Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Sklep] www.ehobbyasia.com


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

hmm... może i ten kurs paypala jest wyższy, jednakże:

1/ przelew do chinczyka to ZTCP ~100-120 PLN (co może stanowić znaczący procent całej transkacji)

2/ jak nie masz konta walutowego to przeliczenie złotówek po kursie banku powoduje że nawet paypal jest w tej kwestii bardziej opłacalny

3/ ewentualny przelew zwrotny (nadpłata lub brak towaru itp.) to ponowne przeliczenie na złotówki (i tutaj kurs też jest daleki od doskonałości).

4/ przelew zagraniczny to kilka dni - paypal to natychmiastowa weryfikacja i potwierdzenie...

Link to post
Share on other sites

Tworzysz konto na paypal.com.

Wypełniasz wszystkie potrzebne dane.

Możesz podpiąć kartę kredytową/płatniczą (nie wszystkie rodzaje).

Jak nie masz zaufania do bezpieczeństwa/nie masz karty możesz doładowywać konto paypala przelewem (trwa) lub poprzez system BlueCash (błyskawiczne doładowanie).

Przy robieniu zakupów wybierasz płatność paypalem, system sklepu przenosi Cię do systemu paypala, potwierdzasz dane, płacisz i kasa znajduje się po chwili na koncie sprzedającego.

 

Resztę szczegółów doczytasz w instrukcji paypala.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czołem,

 

dzielę się negatywnym doświadczeniem z eHobby Asia. Wcześniej kupowałem już broń i części - było OK. Teraz jednak przegięli. Co gorsza, nabrali wody w usta.

 

Na początku stycznia kupiłem replikę Deep Fire Samson Evolution w promocyjnej cenie 279 USD (+wysyłka 94 USD +cło 70 USD). Przyszła szybko. Piękny... zajechany egzemplarz: rozkręcona replika, rdza na tłumiku płomienia, wytarty magazynek, rysy na obudowie i celowniku. Ewidentnie pracownik eHobby miał radość z testowania...

 

Poniżej wklejam zdjęcia:

http://towaroznawstw...l/deepfire2.jpg

http://towaroznawstw...l/deepfire3.jpg

http://towaroznawstw...l/deepfire4.jpg

http://towaroznawstw...l/deepfire5.jpg

http://towaroznawstw...l/deepfire6.jpg

 

Tyle na zewnątrz. Co się dzieje w środku, aż boję się sprawdzić. Opis i zdjęcia tego samego dnia wysłałem do eHobby (tak BTW. w formularzu zgłoszeń, w rozwijanych opcjach nie ma "reklamacji" więc wybrać trzeba "inne"). Od 2 tygodni cisza.

 

A teraz ciekawostka: odezwał się sam Deep Fire, do którego napisałem również (że praktyki eHobby rzutują na wizerunek ich marki, z ich misją Do It Right). Ale Panowie też są weseli, bo zaproponowali mi dosłanie niektórych części zewnętrznych (kupowałem nową, niezawodną replikę, nie składaka) lub wymianę broni, pod warunkiem, że odeślę do nich starą na własny koszt. Kolejna ciekawostka: odesłanie repliki do Hong Kongu to w DHL czy UPS 1000 zł. Już wysyłam... Napisałem więc, że dziękuję za odzew (przy braku reakcji eHobby), ale jedyne co mnie interesuje to otrzymanie nowej repliki. Jak mam odesłać starą, to na ich koszt.

 

Reasumując, do europejskich standardów troski o konsumenta jeszcze trochę. eHobby mocno mnie rozczarował. Wolę już przepłacać w PL, ale widzieć broń i móc ją reklamować w razie czego.

 

Pozdrowienia,

J.

Edited by jasiczak
Link to post
Share on other sites

Pod względem reklamacji Ehobby ssie na całej linii, ale... no właśnie, widmo utraty "kochanych pieniążków" sprawia, że zaczynają kooperować. Nie daj się tylko omamić, ekipa tego sklepu jest na cztery nogi kuta, wciskać będą każdy kit, byle się wyłgać. Dojeżdżaj ich po bandzie, bo nie zobaczysz ani centa ze swojej kasy.

Link to post
Share on other sites

Jest coraz weselej. Wspominałem, że od razu odpowiedział Deep Fire, mimo, że w całej sytuacji nie zawinił. Oferowali dosłanie kilku części zewnętrznych, żebym mógł je sobie podmienić, lub wysłanie nowej repliki pod warunkiem, że odeślę swoją na własny koszt. Duży plus dla chłopaków.

 

Natomiast dzisiaj (po 2 tygodniach i wczorajszym zgłoszeniu do PayPal'a) odpowiedział eHobby Asia. Uwaga:

 

"We are sorry to hear about your problem. The airsoft gun we shipped to you is a new item, not any used item. We have compare your gun with our existing stock.

 

The untwisted rifle should be due to the loose screw inside. Please try to tighten the screw and the problem should be solved.

 

For the scratch magazine, it is normal. The space to insert the magazine should be just fit and no gap.

 

The rust on flash hider is due to oxidation. The flash hider is made of steel, rusting cannot be avoided after a period of time. The gun you purchased is an old items which has been produced for long time.

 

If you have any further question, please feel free to contact us."

 

Przekonali mnie. Moja replika rzeczywiście była śliczna, nowa i zgodna z opisem. Po prostu światło było nie takie i niepotrzebnie się uniosłem...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nawet bez logowania można sprawdzić koszty wysyłki. Wrzuć towar do koszyka, klikasz na koszyk na górnej belce-go to cart, z menu wybierasz Poland, podajesz województwo i kod pocztowy (bez kreski), klikasz get quote. Do takich zakupów warto doliczyć jakieś 26% kwoty na cło i vat, tytułem haraczu dla Szczurka&co.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odpowiadam na Twoje pytania w kolejności. Nie, nawet jak napiszesz konkretną kwotę do której chciałbyś obniżyć deklaracji to nie masz pewności, że taka kwota zostanie wpisana, inna sprawa-celnicy to nie idioci, nie, nie widziałem :>.

Link to post
Share on other sites

Jak zamówisz akcesoria na ris, kolimator, jakieś części to są szanse, że przejdzie. Od biedy, czasem zdarzy się, że komuś przejdzie pistolet. Ale na to, że nie zabulisz vatu i cła za dużą replikę, szansę są znikome... Z tego co mi wiadomo paki są prześwietlane rentgenem, a jeśli celnicy zauważą, że jest tam akacz, na pewno się zainteresują i z przyjemnością dołożą Ci opłaty :icon_smile:

Edited by Erkiii
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Zamawiałem ostatnio dwa magazynki do pistoletu GBB, wyszło z wysyłką równe 99 dolarów. Paczka, z uwagi na dobre zabezpieczenie przypominała mały sześcian, wartość była zaniżona do 65$, obyło się bez dodatkowych opłat. Polecam niezdecydowanym.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Drodzy koledzy mam pytanie. Zamówiłem u nich replikę gdy w HK był piątek rano. Jako gość oczywiście. Do tej pory nie otrzymałem potwierdzenia zamówienia. Potwierdzenie wpłaty przez paypal było w minutę. Czy to jest normalne, ze nie dostałem żadnego maila od nich? Czy może muszę czekać kilka dni?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...