Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

L85A1 [ARMY]


Recommended Posts

Pierwsze wrażenia ze strzelanki. Pożyczyłem kumplowi R85A1 (bo sam biegałem z M16). Zasięg skuteczny mojego egzemplarza ok. 40 m na stocku (kulki 0,25g).

 

Kumpel, który był dopiero na drugiej strzelance, całkiem elegancko zgarniał eLżunią bardziej doświadczonego nieprzyjaciela. No, ale on ma strzelanie w genach :killer: ... i zbyt dużo pary w łapach, bo foregrip się mocno poluzował. Latał na lufie zewnętrznej tam i z powrotem i prawie dookoła, bo się atrapa rury gazowej też poluzowała i spadła z niej sprężynka do środka body.

 

Próbowaliśmy rozłożyć replikę w podczas strzelanki, ale góra i dół cholernie mocno trzymały - spróbuję w domu na spokojnie. Sprężynkę udało się w końcu wyciągnąć pencetę i jako tako zmontować z powrotem foregripa oraz imitację gazrurki.

 

Problemem może też być brak osłony na zwalaniaczu magazynka, znanej z L85A2. Parę razy magi wypadły, dopiero jak kumpla uczuliłem na ten problem zaczął uważać i było już OK.

 

Bebechy podczas strzelania zbytnio nie hałasują i pracują w dość niskich częstotliwościach, bardzo przyjemne dla ucha. Poza tym wyraźnie daje się odczuć doskonałe wyważenie i poręczność karabinu (przy lufie 509 mm!!!).

 

Zarówno ACOG, jak i 22mm montaż Guardera do lunety bez problemu trzymają się na szynie pod rączką transportową.

 

Dzisiaj eLa wypluła ok. 1500 kulek przy wyłączonym blow-backu (zablokowany w tylnej pozycji - nie chciałem ryzykować, a haczyk jeszcze nie został zdjęty). Po strzelance zaliczyła obmacywanie w męskim towarzystwie. Nie oblała się rumieńcem, twarda i zimna z niej sztuka 8-)

 

Jak na razie tylko ten foregrip coś felerny.

 

Od razu pytanie: czy foregrip eLki ze Stara (a także G&G) pasowałby do repliki Army? Czy ktoś miał okazję porównać pod tym kątem obie repliki?

Edited by jw801
Link to post
Share on other sites
  • Replies 842
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Już podpowiadam:

Rozłączenie wygląda tak

1. zwolnić sprężynę!!!

2. zdjąć foregrip

3. trzeba wyjąc metalową zawleczkę z tyłu kolby

4. wysunąć górną część obudowy na ok 2 cm do przodu

powinno się rozłączyć jeśli jeszcze coś trzyma to odsunąć zamek do tyłu i śrubokrętem delikatnie rozłączyć tłok od hopupa - właśnie to trzyma.

 

Rączka siedzi na jednej śrubie - trochę niepewnie, ale ja dokręciłem ostrożnie i nie mam z tym problemów - uwaga na ukręcenie gwintu.

 

Jw801 mógłbyś zmierzyć zasięg dokładnie tylko zasięg skuteczny - na optymalnie ustawionym hopupie?

 

Moja wywaliła ok 2k kulek na blowbacku i no problem.

Link to post
Share on other sites

Już podpowiadam:

 

Dzięki 8-)

 

 

 

Jw801 mógłbyś zmierzyć zasięg dokładnie tylko zasięg skuteczny - na optymalnie ustawionym hopupie?

 

OK. Jak będzie okazja, to zmierzę taśmą.

 

 

Odnośnie foregripa, to obie połówki trzymają się razem na małych plastikowych "dziabongach". Podobnie cały foregrip trzyma się body na delikatnych elementach oraz dodatkowo z przodu na plastikowych wypustkach, które zachodzą we wgłębienia przy śrubie mocującej uchwyt do zawieszenia.

 

Te plastikowe wypustki wyglądają na kruche i mogą mieć tendecje do ułamywania się. No i wyrabiają się dość łatwo kiedy człowiek zbyt wiele kombinuje z foregripem. Wniosek taki, żeby jak najmniej przy nim dłubać, czyli wstawić baterię do środka i nie rozmontowywać foregripa podczas ładowania. Ładować nie wyjmując baterii ze środka.

Link to post
Share on other sites

trzymalem w niedziele to cos w rekach. blow back dzialal fatalnie (podobno nie nasmarowany) chodzil o jakies 2-3cm. elementy plastikowe fatalne! blyszczaly sie a nie powinny :/ i straszliwe nie wywaŻenie giwera masakrycznie ciagnela na tyl. w porownaniu do stara to wypadl maksymalnie fatanie

 

[stosuj wielkie litery i znaki interpunkcyjne]

Link to post
Share on other sites

trzymalem w niedziele to cos w rekach. blow back dzialal fatalnie (podobno nie nasmarowany) chodzil o jakies 2-3cm. elementy plastikowe fatalne! blyszczaly sie a nie powinny :/ i straszliwe nie wywarzenie giwera masakrycznie ciagnela na tyl. w porownaniu do stara to wypadl maksymalnie fatanie

oo chyba lekko przesadzasz =] najlepsza replika 2 klasy jaką widziałem !! jezeli mozna to nazwać 2 klasą...

Link to post
Share on other sites

Moze i tak, ale wprzy swoich drozszych konkuretach wyglada zle i to bardzo :/ a szkoda

 

Zależy przy jakich konkurentach ;-) Trudno mi zestawiać produkt Army z eLkami Stara czy G&G, bo nie miałem okazji ich macać i przyglądać się im dokładniej - dlatego nie wykluczam, że Twoja opinia jest słuszna.

 

Jednak jeśli brać pod uwagę droższe repliki innych karabinów niż L85, to produkt Army zdecydowanie lepiej mi leży niż mój M16A3 z G&P, chociaż obie repliki mają lufy o tej samej długości - M16 jest dwukrotnie droższe od R85.

 

Gdyby oceniać repliki nie w skali bezwzględnej, ale poprzez współczynnik jakości do ceny, to R85A1 chyba nie wypadłaby gorzej niż np. L85A1 G&G? W każdym razie mi pasuje - kwestia indywidualnych upodobań. Jedni wolą łatwe piegowate rude laski szerokie w biodrach, a inni wyniosłe gładkolice blondynki o figurze chłopczycy :lol: Grunt, żeby w ostatecznym rozrachunku było przyjemnie.

Edited by jw801
Link to post
Share on other sites
szczerze watpie ze jest nie kompatybilny tlok w l86 star zastosowal pewnie w nim taki sam GB jaki w l85. a rozbieralem gb mojej l86 i wiekszosc czesci jest kompatybilna w tym tlok, glowica tloka i cylinder.

 

przepraszam ;) mialo byc "mojej L85" ;)

Link to post
Share on other sites

Na jakiej podstawie tak sądzisz? Przeczytałeś to gdzieś, czy sam widziałeś eLkę na oczy? Ja akurat trafiłem na egzemplarz, który ma bardzo dobre osiągi: dość spory zasięg i niesamowitą celność. Już nie mówiąc o tym, że wygląda znacznie lepiej niż na zdjęciach :P. Jedynym mankamentem jest haczyk do otwierania zamka, który co chwilę mi wypada, ale to jest do naprawienia jakoś :roll: (ktoś jeszcze ma z tym problem?).

 

Jest tam mały imbusik trzeba go dokręcić... domniemywam że jusz go zgubiłeś:)

 

co do osiągów dać mocniejszą sprężynkę i preckę i będzie jusz wspaniale, gumka hop-up odrazu do wymiany

Link to post
Share on other sites

Byłem u Krakmana, gdzie odradzali mi upgrade (prosiłem o m110 mad oniona), ponieważ zębatki podobno są gorsze niż np. w cymach, poza tym są one nietypowe i póki co nie ma wzmocnionych zębatek do eLki, ani nawet standardowych na wypadek starcia zębów.

 

Może ktoś ma inne informacje dotyczące tuningu eLki? Czy można wrzucić do niej m110 bez obaw o zębatki?

Link to post
Share on other sites

Byłem u Krakmana, gdzie odradzali mi upgrade (prosiłem o m110 mad oniona), ponieważ zębatki podobno są gorsze niż np. w cymach, poza tym są one nietypowe i póki co nie ma wzmocnionych zębatek do eLki, ani nawet standardowych na wypadek starcia zębów.

 

Może ktoś ma inne informacje dotyczące tuningu eLki? Czy można wrzucić do niej m110 bez obaw o zębatki?

 

Polecam dział Tuning/Upgrade z takimi problemami. Temat o R85 już tam "stoi".

Link to post
Share on other sites

Pomiar wykonałem taśmą i wyszło, że na stocku można zdjąć człowieka z odległości 40 m +/- 1,5 metra. Bez lobowania ;-)

 

Raport z tuningu (Cichy, dzięki za pomoc). Do eLżuni zostały wpakowane komponenty:

 

1) precka DeepFire (6.04/550 mm)

http://asgshop.pl/produkt.php?id=1659

(konieczny tłumik dźwięku, bo precka jest dłuższa od stockowej o ok. 4 cm i wystaje z tłumika płomienia jakieś 0.5 cm)

 

2) sprężyna Systema 160% (do PSG1)

http://asgshop.pl/produkt.php?id=1317

 

3) Gumka Hop-Up Deep Fire

http://asgshop.pl/catalog.php?cat=16

 

Dzisiaj mierzyłem zasięg taśmą. Poprawa o ok. 8-10 metrów, czyli zasięg skuteczny wynosi teraz 48-50 metrów na kulkach 0.28. Skupienie też lepsze, chociaż czasami zdarzy się, że jakaś kulka zanadto odbije w prawo lub lewo od reszty.

 

Mi to wystarcza. Poza tym wszystko chodzi elegancko. Z troski o bebechy nie połakomię się na jeszcze mocniejszą sprężynę. Poczekam, może za jakiś czas pojawi się bore-up do eLki.

Link to post
Share on other sites

Ja mam tylko pytanie odnośnie tej sprężyny. Ona ma w końcu 160% czy 180%?

 

160%

 

 

Masz może możliwość przestrzelania jej na jakimś chronografie?

 

Jak na razie niestety nie.

 

 

Odnośnie tuningu, to jeszcze pojawił się pomysł wymiany kabli na posrebrzane i takie ich pociągnięcie, żeby nie było potrzeby łączenia ich wtyczkami pomiędzy górnym a dolnym korpusem.

 

Jedyna rzecz, która trochę denerwuje to prekompresja sprężyny na semi. To dlatego pierwszy strzał po przełączeniu z auto na semi jest często pusty. Z tego co wyczytałem, wystarczy spiłować trzy ostatnie zęby na zębatce tłokowej, żeby pozbyć się prekompresji.

Link to post
Share on other sites

A gdzie to wyczytałeś?

 

Na http://www.arniesairsoft.co.uk/ ale namieszałem trochę :-F

 

Pre-kompresji można się pozbyć poprzez zainstalowanie 16-zębowego tłoka + 10 mm dystanser. Natomiast jeśli po zainstalowaniu tego typu tłoka NIE chcemy pozbywać się pre-kompresji, wtedy należy spiłować trzy ostatnie zęby w zębatce tłokowej. Tak przynajmniej wynika stąd:

 

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...st&id=25713

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...