Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 (CM.028) [CYMA]


Recommended Posts

chybotliwy zespół muszki - niestety śrubka która powinna to trzymać w miejscu lata luźna zupełnie chyba ma zerwany gwint - nie wypadła tylko dlatego że trzyma ją wycior - jak się dowiem jak wyjąć wycior nie rozkręcając repliki to wymienię śrubkę na dobrą i powinno być ok (może trzeba będzie przegwintować otwór

 

Te srubke wystarczy dokrecic - nei trzeba jej wymieniac! A kwestia wyciora... Stawiasz replke pionowo tak, zebys ten wycior mial przed oczami. Potem odciagasz go do siebie - nie ekstremalnie mocno, jednak stanowczo. Caly czas przy tym usilujesz lekko wyciagnac go do gory. W koncu skapituluje, a Ty bedziesz mogl dokrecic te felerna srubke od zespolu muszki!

 

Midicap G&P - magazynek metalowy

 

A czy masz moze mozliwosc sprawdzenia STAR'owskich realcapow? Sa na WGC w komplecie po 10 sztuka za 50 dolcow calosc. Nie chcialbym jednak zeby radosnie lataly na lewo i prawo jak Hicap CA (swoja droga - dzieki za ta uwage).

 

Szybkostrzelność:

 

niezbyt wysoka (8,4V), wydaje mi się, że strzela o wiele wolniej niż mój M4A1 Wella

 

Tak, ale strzelajac z WELL'a ktory pomimo tego ze jest 40 fps slabszy sprawia wrazenie, jakby sie mial zaraz rozleciec. Moze to kwestia zlego osadzenia gearboxa w body, albo kwestia tandetnego body "itself". Nie wiem, w kazdym razie uwazam ze CYMA prezentuje bardzo wysoka kulture pracy (nie "swiszcze", tak jak WELL). W duzym skrocie : ferrari toto nie jest, ale co najmniej dobra Honda na VTecu. WELL to Polonez :-).

 

Aha, z ciekawosci : probowal ktos wpasowywac do tej CYMY magazynki do taniego cymowskiego AK ;-)?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co wy sie uczepiliscie tego latania magazynkow na boki?

 

Chyba w zyciu nie trzymaliscie prawdziwego Kalasza, bo w nim magazynek tez potrafi sie solidnie kolebac i jakos to prawdziwej broni nie przeszkadza!

 

jak się dowiem jak wyjąć wycior nie rozkręcając repliki ...

:wink: Dobre, dobre! Ale szczesliwie maxavelli wszystko wytlumaczyl. A moze zrobic specjalny FAQ dla nowych uzytkownikow Kalacha :?: :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Witam !

Właśnie rano dostałem swoje AK47 i musze powiedzieć że fajnie wszystko (waga, wygląd itd) Tylko z tym magiem to dziwne bo nie podaje czasem kulek na semi ale takrze na auto trzeba podkręcać co 3 kulki maga:

I mam pytanie do was bo tam gdzie jest wylot łuski to jest hop up i tam jak go sie regulije??!! Bo ja tam chciałem przesunąć taką dzwignię (małą białą) i ona odleciała a ja przesunęłem ten biały pasek w lewo i teraz jest jak jest... Czy to jest już ustawione na hop up czy coś zchrzanilem!?!? Prosze mi opisać jak to sie reguluje w tym AK cymy? :roll: :roll: :|

Link to post
Share on other sites

Z zespołem muszki to miałem rację, co prawda śrubka ma gwint ale otwór to go miał kiedyś chyba... można wsunąć weń śrubkę bez wkręcania. Muszę go nagwintować nowym gwintem i dorobić nową śrubkę.

 

Co do magów Stara i locapów CA - jutro jadę na strzelankę, będzie sporo ludzi z kałaszami - może ktoś będzie miał te magi - zobaczymy.

 

Co do chybotania magazynka w oryginale to nie miałem do czynienia z tą wersją, miałem z AKMS i tam mag siedział w miarę pewnie, no może trochę chybotał. Jednak tu mamy plastikowe gniazdo i przy używaniu metalowego maga może się to okazać szkodliwe dla gniazda (za którymś z kolei razem coś się w końcu wyłamie). Poza tym jak już pisałem - midicap też się chybocze, ale przy hicapie CA to już bardzo odczuwalne.

 

W duzym skrocie : ferrari toto nie jest, ale co najmniej dobra Honda na VTecu. WELL to Polonez .

 

Ogólnie zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o to porównanie, zwłaszcza jeśli chodzi o wygląd i wrażenie realizmu. Well (R6 przynajmniej) to ciągle plastikowa zabawka jeśli chodzi o wygląd i odwzorowanie oryginału, tutaj nie ma o czym gadać. Natomiast jeśli chodzi o zachowanie się mechanizmów to przynajmiej mój Well i Cyma świszczą podobnie, strzelają podobnie (z niewielką, naprawdę niewielką przewagą Cymy), ale myślę że to nie jakaś wada kałasza tylko chyba trafiłem dobry egzemplaż Wella bo po półrocznym użytkowaniu nic się nie popsuło, nie zacięło, nie pogorszyło, a moi koledzy mieli z tym modelem zupełnie inne doświadczenia.

Co do Poloneza to wypraszam sobie... :wink: jestem posiadaczem ATU+ z instalacją LPG zrobiłem nim już 220 tys. i jakoś jeździ.

 

Jutro strzelanka - będą na niej ludzie z modelami AK z TM, ICS-a i przeróbkami różnymi - będzie okazja porównać na żywo.

 

Pozdrawiam, Zabekkp

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

I ja rownież zaliczam sie do powiekszajacej sie rzeszy osob, ktore wlasnie od AK Cymy rozpoczynaja swoją poważną przygodę z Air Softem. Wczesniej biegalem tylko z tanimi sprezynami z Allegro, ale w koncu przyszedl dzien ( i podwyżka w pracy :D ) kiedy postanowilem wejsc stopien wyzej.

 

Odosnie wad i zalet modelu (posiadam AK-47S) niemal wszytsko zostalo juz napisane, wiekszosc tych popularnych "bugów" pojawia sie rowniez w moim egzemplarzu, ale na szczescie, sa to na tyle drobne szczegoly, ze nie maja decydujacego wplywau na przebieg zabawy. Jedyną wadą o ktorej nikt nie wspomnial, a zauwazylem ja w swoim AK to slabiutki zatrzask obudowy baterii. Odbija on na tyle slabo, ze czasami to gorne body potrafi po prostu spaść.

Jako ze to moja pierwsza elektryczna replika, mam w zwiakzu z tym pare (zapewne banalnych) pytan do bardziej zaawansowanych Maniakow:

 

- to pytanie w zasadzie juz padło, ale powtorze bo jest dosysc istotne - Jak wyregulowac HOP-UP w tym modelu? Trzeba odkrecic "to biale"? Czy moze przesunąc "to czarne" ? :D Nie chce kombinowac i ryzykowac uszkodzenie sprzetu, skoro mam mozliwosc zapytania sie :)

Edit: Juz do tego doszedłem, sprawa tak prosta ze, aż mi wstyd ze w ogole pytalem :P

- Jakich kulek lepiej uzywac w stockowej wersji tego modelu, aby uzyskac najlepszą wypadkową mocy/celnosci/odleglosci? 0,20 czy 025?

 

- Gdzie mozna dostać wspomniany mid-cap G&P. Rozgladalem sie za magazynkami do AK, ale spotkalem tylko te produkcji CA i TM, a z tego co tu napisaliscie to najlepszym wyborem bylby G&P. Acha no i czy w mid-capie kulki grzechoczą czy nie?

Edit: Na to pytanie juz sobie sam odpowiedzialem. Maga znalalzem na machinegun.pl pod linkiem http://www.machinegun.pl/sklep/product_info.php?manufacturers_id=19&products_id=320

 

- Czy wlozenie baterii 9.6V jest calkowicie bezpieczne? Nie znam sie na tym i wolalbym miec pewnosc ze nie rozwale tym silnika. Zreszta w ogole sa baterie 9.6V w wersji stick, czy tez moze kwestia dotyczy tylko modelu ze stałą kolbą?

 

- Co ile oliwic replikę?

 

 

 

PS. Rowniez musze stanąc w obronie Poloneza! Nie ma lepszej fury na dojazd na strzelanki niz ATU+ :)

- wsiadzie 5 chlopa w mundurach i nadal jest wygodnie

- bagaznik pojemny jak studnia

- wysoko zawieszony, wiec po wertepach pojedzie

Tylko Hummer jest lepsza opcją od Poldolota...

... ale przy Poldku mam pewność, ze jak zostawie go na pare godzin przy wjedzie do lasu, to po powrocie z manewrów dalej tam bedize stał :P

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie lufy do posiadaczy tego karabinu. Czy to prawda, że należy się bać efektu rozszerzalności temperaturowej aluminiowej lufy wewnętrznej (ktoś coś o tym kiedyś wspominał) np. w lecie (>20C) Bo jak dla mnie to byłaby podstawowa wada tego sprzętu - koszt precki ok. 100zł.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie - już po chrzcie ogniowym...

 

Replika sprawowała się bardzo dobrze, zebrała też bardzo pochlebne recenzje kolegów (większość użytkuje różne wersje AK od TM, a jeden AK74 ICS http://airsoft.livenet.pl/art.php5?id=36 ). Nie było żadnych problemów ani z mechaniką, ani z podawaniem kulek, ani z niczym... poprostu strzelał, strzelał, strzelał... daleko i celnie.

 

Tak jak obiecałem, sprawdziłem locapy od TM - pasują dobrze, nie chyboczą się mocno i dobrze podają amunicję. Sprawdziłem też hicapa od AK74 ICS-a. Także brak problemów z podawaniem kulek, siedzi w gnieździe w miarę pewnie. Ja jednak zostaję przy midicapach G&P są naprawdę super.

 

Gwint u wylotu lufy (zespół muszki) jest typowy i po odkręceniu nakrętki udało się bez większego problemu nakręcić tłumik PBS stosowany przez kolegę w AK Beta Specnaz

 

Myślę, że mogę śmiało polecić wam ten model jako alternatywę dla TM-ki, naprawdę nie odbiega i moje obawy o gorsze osiągi Cymy się nie potwierdziły.

Link to post
Share on other sites

W sobotę testowałem swieżo nabytego kalacha cymy. Oto rezultaty:

 

Wygląd: Rewelacja - jedyna rzecz, która odróżnia ( negatywnie ) Cymę od Tm to waga - Cyma jest troszkę lżejsza od TM

 

Działanie ( porównując do ak z TM - stock): Wielkie rozczarowanie - zasięg słabszy i wyraźnie szwankujący hopsiup.

 

Taak - wiem z kilku recenzji, że AK Cymy powinien dorównywać AK TM.

Hopsiup mam jakiś podejżany. Biała dźwigienka chodzi dosyć luźno. Po wystrzelaniu 10 lowcap'ów nic się nie zmieniło. Wygląda na to, że pozycja hopsiupa nie wpływa na podkręcanie kulek. Nie podkręca kulek tak aby leciały w miarę prosto, nie da się też ustawić tak aby kulki wzlatywały do góry pod koniec lotu. Używałem markowych kulkensów.

 

Nie chce mi się słać do serwisu więc sobie go rozłożę i pooglądam. Ponoć da się tam wsadzić komorę Hopsiupa z Marui - tyle, że w Polska takich brak :(

 

 

Macie podobne jazdy z tąrepliką ? Jakieś pomysły ? Ktoś już rozbierał to cudo ?

 

Za wszelakierady z góry dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

ja wysyłałem maila z pytaniem o ten hop up

 

Krakman odpisał, że można wymienić komorę hop up na inne dostepne

i nie ma z tym problemu

tylko nie wiem czy wtedy trzeba również wymienić lufę

ale jeśli wymieniasz HU na precyzyjną musisz wymienić hop up

Link to post
Share on other sites

Witam.

Dziś doszło :) A wysłano w środę :evil: -je&ana Poczta... już nigdy nie wezmę Poczty jak będzie wybór.

Repliki nie przestrzelałem bo kulki wyślą dopiero jutro. Magazynki (jednak STARy) też.

Wystrzeliłemm jedynie parę kulek załączonych do paki-wydaje mi się, że skręcały-nie wiem, może chuwe jakieś... W każdym razie baaaardzo pozytywnie zaskoczyły mnie osiągi-tam gdzie mp5 WELLa już leżało, tam AK jeszcze leciał ;)

Co do wyglądu-lufa. muszka. kabłąk spustu mają inną fakturę niż pokrywa komory zamkowej czy szczerbinka (nie wiem, może w oryginale też tak jest, już dłuuugo kałąsza nie miałem w łapkach ostrego :( ), a na kolbie są wyraźne miejsca, gdzie łączono dwie połówki...

Mimo tego replika wygląda super, sprawia zaje*$#te wrażenie (mojej dziewczynie też się spodobał :D ) i polecam ją każdemu (moje marzenie dot. ASG już się spełniło :) ).

Gdybym miał wybierać jeszcze raz nie zawachałbym się :)

 

ps.Ja mam oznaczenia EP 93726M a Wy?? :)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja tez mam takie. Pierwsza usterka (spokojnie, nie az tak istotna ;-)) : po prostu odpadla mi oslona sruby selektora ognia. Dziwne jest to, ze poprzednio (o ile pamietam) to siedziala ta czesc twardo na miejscu, z kolei teraz fdy chce ja tam umiejscowic to nie dochodzi do konca i po wzieciu repliki do rak po prostu spada na ziemie, bo nei trzyma sie na niczym. Jak to jest u Was? Moze mi ktos powiedziec na czym sie ta czesc trzyma u Was? W kazdym razie uprzedzam, ze taka sytuacja moze wystapic - ja na szczescie nie mialem problemow ze znalezieniem elementu, poniewaz testy wykonywalem w jednym miejscu, wiec wystarczylo rozejrzec sie w promieniu 25 cm. Ostrzegam i czekam na jakas pomoc, a takze jak zwykle pozdrawiam... ;-).

Link to post
Share on other sites

Kiwi - Siedzi na gwincie lewoskrętnym... pomyśl chwilke :D

A te STAR'y będą dziś u mnie i nie omieszkam coś o nich skrobnąć.

 

A co do tej osłonki, to sam ją wyciągnąłem (naprawiałem kolbe to się musiałem dostać do bebechów) i wsadzić nie ma jak. Nie chce wejść, a na siłe nic robić nie chce. Zresztą... bez tej osłonki też da się biegać.

 

Właśnie... radze uważać na styki łączące baterie z GB. Moje się lekko wykrzywiły i czasem odmawiają posłuszeństwa. JA zastanawiam się nad zmianą na lepsze.

Link to post
Share on other sites

No.

To trochę postrzelałem z okna.

HU jakby trudno się nagrzewa-po kilku strzałach dopiero kulki lecą dalej. Jak z celnością to nie wiem bo wiatr znosił kulki, ale osiągi o nieeeebo lepsze niż w mp5 WELL.

A jak u Was jest z HU??

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jedno male pytanie, czy w wersji Ak47 gorne body jest metalowe tak jak w AK47s?? Bo w tej 2 wersji metal jest tam, gdzie bateria [ czyli chyba zrozumiale-ochrona ] , natomiast w 1 bateria umieszczona jest w kolbie z tego co slyszlalem, sie zastanawiam czy nie zrezygnowali z metalu.

Link to post
Share on other sites

Pisałem do Taiwnagun'a.

Odpisali, że trzeba co najmniej 500 BB's wywalić, bo gnat przed wysłaniem jest mocno nasmarowany, i nadmiar smaru musi być wystrzelony :).

Poza tym powiedzieli, że CYMA ma dość czułe HU i trzeba je ostrożnie regulować.

Ja osobiście myślę, że to kwestia smaru, już wcześniej o tym myślałem, ale specem nie jestem i wolałem się upewnić :wink:

Poza tym AK jest wypas :P

Link to post
Share on other sites

Zatem, dostałem wczoraj magi które zamówiłem z MG.

Magzynek CA (low-cap za 75 zł) to cudo :!: Nie dość, że to wspaniały metalowy magazynek, który wyglądam mnie osobiście powala, to jakiś większych luzów nie ma i świetnie podaje kulki. Polecam jednym słowem.

 

Natomiast magazynek STAR'a (low-cap za 35zł) to gówno. Świeci się ten plastik jak psu wiadomo co, ale od strony technicznej zastrzeżeń brak, choć lata jak gupi. Działać, działa ale jak dla mnie jest paskudny co go u mnie dyskwalifikuje. Wole wydać więcej ale nie martwić się, że ten plastik widać z kosmosu.

 

To tyle.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...