Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zestawy FTK. Który wybrać?


Recommended Posts

Witam.

Mam zamiar tuningować AK47 i szukam odpowiedniego zestawu FTK. Zamierzam najpierw wsawić sam zestaw ze sprężyną M100 a potem po wymianie zębatek może M130.

Znalazłem takie oto zestawy:

 

FTK JBU

Zaleta taka że dają fajowski tłok, ale nie dają łożysk. Powiedzcie czy ten tłok jest dobry? Nie zaciężki? Jak zęby?

 

FTK Element Orginal

Myślę że to jest mimo wszystko dziadostwo, ale dają każdy element nawet zębatki i antireversal. Myślę że to by było dobre tylko do stocka.

 

FTK HurricanE

Myślę że dobry zestaw jak na tą cenę tylko że brak w nim tłoka.

 

Mam do was pytanie. Który zestaw będzie najlepszy? W grę wchodzi (chyba) 1 i 3. Czy zębatki w AK47 Cyma wystaczą do spręzyny M120?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

XYT wcale nie chodza bez problemu na M110 i M120 - problemowo chodza nawet w stocku. Choc jesli trafisz dobra sztuke to oczywiscie M120 pociagna. Ale powtarzalnosc wytrzymalosciowa chinskich produktow jest znikoma. Wiec albo ryzykujesz albo jestes spokojny.

 

Po cenie widze ze raczej Guarder nie wchodzi w gre. Wiec moze : http://asgshop.pl/produkt.php?id=1928 + jakies M100 (najlepiej Guarder).

Link to post
Share on other sites

@Drakeus - osobiscie nie ryzykowalbym chinskim gearboxem polaczenia z aluminiowa plaska glowica tloka. Guarder ma glowice "grzybkowa" i to z tworzywa - na pewno GB dluzej pozyje. No i sam mam Deep Fire (swietne czesci), ale nie moge odmowic wlascicielom zestawu Guarder wieloletnich testow i wieloletniego zadowlenia ;-).

Link to post
Share on other sites

@Drakeus - osobiscie nie ryzykowalbym chinskim gearboxem polaczenia z aluminiowa plaska glowica tloka. Guarder ma glowice "grzybkowa" i to z tworzywa - na pewno GB dluzej pozyje.

 

Popieram twoją opinię. Szczególnie, że opieram się na swoim doświadczeniu. Stockow'y szkielet GB od G&G na tej głowicy i zestawie cylindra od DF pękł po około 2000 strzałach. A była to sprężyna m120 Mad Onion. Tak więc, nie ryzykowałbym wstawiania tej głowicy tłoka do chińskiej repliki... :roll:

Link to post
Share on other sites

Ja mam M120 Guardera na XYT i Borka Guardera (stożkowa głowica), reszta stock z BOYI, i póki co śmiga a ma już przebieg z 8k kulek, widac trafiłem dobrą sztukę XYT :).

 

PS. mi też w ASG-Shop'ie odradzili DF i jego płaską głowicę do chińczyka, posłuchałem trochę dołożyłem i nie żałuję :).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

mam pytanie:

co byście wzieli, gdybyście mieli do dyspozycji tą stronę??

http://www.gunnerairsoft.com

 

myślałem o czymś takim:

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...products_id=395

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...products_id=276

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...products_id=302

 

replika to g36c jg (lub m4a1 jg, ale wtedy pod v2)

 

mogłoby być?? czy coś jeszcze dołożyć??

 

pozdrawiam sadam

Edited by sadam
Link to post
Share on other sites

Ariel - Dziękuję za oświecenie! Staary, ja już od dawna trąbie to gdzie tylko można, chociaż dalej są ludzie nie wieżący w ten "dogmat"...

 

Mojopl - Oczywiście że mogę - w [zestawie] ELEMENT (taka nazwa "pewnej marki" - dość anonimowej i taniej) brak zestawu cylindra (pneumatycznego).

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

1.Żeby mie zakładać nowego tematu odgrzeje trochę ten;)

zastanawiam się nad tiuningiem kałaszka o sprężynę m150 tylko teraz nie wiem który ftk wybrać.(guarder, sysytema, prometheus).

 

Mój faworyt to guarder:D

 

Tak po krótce przedstawie plusy i minusy każdego zestawu jakie ja zauważyłem. Skomentujcie je i dodajcie coś od siebie:) Chodzi mi o to żeby wybrac jak najberdziej optymalny zestaw (stosunek ceny do wtrzymałości).

 

Guarder:

-słaby tłok,

-nie za duże przełożenie zębatek?

+cena,

 

Prometheus:

-płaska głowica tłoka,

-ten zestaw cylindra jest bore-up?

-cena,

+gumka HU w zestawie,

+pewna wyrzymałość i jakość,

+lans

 

Systema:

-słaby tłok,

+płytka selektora w zestawie,

+lans,

+pewna wytrzymałość i jakość

 

Wiem że to już wykracza poza temat ale dorzuce i te pytania.

Który silnik lepszy Turbo czy Magnum?Przy batce 9,6 intellecta. Podobno turbo ma lepsze osiągi.

 

2.Przy m150 trzeba wymieniać komorę? Mam stockową boyi:)

 

3.Gumka prometheusa czerwona?

 

Proszę o w miarę wyczerpuące wypowiedzi a nie w stylu "biesz prometeusza bo najlepszy".

Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...