Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń boczna dla snajpera


Recommended Posts

A tam zaraz wylewać... lepij pod prysznic wsadzić :mrgreen:

 

Panowie to jest tak: Kazdemu dobrze tak jak mu wygodnie. W realiach 90% strzelanek jak snajper nie będzie miał bocznej to i tak nie zrobi różnicy, jak będzie maiła pistelt to tak samo. Jak będzie miał PMa to czasem sobie z niego skorzysta i może nawet uda mu się uciec dzięi niemu z pozycji.

 

W grach które dają te pozostawione10% Wolę nosić ze sobą M4 w łapkach a M21 na plecach i nawet rezygnowac w tej sytuacji z klamki. Dlaczego ? 90% czasu w grach 24H/48H to czas spędzony na nogach, na patrolach. Kiedy idę razem z resztą oddziału w szyku rozpoznajemy jakiś teren czy demonstrujemy swoja obecność to w 90% przypadków albo wpadamy w zasadzkę albo trafiamy na kontakt w trakcvie przemieszczania się. Wtedy niestety żadna snajperka nie nadaje z sie do sensownego ataku/obrony (zwłaszcza w lesie). Wtedy mam w łapkach własnie M4. Kiedy z trakcie patrolu trzeba rozpoznać bezpiecznei jakąś odkrytą przestrzeń wtedy korzystam z optyki na snajperce chyba że ktoś ma lornetkę. W przypadku kiedy mamy założyć posterunek opbserwacyjny cvzy zasadzkę to po dotarciu na miejsce znajduję sowbi epozycję, odkładam gdzies "pod rękę" M4 a w łapki trafia M21. I to jest jedyne sensowne wg mnie rozwiązanie.

 

Oczywiście pomijam kwestie gier gdzie sa z góry ustalone "warunki" dla snajpera i sieduz np przez całą grę w budynku, na ambonie, na drzewie, czy innym tego typu miejscu. Wtedy faktycznie tylko snajperka i jakaś klamka (żeby sobie postrzelać do wiewiórek -żart oczywiście biedne zwierzątka)

 

Więc chyba najrozsądniejszym wyjsciem w przypadku poruszania się razem z oddziałem czy tylko w parze/czwórce snajperskiej jest zabieranie ze sobą pełnoprawnej broni "szturmowej" która pozwoli bezpiecznie dojść na pozycję, i z niej wrócić. Niestety w przypadku napotkanie podobnie licznego przeciwnika w terenie żaden pistolet czy PM nie da takiej pewności/gwarancji a tylko namiastkę siły mogącej pomóc.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może i zacne ale ile kosztuje wyplutych płuc noszenie poza całym oporządzeniem czasem plecakiem i innymi takimi dodatkowych5-6 kg na garbie :D Ale co tam za to jaka frajda jak się to wszystko zdejmie :D Ostatnio na "postoju" wystarczyło, po zdjęciu M21 z pleców i położeniu obok siebie razem z M4, jakieś 35 sekund żebym odpłynął do krainy lekkości nawet nie wiem czy chrapałem :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Na wyraźne życzenie:

Marine_91: Nie ma czegoś takiego jak mp5 a8.

 

Tyle się mówi "forumowym Noobom" teksty typu "Najpierw sprawdź, potem pisz" a taki "stary wyjadacz" mówi mi że nie ma MP5A8.

Otóż - z ogromną satysfakcją - mówię: IDŹ PAN SE DO "ZIELONYCH"!!! Albo najpierw wejdź na Google i wpisz MP5A8!

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja bym proponowal nie droga gazowke, ostatnio taki model zakupilem i sprawuje sie bd. http://allegro.pl/item201574638_hk_p_8_co2...c_480_fps_.html

za mocny troche bo z takich do ludzi sie nie strzela z 30 m.A jak przyjdzie do konfrontacji na 10-15m??Nie pomyślałeś??

 

Tyle się mówi "forumowym Noobom" teksty typu "Najpierw sprawdź, potem pisz" a taki "stary wyjadacz" mówi mi że nie ma MP5A8.

Otóż - z ogromną satysfakcją - mówię: IDŹ PAN SE DO "ZIELONYCH"!!! Albo najpierw wejdź na Google i wpisz MP5A8!

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

tylko na googlach nie widziałem ostrej wersji, same zabawki

Edited by Wlodimir
Link to post
Share on other sites

@Marine_91

W AS chodzi o realizm, o to żeby stworzyć klimat na spotkaniach i ważną tego częścią są REPLIKI.

 

"Replika – powtórne wykonanie dzieła sztuki, pojazdu, samolotu itp. z możliwie wiernym odtworzeniem oryginału."

 

Nie wiem jak ty ale ja bym nie kupił "repliki" czegoś co nie istnieje...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 years later...

Pozwolę sobie odkopać po ostatniej kolejnej sympatycznej strzelance na której ktoś wlazł mi na 15 metrów.

Szukam pistoletu dla snajpera o cechach:

 

- W miarę możliwości mały, żeby nie przeszkadzał w czołganiu się

- Ma być cichy, dać się wyciszyć, dokręcić tłumik itp

- Powinien zapewnić celny ogień na odległość 25 warunkach "taktycznych"

- Powinien pozwalać na upgrade pod względem celności. Preclufa, lepsza gumka hopup.

- Powinien być w miarę niezawodny w zimę czy na dłuższej strzelance. Miałem już gaziaka którego magazynki co i raz były nieszczelne

- Oryginał powinien mieć co najmniej 14 naboi w magazynku.

 

Co można pominąć:

- Nie musi być bardzo tani

- Nie musi mieć bajerów w stylu blowback

- Służy do celnego strzelania, nie do szpanu

Link to post
Share on other sites

Socom mk23 jest cichutki...

O właśnie o coś takiego mi chodziło. Choć wielkie to faktycznie.

 

 

Przeorałem forum pod względem mk23 TM. Natrafiłem na zachwyty nad repliką. Oraz na post dexa:

Jak chodzi o celność- nie spotkałem niczego celniejszego od socoma TM. Ale oczywiście nie nadaje sie on zbyt dobrze ani na boczną ani na zawody. Niemniej pytanie było o celność...

Co jest nie tak, jak wszystko jest cudowne (zasięg, celność, tłumik)?

 

Co do problemów z magazynkami to napotkałem takie coś:

When purchasing the Tokyo Marui Mk.23, I highly recommend purchasing Y&P Mk.23 magazines rather than the Tokyo Marui ones. The Y&P Magazines cost $22 as opposed to the TM $40 magazines. The Y&P Magazines have been optimized to prevent gas leaks and are overall more efficient on gas than the TM ones are. These magazines are compatible with your gun aswell.

 

Nie chcę odkopywać wszystkich wątków o mk23 więc pytam tutaj

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...