Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Karabiny wyborowe seria M14 (GB v7)


Recommended Posts

Mnie z kolei serwisant odstraszył od Mosfetów. Wsio działa dobrze bez nich za to na silniku ICS -a i baterii 12V ( choć i chińska 8,4 1100 mini daje radę uciągnąć całość ale ROF jest nieakceptowalny - strzał na 2 sekundy -jak w muszkiecie :)).

 

Najprościej wstawić:

 

- FTK do M120 promyka (ale cieżko dostać - wszedzie brak jak dzwoniłem do Capri to otrzymałem info że nawet producent nie ma na stanie)

 

- dobry silnik ( np właśnie magnum Systemy)

 

- mocną sprężynę (np SP150 guarder)

 

- dobrą preckę ( najlepiej Promyka ew KM HEAD - ważne aby miała wypustki na hu wcześniej = była kompatybilna z komorą do M14 - i odpuść sobie gwintowane precki Tanio Koba)

 

- gumka może być stock lub Systema , znajmy miał problem z czerwonym prometheusem - całość waliła dubletami - gumka Promyka ma podobno zbyt miękki kołnierz .

 

- i przerywacz - ten stockowy jest naprawdę kiepskiej jakości...

 

 

Uwaga taka ze tłok Systemy nie wejdzie - trzeba by go zmodyfikować skracając tą wypustkę przed głowicą tłoka ( w te miejsce wchodzi zębatka )

 

Gumki HU trzeba przycinać ( krótsza komora HU)

 

U mnie na wymienionych w opisie repliki częściach ( Zębaty promyka, reszta guarder, łożyska GP ślizgi ) wsio śmiga świetnie i cichutko już ok 4 tys kulek ( cała paczka bioval 0,3, cała GFC 0,3, połowa Warrior 0,33 z czego trochę się rozsypało) i to na mrozie.. jedyne co padło to przerywacz (kiepskiej jakości znal - po prostu pękł).

 

Co do repliki to przy składaniu zawsze dolicz trochę kasy bo zawsze przy tak sporych modyfikacjach coś trzeba zrobić , zmienić, zmodyfikować zanim całość będzie odpowiednio strzelała - to trochę tak jak z budowaniem domu

 

Musze przyznać że jestem zaskoczony brakiem jakichkolwiek awarii ( oprócz przerywacza) przy tej mocy.

 

Wierz mi to wcale nie jest tani materiał na karabin wyborowy - wiele tańszą propozycją jest SR25 czy coś na GB V3 ( np AUG ) ... no ale M14 ma coś czego tamte nie mają - Klimat :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To co oni sobie w kulki lecą. Jak można wypuszczać tłok dedykowany do M14 TM, który i tak trzeba "moddować"?

 

Ehhh. Się zobacz.

A co SR25, fajna pukawka, ale czytałem, że z GB typu LONG (nie wiem, chyba CA25 to posiada?). A wszelkie GB V.3 Należy wymieniać na wzmocnione. Po za tym przeważnie jak czytam to zalecana jest wymiana gearboxa na wzmocniony. Dlatego dziwie się, że w M14 nie trzeba (inna sprawa, że takowych chyba nie ma).

Link to post
Share on other sites

Zawsze oplaca sie wymienic GB na wzmocniony. W M14 tez. Chodzi tylko o to ze GB v7 sa same w sobie dosyc pancerne ze wzgledu na ich konstrukcje. Dlatego taki szkielet z M14 nawet stockowy daje sobie rade z wiekszymi obciazeniami, przy ktorych by te nieszczesne v2 dawno popekalo. (czyt sprezyny M120, M130 a w niektorych wypadkach i mocniejsze - oczywiscie to wszystko za sprawa wczesniej wymienionych kilku tanich podzespolow).

 

Istnieje wzmocniony GB v7 od (chyba) GP za ok. 300 PLN.

Edited by Ownage
Link to post
Share on other sites

To co oni sobie w kulki lecą. Jak można wypuszczać tłok dedykowany do M14 TM, który i tak trzeba "moddować"?

 

o do SR25 szkielet który jest w G&P spokojnie wytrzymuje naprawdę mocne sprężymy ( np M170) a poza tym dzięki dłuższemu cylindrowi masz większą moc + kompatybilność ze sporą liczba części do zwykłego v2 które po prostu są tańsze,. Poza tym stockowe zębatki w G&P dają radę z sp 150..

 

 

Swoja drogą jest tłok dedykowany do M14 Systemy? Myślałem że piszesz o uniwersalnym. Byłbym wdzięczny za link.

Link to post
Share on other sites
Szkielet boyi-a spokojnie Ci wytrzyma na m150 bo sam miałem i wcale nie trzeba wydawać 300zł.

No co Ty nie powiesz... Kolega widzial kiedys w ogole M14 od srodka, wie jaki tam GB jest w srodku i wie ze nie ma na rynku polskim (jesli sie nie mysle to chyba nawet nigdzie) szkieletu v7 ponizej 300 zl dedykowanego do M14 TM i jej klonow?

Edited by Ownage
Link to post
Share on other sites

Tłoka Systemy do M14 nie widziałem i tak jak Thor ( a raczej NAWET Thor) na WGC go nie widzę

 

Co do szkieletu - skoro słyszałem o dokładnie 5 przypadkach w których ten szkielet wytrzymywał SP150/MS150 to nie widzę sensu zmieniać szkieletu dopóki ( o ile w ogóle ) się nie posypie.

Link to post
Share on other sites

Chyba zamóię tą komorę HU elementa zobaczymy co to da w połączeniu z GB G&P...

 

Brzmi jak 450 fps w chińskiej eMce z mechaboxem Systemy.. no ale kto wie.

 

Swoją drogą skoro masz szkielet GB G&P to masz tam też zębatkę środkową współpracującą ze standardowymi zębatkami V2/V3 STU ( np CA). Testowałeś jak współpracuje ona z owymi na jakichś mocniejszych sprężynach?

 

Kiedy robiłem tuning wysłałem zapytanie do ASGSHOPU na temat tej zębatki i podobno daje radę maksymalnie z M130...

Link to post
Share on other sites

U mnie kompletny GB G&P został pozbawiony tej zębatki i w środku siedzą doubletorqueup Promyka. Strzela na M160 tyle, że silnik nie wydala i muszę go wymienić. Połakomilem się na Guardera i teraz po półtora roku żałuję, że nie kupiłem Magnuma. No i mam problem z komorą HU ktora została stockowa (chiński KART) i podaje po 2 kulki. Cała reszta to promyk, systema, guarder i inne takie. I przez ten chiński kawałek wszystko jest do tyłka. Dlatego zaryzykuje z tą komorą HU Elementa chyba, że pojawią się zapowiadane komory G&P wtedy nie będę się nawet zastanawiał ;)

Link to post
Share on other sites

U mnie kompletny GB G&P został pozbawiony tej zębatki i w środku siedzą doubletorqueup Promyka. Strzela na M160 tyle, że silnik nie wydala i muszę go wymienić. Połakomilem się na Guardera i teraz po półtora roku żałuję, że nie kupiłem Magnuma. No i mam problem z komorą HU ktora została stockowa (chiński KART) i podaje po 2 kulki. Cała reszta to promyk, systema, guarder i inne takie. I przez ten chiński kawałek wszystko jest do tyłka. Dlatego zaryzykuje z tą komorą HU Elementa chyba, że pojawią się zapowiadane komory G&P wtedy nie będę się nawet zastanawiał ;)

 

czyli podobnie jak u mnie tyle że ja TM wziąłem właśnie dlatego że ma świetną komorę HU i szkielet który daje radę z takim tuningiem.

Edited by Wolfi
Link to post
Share on other sites

Tak, widocznie mi się machnęło z tym tłokiem...

Widziałem właśnie tego prometheusa, do którego link podał RAI wilku.

 

Kurczę, M14 wydaje się być ciekawym i wartym rozpatrzenia sprzętem.

Co prawda jest jeszcze w miarę tani CA25, ale to już nie to samo...

 

Swoją drogą cena dolara jest tragiczna, wychodzi, że w Polsce nie wiele drożej...

 

I tak pokusiłem się jeszcze o złożenie zestawu sprężynówek (maruzen 96 i vsr-10 gspec), oba wyszło 876 USD i 788 USD... Sprężynówka droższa od AEGa z lunetą, ładowarka i pierdółkami... Ale to tak na małym marginesie :P.

 

Co do sklepu tokyo-model, kiedyś googlowałem na temat tej jednostki, baaa nawet maila napisałem (w odpowiedzi zawsze było więcej niż trzy znaki zapytania czy wykrzykników, hehe zaburzenie osobowości?). Gdzieś jakiś Angol mówił, że zamówił bodajże Glock'a i za miast czarnego dostał zielonego, a zawartość paczki była nie za bardzo zabezpieczona. Ale kontakt tam mają dobry, jednak nie wiem czy byłbym wstanie zaryzykować 1000 USD i zrobić tam zakupy.

 

Nie napiszą wprost czy czegoś nie ma tylko próbują wcisnąć coś innego, co niby pasuje, ale jednak to nie to. Nie wiem też jak "omijają" cło. Ale próbujcie i zdajcie relację :P.

Edited by WhoDaresWins
Link to post
Share on other sites

Zmieniając trochę temat: sytuacja z częściami do zespołu cylindra jaka jest w Polsce każdy widzi :( Zestawu NB Guardera chyba obecnie nigdzie nie ma, głowic cylindra również (jeśli się nie mylę). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia odnośnie szczelności poszczególnych dysz dostępnych obecnie na głowicach, które są na rynku?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...