Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Karabiny wyborowe seria M14 (GB v7)


Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Otóż to. Co do zasady jestem przeciwny pakowaniu super części do chińskich replik. Zresztą nie uważam też, żeby zawsze warto było brać najdroższe części. Do tego niestety kompletowanie zestawu w wersji ekonomicznej wcale takie ekonomiczne nie jest - wychodzi co prawda taniej niż Modify, ale podobnie już do Guardera :( A jak się będzie sprawowała głowica tłoka CA z cylindrem Cymy, zaś głowica cylindra P&J z dyszą Deep Fire... Thor raczy wiedzieć ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

W związku z tym, że wpadło mi w ręce chrono, postanowiłem trochę pobawić się w tuning cm.032 na tanich częściach. Poza lufą KM Head 590 mm reszta więc niskobudżetowa: sprężyna m130 MadOnion, dystanser trapezowy PJ, Tłok PJ z jednym zębem metalowym, głowica tłoka PJ (ta konkretnie: http://www.taiwangun.com/shop,show,405), nabyłem również prowadnicę łożyskowaną PJ, jednak podwójne łożyskowanie zostawia zbyt mało miejsca - układ blokował się. Silnik stockowy, łożyska stockowe, zębatki stockowe, dysza i głowica cylindra stockowe (tutaj uwaga - dysza jest naprawdę szczelna). Gumka standardowo Systema. Sprawdzałem jak pracuje głowica tłoka i nie mam zastrzeżeń.

 

Efekt następujący:

435 fps, czyli raczej średnio.

Kultura pracy bardzo dobra.

Rate of fire na baterii Sanyo 9,6 1800 mAh optymalny

 

Zastanawia mnie obecnie, w jaki sposób można osiągnąć większą prędkość wylotową na tej sprężynie. Komora hop-up jest uszczelniona, zespół cylindra wydaje się pozornie (na moje oko) szczelny.

 

Zdjęcie wrzucałem w innym temacie, ale może nie zaszkodzi:

 

cheekpad1.th.jpg

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Ok, m130 jest chwilowo. Kiedyś włożyłem m110 MO do repliki Both Elephant i dawała z kolei więcej niż powinna...

Wcześniej tutaj miałem ubitą m120 Guardera, na stockowej głowicy tłoka, nieszczelnej jak cholera, dawała 385 fps.

Spróbuję z m140 lepszego sortu.

Zobaczymy tylko jak w tej sytuacji będzie się sprawował silnik i przełożenie zębatek.

Link to post
Share on other sites

Ja nie śmiece.To jest temat dotyczący M14 nie?

 

Śmiecisz. Jeszcze jeden tak nie przemyślany "krok" i będziesz miał czas na odpoczynek i refleksję nad tym czy to temat dotyczący M14 czy może karabinów wyborowych opartych na M14...

thor_

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

M14

 

--------------------------------------------------------

Opis ogólny

Baza - brak

Łoże, body i lufa zewnętrzna - G&P

Pokrywa lufy - Deep fire

Szyna montażowa - G&P

Luneta - Blog kopia Luepolda M3

 

Używany akumulator

Liczba ogniw / napięcie: 8 ogniw/ 9,6V

Pojemność: 3300 mAh

Oznaczenie producenta: G&P

 

Osiągi

Prędkość wylotowa (na 0.20g): 500fps

Szybkostrzelność: tylko tryb półautomatyczny

 

Gearbox (Upgrade)

Napęd

Sprężyna: SP 140 [Guarder]

Szkielet: TM

Zębatki: Torque Up do gb v7 [Prometheus]

Łożyska: ślizgowe, stalowe, hartowane 6mm [Deep Fire]

Silnik: M120 [G&P]

 

Zespół cylindra

Cylinder - Ultimate

Prowadnica sprężyny - Ultimate

Głowica tłoka - Aluminiowa Prometheus

Głowica cylindra - Modify

Tłok - Biały G&P

 

Zespół lufy

Lufa wew - 6.02 długości 509mm Deep Fire

Komora HU - TM

Gumka HU - czarna Systema

Dystanser - z M16 G&P

 

Pomiary na chronografie Xcortech X3200: 409,9; 412,2; 408,8; 407,3; 411,1; 412; 408,4; 411,5; 412,2; 409; 413,3; 410,2; 409,33; 412,6 na kulkach 0,3g co daje w przeliczeniu około 500 na 0,2g

Link to post
Share on other sites

@Erwin008-SZACUN.

W końcu ktoś podał wyniki chrono z serii kolejnych strzałów.

Gratuluje szczelności (tylko 3,3fps różnicy przy 14 strzałach).

Skołuj kiedyś krytą strzelnice/hale/piwnice, zmień lufę na Prometheusa i sprawdź rozrzut na 20 metrach.

Link to post
Share on other sites

Witam , posiadam M14 TMa i mam pytanko , spotkał się ktoś z innymi wytrzymałymi zębatkami niż promyki których nigdzie nie mogę znaleźć ? Spring docelowy M140 guardera no i już wszystko prócz zębatek jest gotowe na tą sprężynę .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...