429

Stockowo M15 Rifle miało 310-315 fps, następny pomiar zrobiłem po włożeniu preclufy boreupa i sprężyny 190% (podwójne łożyskowanie) - wyszło 480 fps. Nie wiem ile fps daje sama preclufa, ale podejrzewam że niewiele. Za to bardzo wpływa na skupienie strzałów - a od tego zależy, czy żeby kogoś trafić musisz wystrzelić 50 czy tylko 5 kulek.

Mierzyłem również G3SG1 ze sprężyną SP140 i bore upem Systema (lufa także KM HEAD) - wyszło tylko 495 fps. Różnica w zasięgu między G3 a moim M15 to jakieś 5 kroków.

Sprawdzałem też jak dobry jest Bore up Systemy i daje tyle samo co CA - Classic Army dokładnie skopiowało Systemę, tylko głowica tłoka jest koloru niebieskiego a nie czerwonego.

Link to post
Share on other sites

Szczelność, dwa łożyskowania, precka, gumka HU. Ale 420 na borku i Sp110 to faktycznie rekord świata. Max, jaki póki co widziałem to 405.

 

A przeciętnie ten zestaw daje 385-390. Więc też bym się chętnie dowiedział skąd te 420 :)

 

Lozyskowanie jest pojedyncze - o ile pamietam stockowa metalowa prowadnica sprezyny CA nie ma lozyskowania, a nie wymienialem jej. Jak to sie dzieje, ze moja "Sonja" wykreca 415 fps - nie wiem. Zapytaj panow z ASGShop, ktorzy opiekowali sie nia troskliwie i cala operacje tuningu przeprowadzili z nalezyta pieczolowitoscia (jak widac). Sonja ma wbudowana preclufe 6.04 363mm i silikon Systemy - calosc zapewnia wspomniane osiagi, przy czym nie pamietam by wynik ten wywolal jakies specjalne poruszenie czy chociazby zwrocenie uwagi przez zaloge ASGShop'u - uwazam wiec, ze wynik jest zupelnie normalny.

 

Co do opinii na temat szczelnosci bore-up'ow - powaznie Guardery sa tak nieszczelne? Kolega oddal dzis MP5A2 do tuningu z zamiarem wsadzenia BU Guarder. Jednak przy lufie dlugosci dlugopisu (MP5) trzeba walczyc o kazdy FPS - moze lepiej wsadzic Deep Fire HC, ktory zapewni ultraszczelny uklad? Boje sie jednak o szkielet - stockowy GB CA w ktory bedzie "naparzac" aluminiowa, plaska glowica tloka DF napedzana sprezyna... M120 :-/... Jakies sugestie?

Link to post
Share on other sites

Może poprostu Na słabszych sprężynach Boreup daje większe przyrosty a na mocnych mniejsze... poza tym u Ciebie precka daje z 10 więc masz (przypuszczalnie) 405 na stockowej lufie. Pytałem asgshop o te 420 FPS na M110 i tych innych twoich częściach i odpowiedzieli mi że oni widzieli max. 405 FPS na M110. Może mi powiesz że serwisanci asgshopu mają krótką pamięć?

 

Na temat szczelności bore upów odpisali mi że najszczelniejszy jest Guarder i DF potem minimalnie gorzej systema a najgorzej CA.

 

 

Co do tych 533FPS na M140 - spróbuj zmierzyć na speederze guardera... napewno powinieneś osiągnąć nie więcej niż 480 - 490.

 

 

Więc pytam drugi raz - jak mam doszczelnić układ żeby wyszło mi 560FPS (skoro u ciebie 533 na prec i SP140 to u mnie 30 fps więcej niż u ciebie (z racji że mam springa mocniejszego o 10m/s=33fps))?

Edited by misiek009
Link to post
Share on other sites

Może poprostu Na słabszych sprężynach Boreup daje większe przyrosty a na mocnych mniejsze... poza tym u Ciebie precka daje z 10 więc masz (przypuszczalnie) 405 na stockowej lufie. Pytałem asgshop o te 420 FPS na M110 i tych innych twoich częściach i odpowiedzieli mi że oni widzieli max. 405 FPS na M110. Może mi powiesz że serwisanci asgshopu mają krótką pamięć?

 

Jak dorwe kogos ze skanerem to zeskanuje umowe psisana z ASGShopem - na dole jest takie ladne 10 wielokropkow w miejsce ktorych wpisane sa wynikki pierwszych 10 strzalow na chrono dajacych srednia 416.4. Oto one :

 

415, 419, 414, 409, 418, 415, 418, 421, 417, 418

Link to post
Share on other sites

W mojej umowie nie było czegoś takiego :? Ok spoko może i tyle miałeś (powiedzmy że te 15 FPS dodała ci lufa precyzyjna i hiper szczelna dysza DF) bo przecierz reszta boreupa powinna być nawet mniej szczelna od mojego Guarderka. :P Chyba faktycznie jest tak że im większa moc spr. tym mniejsze przyrosty. Po przestudiowaniu ASGshopu przyrost na

Level I - M100 + ~45FPS - 370FPS

Level I - M110 + ~40FPS - 400FPS

Level II - M120 + ~37FPS - 430FPS

Level III - M130 + ~33FPS - 460FPS

Level IV - M140 + ~26FPS - 485FPS

A te sprężyny bez boreupów powinny dawać odpowiednio:

 

M100 - 328FPS

M110 - 360 FPS

M120 - 392FPS

M130 - 426,4FPS

M140 - 459FPS

M150 - 492FPS

 

Boreup (szczelny tzn mam na mysli Guarder i systema ew. DF) dodaje wg. ASGSHOPU max 30 FPS

 

Podwójne łożyskowanie , szczelny HU raczej dużo nie dają, a jeśli już to chyba tylko przy niskich tuningach (jak wynika z wyników ASGSHOPu).

 

Uważam że jeśli ktoś ma preckę i dyszę DF mógł uzyskać dodatkowe 10 - 15 FPS. Pisanie rewelacji że na m130 lub 140 ma powyżej 500 fPS to już bajeczki. (no chyba żę mierzone lżejszą amunicją lub innym chronografem)

Link to post
Share on other sites

Misiek nie będę cie przekonywał że mój chrono mierzy fpsy bardzo dokładnie, bo nie mam w tym interesu. Nie chcesz to nie wierz.

 

Do pomiarów używam kulek 0.2 KSC i Blaster, 0.25 G&G, 0.28 Guarder

Wynik to średnia z 10 strzałów

 

Dzisiejsze testy:

miesięczne B&T MP5-A3

 

Włożyłem preclufę CA (srebrną) - fpsy się nie zmieniły.

 

Zamontowałem Bore Up DF - ten za 149 zł + super oring na głowicy tłoka

 

stock: 305 fps (0.2) 265 (0.25)

bore up+stockowa sprężyna: 345 (0.2) 323 (0.25)

bore up+SP110: 377 (0.2) 347 (0.25)

 

Ciekawy jest wynik na stockowej sprężynie i bore upie DF - bore up dał ok 40 fps przy kulkach 0.2 i aż 58 fps na kulkach 0.25.

Wynik na sprężynie SP110 nie jest rewelacyjny - ale była ona już kilka miesięcy używana, więc być może jest trochę zużyta.

Link to post
Share on other sites

reszta boreupa powinna być nawet mniej szczelna od mojego Guarderka.

 

(...)

 

Boreup (szczelny tzn mam na mysli Guarder i systema ew. DF) dodaje wg. ASGSHOPU max 30 FPS

 

Popatrz pare postow wyzej gdzie ktos pisal o opinii ASGShopu i pogodz sie z tym ,ze BU DF niestety (dla Ciebie) lub stety (dla mnie) bije BU Guardera i odsiewa w cuglach... Nie mam pojecia dlaczego spisujesz DF na straty skoro uzywasz Guardera i to, ze ma lepsze wyniki niz Guarder uznajesz za wynik niemozliwy. Coz, drodzy panstwo - wynik mozliwy i wcale nietrudny do uzyskania. Wniosek? Guarderowi Kansas mowi "bye bye" ;-)...

Link to post
Share on other sites

Chłopaki dzięki za ten temat. W końcu mi sie troche wyjasniła sprawa ile teraz moge się spodziewać fps w moim karabinie. Robie generalny tunning i wkładam BU Guardera + M130 DF. I wychodzi na to, że uzyskam na tej konfiguracji moje spodziewane 450fps. W asgshopie mówili mi, że BU z DF ma troszke lepszy spręż od BU Guardera, ale za to głośniej chodzi i bardziej oddziaływuje na GB. Pod tym wzgledem Gurader lepiej wypada. A że ja chce, żeby moja replika była nie za głośnia i troszke wytrzymała to postawiłem na borka z Guardera.

 

Peace

Link to post
Share on other sites

Maxavelli - nie czytasz moich postów - denerwuje mnie to! Napisałem że po przestudiowaniu ASGSHOPU (taki duuuży post zaraz na początku 3 strony tego topicu) że przyrost FPS jest wyższy na słabych spr. i proporcjonalnie spada wraz ze wzrostem mocy sprężyn. Guarder jest bankowo szczelniejszy bo Marek z ASGSHOPU mi tak napisał a w dodatku przyczynia się do większej wytrzymałości gearboxa i minimalnie większej prędkości bo głowica plastikowa jest lżejsza od duralu. Jedyne w czym DF wybada lepiej to rewelacyjnie uszczelniona dysza która praktycznie wyrównuje nierówności pomiędzy DF i Guarderem.

 

W poście o MU MU V3 pewien forumowicz ma RZEKOMO na M130 powyżej 500 FPS na borku Guardera :)

 

GUARDER RULEZ

Link to post
Share on other sites

Jezzzzusie ale macie chopla na punkcie paru fps :-P

 

Musicie zmienić trochę podejście do tego bo może się to skończyć jakąś terapią... :strach:

 

Należy pamiętać, że jakiś tam tuning w jednym karabinie da np. 400fps a w drugim 420fps a na trzecim średnia będzie 395fps.

I możecie stracić pół życia nad dochodzeniem czemu tak wyszło a nie inaczej.

 

Czynników na ostateczny wynik fps jest naprawdę dużo, począwszy od: gumki hop-up, jakości lufy, jakości odlewu komory hop-up, jakości zestawu cylindra, jakości uszczelek, odpowiedniemu dochodzeniu dyszy w komorze hop-up, jakości kulek 0,20 a kończąc na ogólnej szczelności między komorą Hop-up a GB...

 

misiek009 napisał:

"Guarder jest bankowo szczelniejszy bo Marek z ASGSHOPU mi tak napisał"

 

No nie do końca Ci tak odpisałem.

Proponuje przeczytać moją wiadomość jeszcze raz...

Edited by marzan
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...