Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty współczesnego Wojska Polskiego


Recommended Posts

Z tego co wyczytałem bawełna bardzo słabo oddaje wilgoć. Powiedz mi, na jakich dystansach używasz tych Demarów? Ja tak jak mówię, wilgoć odczuwam dopiero po kilkunastu, prawie kilkudziesięciu kilometrach.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najdłuższy dystans w tych butach jaki przeszedłem to było 25km. Chodzę w nich też na co dzień, gdyż mi służą jako najzwyklejsze buty zimowe.

 

Dzięki Bogu, że nie czytają tego eksperci z wątku "Konfiguracje oporządzenia". Od razu zostałbym zjechany za stosowanie bawełnianych rzeczy w połączeniu z membraną ( czy akurat ona w Demarach "kupczakopodobnych" jest to nie mam pojęcia). W butach zimowych jakie dostają nasi misjonarze natomiast jest "siakaś" membrana o nazwie OutDry. Na naszą polską zimę też całkiem przyjemny bucik :wink:

 

 

PS. Ale to akurat chyba tego nie dotyczy :icon_biggrin:

Edited by HellMaker666
Link to post
Share on other sites

No, wszystko jasne. Poprzednia właścicielka pastowała je pastą z Tesco... Wspaniale, wybornie. Urok kupowania używanych butów.

 

Pytanie do forumowych specjalistów - idzie jakoś zminimalizować działanie pasty? Poza wyczyszczeniem ich jakąś szczotką i wodą, to chyba nie ma innej możliwości? Czy zmiana skarpetek na jakieś termoaktywne powinna poprawić komfort?

Link to post
Share on other sites

Miałem dwie pary Kupczaków , drugą dość krótko , pierwsze kupiłem używane. W obydwu wypadkach nawet gdy używałem skarpetek z Coolmaxem , w lato , zimę, obojętnie od temperatury pociła mi się stopa , a but był od środka wilgotny. Używałem talku , jakichś spray'ów do stóp , żadnego efektu. Ten sam problem występuje w Bates'ach z goretexem. W końcu przestałem się tym przejmować :icon_biggrin:

Edited by wudz
Link to post
Share on other sites

Witam,

Czy są jacyś użytkownicy Treków M6 z Demara wśród forowiczów?

W internecie jest dość mało komentarzy, bagatela, trudno znaleźć jakiekolwiek opiniujące.

Pytam, bo szukam uniwersalnych butów do AS i trekkingu, a wydaje mnie się(jeżeli się mylę proszę o korektę) że skoro 1 PSK lansuje się w nich na poligonie, tudzież innych Afganistanach, to chyba złe nie są.

Mógłbym liczyć na pomoc :) ?

Spokojnego '11, pozdrawiam

Edited by Fikus
Link to post
Share on other sites

Mam w posiadaniu Kupczaki w wersji Combat. (Czyli niby to co dostawali nasi żołnierze). Powiem tak, są to najlepsze buty jakie miałem kiedykolwiek na nogach, a miałem ich naprawdę dużo. Trochę się chwaląc zdobyłem w tych butach Elbrus, gdzie na dole temperatura dochodziła do 40 stopni, a na szczycie spadała do -10. W każdych warunkach pełen komfort. Mi noga w nich nie poci się jakoś bardziej niż w innych butach. Jedyną ich wadą jest to, że jak na buty trekingowe są za ciężkie i za wysokie. Trzeba się przyzwyczaić do chodzenia. Co do przemakalności to chyba kalosze szybciej przemokną niż kupczaki. 14 godzin marszu w brei śnieżnej i nawet jedna niteczka skarpetki nie była wilgotna.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jak kol. wyżej też przerzuciłem się na kupczaki i powiem szczerze, że nawet przy takich temp. jak około 20-25* wolę założyć właśnie te buty, niż desanty III które to miały być wygodniejsze i lepiej oddychające.

Jeśli chodzi o ciężar- aż tak strasznie nie jest, ja nie narzekam (może dawno nie miałem na sobie czegoś pokroju gromków/magnumków i w tym problem) ;]

Ale mam na ich temat pytanie; po jakim czasie warstwa G-tex'owa może się 'zmyć' poprzez używanie zwykłej pasty ?

Wada; aż zaaaaa cicha podeszwa ;D

Edit. odkopałem ;/

Edited by TmCR
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
Guest Mati13k

Troszkę interesowałem się tematem swego czasu i Grangers robi np. dla Meindla, który wyjątkowo solidnie zaleca dbać o swoje buty. Dla przykładu środki Grangersa zalecane do Meindli są na stronie RWSC http://www.sklep.rwscetus.com/p,pl,226,impregnat+conditionerproofer+firmy+meindl-.html . Sam ostatnio do butów ze skóry nubukowej z membraną zakupiłem środek Nikwax, jednak w ostatniej chwili odwiedziono mnie od pomysłu użycia takowego. Warto poczytać, żeby się nie przejechać tak jak ja.

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites
Ja wiem, że się narażę.

Nikwax i Granger to jedne ze sposobów na ukatrupienie kamasza. Tak twierdzą osoby, które w tematach obuwia, szczególnie trekkingowego "siedzą" dosyć mocno.

 

Z powodu, gdyż? Jestem ciekaw, bo sporo osób poleca środki Nikwaxa.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

"Nikwax działa tylko powierzchniowo, ściera się i zostawia syf". Swoimi doświadczeniami się nie podzielę, bo po takich opiniach osób siedzących baardzo mocno w temacie, pozbyłem się takowego. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...