Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pojemnik na gaz w formie granatu.


Recommended Posts

Interesują mnie opinie o tej zabawce: http://asgshop.pl/produkt.php?id=1746

Zgodnie z opisem ładuje się do tego granatu gaz, a potem z niego tak, jak z butli do pistoletu.

Wszystko fajnie, tlyko mam pewne wątpliwości - jak z ciśnieniem w tym granacie? Wiadomo, że w butli z propanem jest większe ciśnienie niż w zwykłym pojemniku z green gazem. Jeśli więc przeleję propan do tego granatu, to będzie ono takie jak panujące w butli, czy może takie jak w butli z green gazem czy jeszcze mniejsze?

 

Ma ktoś jakieś info na ten temat?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli założymy, że wszelkie zjawiska fizyczne zachodzą tak jak powinny to podczas ładowania czegokolwiek (magazynka, granatu, zapalniczki...) gazem w obydwu pojemnikach dochodzi po pewnym czasie do uzyskania stanu równowagi - czyli ciśnienia są takie same.

Czyli teoretycznie po nabiciu takiego granatu ciśnienie powino być identyczne jak w butli po skończeniu nabijania :roll:

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...
  • 2 weeks later...

Odkopuję, ale nie chciałem tworzyć nowego tematu. Czy jest możliwość zmiany zaworów w takowym granacie? Górny (butla) Jest lekko nieszczelny, a dolny (magazynek) w ogóle nie przekazuje gazu.

znajomy ma taką zabawkę, problem ten sam i dolny zawór nie jest żadnym ze standardowych zaworów :/ trzeba by się raczej pobawić w adaptacje otworu na jakis dostępny typ zaworu.

PS: greengas to prawie czysty propan, błędem jest więc traktowanie obu tych gazów za różne. Ciśnienia w pojemnikach będą te same dla propanu jak i gg.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...