Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Teren zalesiony a wybrany ubiór z gromu


Recommended Posts

Cześć,

 

Chciałbym sobie skompletować ubiór z gromu. Wybrałem sobie taki jak na zdjęciach:

 

http://www.grom.mil.pl/galeria_pliki/a_pliki/35.htm

http://www.grom.mil.pl/galeria_pliki/a_pliki/36.htm

 

Moje pytanie: jak to będzie się sprawować w terenie zielonym? Będę bardzo widoczny? A raczej czy ta czarna kamizelka będzie się bardzo rzucać w oczy?? Bo na hełm zawsze można założyć pokrowiec.

 

A może ktoś z was walczy w takim stroju w terenie zielonym i ma coś ciekawego do powiedzenia :) ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak myślisz, czy czarna kamizelka jest "niewidoczna" w lesie czy jednak będzie się rzucać w oczy?

Jeśli chcesz na kask (bo to na zdjęciach to kask) założyć pokrowieć to po co piszesz, że chcesz wyglądać jak chłopaki na zdjęciach?

Albo chcesz wyglądać jak ci ze zdjęcia albo tylko robisz swobodną "wariację na temat" takiego wyglądu?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz na kask (bo to na zdjęciach to kask) założyć pokrowieć to po co piszesz, że chcesz wyglądać jak chłopaki na zdjęciach?

Albo chcesz wyglądać jak ci ze zdjęcia albo tylko robisz swobodną "wariację na temat" takiego wyglądu?

 

Powiedzmy że chce mieć taki strój, ale czasami poświęcę jego wygląd i trochę zmodyfikuje do walki w zielonym. Hmm.. albo z czasem trzeba będzie kupić zieloną kamizelę i zrobić strój na las. No dobra sam sobie odpowiedziałem :). Dzięki za pomoc ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Biela pomyśl lepiej o zebraniu dla siebie jakiegoś ekwipunku i umundurowania, który byłby jak najbardziej wygodny i praktyczny dla Ciebie i Twojego sprzętu, bo to da Ci większą skutecznośc w rozgrywkach i ćwiczeniach ASG. Osobiscie uważam że, bezmyslne przebieranki są w jak najgorszym stylu i z tego co się orientuję chłopaki z jednostek też się wk.... kiedy widzą jakiegoś kolesia za nich przebranego. Chociaż rozumiem że ich podziwiasz i jesteś swego rodzaju fanem tej jednostki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeśli chopdzi o kolorystykę tego, co tam jest na zdjęciu, to wydaje się optymalne. Pal licho, czy jest czy było i się skończyło - taki camo jak ten jest mógłby się przydać... ale nie zawsze. Wygląda na dość "bardzo zielony" - razcej średnio sprawdzi się na łące, lub w lasach o ciemniezej ściółce, które w Polsce raczej dominują. Myslałbym raczej o czymś bardziej uniwersalnym (uniwersalne camo? bzdura!), z odrobiną brązu. Każdy teren zalesiony może być niepowtarzalny, ta zieleń może raz bardzo pomóc... a innym razem zaszkodzić. Moim zdaniem - kolorystyka i pattern na 4+. Przydatnośc praktyczna - 3.

 

PS. A tak z ciekawości - masz jakieś dojście do tego camo? Nigdzie nie widziałem w ogólnej sprzedaży.

 

Pzdr. :luzik:

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Może tak panowie.

Nasze wojsko jest na bakier z wyposaŻeniem i "nasz" mundur za bardzo jakby jaskrawy do naszych lasów i za bardzo się kolor spiera dając ten sam efekt co nowy czyli jesteś cholernie widoczny.

Poza tym chciałem przypomnieć, że to ASG-które to "trochę" odbiega od rzeczywistości, więc nie warto się zbytnio rozczulać nad maskowaniem i czy ten kolor będzie mnie krył dobrze, czy nie.

Ja osobiście nie lubie ludzi którzy ubierają się tak jak jednostki specjalne (nie ważne czy to nasz GROM, czy brytyjski SAS) jest to obraza dla tych ludzi, bo na taki mundur trzeba sobie zasłużyć, a nikt z nas tu taj (na WMASG) nie ma dośwaidczenia jak i wyszkolenia takiego co oni.

Z_szacunkiem dla wszystkich.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Wybacz, nasze camo wz.93 sprawdza się lepiej w naszych warunkach niż amerykański woodlanda. A co do rozczulania sie nad maskowaniem, jesteś w błędzie i nie masz widocznie pojęcia skoro piszesz coś takiego, i jeszcze na koniec żdziwił byś się jakie niektórzy mają doświadczenie.

Link to post
Share on other sites

tak napewno dorównują panom z GROMU, SAS-u, Delciakom, rengersom i specnazowi - "napewno".

Maskowanie.... hmmmm cóż to by tu ci napisać hmmmm...

maskowanie ..... czekaj..... wiem!

Maskowanie ma na celu (jak zapewnie wiesz) zmniejszenia ryzyka wykrycia przez wroga. Tak więć bawiąc się na odległość 3-4km ma to sens, ale czy to ma sens przy odległościach 300m czy 400m gdzie w normalnych warunkach jest wymiana ognia (my starujemy do zabawy).

Tak to naprawdę ważnę dla ASG.

Link to post
Share on other sites

hmmm... ciekawe rozwiązanie.

Nie wiem czy wiesz ale na rynku dostępne są różne rodzaje mundurów np. dość niezły jest kombinezon SWAT i inne kombinezony w kamuflarzu też są dostępne, ale cóż, co do sprzedarzy mundurów mogę się mylić przecież to ja biegam w niebieskim dresie albo żyję w postkapitalistycznym kraju, no chyba że to matrix jest i nadal jest u nas PRL.

Link to post
Share on other sites

Erecer nie masz pojęcia jak widze kompletnie o tym o czym piszesz... i to nie tylko w tym wątku...

 

Daruj sobie uświadamianie kogokolwiek w kwesti kamuflażu i maskowania bo po Twoich postach widac że jedyny kamuflaż z jakim miałeś doczynienia to "udawanie pełnoletniego w celu kupienia papierosów/piwa/świerszczyka".

 

Jak kiedys trafisz na poważną imprezę ersoftową (wiem powtarzam się to samo napisałem Ci już w innym miejscu) to się zdziwisz jak można sie zamaskować, zakamuflować. Ale cóż... narazie to chyba musisz jeszcze trochę "dojrzeć"

Ja osobiście nie lubie ludzi którzy ubierają się tak jak jednostki specjalne (nie ważne czy to nasz GROM czy brytyjski SAS) jest to obraza dla tych ludzi, bo na taki mundur trzeba sobie zasłużyć, a nikt z nas tu taj (na WMASG) nie ma dośwaidczenia jak i wyszkolenia takiego co oni.

 

Oj zdziwiłbyś się, zdziwił....

 

Nasze wojsko jest na bakier z wyposarzeniem i "nasz" mundur za bardzo jakby jaskrawy do naszych lasów i za bardzo się kolor spiera dając ten sam efekt co nowy czyli jesteś cholernie widoczny.

 

Taaak napisał "spec" od kamuflażu :mrgreen: Byłeś choć raz w lesie?? Widziałeś kogoś w "wz.93" w lesie??

 

Erecer popisz troche w "zielonych" poczytaj i potem dopiero próbuj szczęścia w takich działach jak ten...

Link to post
Share on other sites

cóż munur wz.93 biegałem w nim widziałem innych i znam wypowiedzi naszych żołnierzy. Thor to jest twoje zdanie z którym się nie zgadzam bo nie znasz mnie i nie możesz mnie ocenić.

Jak widzę to mamy tu komandosów z witnamu, z II WŚ, z Iraku, z wojny koreańskiej jak i speców od wszelkich zagadnień wojskowych.

Naprawdę super ale czy nie uważacie że jak dostaliście replikę prawdziwej broni i jesteście ubrani w mundur to zjedliście wszystkie rozumy świata? Jak tak to współczuję naprawdę. ASG to zabawa która tylko potrafi symulować co po nie które rzeczy z taktyk i strategii wojskowych od odrużniacie te dwie rzeczy od siebie.

Link to post
Share on other sites

Erecer jeszcze raz napiszę:

 

Zdziwiłbyś co za ludzie tu "bywają", co robią i gdzie, to że sobie pobiegałeś w wz93 bo odbębniłeś służbę zasadniczą czy nawet byłeś na 1 czy 2 kontraktach nadterminowych to nic nie jest warte bo w ten sposób to "ma zaliczone" wielu ludzi z tego forum.

 

Odnoszę się do Twoich wypowiedzi co do kamuflażu, jego przydatności jedynie na 3-4 km co w moich oczach dyskwalifikue Ciebie jako "znawcę" tematu i wybacz ale skoro nie posiadasz wiedzy w tym temacie (temacie kamuflażu-maskowania) kazdy następny post dotyczący tego zagadnienia bedzie usuwany.

 

Oczywiście najpierw go przeczytam jeżeli o dziwo, (w co nie wierzę czytając teksty w stylu:

 

Maskowanie ma na celu (jak zapewnie wiesz) zmniejszenia ryzyka wykrycia przez wroga. Tak więć bawiąc się na odległość 3-4km ma to sens, ale czy to ma sens przy odległościach 300m czy 400m gdzie w normalnych warunkach jest wymiana ognia (my starujemy do zabawy).
)

 

będzie miał sens i będzie poparty jakimiś rozsądnymi twierdzeniami to go zostawie.

 

Tak wieć wbij sobie jak na razie do głowy że nie wiesz jak wnioskuję z Twoich tekstów nic o maskowaniu i kamuflażu i nie próbuj udowadniać że jest inaczej.

 

Nie wiem w jaki ersoft się bawisz ale jak nie raz już pisano na tym forum są zabawy i zabawy. Dla przykładu armia USA tez sie bawi... używając MILESa. Więc daruj sobie swoje "uświadamianie" w temacie "co to jest eirsoft i jak sięw to wszyscy bawimy"

 

Tak gwoli sprostowania: bawimy się w Airsoft a nie w ASG. ASG to nie jest zabawa. Więc zacznij od poznania podstaw jak chcesz sie czymś zajmować bo w przeciwnym wypadku wyjdzie Ci tak jak z maskowaniem i kamuflażem.

 

A i jeszcze jedno, napisałeś:

Nie wiem czy wiesz ale na rynku dostępne są różne rodzaje mundurów np. dość niezły jest kombinezon SWAT i inne kombinezony w kamuflarzu też są dostępne,

Więc może jak tak doskonale wiesz co i jak się maskuje dasz przykład "doskonałego" kombinezonu na polskie warunki??

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wiesz ale na rynku dostępne są różne rodzaje mundurów np. dość niezły jest kombinezon SWAT i inne kombinezony w kamuflarzu też są dostępne(...)

A zasłużyłeś, żeby nosić taki kombinezon?

Wiesz jak się wkurzają ludzie ze SWAT, kiedy widzą kogoś za nich przebranego?

Link to post
Share on other sites

Erecer po pierwsze - pytanie wprost i liczę na szczerą odpowiedź. Od jak dawna zajmujesz się airsoftem? W jakiej największej imprezie (ile osób) brałeś udział?

Bo odnoszę wrażenie, że masz nikłą wiedzę i doświadczenie w sprawach airsoftu, a tego właśnie dotyczy to forum.

 

Ja osobiście nie lubie ludzi którzy ubierają się tak jak jednostki specjalne (nie ważne czy to nasz GROM, czy brytyjski SAS) jest to obraza dla tych ludzi, bo na taki mundur trzeba sobie zasłużyć, a nikt z nas tu taj (na WMASG) nie ma dośwaidczenia jak i wyszkolenia takiego co oni.
Twoje prawo, ale nie każdy myśli tak jak Ty. Znam ludzi z różnych jednostek "tego poziomu", pokazywałem się im przy różnych okazjach "w takim sprzęcie" i nie dość, że nie mieli nic przeciwko, to jeszcze radzili jak lepiej i wygodniej coś ułożyć czy zamocować, jak oni to robią u siebie itp.

 

Tak więć bawiąc się na odległość 3-4km ma to sens, ale czy to ma sens przy odległościach 300m czy 400m gdzie w normalnych warunkach jest wymiana ognia (my starujemy do zabawy).
Czyli nie tylko nie masz pojęcia o Airsofcie, ale również o maskowaniu, bo skuteczne maskowanie to takie, przy jakim nie wiedać Cię z 1 m. A uwierz, że nie trzeba być supeubercommando, żeby tak się zamaskować i skutecznie działać.

 

Jak widzę to mamy tu komandosów z witnamu, z II WŚ, z Iraku, z wojny koreańskiej jak i speców od wszelkich zagadnień wojskowych.

Naprawdę super ale czy nie uważacie że jak dostaliście replikę prawdziwej broni i jesteście ubrani w mundur to zjedliście wszystkie rozumy świata? Jak tak to współczuję naprawdę. ASG to zabawa która tylko potrafi symulować co po nie które rzeczy z taktyk i strategii wojskowych od odrużniacie te dwie rzeczy od siebie.

O właśnie! Ty to odróżnij. Bo my się wypowiadamy z doświadczenia i praktyki airsoftowej i wiemy o czym mówinmy. A Ty próbujesz (jak się domyślam) doświadczenia z wojska przenieść na grunt airsoftu i ogłaszasz się wszchwiedzącym. Praktyka jest taka, że airsoft znacznie różni się od realnej walki, i w sprawa airsoftu to my mamy większe doświadczenie.

A sądząc po Twoich wypowiedziach odnośnie kamuflażu to i o realnej walce niewiele wiesz.

Link to post
Share on other sites

w airsoft bawię się od 3 lat a jeszcze przez 2 lata bawiłem się w paintball i 4 lata spędziłem na strzlnicy.

 

hehe chyba pomyliłeś adresata. Co wy wyprawiacie to włąśnie jest niezgodne z prawami fizyki. właśnie maskowanie... polega na tym żeby niebyło cię widać maksymalnie z 10m a nie z kilku centymetrów. Dlaczego? bo skuteczność jest większa niż 1 m, a poza tym nie używa się borni białej.

Twój współpracownik Thor jest właśnie takim kolesiem co krzyczy na wszystkich a sam mało wie. Lepiej siądzie jeszcze raz do historii i przeczytajcie wszytkie taktyki wojskowe wojsk lądowych to może coś wam się w główkach rozjaśni na temat ASG

Edited by Erecer
Link to post
Share on other sites
właśnie maskowanie... polega na tym żeby niebyło cię widać maksymalnie z 10m a nie z kilku centymetrów.
Tu się mogę zgodzić, ale poprzednio pisałeś o 300-400m.

 

Dlaczego? bo skuteczność jest większa niż 1 m, a poza tym nie używa się borni białej.
Możesz pełnym zdaniem? Bo nic z tego nie zrozumiałem.
Link to post
Share on other sites

w airsoft bawię się od 3 lat a jeszcze przez 2 lata bawiłem się w paintball

Widzisz, może to dlatego, że się bawisz?

i 4 lata spędziłem na strzlnicy.

Non-stop?

I co tam robiłeś? Łuski zbierałeś?

hehe chyba pomyliłeś adresata.

Chyba nie...

Co wy wyprawiacie to włąśnie jest niezgodne z prawami fizyki.

Znaczy lewitujemy?

Albo kulki z naszych AEGów latają na 2 kilometry?

właśnie maskowanie... polega na tym żeby niebyło cię widać maksymalnie z 10m a nie z kilku centymetrów.

No, to już sukces. Zeszliśmy z 2 kilometrów do 10 metrów. Jeszcze parę postów i przyznasz nam rację.

Dlaczego? bo skuteczność jest większa niż 1 m, a poza tym nie używa się borni białej.

Tja...

A bagnety i noże szturmowe służą do obierania ziemniaków.

Poza tym zrozum w końcu, że maskujesz się po to, aby nie zostać wykrytym, często niemal w bezpośredniej bliskości przeciwnika (np. zwiad), anie po to, aby strzelać.

Twój współpracownik Thor jest właśnie takim kolesiem co krzyczy na wszystkich a sam mało wie.

Nie to co Ty, krynico mądrości...

Lepiej siądzie jeszcze raz do historii i przeczytajcie wszytkie taktyki wojskowe wojsk lądowych to może coś wam się w główkach rozjaśni na temat ASG

Jak można przeczytać "wszystkie taktyki wojsk lądowych" to nie wiem.

Ale wiem, że od przeczytania wszystkich dzieł Szekspira sam pisarzem nie zostaniesz.

kumasz o co mi chodzi?

Link to post
Share on other sites

Przepraszam wszystkich użytkowników forum WMASG za to że w wyniku między innymi mojej niewiedzy znaleźli się tacy którzy zaczęli robić sobie ghille suity, zaczęli malować repliki, że o malowaniu twarzy i noszeniu na sobie mundurów polowych w różnych wzorach kamuflażu nie wspomnę...

 

Od dziś wszyscy zrzucamy kamuflaż i ganiamy w dresach najlepiej koloru pomarańczowego.

 

Człowieku z 10 metrów jak się dobrze położę w samych slipkach w odpowiednimmiejscu to mnie nie zobaczysz a co dopiero kiedy poświęcę chwilę czasu na przygotowanie tego miejsca że o założeniu na siebie kamuflażu nie wspomninając.

 

Co wy wyprawiacie to włąśnie jest niezgodne z prawami fizyki. właśnie maskowanie... polega na tym żeby niebyło cię widać maksymalnie z 10m a nie z kilku centymetrów.

 

Hmm więć panie doktorze fizyki poprosze o wyjasnienie mi co chcesz maskować na odległości 4 km?? Bo z takiej odległości "moja fizyka" mówi że mogę usiąść po turecku w stroju klauna z cyrku (łącznie ze śmieszną czapką z dzwoneczkami) na środku pola i mnie nie zobaczysz choćbyś nie wiem jak chciał.

 

Twój współpracownik Thor jest właśnie takim kolesiem co krzyczy na wszystkich a sam mało wie.

 

A tu poproszę jeden przykład w poruszanych przez Ciebie wątkach na poparcie tezy o mojej niewiedzy... tylko jeden malutki... proszę...

 

A tu się Królik mylisz...

Poza tym zrozum w końcu, że maskujesz się po to, aby nie zostać wykrytym, często niemal w bezpośredniej bliskości przeciwnika (np. zwiad), anie po to, aby strzelać.

Przecież zwiad polega na zmasowanym ostrzelaniu wroga żeby móc się wycofać... Na poparcie proszę zajrzeć do wątku niżej na temat zwiadowców.. ktoś tam się zna i napisał... :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...