Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plusy i minusy - kurierzy


Recommended Posts

Zauważyłem tendencję do wystawiania wielkich plusów itp w stylu :

"Wczoraj wysłane dzisiaj u mnie : daje dużego plusa "

 

No ok wszystko super pięknie ale to nie zasługa sklepu że paczka doszła na 2 dzień tylko firmy kurierskiej jaka ten sklep obsługuję.

Dlatego zachęcam do pisania opinii na temat przewoźników - przykład

 

Zamówiłem w "mrągowoshop" - kurier UPS - wysłali 5.05.07 paczka dotarła 6.05.07 o godzinie tej i tej - paczka nie naruszona.

 

Lub

 

Zamówiłem w "mrągowoshop" - kurier UPS - wysłali 5.05.07 paczka nie dotarła na 2 dzień a w xx dni po tym terminie - przyczyna : wyslano omyłkowo do innej centrali

 

 

 

 

Zacznę Ja :)

 

Zamówienie w Capri - DHL - płatne przelewem -nie pamiętam dawno temu - potwierdzenie wysylki z godziny około 14

Paczka niedostarczona na 2 dzień - przyczyna : lenistwo kuriera w stargardzie : domofon w naprawie, drzwi otwarte na oścież - nie chciało mu się wchodzić i zapukać do mieszkania (blok z windą :F ). Paczka poszła do centrali w Szczecinie - gdzie też musiałem zapierniczać po paczkę żeby nie wróciła do nadawcy

 

Asgshop - UPS - płatne przelewem - wysyłka około godziny 15 w środę- nie dotarło w czwartek, ani w piątek - okazało się iż paczka poszła do innej centrali - nie zgodzili się na darmowe doręczenie w sobotę w którą wyjeżdżałem a zamówione graty były mi pilnie potrzebne.

 

 

 

Jak na razie pisze o minusach gdyż te się pamięta :) zaznaczam jednak że temat ma się tyczyć również i plusów. Ma on na celu wyeliminowanie głupich postów typu "wysłali i dostałem" oraz przegląd najbardziej opłacalnego wyboru przewoźnika paczuszek na dany rejon od danego nadawcy

Link to post
Share on other sites
  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Tatin

Zamówienie z military.pl- przesyłka kurierem GLS za pobraniem.

Paczka wysłana 30 kwietnia, doszła 2 maja (wiadome- 1 maja było święto).

Sądzę, iż gdyby nie 1 maja- przesyłka byłaby u mnie na drugi dzień.

Edited by Tatin
Link to post
Share on other sites

DPD (Masterlink) - Paczka nadana 16 kwietnia doszła 20 kwietnia. Jednak spóźnienie mogę przeboleć jednak nie stosunek do klienta. Tak jakoś wyszło że nie miałem jak zapłacić odliczonej kwoty, kurier powiedział że jego to nie obchodzi i nie chce mu się szukać reszty. Gdyby nie to że rodzicielka wróciła do domu i to że graty nie były mi tak bardzo potrzebne to z miłą chęcią nie odebrałbym taj przesyłki.

Link to post
Share on other sites

Bliżej nie określona ilość zamówień w Capri i AsgShopie:

- poczta polska priorytet - paczka na następny dzień,

- kurier (nie wiem jaki) - paczka na następny dzień :)

 

Inne sklepy... poczta polska: tydzień, dwa... :))

 

Wysyłka w drugą stronę do Capri: PRIORYTET - ok dwa tygodnie :)

 

Wnioskuję więc, że w dużej mierze czas dostarczenia przesyłki zależy konkretnie od miejsca nadania a i często trasy przez jaką musi paczka przejść...

Link to post
Share on other sites

GLS - 3 zamówienie z Krakmanów i w ciągu 3 dni dotarło do mieszkania, bardzo uprzejmi kurierzy.

 

UPS- $^$&^#$^@^$^^$#$@#@ Paczka ponad 1.5 tygodnia leżała w magazynie na Targówku bo cholera na Woli mają tylko punkt odbioru własnoręcznego (najpierw była pomyłka w kwocie, zamiast zł było Euro, więc wróciła na Targówek). po prawie 12 dniach ŁASKAWIE mi ją wydano na Woli. Pozatym status(można status paczki sprawdzać online) przez cały czas trzymania w Warszawie brzmiał" paczka czeka na odbiór własnoręczny" czy cuś takiego.... Czekałem tylko jak na pytanie:"Gdzie jest moja przesyłka" usłyszę" uuuuupsss.... " :evil: :evil:

Link to post
Share on other sites

AsgShop 2x kurier ups. Paczki doszły w czasie nie dłuższym niż 24h

Krakman 2x kurier GLS. Raz zamówiłem we wtrorek wieczorem, w środe rano zostało zamówienie wysłane, a we czwartek wieczorem odebrane... z tym, że mieszkam 35km od krakowa. drugie zamówienie dostarczone na drugi dzień

Link to post
Share on other sites

Trochę inna branża ale co tam, kto mi zabroni? ;)

+ Poczta polska wielki plus, dlaczego ? A no paczka przyszła o 15, niestety mnie wtedy nie ma w mieszkaniu i zostało awizo. Jakieś 2 godziny później dzwoni domofon. Pani od paczek postanowiła jeszcze raz spróbować a może już będę - tak mi powiedziała :)

 

- Masterlink, dzwoni do mnie kurier i mówi że może być o 10 ,a ja mu na to że jestem do 16 w pracy i czy nie mógłby tam pojechać. Odpowiedział: "Panie, chce pan tą paczkę czy nie?"

 

- GLS, zamawiałem kuriera który miał zabrać laptopa do naprawy w trybie Return Service, prosiłem się 5 dni aby przyjechali po paczkę. Przyjechali dopiero gdy zadzwoniłem do Acer Polska.

 

Natomiast gdy laptop miał do mnie wrócić, to rano był wysłany a wieczorem już był (Serwis w Czechach).

 

Podsumowując zależy na kogo się trafi ;)

Link to post
Share on other sites

Zamawiam/wysyłam dosyć sporo, nie tylko rzeczy airsoftowych i z usług paru przewoźników korzystałem:

 

+Poczta Polska - zawsze w terminie. Naprawdę nic do zarzucenia. Listonosz jakoś mnie polubił bo zawsze mam wszystko (nawet małe pierdółki/listy/małe paczki bez pobrania/potrzeby podpisu) wnoszone na 4 piętro a nie zostawiane w skrzynce. Koleś od rozwożenia większych paczek też jest w porządku, pare razy też dzwonił pytając się kiedy ktoś będzie w domu aby odebrać. Nienawidzę tylko wysyłania przez PP, bo kobita w okienku jest wyjątkowo wredna.

 

+DHL - przy wysyłce, kurier przyjechał o umówionej godzinie, pomógł wypełnić wszystkie papiery i zabrał paczkę. Przy odbiorze, zawsze najpierw dzwonił pytając się o której przyjechać i z jednym wyjątkiem pojawiał się w terminie.

 

-/+UPS - nic przez nich nie wysyłałem, ale trochę odbierałem. Na początku olewali dzwonienie i przyjeżdżali o której chcieli. A telefoniczne umówienie się na odbiór było masakrą... Ostatnio chyba jednak obsługa w moim rejonie się zmieniła - zawsze z samego rana telefon o której pasuje dowiezienie paczki. Szybko i sprawnie.

 

+DPD(Masterlink) - przez nich również tylko odbierałem, ale nie mam nic do zarzucenia. W zamówieniu ze sklepu prosiłem o poinformowanie kuriera aby przyjechał po godzinie 16 - i był 16.30.

Link to post
Share on other sites

GLS - 3 zamówienie z Krakmanów i w ciągu 3 dni dotarło do mieszkania, bardzo uprzejmi kurierzy.

2 dni do mnie szła paczka + kurier do mnie wysłał sms żebym się skontaktował bo był jakiś błąd w adresie, ja spałem więc go nie odczytałem po jakieś godzince od smsa kurier do mnie zadzwonił i umówił się na odbiór paczki, na swój koszt

Link to post
Share on other sites

Zamówienie z military.pl GLS kurier 27 czerwca stwierdził ,że adres jest zły mimo ,że był dobry następnie panowie z military.pl czekali 3 tygodnie na mój telefon.

W poniedziałek wysłali wczoraj umówiłem się z kurier na dzisiaj ,że będzie przed 11 jak widać jet 16 a tu wciąż nic.

Link to post
Share on other sites

Zamówienie z military.pl (przeyłka kurierska - GLS), złożone o 18.45 - 14 marca bieżącego roku. Dzień później o 17.24 moje zamówienie oczekiwało na realizacje, a minutę później na dostawę towaru. Przez tydzień nie otrzymałem paczki. Zadzwoniłem, spytałem o co chodzi, podałem nr zamówienia. Obsługa militay przeprosiła, bo paczka nie została w ogóle wysłana (nowy pracownik, trochę nieobeznany i problemy z firmą kurierską). Obiecali mi, że paczka dojdzie na następny dzień, a przesyłka będzie na ich koszt wzamian za niewysłaną paczkę. Kurier spisał się na medal, chciałem paczkę przed południem, i dostałem paczkę przed południem. Bardzo miły pan, ukłonił się i przekazał przeprosiny od military.pl . Ogólnie, nie mogłem narzekać.

Link to post
Share on other sites

Military.pl - GLS - dzięki stronie internetowej dokładnie wiedziałem gdzie jest moja paczka, niestety kurier się zgubił - nie znalazł mojego domu i musiałem dzwonić z prośbą o przesłanie paczki pod inny adres (łatwiejszy do namierzenia). Gdyby nie to paczka byłaby następnego dnia roboczego (ale warto dodać, że szła przez weekend). Po części ponoszę za to winę bo nie podałem numeru telefonu ale jak już się do nich dodzwoniłem (ciężko było) obsługa telefoniczna klientów w centrali jakoś mi nie przypadła do gustu.

 

Capri - Masterlink - Ci akurat nie mieli problemu z znalezieniem mojej chaty. Uwinęli się w jeden dzień.

Link to post
Share on other sites

asgshop pl UPS - 2krotnie zdażyło mi się, że paczka miała dzień opóźnienia bo trafiła to złego terminala. Raz koleś w zastępstwie zadzwonił i prosił żebym podkoczył na rynek (mam tam 3min pieszo) bo on nie wie gdzie jechać...

poczta - raz mi się zdażyło, że dostałem paczke w sobote ok 10.00 a zamawiałem w piątek! (a była to sobota przed wigilia chyba bo to byl prezent pod choinke) Najczęściej trwa to dwa dni, czasami jeden. Priorytety odemnie potrafią iść ponad tydzień (a z firmy wysyłamy czasami do 10 paczek dziennie)

Edited by Superrzuf
Link to post
Share on other sites

UPS - regularne problemy z krakowskim oddziałem.

 

Listopad 2006, zamówienie z AsgShop-u.

Nie mogłem odebrać telefonu kiedy kurier dzwonił, oddzwoniłem po 5 minutach, już przesunął dostawę przesyłki z rana na wieczór, nie potrafił jej znaleźć żeby jednak rano dostarczyć. Z racji pracy do 18 prosiłem o dostarczenie przesyłki po 19- kurier zgodził się. O 15 dzwoni inny kurier że on po 19 jeździć nie będzie, albo po 17 albo przekładka na następny dzień "bo nie z nim się umawiałem na dostawę po 19 i jego to nie obchodzi". Następnego dnia po lekkiej awanturze telefonicznej (kuriera oczywiście nie było w uzgodnionej porze i nie zadzwonił że się spóźni - a życzy sobie przedziału 2 godzin uchwytności odbiorcy pod wskazanym adresem) przesyłka przyszła.

 

Kwiecień 2007, zamówienie ze SpecShop-u.

Paczka była by u mnie następnego dnia po nadaniu gdyby nie jakiś "mądry inaczej" w UPS-ie który przesyłkę do Krakowa wyładował w Bielsku, dotarła dwie doby później (szła od poniedziałku wieczór do czwartku po południu). Oczywiście nawet "przepraszam" nie usłyszałem. Informacje o losach przesyłki podaję na podstawie strony UPS-u na której znając numer przesyłki można sprawdzać co się z nią w danym momencie dzieje.

Link to post
Share on other sites

To i ja napiszę coś od siebie.

Branża różna, różnista.

 

DHL - paczki na drugi dzień.

Siódemka - lekkie opóźnienia, czasem na drugi dzień, czasem tydzień, maksymalnie dwa oczekiwania.

UPS - 3 dotarły po oczekiwaniu od tygodnia do 2, ostatnia paczka - wysłana do mnie w połowie kwietnia nie dotarła do tej pory :) Dobrze, że wybrałem opcję zapłaty przy odbiorze.

 

W Gdańsku/Trójmieście? zdecydowanie odradzam usługi UPSu.

Link to post
Share on other sites

DHL - jeszcze ani razu nie raczyli zadzwonić ,o której przyjadą z przesyłką, mieli szczęście że byłem w domu. Raz była to paka ważąca ponad 70 kg, gościu przybył bez żadnej zapowiedzi i stwierdził, że gdyby mnie nie było w domu to zostawił by kartke - a potem co?Ja mam po tego kloca ciężkiego sam jechać? To po cholere zamawiam kuriera za grubą kase ?!

 

Dodatkowo takie smaczki jak moja paczka walająca się po całym samochodzie i szukanie jej przez kierowcę przez 30 minut lub paczka z drogim sprzętem leżąca pod inną - " bo tamta sie przewróciła" czy uszkodzony karton.

 

Profesjonalizm lokalnych podwykonawców dhl poraża mnie i nie widzę żadnej różnicy między wypierdzielaniem paczek na glebe przez pracowników poczty polskiej (widziałem takie obrazki) a walaniem sie mojej paczki po całym aucie pseudo dhl'u. Jedyny plus, że zawsze na czas i jeszcze nie poniosłem przez nich strat finansowych :)

 

Tyle, dziękuje. Wylałem swój żal ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ostatnio mnie rozwalił UPS. Kupowałem aega (nie ze sklepu, od osoby prywatnej), chciałem go miec na wknd, więc umówiliśmy się na wysyłkę za pobraniem.

 

wg. cennika UPS (normalna paczka, dostawa następnego dnia)-> 35.90zł.

wg.kuriera -> 57zł za expres, żeby doszła na 102%.

przy odbiorze (następny dzień, godzina 15) -> 29 zł.

 

I weź tu bądź mądry..... Aczkolwiek jestem niezmienie zadowolony że przesyłka wyniosła tylko 29 zł ;)

Edited by PieTrzaK
Link to post
Share on other sites

Ja jako pracownik firmy DPD+.

niezarzucam jej nic bo jakby to wygladalo poza jedna rzecza ale to niejest na forum - miejsce publiczne.

-UPS fakt z tego co wiem wysyla gdzie popadnie i co popadnie.

- GLS kurierzy niemili tylko to mnie u nich zrazilo.

+ TNT kurierzy na czas przedewszystkim transport gabarytowy

+ FedEx paczki na czas dostarczane do stacji DPD WA1 i WA2 .

- gigantyczny dla &demki paczka za pobraniem 1 miesiac . to jest porażka

 

a swoja droga DPD ma jeden minus czasem potrafia dostarczyc paczke w dosyc nietypowych sytuacjach....

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...