Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Porównanie granatników M203


Recommended Posts

Proszę dla odpowiedzi w tym temacie utrzymać formę:

 

[typ i firma granatnika]

opinia

 

Bez żadnych pytań, głupich dywagacji, pisać zwięźle i na temat, konstruktywne opinie.

Inne posty będą wywalane bezlitośnie.

Dziękuję

Chopin

 

Zatem mamy takich producentów replik granatników gazowych M203, jak:

1. Classic Army

2. G&P

3. CAW

4. VFC

5. Sun Project

6. Chinese Made

 

Użytkowników tychże (jak również firm niewymienionych powyżej, produkujących repliki gazowe M203) proszę o wypowiedź na temat awaryjności, wykończenia i opłacalności. Nieistotna jest konkretna wersja czy długość, gdyż wewnętrzne mechanizmy i zewnętrzen wykończenie jest identyczne w replikach jednej firmy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

[Granatnik CA, short, RIS]

Mechanizm jest tak prosty, że tam sie faktycznie nie ma co zepsuć. Wykonanie było OK mimo że plastik (zależało mi żeby był lekki). Oznaczenia tłoczone. Słowem, fajny gadżet.

 

Przeedytowałem i wywaliłem część nie na temat

Chopin

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Granatnik G&P Long podwieszany na lufie.

 

Moim zdaniem najlepszy granatnik jaki miałem. Metalowy, oznaczenia COLT'a, ładnie się prezentuje z moją eMką rifle też G&P. To na plus.

Minusy to waga jeżeli ktoś z przodu trzyma jeszcze baterie to powodzenia... :-P . Kilka razy udało mi się odkręcić w czasie biegu ten pierścień z zębami (wielotryb rowerowy... nie wiem jak to się technicznie nazywa ;-) ), który łączy lufe z body.

 

Czy się opłaca (granatnik 600zł + osłona lufy 150zł)? Nie wiem za to lans murowany :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Granatnik G&P podwieszany pod lufą (M4 nie M16)

 

Plusy:

- Wygląda ok, działa (czyli spust reaguje) ok.

Minusy:

- Jest niekompatybilny z M4 produkcji G&P. W moim przypadku delta ring nie chciał się prawidłowo ułożyć, trzeba było granatnik odrobinę podpiłować.

- Wiążące się z powyższym: blokada lufy przed wypadaniem nie działa jak trzeba ponieważ naciskana jest od góry przez spód muszki. Oznacza to, że podczas odciągania lufy może nam ona zostać w ręce.

- NIE MA blokady lufy w pozycji 'odciągniętej'. Jeśli karabin trzymamy bardziej pionowo niż poziomo, będzie ona opadać.

- Potworne luzy. Sporo poxipolu musiało naprawić ten problem.

- Miałem szansę porównać z granatnikiem CA. Tamten wypadł po prostu lepiej, bez wad wyżej wymienionych.

 

Wniosek: Wydanie na to 600 zł jest wg. Mnie ewidentną stratą kasy. Ja śpię spokojnie po nocach tylko dlatego, że granatnik kupowałem 'w zestawie' i szczególnie drogo mnie nie kosztował.

 

Pozdrawiam- Mec

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...