Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć.

Pragnę się podzielić moim pomysłem na który wpadłem jak to się mówi "przespałem się z tym" :F

Otóż, jak na wiadomo posiadaczom G&G i ICS borki sa dla nas rzeczą prawie niedostępna ze wzg. na specyficzną dysze itd.

Jednak, dysza bore up w zasadzie nie daje wiele, gdyby na sotcku jechać na dyszy i głowicy cylindra a cylinder i głowicę tłoka mieć bore up?

boreupggicsxk3.th.jpg

Jak przedstawia rysunek, do cylindra na szerokość uszczelek można zamontować "zwężkę"

zwężka będzie idealna od naszego starego cylindra bądź byle jakiego innego.

Ucinamy na szerokość uszczelek głowicy cylindra, cylinder który miał posłużyć do tego.

Pięknie go szlifujemy bardzo drobnym papierem ściernym, i wklejamy najlepiej klejem który po zastygnięciu jest elastyczny ale też potrafi skleić metal (technicol 2 składnikowy).

Myślę że ten krótki przepis wystarczy, należy się zaopatrzyć w głowicę tłoka i cylinder bore up i narzędzia. W prawdzie cała moc borka nie będzie wykorzystana przez brak dyszy bore, ale szacując te 90% wykorzystamy :)

Nie robiłem tego jeszcze, to tylko teoria, ale cylinder zamawiam na dniach, więc o postępach poinformuje.

 

P.S.

Na rysunku jest przecięcie, napisałem po to bo możliwe ze stock cylinder nie będzie miał odp. średnicy.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Tyle co z Markiem z asgshopu gadałem to do niektórych modeli ICS ciężko z borkiem a co do AK 104 to jest cholernie ciezkie żeby dorobić dyszę.

Moim zdaniem, warto gdy chce zastosować lufę 550mm do ak.

Boję się o to że jednak dysza nie będzie wykorzystywać możliwości bore up, ale zaryzykuje, chrono przyjdzie za pare dni więc powiem jakie są rezultaty na odległość i moc.

Link to post
Share on other sites

Powiem wprost, zamontowałem do AK 104 który posiada 510FPSów prec lufe DF 550mm. Nie chcę mieć strat nie chce też za bardzo podnosić mocy bo na mojej wsi (Kołobrzeg) i tak mi suszą łeb że szkoda słów! Nie chce żeby mi sie działo tak że po strzale np. zasięg będzie mniejszy o 5 metrów za to celność wzrośnie, tego nie chce więc przedstawiłem swój pomysł o połowie bore up :F

 

EDIT:

Co do głowicy to mam stockowa :F może to i dziwne ale wzmocniona guardera sie rozsypała w drobny mak. Dołożyłem tylko o'ring guardera i dostałem 25FPSów :D

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Z tego co czytam to dorobienie tych rzeczy zajęło by ci wiecej czasu niz to warte napewno. Mógl bys spróbować ale na jakiś pozytywny skutek niema co specjalnie liczyć.

Ale Marcin już nie kombinuj z wzrostem mocy bo jak wiadomo wasza elitarna kołobrzeska grupa airsoftowa zabroniła tuningować broni do 500fps. Wszelakie rugery itp. odpadają. smiech na sali i to kompletny:D. ASG to nie sport dla dziewczynek co boją sie dostać kuleczke...

Sorry za offtop ale niemogłem sie powstrzymać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Nie chodzi mi tu o bu do ics'a czy g@g tylko o g36 k jg

 

p.s nie boje sie czy będzie mi pasował tylko o to jaka jest róznica pomiędzy zwykłym cylindrem a cylindrem bu .Po prostu nie wiem czy opłaca się dopłacać .

 

Wiem że nie ten temat ale nie chce zakładac nowego

Edited by bomba095
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...