Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie żołnierza BW II


Recommended Posts

  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

firefighter : Jakie pytanie...

To zalezy jak bardzo "profesjonalnie" chcesz wygladac.

 

PS: MP5 niemiecka Armia rowniez uzywa, wiec z tym bys glupio nie wygladal.

 

lesiulodz : Tematy dziela, aby sie szybciej ladowaly i nie obciazaly zbytnio serwera.

Link to post
Share on other sites

Tak tylko że Mp5 trochę słąby do lasu a na zdjęciu ostatniej strony w poprzedniej części tematu BW jaką ma giwere?

 

firefighter : Jakie pytanie...

To zalezy jak bardzo "profesjonalnie" chcesz wygladac.

 

PS: MP5 niemiecka Armia rowniez uzywa, wiec z tym bys glupio nie wygladal.

Edited by firefighter
Link to post
Share on other sites

To, że jakiś żołnierz dał się sfotografować z inną bronią niż używana w armii nie znaczy, że ta broń jest w użyciu w BW. Przykład:

 

orig6fb4wb4.jpg

 

Czasem żołnierze szkolą się z użycia broni sojuszników, żeby np. na wspólnych patrolach, w razie konieczności, potrafić się nią posłużyć. Nie zmienia to faktu, że jakakolwiek inna niż G36 replika karabinu szturmowego, nie pasuje do flecka.

 

A to, że sobie ktoś chce biegać z M4 to jego indywidualna sprawa. Nie dorabiajcie tylko do tego filozofii.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Właśnie chyba o taką odpowiedź mi chodziło.

Po prostu szczerze powiedziawszy G36 mi nie pasuje a wydać kase bez sensu to głupota.Lepiej w przyszłości zmienić mundur taniej wyjdzie.

Dzieki

 

A to, że sobie ktoś chce biegać z M4 to jego indywidualna sprawa. Nie dorabiajcie tylko do tego filozofii.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie czy w oryginalnych szelkach BW (każdych) jest pas z klamrą spinającą na klatce piersiowej?

Przeglądałem oferty i na niektórych zdjęciach są te klamry a na innych nie ma. I czy z klamrą szelki są wygodniejsze w użytkowaniu?

 

 

 

Mam pytanie czy w oryginalnych szelkach BW (każdych) jest pas z klamrą spinającą na klatce piersiowej?

Przeglądałem oferty i na niektórych zdjęciach są te klamry a na innych nie ma. I czy z klamrą szelki są wygodniejsze w użytkowaniu?

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo wiem gdzie włożyć pytanie, ale tu mi najbardziej pasuje. Czy we flecktarnie jest jeden wzór munduru czy kilka? Bo gdy kupiłem sobie nowy komplet to jest parę różnic, kosmetycznych, ale zawsze.

Mianowicie w starszym mam inne napy (metalowe, bez plastikowego pokrycia), na kieszeniach pomiędzy napami naszyte są kawałki velcro, i w koszuli od wewnątrz mam dodatkową kieszeń. Czy to jakaś modernizacja wzoru czy kupiłem podróbę?

Link to post
Share on other sites

Szereg pytań:

 

1) Dobrze pamiętam że Tacgear to półkontrakt i kożystanie z ich sprżetu nie jest wiochą?

a) Kożystał ktoś z tego? Link jak to się może hipotetycznie sprawdzać?

2) Duża apteczka medyka na ramie, można to dostać jakoś w polsce czy tylko ebay?

3) Czołowki - są stosowane? a jeśli tak to jakie? Czy może jest to sprzęt dobierany indywidualnie?

Link to post
Share on other sites

To może zacznę od końca :):

 

3) Jak wiadomo w BW stosowana jest stareńka latarka pamiętająca jeszcze czasy lat 70', której praktycznie nie wydaje się już żołnierzom. Większość latarek jakie widziałem to produkty MagLite'a (polecane np. przez Dingo :)), lub Petzl'a (modele przeznaczone dla wojska stosowane są na całym świecie). W ostatnim przypadku chodzi oczywiście o czołówki, o które pytasz. Tutaj masz przykład:

 

foto4publf3.jpg

 

Jakby nie było zbyt wyraźnie to wyjaśnię - żołnierz po lewej ma czołówkę Petzla, prawdopodobnie model Tactikka (lub Tactikka XP):

 

http://en.petzl.com/petzl/ProProduits?Produit=475

 

Sam używam takiej latarki (tyle, że nowszego modelu XP, no i nie w camo a w wersji piaskowej) i, nie przesadzając, uważam, że jest to jedna z lepszych latarek na świecie.

 

UPRZEDZĘ PYTANIE: te oliwkowe plecaki w pokrowcach na których siedzą żołnierze to Berghausy Atlas. Było o nich w tym wątku, a jak tylko dojdzie mi mój egzemplarz :) :) :), napiszę opis tego modelu i umieszczę na stronie AWR.

 

2)

 

http://www.rangershop.pl/product-pol-11462...BW-demobil.html

 

Tu masz fotkę tego modelu w akcji:

 

017zu2.jpg

 

1) Używa tego u nas Czopek. Powiem tak - strata miejsca na pasie (lepiej tam ładownicę nosić i magazynki) i niezgodność z koncepcją linii wyposażenia/bezsensowność (mini latarka i tool powinny być w kieszeni, a nie na oporządzeniu).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Jest, cytuję:

"Obermaterial Leder nach EN 345 Kategorie S3,

dass heisst mindestens 90 Minuten kein Wassereintritt."

 

W tłumaczeniu: góra buta zrobiona ze skóry, wg normy, czas nieprzemakalności min. 90 minut. Norma ta określa jeszcze też inne parametry buta.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...