Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Mauser Kar98K [Boyi]


Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Małe pytanie:

 

Bezpiecznik ustawiony max w lewo odbezpiecza karabin. TAK

ustawiony max w prawo - zabezpiecza strzał TAK I JEST ZABLOKOWANY - BY PRZERZUCIĆ W PRAWO TRZEBA WCISNĄĆ KONIEC ZAMKA

a pionowo?? JEST ZABEZPIECZNY ALE BEZ WCISKANIA MOŻNA GO ODBEZPIECZYĆ LUB ZABEZPIECZYĆ - NO ZABEZPIECZYĆ MOŻNA ZAWSZE BEZ WCISKANIA

Link to post
Share on other sites

na gunnerze o 5 dolców od kara wood jest tańszy Bar 10 z lunetą a u nas ten bar kosztuje na gunfire 499zł więc jak nie narzucą jakiejś strasznej marży to powinien kosztować mniej więcej tyle samo :)

kar w wersji wood za 500zł - było by fajnie

jak tylko się pojawi to go biorę xD

pozdro

Link to post
Share on other sites

towar ma tylko gunfire i specshop a specshop ma porażające ceny

więc nie mają konkurencji

jak inne sklapy jak zbrojownia czy taiwangun zaczną ściągać to jego cena powinna spaść poniżej 400zł a potem wejdzie wood za około 500zł

tylko trzeba będzie poczekać na taki obrót sprawy :)

ps

to co pisze, są to wnioski jakie wyciągnąłem patrząc na ceny innych replik i niech ktoś nie uważa że takie są czy będą takie ceny - to są tylko domysły!

Link to post
Share on other sites

trochę przesadzają?

grubo przesadzają szczególnie na samym początku ;p

dobra ale żeby nie śmiecić postami

ostatnio trzymałem go w łapach

wydaje się trochę za lekki ale od czego jest ołów, zawsze można dociążyć

jak się na niego patrzy robi ogromne wrażenie, dużej, solidnej broni, jak prawdziwy Kar

części świetnie spasowane

nic nie trzeszczy, nie wygina się

Imitacja drewna pierwsza klasa- coś czuje że Tommy TM ma silnego konkurenta

Łuski faktycznie mają dziwną budowę, wątpię aby dało rade dorobić

Tylko boje się o części metalowe że lakier/oksyda (nie znam się na tym więc nie wiem co to jest) może zacząć złazić, ale to okaże się w praniu :)

pod względem wizualnym dałbym mu 5+ gdyż 6 jest zarezerwowane dla real wood ;)

pozdro

Link to post
Share on other sites

No cóż, ja mam go dłuższy czas i zauważyłem już słabość metalu, z którego został wykonany.

 

Siły nadprzyrodzone w postaci siermiężnej grawitacji spowodowały jego upadek w moim pokoju. Mimo iż był owinięty w mój ghillie suit dla ochrony, pękła kuleczka zamka. Niefart lub wada sprzętu. Sklejony jedynie widać klej.

 

Siłowo...nie ma co gadać mały cylinder i sprężyna niemal że pistoletowa, odniosłem wrażenie, że mój mp40 jest silniejszy od Kar98.

 

Wykonanie elementów drewno podobnych jest znakomite.

 

Wycior to latająca zabawka, wykręciłem go natychmiast.

 

Przyrządy celownicze jak to w mauserze bardzo dokładne choć w goglach mało co widać.

 

Hop-up dobry.

 

Ogólnie polecam, ale jeśli ktoś szuka coś do postrzelania z przyjaciółmi odradzam z pewnością. Zabawa z łuskami odbiera rozrywkę, ale na pokazy rzecz cudowna

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się... piszesz, że jakość części metalowych jest taka sobie, moc też raczej nie bardzo. A może za jakiś czas będzie nowa edycja?

Miałem kiedyś cm.027, kumpel miał teoretycznie ten sam model, a jednak były dość istotne różnice. On miał lufę mosiężną, ja aluminiową... Niewykluczone, że już w wersji "drewnianej" część niedoróbek została poprawiona. Pażyjom, uwidzim :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

to z lunetą co podałeś wygląda strasznie

jak ktoś decyduje się na taką replikę to raczej powinien wybrać replikę oryginalnego oprzyrządowania (w tym wypadku lunety) niż takie coś...

podejrzewam że niedługo zobaczymy tego kara z kolimatorem ;/

jak ktoś chce sobie wstawić taką lunetę to niech sobie kupi mp001 albo coś podobnego...

bo to wygląda strasznie i kaleczy piękny wygląd karabinka

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wysokist, elementy mech. spustowego to stal czy ZnAl?

Cylinder da się otworzyć jakoś?

Lufa jednoczęściowa czy z tego co widać na fotkach dwuczęściowa?

 

Mam parę pomysłów, uwzględniających tokarkę i frezarkę ale muszę wiedzieć czy w ogóle jest sens kupować.

 

Jeśli ktokolwiek to ma to niech wrzuci fotki nieco bardziej rozkręconego.

Albo Wysokist wrzuć sposjrzenie z góry na mech. spustowy i jakieś ujęcie na miejsce, gdzie jest krawędź tłoka. No i od spodu cylindra też bym nie pogardził ;-) .

 

Z góry dzieki.

Link to post
Share on other sites

Tak sobie czytam ale nich ktoś mi powie jaki to ma zasięg.Proszę o sprawdzone w terenie dane.Zamierzam z kolegami po odtwarzać sobie kilka mini starć niemcy kontra amerykanie i chce wiedzieć czy moja kula doleci w ogóle mogę liczyć na 40m celnego strzału ??( bez wiatru) ??

Link to post
Share on other sites

Porównuje to do mojego MP40, 40m celnego w życiu nie osiągniesz na tej replice, posiada ona ok. 320FPS, nawet z lufą precyzyjna osiągniesz max 30m. Ciężko jest w coś trafić 1 kulką w warunkach AS, dodatkowo łuski niestety trzeba zbierać (no chyba że....), a kolejno ziemia jest brudna, wkładając zapiaszczoną łuske do repliki usłyszysz nieprzyjemny odgłos, o rysach już nie wspomnę ^^. Jak na reko, spisuje mi się nieźle :)

 

Edit:

Nie radzę wstawiać mocniejszej sprężyny, mimo iż ją napniesz, to zamek (stanowi cylinder) jest z ZnAl szyyybko pęknie.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Może ktoś wie, jaka jest w nim długość lufy wewnętrznej?

 

Aż 24 cm , tyle że jak ktoś już wcześniej pisał lufa składa się z 2 części . Pierwsza to lufa właściwa a druga , to jej przedłużenie o niewiele większej średnicy

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...