Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Praszka


Recommended Posts

  • Replies 893
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przerabiałem w nim tylko wnętrze (kieszeń) i otwory, tak więc dolne troki są w standardzie. Ja dałem za to cudo 280zł (20zł za przeróbki) i szczerze powiem, że był to udany zakup.

 

Z każdą strzelanką zadziwia mnie pojemnością. Nie sądziłem, że aż tyle mogę tam wpakować. Nie mówię o wygodzie użytkowania, którą mogę porównać z 3-day'em BlackHawkowym.

Edited by kali
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Już kiedyś o to pytałem, ale to było niemalże teoretyczne pytanie. W tej chwili zamierzam w najbliższym czasie kupić kamizelkę.

Zrezygnowałem z wyboru Kontraktora.

I mam takie pytanie, którą lepsza:

- KP12

- KSP12

Różnica cenowa między nimi nie jest znaczna, do przyjęcia.

Wiem, ze to zależy od tego do czego potrzebuję, więc wyjaśniam:

 

- jeżdżę na bunkry, a tam znacznie wygodniej nosi się wszystko na kamizelce, niż taszczy plecak, który można gdzieś zawsze zostawić;

 

- oczywiście do AS- ale w mniejszym stopniu;

 

Dwa różne zastosowania, więc konieczna jest modułowa kamizelka.

 

- zależy mi na tym, by móc w miarę szybko zdjąć kamizelkę- dlatego wszelkie chinczyki i taje odrzuciłem;

 

- na kamizelce spoczywać będzie plecak janysportu, pp25- taki, dlatego że tylko jego mogłem zobaczyć na żywo, wizny ani mokry nie widziałem, a na zdjęciach ciężko zobaczyć wszystko, poza tym nie wiem jak leży na plecach- ten janysportu, przy moich dotychczasowych plecakach poharcerskich to o wiele większy komfort- szczególnie ta karimatka na plecach.

 

- są sytuacje, gdy nie będę taszczył plecaka, i bedę musiał camelbag przerzucić z pp25 na kamizelkę- tu lekką przewagę ma KSP12, ale igłą i nitką umiem się posługiwać, więc i do KP12 zdołam przyszyć pokrowiec;

 

- jako że do bunkrów trzeba dojść kilka kilometrów, nierzadko przez pole, fajnie jakby kamizelka miała jak największą wentylację na plecach- to KP ma wielki plus, bo ma gołe plecy.

 

- przymierzałem w sklepie pp25 na kamizelkę lubawy, która ma chyba takiej samej szerokości ramiona co KP12, i wygoda pozostaje- pomimo że ramiona plecaka na ramiona kamizelki przychodzą.

 

Prosiłbym o pomoc.

Która dla mnie byłaby najlepsza- nie mogę przymierzyć, bo nie wydrukuję zdjęcia z netu i nie założę, i dlatego muszę wyłącznie na wasząradę się zdać.

Link to post
Share on other sites
- jeżdżę na bunkry, a tam znacznie wygodniej nosi się wszystko na kamizelce, niż taszczy plecak, który można gdzieś zawsze zostawić;
Jeśli te bunkry mają naprawdę wąskie przejścia to kamizelka może się przydać i w tym wypadku pas odpada, ale idźmy dalej.
Dwa różne zastosowania, więc konieczna jest modułowa kamizelka.
Innej bym nie polecał.
- zależy mi na tym, by móc w miarę szybko zdjąć kamizelkę- dlatego wszelkie chinczyki i taje odrzuciłem;
Najszybciej można zdjąć pas (np PT-3, albo PT-4). Ma jedną klamrę. Kamizelka (KP12, KSP12) ma przynajmniej 3, a pod nią dojdzie pas czy 4 klamra.
- na kamizelce spoczywać będzie plecak janysportu, pp25- taki, dlatego że tylko jego mogłem zobaczyć na żywo, wizny ani mokry nie widziałem, a na zdjęciach ciężko zobaczyć wszystko, poza tym nie wiem jak leży na plecach- ten janysportu, przy moich dotychczasowych plecakach poharcerskich to o wiele większy komfort- szczególnie ta karimatka na plecach.
Plecak najlepiej założyć do pasa, a pod pas chlebak. Najwygodniejsze rozwiązanie. Plecak na kamizelkę po jakimś czasie robi się niewygodny.
- są sytuacje, gdy nie będę taszczył plecaka, i bedę musiał camelbag przerzucić z pp25 na kamizelkę- tu lekką przewagę ma KSP12, ale igłą i nitką umiem się posługiwać, więc i do KP12 zdołam przyszyć pokrowiec;
To już lepiej kup osobnego camelbaka, albo pokrowiec na wodę Dromader i masz podobnie. Zawsze możesz przełożyć kilka kieszeni na Dromadera i tylko z tym pójść w teren.
- jako że do bunkrów trzeba dojść kilka kilometrów, nierzadko przez pole, fajnie jakby kamizelka miała jak największą wentylację na plecach- to KP ma wielki plus, bo ma gołe plecy.
Jeśli są to duże odległości, zaczniesz odczuwać kamizelkę. Lepiej weź pas, jest wygodniejszy na długie rajdy.
- przymierzałem w sklepie pp25 na kamizelkę lubawy, która ma chyba takiej samej szerokości ramiona co KP12, i wygoda pozostaje- pomimo że ramiona plecaka na ramiona kamizelki przychodzą.
Tu nic nie doradzę, bo nie sprawdzałem.

 

Generalnie. Nie chcę Cię zniechęcić do kamizelki, bo Miwowskie kamizelki są naprawdę niezłe. Tylko, że kamizelkę zakłada się jak idziesz szturmować budynek, na krótką akcję, kiedy musisz mieć wszystko dostępne "na sekundę wcześniej".

 

Na długie akcje w teren lepiej wziąć pas (np. PT-3 lub 4) i na to założyć plecak, do plecaka camelbak łącznie z pokrowcem i jest wygodnie.

Link to post
Share on other sites

Na długie akcje w teren lepiej wziąć pas (np. PT-3 lub 4) i na to założyć plecak, do plecaka camelbak łącznie z pokrowcem i jest wygodnie.

 

Dokładnie moje odczucie. Sam tak korzystam i się sprawdza (do budynku kamizelka zintegrowana AAV/FSBE [jak kto woli] w polskim camo).

Link to post
Share on other sites

W sumie pas też brałem pod uwagę. Ma niemalże same zalety.

Jedyną wadą jest to, że w ASG będę odgrywał rolę grenadiera. Wiem, że granaty można wpakować na pas udowy, ale to chyba trochę utrudnia chodzenie? Przy kamizelce powędrowałyby pewnie na pierś kamizelki.

I jeżeli tak, to już pas, to który jest wygodniejszy? Pt3, czy PT4? Wiem, że szerszy to więcej miejsca na pasie, ale czy wygodny?

Link to post
Share on other sites

Osobiście uważam że PT4 to zbyt dużo... Chyba że jesteś dobrze zbudowany. Posiadam Pt-2 i Pt-4, a z chęcią wolałbym mieć 3.

Dla mnie 2 jest za mało stabilne(jak napisał poprzednik)a 4 za szeroka. Utrudnia mi schylanie się i zginanie.

 

Myśle że 3 idealna :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Do wielkich nie należę. Budowa budowa, gorzej ze wzrostem, bo zaledwie 179, stąd też moje obawy przed PT4. I to, że jednak taki szeroki pas ogranicza trochę ruchy- bo tak na oko jest dość gruby. Chłopskim rozumem- im szerszy, tym większa powierzchnia ciała jest usztywniona.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Witam!

Niech Wigilia i Święta Bożego Narodzenia upłyną spokojnie, i radośnie aby marzenia zmieniły się w rzeczywistość, a sukcesy przerosły oczekiwania.

Życzy wszystkim załoga MIWO MILITARY z Praszki.

Natomiast w nadchodzącym 2008 raku ekipa asg. MIWO z Praszki życzy wszystkim maniakom asg. wiecznie pełnych magów, nierozładowywalnych batek, zero zacięć i zawsze trafnych strzałów.

Link to post
Share on other sites

Witam !

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupieniem Kontraktora z systemem QR.

Chciałem się dowiedzieć od użytkowników/producenta jakie są opinie odnośnie tej kamizelki .

 

warto przy zamawianiu kamizelek podawac swoje wymiary !! miwo w ten sposob uszyje "niestandartową" jak sie okaze zes chudy jak szkapa :D

 

Uszycie "niestandartowej" kamizelki wpływa jakoś na koszta ?

Bo chudy jak szkapa nie jestem ... tylko troche szczupły :D

 

P.S - Czy zamówienie lepiej złożyć telefonicznie czy wystarczy w dziale Kontakt złożyć je poprzez wiadomość (formularz zapytania - zamówienia). ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...