Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie wojsk Amerykańskich z Wietnamu


Guest Kapitan Mitchell

Recommended Posts

Kamizelka-> M55 najbardziej wizualnie i praktycznie bo bez kołnierza no i do usmc jak znalazł. Chociaż takim M69 też bym nie pogardził a póki co widziałem za niecałe 500zł więc wydaje mi się, że to jest taka standardowa cena. Poza tym, ciężkie jest takie coś?

Wiem o wkładach balistycznych ale zdaję sobie sprawę, że nie jest to jak nowoczesne kamizelki z płytami SAPI :)

 

Bandolier-> Tak jak ten gościu ma na zdjęciu przed stoiskiem to w tych bandolierach są krótkie magazynki do emki czy on tam ma łódki w kartonikach załadowane?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Mam pytanie do znawców tematu. Wiecie może na jakiej zasadzie przydzielano żołnierzom karabinki XM177E1/E2? Co decydowało o tym, że żołnierz dostawał właśnie jego, a nie np. M16A1. Chodzi oczywiście o "zwykłe" wojsko, nie o specjalsów.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do znawców tematu. Wiecie może na jakiej zasadzie przydzielano żołnierzom karabinki XM177E1/E2? Co decydowało o tym, że żołnierz dostawał właśnie jego, a nie np. M16A1. Chodzi oczywiście o "zwykłe" wojsko, nie o specjalsów.

 

Rozumiem, że pytanie o bojówkę? Jeśli dobrze pamiętam w RA XM177E1 i E2 otrzymywał "radzik" i dowódca plutonu. Piechota Morska to inna bajka- Marlantes w "Matterhorn" twierdzi, że młody podporucznik trafiający na linię otrzymywał wyłącznie "czterdziestkępiątkę".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...