Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

L85A1 [ARMY]


Recommended Posts

  • Replies 842
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej, czy na dzień dzisiejszy jest sens kupowania eLżbiety od army? Jak z częściami? Jak się sprawdza po latach? Można w niej uzyskać 450-490 bezpiecznych fps?

Naczytałem się o niej sporo. Grzebać lubię, byle by miało jakiś skutek i były części do zdobycia w jakiś normalny sposób, a nie uganianie się przez pół roku z zębatką czy inną pierdołą. Miała by to być moja pierwsza "poważniejsza" replika, a lubię coś co nie wystaje zza co drugiego drzewa.

Z góry piękne dzięki za odpowiedź!!! :icon_smile:

PS replika kosztuje 700zł

Edited by n3ckol
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ponawiam pytanie użytkownika K10ŚP. Replika nagle umarła i przestała strzelać.

 

Styk nie przestaje wybijać mi się z prowadnicy, popychadełko złączone z mechanizmem spustowym wbija się pod niego zamiast pchać do przodu. Potrzebuję dobrej metody quick fix czyli co tam wsadzić żeby działało i jakiegoś potencjalnego zamiennika, bo można szału dostać z tym jednym kawałkiem szajsplastiku (no dobra, tłok jest z tego samego materiału, z frustracji rozłożyłem na części pierwsze i wypucowałem cały gearbox, wtedy zauważyłem kawałki plastiku ze spiłowanych zębów w środku)

 

Coś tam upchnąłem, działa, ale w międzyczasie padł mi całkowicie semi-auto (na obu opcjach strzela serią). Błagam niech ktoś mi wyjaśni elektrykę eLki bo chyba jej nie rozumiem. A może coś innego sknociłem rozbierając GB, proszę o porady.

Link to post
Share on other sites

Update: Będzie działać do następnej awarii.

 

Na wyjętym dolnym gb robiłem testy i oglądałem jak to wszystko powinno działać.

 

Doszedłem do wniosku że ten system, jak wszystkie inne ruchome części trzeba po prostu nasmarować. Cudownie styk przestał się z oporem ocierać o ściankę gb i wskakuje tam gdzie trzeba.

 

Alarmuje mnie to, jak bardzo te części są wyrobione, styk, prowadnica, płytka spustowa, dźwignia przerywacza, wszystko zjechane, ma ktoś informacje o potencjalnych częściach zamiennych?

 

Jak znowu się zepsuje wyłączam semi na dobre, wyjmę dźwignię, zastąpię stałym elementem podklejonym nad stykiem, żeby się nie wybijał. Jeden element mniej do ścierania w środku gb.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Panowie, po kilku latach przerwy odkurzyłem Elżbietę wraz ze szpejem i wróciłem postrzelać, no i trafił się klops bo zgubiłem tylni pin blokujący połówki repliki. Czy komuś się nie poniewiera takie cacko lub wie gdzie można kupić?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zostaliście mi tylko wy ;)

Szukam - może ktoś z was ma - dźwignię przeładowania do L85 A1 - jak by do tego była blaszka wyrzutnika to by było super. Zgubiłem nawet nie wiem kiedy. Sklepy nie mają pytałem po serwisach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ciekawa informacja dla posiadaczy L85 od ARMY - pochodzą idealnie Pmagi mid cap 150 od Battleaxe (te z przezroczystymi wstawkami ) - sprawdzone w niedzielę i zachowują się dużo lepiej od metalowych PJ czy BOIY, siedzą głęboko, nie ruszają się na boki i co ważne każda kulka podana. Btw jak by ktoś był chętny na jeszcze jedną Elkę to sprzedam moją ;-p

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...