Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

L85A1 [ARMY]


Recommended Posts

witam

 

no i stała się ta rzecz:

 

pierwsza w Europie

pierwsza w Polsce

pierwsza we Wrocławiu

PIERWSZA W MerC

 

L85A1 Army aka R85A1

 

dzięki niezwykłej pomocy taiwangun.com jako wytrwały brytol z dolnego śląska po miesiącach pertraktacji o sprowadzenie L85A1 stałem się jej posiadaczem

 

od razu podzielę się z wami ważną informacją:

 

przybliżony termin dostawy początek roku szkolnego

 

Karabinek tak jak obiecano jest full metal wykonany bardzo solidnie poniżej macie

fotki póki co testy strzeleckie dopiero w weekend a rewiew i jakaś recka w trakcie używania także cierpliwości będę się starał w miarę szybko odpowiadać na wasze pytania.

 

No i najważniejsze blow back jest i działa przecudnie :)

 

A oto fotki i zapraszam do dyskusji

 

p6240637na6.th.jpg p6240638lt5.th.jpg p6240641qg6.th.jpg

 

więcej fotek z czasem będę publikował

 

pozdrawiam

colonel

Pandi

Link to post
Share on other sites
  • Replies 842
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

chrono ten model ma zmienione łożyska na kulowe i wsadzoną 110 MadOniona i daje 360 fps, stocki mają 330-340 z informacji jakie uzyskałem

 

co do granatnika to nie wiem nie mam wiec trudno sprawdzic

 

 

Pandi

Edited by pandora
Link to post
Share on other sites

Nie. To są ślady po kleju z taśmy klejącej, którą Pandi owinął replikę (na metalu widać ślady po folii bąbelkowej).

 

Co do elki - macałem już :D (dzięki Pandora)

Fajowska - robi dobre wrażenie, metal na moje oko jest solidny, trochę lata pokrywa lufy na chwycie przednim, ale do wyeliminowania.Świetnie zrobiona lufa zewnętrzna! Plastik w porządku. Nie wiem, jak strzela, ale robi naprawdę dobre wrażenie.

Link to post
Share on other sites

Aha, co to jest to "coś" na stopce kolby? Obtarcia?

 

to tworzywo ma wierzchnią powłokę ochronną którą odchodzi jak skóra z węża taka uroda tego tworzywa ale po 1/2 h dziubania można się tego pozbyć.

 

co do wykonania z moich obserwacji zewnętrznie bardzo podobne do G&G - ale to piszę tylko dlatego ze G&G miałem dwa razy w rękach więc nie jestem w stanie obiektywnie tego określić.

 

Pandi

Link to post
Share on other sites

pod rączką tak jak w oryginale jest specyficzna szyna na susata z tego co pamiętam 18 mm ale wczoraj udało mi sie na niej umieścić bez problemu ACOG Walthera więc spokojnie można instalować osprzęt 20 mm

 

postaram się dziś jeszcze troszkę zdjęć wrzucić między innymi z ACOG

 

Pandi

Link to post
Share on other sites

Pandora, właź do lasu, nie wychodź przez tydzień, czołgaj się, pływaj, skacz po drzewach, a na koniec daj znać jak replika to przetrzymała :F

 

Tak pewno he he he dobre rozwiązanie, ale tak na poważnie jeśli chodzi o wytrzymałość to na chwilę obecną to trudno jej coś zarzucić. Konstrukcja jest naprawdę solidna i super wykonana jak na "chińczyka", kultura wykonania bije na głowę CYMĘ, WELLA, JG i inne firmy jak dla mnie jest to jeden z pierwszych AEG-ow chińskich który spokojnie może stanąć do "walki" z firmówkami nawet ze swoim protoplastą wygrywa bo jest dokładną kopią a różnica w cenie ..... ale o to pytajcie taiwangun.com mnie obowiązuje tajemnica handlowa.

 

i proszę jeszcze o jedno dyskutujmy o konkretach a nie o wyższości jednego nad drugim nie po to temat został założony

 

Pandi

Edited by pandora
Link to post
Share on other sites
dyskutujmy o konkretach a nie o wyższości jednego nad drugim

Problem tkwi w tym, że właśnie dyskutujemy o konkretach :P

Masz możliwość położyć tą replikę koło STAR'a i zrobić jakieś porównanie?

 

Nawet nie chodzi mi o moc samej repliki, (wszak kupując ARMY zamiast STAR'a zostanie 450$ na tuning :wink:), bardziej o jej wykonanie i wytrzymałość plastików/body...

BTW z czego jest body? Stal?? To byłoby zbyt piękne *-*

Link to post
Share on other sites

moge wspomoc w testach na kompadybilnosc z AG36 pod warunkiem ze ktos pojawi sie w kraku z tym chinolem. ale musze od razu ostudzic wasz zapal tym zdjeciem:

dscf1806po9.th.jpg

FOR STAR L85A2 SERIES ONLY

 

ciekawe czy tez tak jest w praktyce.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie

z racji na mało czasu szybciutko tylko odpowiem na pytanie o to co jest z jakiego metalu (test magnesem) więc:

 

- zespół muszki i uchwyt transportowy to ZnAl

- body reaguje na magnes więc sami sobie odpowiedzcie

 

(nie wiem jak jest w G&G ale podejrzewam iż podobnie)

 

co do filmików z działania polecam oglądnąć te na stronie 2guay czyli G&G repliki niczym się nie różnią jeśli chodzi o działania i konstrukcje.

 

Na pewno za każdym razem będziemy porównywać obie repliki gdyż Army to klon G&G

 

pozdrawiam

Pandi

Link to post
Share on other sites

co do magazynków mogłem na razie przetestować tylko to:

 

P&J Lowcap - wchodzą idealnie bez problemu podają kulki

 

P&J Real Cap - wchodzą ale nie zawsze się zatrzaskują (jak wejdą podają kulki) - muszę to dokładnie obadać

 

P&J Hicap - wchodzą bez problemu, podają kulki

 

P&J Thermold Hicap - o tych można zapomnieć są za szerokie i nie wchodzą w gniazdo.

 

co do realcapów stara przetestuje w ten weekend jak i inne magazynki.

 

jeśli chodzi o same detale to to co na gunnerze jest w przeglądzie repliki w 100 % zgadza sie z moim egzemplarzem :

 

http://www.gunnerairsoft.com/newgun/chines.../r85preview.htm

 

pozdrawiam

Pandi

Edited by pandora
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Cóż, dzięki uprzejmości Pandiego miałem okazję pomacać, postrzelać i generalnie chwilkę mieć w rękach ów przedmiot westchnień.

Postaram się przedstawić tzw. walety i zady czy też na odwrót:

- metalowa elka - trochę waży. fajnie leży w rękach.

- Pandi miał egzemplarz trochę podkręcony - wymienione łożyska na metalowe i sprężyna 110, zasięgowo wypadał całkiem, całkiem. Strzelałem do brzózki oddalonej o jakieś 40 m i trafiałem - o kors na auto, na semi sie zacina.

- mało co,a ubłagałbym Pandiego o wypożyczenie eLki do walki, ale argument, że do jutra bateria musi przeżyć, albowiem słaba jest przeważył i dałem spokój - więc bateria jest na dzień dobry do zmiany na coś lepszego

- magazynek - blacha, będzie rdzewiał, ale nie ma problemu, żeby wsadzić coś innego i też będzie działać. Czyli wszelkie realcapy, midy itp. będą funkcjonować.

- odgłos strzału - fajowski

Generalnie, jeśli ma toto kosztować w okolicach 600 zł, to warto.

I mam teraz zgryz, kupić czy czekać na FN-FALa.... hmmm...

Link to post
Share on other sites

Witam

 

i już po testach opisze krótko bo mało czasu:

 

strzela bardzo fajniusio czasami się zacina na semi ale to feler prototypu który ma

być poprawiony w seryjnej produkcji.

 

co do magów jak już wcześniej pisałem doskonale pasują low capy PJ z realcapami jest mały problem nie zatrzaskują się ale przy mocniejszym wbiciu siedzą jak należy.

 

co do baterii sorry Zakapior ale przekręciłeś moje słowa nie batka słaba tylko miała być

przeznaczona na następny dzień zlotu do pokazów notabene to large o pojemności 1800 mAh i udało mi się z niej wystrzelić spokojnie koło 2800 BB i jeszcze nie padła więc wynik nie jest zły.

 

blowback spisuje się świetnie jeszcze działa mimo że gun już ma przebieg koło 15k.

 

jeśli macie jakieś pytania piszcie chętnie odpowiem.

 

a i najwazniejsze z moich wiadomości a są naprawdę rzeczowe na chwile obecną chińczycy wstrzymali produkcje i na razie dostawy czekają na poprawki więc nie wiem jakim cudem gunner dostał rzekome 60 egz.

 

Reasumując jeden problem, ale to prototyp, zacinanie sie na semi

 

Pandi

Link to post
Share on other sites

większość szczegółów zamieścił już gunner w swoim fotostory, mój gun ma tylko zwiększoną sprężynkę do 110 m/s i łożyska kulowe (to drugie będzie napewno do wymiany w stockowych modelach)

 

więcej info o budowie etc. macie na filmach które ktoś tu linkował.

 

Pandi

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

mam takie pytanie.. Jaki ten karabinek ma GearBox?? czy jest to jakis ze standardowych?? czy może zaprojektowany specjalnie pod l85?? ciekawi mnie to jak będzie z ewentualną jego wymianą. Aha i jeszcze czy pasują do niego standardowe podzespoły??

p.s. na jakiej zasadzie działa ten"blowback"?? czy rączka jest zwyczajnie przyczepiona do tłoka tak jak to ma miejsce w replikach innokatsu??

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dziś pytałem Krakmana, czy zamierza sprowadzać ww replikę, odpowiedział "tak na jesień". A więc będzię, w bliżej nieokreślonej przyszłości.

 

Muszę przyznać że ta repliką też mnie zaintrygowała, w szczególnie po zobaczeniu tej "recenzji":

 

Skoro wykonaniem nie ustępuje G&G, a awaryjność jest napewno nie większa niż w tym drugim, to czemu nie. Ma wszystko, metal body, blow back, a nawet zwalniacz sprężyny! Jedyne co martwi to te zacinki za singlu :(

 

btw: skoro to klon G&G, to tu też zapewnie będzię trzeba wpakować sprężyne M120, by zmniejszyć ryzyko starcia zębów na tłoku?

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

Zacinki na singlu? W recenzjach które znalazłem mowa jedynie o chwilowym zacinaniu się na singlu, typowym dla elektryków - przełączenie na auto i z powrotem na ogień pojedynczy załatwia sprawę.

Tego typu usterka jest chyba dość powszechna i spotykana również w typowo high-end'owych AEGach, także nie ma się czym martwić.

 

Co do opóźnienia, to wynika ono ponoć z faktu, iż Army przeciąga wysyłkę karabinów z powodu wystąpienia problemów z selektorem ognia - nie trzyma wybranej pozycji.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...