Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M870 [G&P]


Recommended Posts

Znaczy, że zgubiłeś ten element, który wchodzi do lufy i podkręca kulkę? Ojjjj niefajnie... Piok w temacie o CA870 pisał, że można to zastapić odpowiednio wyprofilowaną izolacją od kabla do słuchawek, czy czymś w tym stylu.

Zagadaj też do sklepów, które posiadają w ofercie CA870/M870 i spytaj, czy mieliby na sprzedaż HU-może mają gdzieś wymienne w warsztacie, lub mogą sprowadzić...

 

Z zatyczki od gnaizda sluchawek w komórce. Akurat była w sam raz. Julce pisał, że można zrobić taką gumkę z rakietki do pingponga :). Konkretnie z okładziny gumowej ją pokrywającej.

 

Ale ja i tak gorąco zalecam, przerobienie 870tki na lufę i hu z aega.

 

Mój patent okazał się być wytrzymały, na milsimie w Pieninach wywróciłem się , łamiąc montaż tłumika w świni, gnąc przy tym lufę madbulla która się w nim skrywała... Walnąlęm tak, że aż zdarłem skorę na przedramieniu. Po naprostowaniu lufy( neistety nadal trochę krzywa jest) hopsiup nadal podkręca kulki stabilnie, lecą jak po sznurku.

 

pozdro.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uff, na szczęście wszytko dobrze się skończyło. Po wywaleniu na podłogę zawartości kosza na śmieci i odrzuceniu podobnych paprochów w końcu znalazłem gumkę.

I teraz zastanawiam się, czy to, że zamiotłem pokój a potem nie wyniosłem śmieci było tylko zbiegiem okoliczności/lenistwem, czy jednak czymś więcej. Dobrze, że nie użyłem odkurzacza :-D

Wielkie dzięki za wszystkie rady, kiedyś napewno się przydadzą.

 

Strzelbę już złożyłem; tłok po przypiłowaniu wszedł, jednak strzelbę teraz gorzej się przeładowuje - trzeba włożyć więcej siły przy paru ostanich centymetrach drogi pokonywanej przez czółenko. Być może tłok naciska na jakieś częsci mechboxa albo po prostu główna sprężyna jest za długa. Jeśli w akcji będzie to bardzo przeszkadzać, pokombinuję.

 

Poza tym M870 w końcu wali jak należy, jeszcze tylko muszę zmienić sprężynę w HU. Dziś już nie mam zamiaru grzebać w strzelbie, przy najbliższej okazji sprawdzę kompatybilność innych części w obu modelach.

 

A co do kupowania nowej preclufy i gumki HU, to nie chcę pakować w strzelbę za dużo pieniędzy, dopóki nie urośnie do rangi broni głównej i dopóki nie "wkręciłem" się jeszce w użytkowanie sprężyn. Ale chyba lepiej już zacząć zbierać pieniądze :)

 

Aha, i jeszcze co do tłoka - pisałem już że jest nieco dłuższy (być może stąd trudne przeładowanie), muszę też dodać że ma troszkę większą średnicę - czyli jest troszkę szczelniejszy. Chyba może mieć to mały wpływ na osiągi, nieprawdaż?

Link to post
Share on other sites

Czas trochę ulepszyć Świnkę, no więc jak to jest z atrapą wyrzutnika łusek ? Chciałbym by był koloru srebrnego jak na zdjęciach Siup'a. Myślałem by po prostu go wyjąc i przemalować na srebrny kolor, wyjdzie prościej i taniej niż robienie metalowego. BTW ta atrapa wyrzutnika łusek w twojej G&P CA870 Siup jest metalowa ? :-F

Link to post
Share on other sites

Hehe można i tak, spróbuję :mrgreen: . ~ 290-300 fps(producent w tej krzaczkowatej książeczce dołączanej wraz z CA870 podaje 284 fps - 87 m/s i 0.75 J - 0.28kgm/cm2, zasięg 50 m) :twisted: to by było na tyle :uśmiech: . BTW ten smar grafitowy czyni cuda, teraz słyszę jedynie tłok uderzający w dno cylindra. PZDR dla Piok'a :strach:

Link to post
Share on other sites

Hehe można i tak, spróbuję :mrgreen: . ~ 290-300 fps(producent w tej krzaczkowatej książeczce dołączanej wraz z CA870 podaje 284 fps - 87 m/s i 0.75 J - 0.28kgm/cm2, zasięg 50 m) :twisted: to by było na tyle :uśmiech: . BTW ten smar grafitowy czyni cuda, teraz słyszę jedynie tłok uderzający w dno cylindra. PZDR dla Piok'a :strach:

 

Podziękuj Julce'owi bo to Jego pomysł, nie mój :).

Link to post
Share on other sites

Ponownie rozłożyłem obydwie strzelby i porównałem części. Te wszystkie częsci mechaniczne, spust etc. pasują do siebie zamiennie w obu modelach.

 

Okienko wyrzutnika łusek w M870 jest raczej metalowe ("przylepia" się do magnesu :)).

 

Uwaga dla użytkowników krótkich magazynków: dzyndzel z tyłu który trzyma sprężynę lubi się czasem przekręcić o 90 stopni (nawet gdy mag aktualnie jest w strzelbie), wskutek czego radośnie wyskakuje razem ze sprężynką. Coś takiego byłoby nieprzyjemne zwłaszcza w trakcie akcji - po takim incydencie trudno wyciągnąć magazynek, który w dodatku przestaje podawać kulki. Mi podczas strzelania "na sucho" zdarzyło się to 2 razy. Nie mam oznaczonych magów więc nie wiem czy to usterka tylko jednego magazynka.

 

Aha, jakby ktoś zgubił sprężynkę dociskającą HU, taka przycięta od ZIPPO świetnie się nadaje - jednak ja osobiście wolałem użyć takiej od podróby zapalniczki ;-)

 

Podziękuj Julce'owi bo to Jego pomysł, nie mój icon_smile.gif.

 

Julce: WIELKIE dzięki :-)

Link to post
Share on other sites

Muszę potwierdzić, jak również jestem posiadaczem krótkiego mag'a do Świni. 1,5-2 tys. kulek przebiegu na nim i jest git :-F . Nic w stylu wyskakującego "wypychacza" czy jak to się tam to nazywa , nie obluzywało się, ani chyba nie ma zamiaru ;-) .

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Z P-90 są same problemy. A tu tylko się martwisz: "M130 czy M140....hmmmm?" ;)

P-90 jest dobre, jeśli nie masz problemów z załatwieniem części do GB v.6, masz krótkie ręce i wolisz broń kompaktową.

A M870 jest w zasadzie bezawaryjny, ma dobre osiągi (nawet jeśli trzeba coś modyfikowac, co jest zresztą proste) w każdych warunkach pogodowych, jest ekonomiczny i pasuje do każdego munduru. Ba! Nawet do stroju myśliwego czy pakistańskiego rolnika. :D

Link to post
Share on other sites

Mam to i to. Biegam o wiele częściej z szotganem. Ale to wina tego że jestem poje... :) I cierpię na syndrom "ostatniego mohikanina" spręzynowego. Świnia mało kulek żre. I jakoś łatwiej mi się z niej celuje. Poza tym ją kocham :).

Jak do P90 nakupię lowcapów to pewnie się statystyka używania wyrówna obu ganów.

Link to post
Share on other sites

Również należę do szczęśliwych posiadaczy obu broni.

Za P90 odpowiada świetna kompaktowość, bardzo niska (jak na AEGa) cena i bajer w postaci kolimatora/tłumika. No i oczywiście to co w elektrykach najlepsze - seria, co daje przewagę w CQB (chociaż Remington też jest do tego stworzony). Wg mnie najlepszy AEG za swoją cenę; nie zgodzę się z opinią o problemach z P90.

Uważam że strzelba, zwłaszcza M870, jest przeznaczona tylko dla pasjonatów ceniących sobie klimat. Ktoś decydując się na shotguna, ma świadomość, że w walce będzie musiał kombinować. Wszystkie zalety: budowa, osiągi i najważniejsze - klimat, zostały już wymienione. Jednak pozostaje jedna wielka wada - cena. Cytując pewien sklep: "szczerze mówiąc 1200zł za replikę sprężynową, strzelającą jedna kulką to trochę dużo i jedynie koneserzy decydują się na taki zakup" Gdybym niestety nie dorwał repliki w dobrym stanie za pół ceny, teraz pewnie decydował bym się na Benelli od TM, które cenowo można porównać do P90.

Co do chwytu - jest to właśnie jeden z czynników decydujących o klimacie. Mnie z początku nadgarstek nieco bolał, lecz można się przyzwyczaić.

Podsumowując - jeśli tylko masz pieniądze i jesteś fanatykiem strzelb, kupuj Remingtona w ciemno. W przeciwnym wypadku P90 także jest świetnym wyborem na pierwszą broń z wyższej półki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Temat ucichł, a nadal nie została wyjaśniona jedna kwestia (mimo, iż ktoś już pisał, że bebechy w G&P są identyczne jak w Maruzenach, nikt o prowadnicy nie wspominał). Jak jest z prowadnicą sprężyny w G&P ?? W stockowych Maruzenach z tego co pamiętam jest ona z plastiku, w G&P mamy koło 80 fpsów więcej - więc w sumie lepiej gdyby prowadnica była metalowa.

 

Pozdrawiam, Hunter

Edited by Maximus1944pl
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...