Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Teren zalesiony a wybrany ubiór z gromu


Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale się uśmiałem, kolega Erecer wymiata :P Może temat powinien być do offtopicu przeniesiony? :P

 

A co do "zasłużenia" sobie na mundur i stopień to dyskusja jałowa. Zależy od punktu widzenia. MON stwierdził że sobie zasłużyłem na mój stopień no i w sumie na mundur też natomiast wielu zawodowych żołnierzy by się z tym nie zgodziło.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
widziałem kiedyś na kanale discovery ciekawy program o maskowaniu. przedstawili tam prototyp kamuflaży współczesnego żołnierza bodajże amerykańskiego. Zawodnik miał na sobiepłaszcz zrobiony jakby z setek maleńnikch lusterek. drobniejszych od tych na kuli dyskotekowej. z 10metrow stojąca postac była niewidzialna. dopiero po wpattrzeniu sie mozna bylo cos rozmazanego zobaczyc. Słyszał z was coś na ten temat? Ciekaw jestem czy takie coś jest dostępne wogl gdziekolwiek.

 

O tym rodzaju "munduru" było kilka reportarzy, jednak nigdy do produkcji nie został wprowadzony. Jak się okazało spisywał się głównie w sytuacjach gdzie człowiek znajdował się w cieniu, lub chociaż w półcieniu w pełnym słońcu bywało już o wiele gorzej.

 

Co do wypowiedzi Erecera. Mój tata jest żołnierzem już od kilkunastu lat, przeszedł nie jedno szkolenie i jestem w stanie udowodnić Ci, że nawet czołg można tak zakamuflować, że nie zobaczysz go z odległości większej niż 50m, a tym bardziej człowieka.

Edited by crazykiti
Link to post
Share on other sites
Co to za osiągniecie by nie dać się zobaczyc z 50 metrów. Jak by na tobie rozbili biwak i nie zobaczyli to by było coś.

 

W tym przypadku chodziło mi o zobrazowanie kamuflażu czołgu :)

 

 

 

A mni eisę wydaje że to co pokazywali na Discovery to były sztuczki filmowe a nie jakis prototyp nowego kamo. Ale co ja tam wiem...

 

Raczej nie. Przeprowadzono kilka wywiadów z oficerami wyższej rangi, którzy byli głównymi pomysłodawcami i współtwórcami tego "camo".

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 11 months later...

Oj...co do wymiany poglądów na temat hipercomando , GROM-u i tp. itd..

Nie powinniśmy zapominać że to "zabawa" , "pasja" głównym jej celem jest odreagowanie coś innego niż odbębnianie swojej roboty na co dzień (wyjątek-mundurowi,ale nie zawsze)

MASKOWANIE- jak sie bawić to sie bawić drzwi wyj...ć nowe wstawić- skoro się "bawić to czemu nie robić tego jak najbardziej realnie? Maskowanie pomaga i wszyscy o tym wiedzą....

Erecer- chyba wiem dlaczego ma takie podejście- nie raz brałem udział w duzych manewrach jak i małych szpilach (jak i Wy) i pewnie nie raz spotkaliście chłopaków co to wszystko wiedzą itp. Nie liczy się to ze byłeś w AFG (nie chwalisz sie tym bo to Twoja sprawa) ze na co dzień walisz z AK na ostrą a nie z AEG i tak wie lepiej. I takie osoby naprawde wnerwiają. I pewnie takich osób kolega spotkał zbyt dużo.

Co do strojów SPAT itp. ... znam ludzi któzy biegają w takim stroju w lesie i dają sobie rade (czarne stroje) Dlaczego? Bo maja dobra taktyke, czasami słabych przeciwników, czasem wiatr zawieje na ich korzyść..tak to juz jest w airsofcie.

To tyle.

A co do Moderatorów...takich wypowiedzi nie na temat(zjadania swojego rozumu) nie powinno być na forum. Proponuje je usuwać bo tylko psują humor.

Link to post
Share on other sites

większość ludzi odwzorowujących wojsko i jednostki specjalne nigdy nie założy munduru danego przez państwo. wiem to z praktyki - więskszość z moich pseudo instruktorów bała się wojska, byli mega zajebiści w mundurze z masą sprzętu - ale nigdy nie zapracowali na mundur. w związku z tym noszenie go i utożsamianie się z jednostkami takimi jak JW 2305 jest conajmniej niewłaściwe. z drugiej strony - jeśli taki gość stanie się przez to choć odrobine lepszym zcłowiekiem to może niech sie maksymalnie upodabnia do tych jednostek. prawdą jest że na mundur trzeba sobie zasłużyć-a zakup ciucha nie czyni nas specjalcem

 

To jest akurat głupie rozumowanie , oczywiście ,że nikt kto założy sobie mundur + szpej GROMowca nie stanie się GROMowcem , ale myśle że oni nie mają z tym problemów - że są czyimś wzorem do naśladowania ... ja to traktuje bardziej w tej kategorii , wzorujesz się na kimś dlatego że go podziwiasz , nie dlatego żeby przejąć jego zasługi

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Nie można zapominać że GROM to jednostka specjalna , czyli specjalizują sie w działaniach niekonwecjonalnych . Czyli mogą ubierać się i dostosywać się do sytuacji w ktorej sie znalezli. Mogą walczyc w mundurach , lub w cywilych ciuchach.

W terenach lesnych w Polsce moim zdaniem pantera jest najlepsza , chodz multicam też sobie daje rade. Lecz nie zapominajmy że nie został on stworzony przez nas i na naszych terenach. Myślenie że ktoś jest nie godny danego munduru , jest śmieszne. Nie każdy urodził się komandosem , lecz może miec wielki szacunek do nich.

Używająch tego myślenia , moge spytać . Dlaczego ludzie noszą Polskie flagi czy malują twarze , czy kupuja odzież z godłem. Mogą przecież być nie godni noszenia tego? Każdy ma prawo do tego , nikt nie może tego zabronic :)

Edited by Resak
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witam.

Mam pewne pytanie na temat GROMu. Na stronie jednostki są chyba trochę przestarzałe informacje, także tutaj pytam, może wiecie. Jakiego sprzętu na dzień dzisiejszy używają komandosi GROMu? Słyszałem, że teraz mundur "Suez" ale nic poza tym...

 

PS. Sorry za odkopanie, ale jak jest temat, to po co zakładać nowy dotyczący tego samego...

 

Pozdrawiam.

 

Sylwek.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Rodzimego wz93 używają do taktyki zielonej i otwartej, zarówno mundurów MONowskich, KAMA, czy MIWO, zresztą, pytaj w dziale Stylizacja i Rekonstrukcja/Jednostki Wojskowe i Policyjne. Tam otrzymasz więcej szczegółów, zapraszam do dyskusji.

Edited by Kleju
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...