Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tarcza balistyczna


Recommended Posts

  • 6 years later...

Zrobię strzaszliwe wykopalisko, ale cóż - zostaje mi was przeprosić ;)

 

Odnośnie argumentów, że tarcza balistyczna w ASG nie jest realistyczna, bo się nie da jej przestrzelić: no cóż, zacznijmy od tego że "nierealistycznych" elementów tego typu w ASG możnaby wymieniać mnówstwo:

- w realiach nie ma magów do broni szturmowej na 300 naboi i nie prowadzi się tak intensywnego ostrzału celu :)

- w realiach nie schowasz się przed kulą 5,56, 7,62 za 2cm scianą z desek, starą kanapą, płytą OSB, czy nawet cienką betonową scianką a dyskutujecie o tym czy prawdziwa tarcza wytrzyma ostrzał z serii

- w realiach można podjąć ostrzał z większego dystansu dając ogień zaporowy podchodzącym, w ASG przy dystansie 20-30m podchodzący właściwie nie mają szans, jeśli wymieniają ogień z osobami ukrytymi w budynku o zbliżonej liczebności, bo są na widelcu, chyba że mają przewagę w zasięgu.

 

Dodatkowo - odnośnie użycia tarcz

"tarcze sa uzywane w szturmach budynkow... zabarykadowani przestepcy, zakladnicy itp... tarcza znajduje sie miedzy lufa a policjantem przez kilka-kilknascie sekund..."

 

Rozgrywki ASG prędzej porównywałbym do działań wojskowych, aniżeli policyjnych to inna para kaloszy.

 

 

Warto wziąć te rzeczy również pod uwagę przy podważaniu realizmu osprzętu takiego jak tarcza balistyczna :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Sam sobie wręczę złotą łopatę

cl216.jpg

Jednak pozwolę sobie na odkop :icon_wink:

 

Właśnie ze znajomymi zastanawiamy się nad wprowadzeniem tarcz balistycznych do ASG. Mamy świetny teren z kilkoma budynkami ale mają one kilka mega trudnych wejść. To nie sztuka za każdym razem wchodzić tym samym, bo gracze się do tego przyzwyczają i zaczyna to być zbyt schematyczne. Zgadzam się z Wami, że niezniszczalna tarcza odbiera fun z gry ale w bardzo prosty sposób można to zmienić. Wystarczy wywiercić otwornicą na przykład 3 otwory o średnicy 5-7 cm każdy i powinny one być przed tarczowym, tak aby kulka przelatująca przez jeden z tych otworów na 100% go trafiła. To zmusi szturmujących do szybkiego i przemyślanego działania a broniących się do precyzyjnego strzelania i wyeliminowania tarczowego. Nasza ekipa z pewnością wypróbuje ten sposób i chętnie podzielę się z Wami jak to się sprawdza w ASG.

 

Zapraszam do dyskusji.

Link to post
Share on other sites

Bawiłem się ostatnio ze znajomymi w CQB z wykorzystaniem tarczy. Jest to bardzo fajny patent (dla posiadacza), lecz zauważyłem jedną sprawę - wszyscy ostrzeliwujący gracza niosącego tarczę strzelali prosto w nią - nikt nie próbował celować np. w nogi. Podczas ruchu tarcza nie zasłania w 100% "nosiciela" - żeby się z nią sprawnie poruszać, trzeba ją unieść - co odsłania nogi, a przynajmniej buty. To wystarczy, by wyeliminować gracza ją niosącego. Dodatkowo, jeśli w trakcie gry uwzględnia się rykoszety od ścian i podłóg, sprawa staje się jeszcze łatwiejsza - ostrzelanie ściany znajdującej się nieopodal gracza niosącego tarczę powinno go wyeliminować. Nie ma to wiele wspólnego z realnym zastosowaniem tarczy jednak w pewien sposób wyrównuje szanse.

Link to post
Share on other sites

Można dać wycieraczkę samochodową na spód, wtedy nic nie przejdzie. Mnie osobiście takie wynalazki wkurzają. Są zbyt OP, nie dość że stosunkowo lekkie w porównaniu do prawilnych balistycznych, to ostrzeliwanie ich nic nie daje, nie męczy w żaden sposób tarczownika, nie mówiąc o knockoucie. W wąskim korytarzu można robić wtedy co się chce, chowając za tarczą. Jedyny skuteczny sposób to piro pod nogi, ale wtedy pojawiają płacze i pretensje tarczowników.

 

Edit. Nie zauważyłem posta z łopatą. Dzięki Bogu, mamy do czynienia z normalnym użytkownikiem tarczy. Kilka dziurek to dobry pomysł.

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Ja widziałem w internetach patent z małymi tarczami, w wykonaniu sąsiadów zza naszej zachodniej granicy i jedno jego wykorzystanie w Polsce (konkretnie w okolicach Szczecina). Było to tak, że tarcze zasłaniają tylko korpus, albo sięgają niosącemu do ramion. Tarczownik mógł mieć w ręku tylko replikę boczną, więc w większości sytuacji tarcza służyła jako uzupełnienie osłony takiej jak murek, gdzie można było sobie go nią "przedłużyć" i mieć lepszy kąt wychylenia na wroga. Tarczownik albo siedział na ziemi tylko ją trzymając, albo opierał ją o coś i służyła mu właśnie za uzupełnienie osłony. Nikt nie narzekał, więc chyba najlepszym ograniczeniem mocarności tarczy, jest ograniczenie jej rozmiarów :icon_biggrin:

Edited by Aracz
Link to post
Share on other sites

Granatnik 40mm i rakiety NERF Pocket Football jako uniwersalny srodek na pojazdy, bunkry i tarczownikow :P

Osobiscie, mam plany troche rozruszac funsoft w swojej okolicy i granaty XMPB4 popychajace takie rakiety sa jednym z elementow, ktory chce wlaczyc do gier z Golemami/Juggernautami lub tarczami. Nie wiem jeszcze na ile dobrze sie tym strzela, ale strzelanie zwyklymi gabczastymi pileczkami bylo zabawne :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

O, post pod postem.

Wspomniane tarcze ZOMO - pomysł doskonały czy czyste szaleństwo? Wymiary zdają się być "fair", nie ma mowy o byciu żółwiem przy ~70cm wysokości, chyba nawet przykucnąć z czymś takim nie da się bezpiecznie, co najwyżej tak jak wspomniał Aracz, uzupełnienie murka, wychylanie się zza winkla. Przyznam też, że kusi bardzo zrobienie dużej naklejki/rysunku loga ekipy na froncie. No i do używania MP7 Well jak znalazł. Brać, nie brać?

Link to post
Share on other sites

U mnie na strzelankach mamy takie zużywalne tarcze, jest to to gruby styropian (taki jak w pudełkach od replik) obklejony dwiema warstwami kartonu i tą srebrną taśmą. Taka konstrukcja powoduje że tarczownik może przyjąć określoną liczbę kulek zanim przebiją tarczę na wylot, więc zwykle używa tarczy do ochrony przed pojedynczymi seriami, nie jest tankiem. Taka tarcza wystarcza na 2-3 strzelanki bo mamy 300-400 fps.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...