Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Mam mały problem. Otóż mój Glock 23 (KJW) dziwnie sie zachowuje. Pierwsza kulka leci ok, druga też. Za to trzeciej już sam nie "pobiera". Mimo iż zamek odskakuje do tyłu kulka nie wchodzi do lufy czy gdzie tam ma wejść:P. Po ręcznym odciągnięciu zamka kulka leci normalnie. Tak samo dzieje się z następnymi 2 - 3 kulkami. Potem ciśnienie gazu spada i nie da sie w ogóle strzelać. Gdy ściągnąłem zamek zauwazyłem małe pęknięcie na uszczelce która łączy magazynek z lufą (tej uszczelce w lufie). Myślicie, że to to pękniecie będzie powodem nie pobierania kulek i straty energii? Proszę o konkretne odpowiedzi. Jeśli tak to jak to naprawić?

 

 

 

A teraz następne pytanie. Jeśli będę musiał jechać z Glockiem do serwisu to chciałbym od razu jakoś go stuningować. Co sądzicie o wsadzeniu do niego preclufy? Jeśli tak to jaką wybrać? Jeśli nie to co polecacie? Proszę o pomoc. Z góry dzięki:)

 

 

I nie mówcie, że temat o preclufie w broni krótkiej już był bo było tam napisane tylko tak warto ale nic więcej, żadnych porad.

Link to post
Share on other sites

Brak pobierania kulek może być też spowodowany przez magazynek. O ile w grę nie wchodzi zużycie sprężynki w magazynku, to możliwe jest, że chodzi on słabo ze względu na tarcie 'brudu' w komorze 'kulkowej' w magazynku. Miałem taki problem, wiem że jest on denerwujący (wyobraźcie sobie że macie gaziaka a i tak po strzale musicie ręcznie naciągnać zamek... paranoja :-F ), pomogło rozkręcenie magazynka i nasmarowanie go (należy pamiętać o tym, żeby nie zostawić zbyt dużo smarowidła), następnie wyczyszczenie i przesmarowanie prowadnic zamka. Sprawdzone.

 

Jeżeli tuning to ewentualnie metalowy zamek, precrurka - choć nie licz, że wiele pomoże - oraz zawory o zwiększonej przepustowości. Polecałbym te pierwsze i ostatnie - precrurka to fajna sprawa, tylko - po co?

Edited by jabot
Link to post
Share on other sites

No tak ale oprócz tego, że kulki nie podaje magazynek to dziwne jest to, iż po tych pierwszych kilku strzałach w magazynku jest mało gazu. Wydaje mi sie (podkreślam że może mi sie tylko wydawać) że spada ciśnienie.

 

A czemu precrurka nie pomoże? Jakbym dał dłuższą i ukrył w tłumiku?

Link to post
Share on other sites

Dłuższa rurka była by już sensowniejsza - zainstalowałem w swoim glocku 455mm (za długa, ale tylko taką miałem pod ręką) - i na 20 metrach A4 nie stanowi problemu - aczkolwiek wytraca się prędkość. ~220mm zakryte tłumikiem to mój plan na najbliższy czas 8) Jeżeli chodzi o magazynek, to niestety też tak mam - ale to wina zaworów - lekkie przekręcenie w gwincie rozwiązało problem. W moim wypadku i tak wskazane jest kupno nowego, bo przebieg wynosi powyżej 15000 kulek.

Link to post
Share on other sites
  • 10 years later...

To ja może trochę odkopię. Otóż kupiłem dwa dni temu tąreplikę i niby wszystko spoko tylko właśnie przy kolejnych z rzędu wystrzelonych magazynkach (2/3 pełne magi) przestaje podawać kulki pomimo dobicia gazu. Zdarzyło mi się ze 3/4 razy już tak że przy "strzale" glock nie podał kulki tylko spuścił cały gaz z maga. Oddawać to na reklamację czy może to ja jestem jakiś niespełna rozumu i robię coś źle? Dodam że na replikach nie znam się kompletnie bo zaczynam przygodę z tym glockiem.

Edited by koh4r
Link to post
Share on other sites

Jeżeli te strzały odbyły się po sobie szybko to możliwe, że przez obniżenie temperatury repliki doszło do zjawiska syfonowania (zimna replika, to samo masz w trakcie zimy). Jeśli wszystko wraca do normy po ogrzaniu repliki - możesz nie panikować. W replikach z Blow-backiem to niestety jest w miarę normalne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...