Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

L85A1 [ARMY]


Recommended Posts

No właśnie. Bo ja sobie to tak przemyślałem i gdybyś tak po prostu spiłował sobie te zęby to miałbyś po strzelaniu. Albo zębatki by nie łapały tłoka, albo tłok by wcześniej wracał, ale zawadzał o ostatnie żeby na zębatce (nie wiem, które to dla Ciebie ostatnie żeby na tłoku:P )

Link to post
Share on other sites
  • Replies 842
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kombinował już ktoś z montowaniem kolimatora do tej repliki? Czy ta szyna w ogóle się do tego nadaje?

 

ACOG Guardera pasuje elegancko. Szyna jest może o milimetr albo pół węższa niż standardowe RISy, ale ACOG się trzyma. Dodatkowo okleiłem szynę dwoma warstwami taśmy izolacyjnej i dopiero na to przykręciłem kolimator.

Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanko - czy do tej pory komuś coś się sypło w eLce? Cokolwiek? Jak wygląda zasięg ( wiem już był podawany ) na oko z innymi aegami? Czy pasują magi innych firm ( CA TM ). Ogólnie czy nie żałujecie? Bo chyba sobie ją zamówię :)

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanko - czy do tej pory komuś coś się sypło w eLce?

 

mam od miesiąca i nic się "nie sypło". Foregrip tylko się trochę poluzował (wystarczy dokręcić imbusy) i raz z tego powodu przesunęła się imitacja gazrurki a sprężynka z niej wpadła do środka korpusu (wystarczy zdemontować gazrurkę i po sprawie, do niczego się ona nie przydaje).

 

 

Jak wygląda zasięg ( wiem już był podawany ) na oko z innymi aegami?

 

W porównaniu z moim M16 z G&P wyśrubowanym do 450 fps zasięg eLki doprawionej sprężyną Systemy 160% PDI wygląda kiepsko (różnica ok. 15 metrów). Ale w porównaniu z różnymi stockowymi lub mniej podrasowanymi AEGami jest zbliżony. Zależy z czym porównujesz :-)

 

 

Czy pasują magi innych firm ( CA TM ).

 

Metalowe długie hi-capy CA i TM pasują u mnie idealnie. Pasował też długi mid-cap G&P. Natomiast plastikowe G&G thermofold są zbyt szerokie i nie wchodzą w gniazdo. Krótki hi-cap z CA też mi nie pasował. Dodam, że stockowy magazynek Army jest całkiem przyzwoity, chociaż dzisiaj wypadła mi śrubka - trzeba mocniej ją dokręcić.

 

 

Ogólnie czy nie żałujecie? Bo chyba sobie ją zamówię :)

 

Zamawiaj. Ja nie żałuję. Wstaw od razu preclufę (u mnie nawet na precce trochę za duży rozrzut jest, może to kwestia HU...) i wymień gumkę HU na silikonową. Zdemontuj blow-backa i ewentualnie wrzuć dobrą markową sprężynę o mocy ok. M110-M120. W sumie za ok. 900 zł możesz mieć bardzo przyzwoitą zabawkę i ściągać z niej ludzi, którzy mają firmowy sprzęt za 1500 zł.

Link to post
Share on other sites

Nasze wrażenia z zakupu Elek

 

3 tygodnie temu zakupiliśmy 6 szt (Krakman)

Były na dwóch strzelankach wszystkie przebieg ok 1800- 2500 BB

Efekty i spostrzeżenia zasięg trochę za mały(stok), brak dobrego podkęcania kulki hop skręcony na max kulka prawi sie nie podkręca lub bardzo słabo -wymiana dystansera i gumki.

 

Magazynki pasują róznie w moim np pasują platikowe midy MAGa nie pasuje wylatują hi capy CA starowskie od elki podobnie.

w innych niektóre CA sią trzymają.

 

No i najciekawsze po 1 strzelance 1szt zmielone zębatki po 2 następny. Jada do Krakmana Pozostałe działają Ciekawe jak długo?

 

Bateria w moim wyładowała się po ok 2300 kulek strzelałem poczęsci z blow backiem a po części bez.

Link to post
Share on other sites

Prawdę mówiąc chciałem już kupować tą replikę, ale są minusy, które mnie zniechęciły :

- mało kompatybilnych części do gb

- bardzo słabe zębatki (niema możliwości do kupienia)

- Magazynki niektóre pasują niektóre nie

- Ris po zdjęciu rączki prawdę mówiąc nie nadaje się do niczego

 

P.S. : to są moje wnioski wyciągnięte z tego tematu .

Link to post
Share on other sites

Prawdę mówiąc chciałem już kupować tą replikę, ale są minusy, które mnie zniechęciły :

- mało kompatybilnych części do gb

- bardzo słabe zębatki (niema możliwości do kupienia)

- Magazynki niektóre pasują niektóre nie

- Ris po zdjęciu rączki prawdę mówiąc nie nadaje się do niczego

 

P.S. : to są moje wnioski wyciągnięte z tego tematu .

 

 

heh.... ja wyciągnąłem podobne wnioski, w dodatku słabszy zasięg....no chyba,że można bez problemu dać mocniejszą sprężynę...ale bym się bał o zębatki...

Link to post
Share on other sites

Ja jako posiadacz eLki szczerze ją polecam! Prawda, jest w niej dużo części niekompatybilnych, ale karabinek ma naprawdę niepowtarzalny klimat, poza tym jakość wykonania naprawdę budzi respekt.

 

Jeśli chodzi o zasięg to mam wrażenie, że jest on taki sam jak w karabinkach o podobnej mocy. Za to po włożeniu preclufy zasięg wynosi ok 45m, przy czym trzeba przyznać, że mocno polepsza się skupienie.

 

Na koniec zębatki. Rozmawiałem dzisiaj z krakmanami i do tej pory tylko raz spotkali się ze zmieloną zębatką. W pozostałych przypadkach przyczyną awarii okazał się niedokręcony silnik (kwestia dokręcenia jednego imbusa).

 

Co do samej broni, ma ona tę rzadką cechę, że przy długości ok 80cm (tyle co m4 ze złożoną kolbą) ma lufę o długości 51cm. Dzięki temu mamy broń dobrą zarówno do lasu jaki i do cqb.

 

Niedługo planuję jeszcze wymianę sprężyny, ale póki co mam problem z doborem tak aby uzyskać około 370-380fps.

Link to post
Share on other sites
W pozostałych przypadkach przyczyną awarii okazał się niedokręcony silnik (kwestia dokręcenia jednego imbusa).

 

Jesli to prawda to byłoby nieźle ale świadczy o niedoskonałości i bałaganiarstwie składających.

 

Zobacę co powiedzą

 

Jak wyglada sprawa dystansera w mojej elce hop łapie dopiero przy max skręcenu, gumka hopa wymieniona.

Link to post
Share on other sites

Używam R85 Army już od pierwszego tygodnia pojawienia się u Krakmana. Kupiliśmy razem 3 sztuki. Jedna na miejscu tuningowana prec lufą 6,04 i sprężyna M110. Stockowo miały około 305-306fps. Po założeniu precki było 320, sprężyna dociągnęła do 380 fps. Myślę że to już wystarczy bo przy obecnej niskiej temperaturze strzał w twarz przeciwnika z odległości 10m kończy się drobnym pęknięciem skóry i małym strupkiem krwi (to samo palce). Skóra jest po prostu już zbyt mało elastyczna. Wracając do repliki, moja ma te 380 fps, przebieg każdego tygodnia ponad 1000 kulek, strzelam sie już ponad dwa miesiące tym karabinem więc przebieg będzie koło 10k. Nie zauważyłem żadnych wad poza poluzowaniem się imbusów mocujących muszkę do lufy (to samo pozostałe dwa karabiny w tym samym czasie). Z uwagi na przeprowadzony tuning odłączyłem blowback (na wsiaki słuczaj, jest to element najbardziej podatny na zatarcie zużywający sporo energii z baterii i niepotrzebnie obciażający gearbox. Rozebrałem gearbox - zęby nie wykazują oznak zużycia.

Kilka uwag o stosowaniu karabinka:

1. Bardzo poręczny - można bez problemu długo chodzić z bronią uniesioną do wysokości oczu. Środek ciężkości jest z tyłu więc spoczywa prawie w całości na barku. Lewa ręka nie jest zbytnio obciążona.

2. Wyważanie karabinu i jego niewielka długość pozwala spokojnie trzymać go w jednym ręku (taki trochę większy pistolet)

3. Całość mimo jedynie 79 cm długości można zaopatrzyć bez problemu w lufę 51 cm (oryginalnie jest 2-3 cm mniej). Tak więc mamy dość celny karabin, łatwy do operowania w krzakach (kto operował snajperką zna ten problem). Wygodny do stosowania w pomieszczeniach.

4. Magazynek HiCap umieszczony z tyłu pozwala dobrze przymierzyć nie podnosząc zbytnio karabinu ponad osłonę (najgorzej doskwiera to przy serii AK)

5. Nie wiem co jeszcze jest w tym karabinie, ale jest bardzo skuteczny. Kto strzelał juz podobnej broni bedzie wiedział o co chodzi.

 

Wady:

1. Luzujące się czasem imbusy mocowania muszki do lufy

2. Potrafi sie zaciąć na semi - dlatego sam strzelam wyłącznie auto (nawet pojedyncze strzały i nie zdarzają sie już zacięcia)

3. W karabinie jest przewidziany pin mocujący muszkę do lufy ale go nie ma w komplecie (większość luf nie ma też podfrezowania pod ten pin)

4. Faktycznie mało jest części do tuningowania.

5. Gwint pod tłumik 14mm prawoskrętny (większość tłumików lewo)

 

Podsumowując uważam że jest to bradzo dobry karabin mogący pełnić funkcję karabinu szturmowego i z uwagi na długą lufę również jako karabin dla strzelań skrytych.

Edited by Zbigi
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No i zakupiłem tą replikę, mam ją od początku Listopada, przetestowana kilka razy.

 

Zacznę może od tego co mnie denerwuje, bo to dla potencjalnych kupców chyba najważniejsze:

 

1) Zacinanie się na semi. O tym już pisano wcześniej, nie da się z tym zrobić nic. Na całe szczęście, spust chodzi na tyle dobrze, że przy trybie auto nie ma najmniejszego problemu z oddawaniem pojedynczych strzałów.

2) Blow-back. Nie ma co ukrywać, działa tandetnie. Osobiście mam cały czas go wyłączonego, a w przyszłości w ogóle ściągnę haczyk.

3) W moim modelu, pin trzymający zatrzask magazynka ma tendencję do „wychodzenia”. Trzeba na niego uważać, bo gdy wypadnie to magazynka już nie włożymy...

4) Standardowo podawał dobrze tylko Hi-cap. By bezproblemowo działały Low-capy ( P&J, CA i TM ) musiałem w nich zmniejszyć zatrzask oklejając go szkotem

5) Blokada spustu chodzi bardzo „szorstko”. Tzn., gdy odbezpieczam broń mam wrażenie iż może wypaść, aczkolwiek do tej pory nic takiego się nie zdarzyło.

6) Oznaczenia

 

I to by były wszystkie wady.

 

Teraz może o zaletach.

 

Replika wykonana jest wspaniale! Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Porównywalnie do najlepszych producentów i mówię to jako posiadać eMki ICSa. Już z tego powodu warto ją kupić.

 

Kultura pracy też zadowalająca, działa jak należy, czego chcieć więcej? Póki co przebieg to około 1,5k.

 

Osiągi? Na chrono muszę przetestować. Ale na „oko” strzela tak samo jak M4A1 ICSa ( 335fps ) czy AKS-74U BOYI (350fps?), z tym że dużo celniej z racji długiej lufy. Powtarzalność strzałów też zadowalająca. Hop-up także działa jak należy, ostatnio strzelałem kulkami 0.25 GF i śmigały bardzo ładnie.

 

Z oryginalnym zawieszeniem użytkowanie jej to sama przyjemność, jest dużo wygodniejsza niż wspomniane M4A1. Po prostu chcę się z niej strzelać!

 

Jeśli tylko teraz będzie działać bezawaryjnie ( na co po cichu liczę ), to będzie to chyba jeden z najlepszych zakupów jakie mogłem dokonać. Z repliki jestem naprawdę zadowolony. Nie jest idealna, ale za te pieniądze? Warto! Dla Brytofili pozycja obowiązkowa!

 

PS: A tu taka szpanerska fotka, ja i moja Elżbieta.

 

kabul40bynyofi1.th.jpg

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

a tu podaje gosc 500 fps i puszke tnie jak masło

 

Bo to jest jakaś indonezyjska przeróbka. Ale w Polsce też potrafią. Kumpel kupił R85 i wycisnął z niej w tej chwili 455 fps. Zasięg podchodzi pod jakieś 70 m (na oko), bardzo dobre skupienie i płaska trajektoria. Napisał, że upchał do środka to:

 

- sprężyna m150 (ze zwykłego gb a nie dedykowana do PSG1)

- głowica cylindra własnej produkcji wyciszona silikonem

- batka 12 v z castoramy która jest stara i nie zdaje egzaminu =[

- tłok ze specshopa za 75 zeta poliwęglanowy bo tamten sie rozpadł po 20 strzałach =]

 

 

A ma on zamiar zrobić z tej eLki snajperkę i wyciągnąć docelowo jakieś 550 fps. To będzie chyba pierwsza w świecie replika L85 służąca za snajperkę :-) I chyba nie tylko replika...

Link to post
Share on other sites

Gdzieś ma nieszczelny układ. Zanim wpakuje mocniejszą sprężynę niech popracuje nad szczelnością. Na M150 powinno wyjść koło 500 bez dodatkowych wspomagaczy.

 

Kumpel mówił, że to kwestia długości sprężyny. W R85 stockowa sprężyna jest dłuższa (taka, jak w PSG1) od standardowej. On zamontował M150 standardową i stąd ponoć osiągi są zbliżone do tego, jakby w środku była M130 od PSG1.

Link to post
Share on other sites

Panowie a jak się sprawa ma z HU? Tzn. jak podkręca kulki?

 

Też się tego obawiałem, na całe szczęście „Chińczycy” się spisali. Kulki 0.25 GF podkręca ładnie i lecą jak na stoka przystało, porównywanie do innych replik z 330 fpsami.

Jedyna wada, to że przy lekko ujemnej temperaturze zamarza .

 

Czy te magazynki http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2771 będą pasować do L85 ARMY?

 

Produktu nie znaleziono!

 

Ale jeśli to "zwykły" magazynek do M16/M4, to pewnie podejdzie

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

Mam 4 metalowe low-capy CA, działają. Jedyne czego wymagały, to „podklejenia” szkotem ponieważ trochę za mało wchodziły i nie zawsze podawały. Po tym prostym zabiegu, hulają aż miło a więc i mid-cap będzie działać ( to ta sama skorupa ).

Myślę, że ten problem może wynikać z „Chińskiej” produkcji, w końcu każdy AEG jest inny ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...