Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt National Match CG, Desert Eagle 50AE CG czy czekać na S&W 1991?


Recommended Posts

Colt National Match od CG to podobno najlepsza sprężynowa klamka na rynku. Każdy jej właściciel ją sobie chwali, i to bardzo. Jedyny problem, to cena. Dasz 50zł więcej i masz też zbierającego dobre recenzje Glocka KJW, a za już 85zł więcej niż kosztuje Colt, będzie Glock KSC-KWA. Trudny wybór, ja bym chyba zbierał na Glocka KSC-KWA.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

poprzednicy widze niepomogli...

 

wiec tak: kupiłem niedawno Deserta tegoz własnie i powiem, ze smialo mozesz go brac tylko potem bedziesz pluł, ze tyle chajsu poszło...no i moj model ma mala wade tj. zawsze jak zostaja 3-4 kulki w magu to przy naciaganiu pobiera dwie i czesto jedna zostaje wcisnieta gdzies gleboko i trzeba ja wyciagac ale jest to mozliwe tylko poprzez rozlozenie pistoletu...aha...hop-up rozregulowuje sie bardzo szybko.

 

Niech moja wypowiedz cie nie zniecheci bo pistolet bardzo fajny...chodz trudno mowic o realizmie skoro jest zrobiony z plastiku.

 

wg. mnie najrealistyczniejszy jest S&W Sigma...poczytaj recki

 

A teraz cos od serca...zawiodlem sie juz pare razy na replikach kwc, wiadomo made in taiwan to nie to samo co japan marui...a teraz zaluje, ze nie kupilem jakiejs klamki wlasnie z marui np. h&k USP chodz z P226 HPA jestem zadowolony ale to tylko bron uzytkowa...za duzo atrap

 

Mialem tez Walthera P990 kwc tego ciezkiego tez ultra grade jak desert i byl super tyle ze zle mi sie z niego strzelalo...niepasowaly mi przyzady celownicze

 

 

A na zakonczenie powiem...kup nowego taurusa 24/7 :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Ja mam trochę mieszane uczucia co do Colta National Match od CG.

Po wystrzeleniu ok. 500 kulek zerwał się spust, strzelać można było tylko poprzez naciśnięcie kurka ;-)

Druga sprawa, zamek jest z plastiku, dźwignie utrzymujące go w tylnej pozycji po oddaniu ostatniego, z metalu. Metal zaczął po ok.300 strzałach wybierać tworzywo, aż do tego stopnia, że blokada wogóle nie działała...

 

Ale poza tym pistolet siał celnie i daleko.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

AKS-74, najprawdopodobniej trafił Ci się jakiś felerny model i na początku od razu poszła chyba sprężyna kurkowa lub jakiś inny element. Mógłbyś napisać dokładnie co to było i czy serwisowałeś broń na gwarancji ?? Co do tej dźwigni utrzymującej zamek w tylniej pozycji- nie możliwe jest chyba, aby ta dźwignia "wybrała" tyle tworzywa, że blokada w ogóle nie działa- dźwignia nie naciska z tak dużą siłą na zamek. U mnie w ekipie są dwa Colty NM, każdy przebieg koło 5000 kulek i nadal wszystko pięknie chodzi. Replika strzela naprawdę celnie i daleko jak na krótką sprężynę, wykonanie stoi na najwyższym poziomie, duża liczba metalowych części wpływa pozytywnie na trwałość modelu oraz oczywiście realizm- jest to replika z serii spring Heavy Weight i "klamkę" po prostu czujemy w ręce- Colt waży ok 300 g więcej od klamek Marui z HG i działają w nim wszystkie bezpieczniki- nie ma żadnej atrapy. Gdyby ktoś chciał mogę wrzucić tutaj moją recenzję Colta ;-)

 

Pozdrawiam, Maximus1944pl,

 

P.S.

 

A co do przewodniego tematu - Deserta się nie opłaca brać, z tego względu, iż najprawdopodobniej jest tam metalowy tłok lub cylinder i przez zbyt duże ociążenia na pozostałe podzespoły klamka może się szybko posypać (chociaż nie moge tego potwierdzić, z Desertem się nigdy nie spotkałem). Co do Colta NM i S&W 1911 - kupić to, co się bardziej podoba. Obie repliki mają najprawdopdobniej identyczne "bebechy", więc strzelać będą praktycznie identycznie ;-)

Edited by Maximus1944pl
Link to post
Share on other sites

A ja odradzam i SW i Colta NM. Miałem 2 sztuki SW i Colta - jeden wyladował w smietniku, a dwa pozostałe po ok. 5000 kulek leżą i czekaja na reanimację. Bebechy są dokłądnie te same w obu modelach i dokładnie to samo sie w nich sypie: sprężyna kurka. W Colcie oprócz tego po jednym zdjęciu i nałożeniu zamka (w celu przeczyszczenia) zaczęły się numery z wybieraniem kulek z magazynka - wybierał ich coraz więcej, tak że w końcu przeładowanie stało się praktycznie niemożliwe. Jak na zabawki za 2 stówy, za bardzo to kłopotliwe, a ponieważ wymiana małej sprężynki okazuje się wielce problematyczna, nie wiem, czy warto toto kupować. Obie repliki strzelaja praktycznie tak samo, SW 1911 ma ciut lepszego hopa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ja miałem Colta NM od CG, i bardzo go sobie chwaliłem. Pistolet przez swój okres służby poprostu bezawaryjny(8 miesięcy, potem sprzedałem), mocny, wygląd genialny. SW 1991 różni się chyba tylko tym że w zestawie mamy jeszcze jakąś tam walizke, a mechanizm wewnętrzny jest podobny. Problem z DE polega na tym, że w zimie to ja chyba dalej pluje pestkami od arbuza, niz strzela ten pistolet. Pojawiał się jakiś problem z Hopsiupem, nie pytajcie jaki bo niewiem, strzelałem z pistoletu od kumpla.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Witam chciałbym nieco odkurzyć temat posiadam takiego colta będę go reaktywował ponieważ jak chyba każdemu walnęła u mnie nieszczęsna sprężynka kurka, niemniej będę pistolecik reaktywował i chciałbym zapytać czy ktoś nie ma niepotrzebnego modelu, moze być zupełnie uszkodzony, zależy mi jedynie na przyżądach celowniczych :) odkupiłbym taki model b. chętnie za jakieś rozsądne pieniądze :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...