Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 (CM.028) [CYMA]


Recommended Posts

Dziwne...widziałem kiedyś magi STARa do AK i mi się podobały, może nie patrzałem dokładnie. ZA to mam magi tej firmy do mp5 i są z wyglądu bardzo dobre.

Bym wcześniej wiedział, to bym nie zamawiał, a teraz idą już 4 do mnie :? . Najwyżej owinę taśmą izolacyjną, aby nie latały...

 

Doszły. Faktycznie jak psie jaja-świecą sięi latają na boki. Obkleiłem taśmą(t razy każdy) i jest git :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak o to po prawej. Ja wiem że to sie przesuwa i raz na początku (nie wiem po co) przesunąłem se do końca w lewo i strzelając na wprost mogłem zdejmować samoloty z nieba:P (tak podkręcało makabrycznie do góry!:P) Po ok 200 kulkach i przestawieniu tego na cm do lewej (tak jak u ciebie na 5 zdjęciu tylko ze 1cm w lewo) działa już lepiej dużo tylko po jakichś 30 metrach znosi do dołu. Więc myślę że to się dotrze jakoś i ureguluje...

Ps. Broń jest wyśmienita - ten jej zapach z pudełka aaaahhh :lol:

Link to post
Share on other sites

Witam. Od wczoraj tez jestem jak na razie w miare szczesliwym posiadaczek tego kalaszka...tylko jedno pytanie. Do maga wsypalem kule 0,25 guardera i te z torebki , wczesniej byly tylko 0,25...i jak strzelalem by wyregulowac HU to hu byl juz niby na maxa ustawiony i niektore kulki lataly prosto do nieba a inne prawie wogole nie podkrecalo...to pewnie przez dwa rozne typy kul. Czy te 0,25 zacznie mi podkrecac jak nalezy po jakiejs tam liczbie wystrzelonych kul. Bo czytalem tu gdzies ze trzeba wystrzelic z (?500?) kulek zeby HU sie wyregulowa, i nie wiem czy faktycznie za jakis czas zacznie juz tak normalnie podkrecac czy to wina za ciezkich kul, ale wydaje mi sie ze 0,25 to nie jest az takie wyzwanie dla takiego guna...

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Posiadam kalacha od kilku dni ale juz moge powiedziec ze hi-cap ani raz sie nie zacial na ogniu ciaglym, dziala normalnie :)

 

Druga sprawa to HU. Kuzwa, nie wiem czy mam felerny egzemplarz ale podejrzane wydawalo mi sie skrecanie kulek w jedna strone i niemoznosc wyregulowania toru lotu na wprost. Po rozebraniu okazalo sie ze gumka HU jest przekrzywiona !!!! i nie da sie jej ustawic idealnie na pion !!!! Sprawe zalatwil kawalek tektury podlozny pod skrzydelko komory, tak aby lezala prawidlowo :ściana:

 

Juz w drugim dniu uzytkowania, upierdzielil mi sie tylni zaczep na body, do paska nosnego. Okazalo sie ze metalowa plytka [wewnatrz] odpowiedzialna za "siedzenie" zaczepu na swoim miejscu po prostu wypadla :|. Usterka naprawiona, aktualnie brak ponownego jej wystepowania.

 

Kabelki od baterii sa straszliwie sztywne, po wlozeniu jej do kolby stopke zakladam na docisk. Obawiam sie o wytrzymalosc zaczepow kolba-stopka przy dalszej eksploatacji. Pozatym bateria ma troche luzow w kolbie ale kawalek szmatki/chusteczki i po sprawie.

 

Teraz troche przyjemniejszych rzeczy:

 

Cudowny wyglad drewno-podobnych okladzin. Dosc duza ilosc elementow metalowych.

 

Po mojej ingerencji w komore HU, po wyregulowaniu na prosty tor lotu, kulka 0.25 leci na 50m 8O

 

Jesli cos sie jeszcze wydarzy [odpukac] to dam znac.

 

Pozdrawiam

Guma

Link to post
Share on other sites

Przed chwilą testowaliśmy kałacha kolegi.

Ktoś wyżej prosił o podanie osiągów więc zasięg całkowity (mierzony miarką 10metrową) na kulkach 0,2g wyniósł 42metry :wink:

Hi-Capa trzeba poprostu długo podkręcać (około pół minuty) aby podawał bez problemów kulki.

HU ustawiliśmy idealnie, tor lotu był prosty.

Link to post
Share on other sites

Ja tam uzywalem teraz kulek 0,25 na testach przez okno i potem sprawdzalem odleglosc i na 0,25 wyszlo mi kolo 40m...ale i tak na okolo 35 metrach kulka juz zaczyna spadac w dol... A co do tego Hi-Capa to nie wiem czy faktycznie podkrecac pol minuty...chyba wystarczy az do momentu kiedy bedzie slychac charakterystyczny brzdek...wtedy i tak dalsze podkrecanie nie daje efektow...

Link to post
Share on other sites

To jest offtopic, o tym pisano tu chyba ze 3 wątki i nie ma sensu tego poruszać.

 

Czy podsumowując trochę część doświadczeń ktoś mógłby napisać, co jest a co nie jest wymienne z modelem TM? Czy np. metalowe body dolne kupione do TMa będzie pasować do CYMY?

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Hmm... miałem okazje guna rozebrać (ale nie GB), przyjażałem mu się dośc dokładnie, zerknąłem tu i tam i naprawde nie widze jakichkolwiek braków czy uchybień.

Ja już chyba pisałem, że poza problemem z kolbą pojawiają sięc zase wady styków. Po prostu czasem styk baterii i GB nie łapią się wzajemnie i nie przewodzi prądu. Ale to "awaria" z takich które usuwa się ponownym przyłączeniem baterii. Fakt, że jest to upierdliwe na "polu bitwy" ale da sie z tym żyć.

Link to post
Share on other sites

kolejna drobna wada:

 

bolec trzymający zatrzask magazynka (ten na którym jest dźwigienka i sprężynka) lubi się wysuwać ;) na wczorajszej strzelance kolega o mało co go nie zgubił. Po mimo tych wszystkich naprawdę drobnych wad kałaszka polecam! :D

Link to post
Share on other sites

@admin: Miałem podobny problem po tym jak wymieniłem parę rzeczy w gearbox'ie i chciałem wyregulować silnik. Zrobiłem coś co opisałem poniżej i wszystko zaczęło działać (gwarancji przy tym raczej nie stracisz bo naklejka gwarancyjna z tego co pamiętam jest naklejona w innym miejscu... pomijając fakt ze jest ona na tyle mocna ze wytrzymuje nawet rozebranie calego gearboxa (oczywiście o ile klej którym jest przyklejona puści ;)), moja przynajmniej nadal jest cała :)

 

Odkreć śrube na dole rękojeści, ściągnij drewnopodobną rączkę, odkręć śrubki trzymające silnik (2 sztuki, bez obawy... nic sie nie stanie), wyciągnij silnik.

Teraz palcem poruszaj trochę zebatkami, powinno pomóc (spust powinien zacząć chodzić na auto). Na zakończenie musisz odkręcić imbusem o ok. pół obrotu (już do końca nie pamiętam, ale chyba kręcąc w lewo... chodzi o to że trzeba trochę poluzować łącze zębatki silnika z zębatkami w środku) śrubke znajdującą się na dole silniczka (tam gdzie wcześniej była przykręcona śruba trzymająca całość, w tą dziurke wkładasz imbusa).

Mam nadzieję że napisałem to w miarę zrozumiale ;)

 

Co do problemów z luźnymi magazynkami to zamiast kleić taśmą wystarczy kawałek plastiku przyklejonego na górze magazynka ( ja do swojego przykleiłem plastik o grubości ok. 0.5-1mm), to powinno pomóc... ja przynajmniej już nie mam z tym problemu.

Link to post
Share on other sites

@admin: Miałem dokładnie to samo co Ty (tzn. na SAFE i AUTO miałem blokadę spustu), co do naprawy, zajmnie Ci to góra 5min. (co nie znaczy że zmuszam... rób jak chcesz).

 

@gordy: Wygląda to mniej więcej tak... plastik z dyskietki przyklejony na dwustronnej taśmie klejącej (wcześniej magazynek miał luzy w każdym kierunku, teraz siedzi w miejscu).

 

mag.jpg

Link to post
Share on other sites

Po czwartej strzelance w CQB moje AK nie wyglad ajuz tak fajnie jak na poczatku... Wczoraj gdzies przypadkowo, nawet nie wiem gdzie i kiedy ukruszylem kawalek muszki. Pewnie zawadzilem gdzies o kant sciany i najzwyczajniej wswiecie jedno "skrzydelko" muszki sie odłamało... choć bylo metalowe. Dzis zas nagle spsuła się kolba. Po porstu nie blokuje sie w pozycji rozlozonej, tylko mozna nia wywijać na gorna czesc body, czyli o prawie 270 stopni. Z karabinem obchodzilem sie raczej delikatnie, zadnych rzutów, fiflaków, ciagniecia po ziemi... No ale coz, ostrzelagli przed wersja AKS a ja sie uparłem to teraz mam. Zobaczymy co mi Krakman odpisze i byc moze uda sie tą kolbe zrobic w ramach gwarancji.

Flaki karabinu działaja niezawodnie i z osoiagow jestem bardzo zadowolony... Tylko ze doscy krucha zabaweczka jak sie okazuje.

Link to post
Share on other sites
Tylko ze doscy krucha zabaweczka jak sie okazuje.

 

tak samo krucha jak Tokyo Marui i SRC (choć ta się w pół nie złamie jak emki TM bo ma metalowe wzmocnienie' date=' łamią się uszy w TM co trzymają body io to dotyczy tylko emek od tm)

to ABS i to ABS, a jak walniesz o coś przez przypadek to się może wyłamać, niestety trzeba uważać

Nie wiem już co kupić AK czy dozbierać do M4 od SRC? Dorzadzcie.

 

ja bym wziął Cyme, raz wszedłem na forum o tej emce od SRC i byłem przerażony wypowiedziami typu:

"mi się skopało po dwóch dniach", " a mi po tygodniu" 8O

 

nie powiem dokładnie o co tam poszło ale jakaś zębatka jest felerna, która łatwo się mieli, a komuś tam chyba nawet się tłok "zmielił", nie wiem jak :?

 

miałem dokładnie ten sam problem co Ty i pomyślałem sobie, że jak mam płacić 200 zł więcej i jeszcze się narażać na jakieś naprawy to wybrałem Cyme

i tak dziś jestem posiadaczem mp5-j Cymy ;)

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites

3k kulek, to tyle, co mój :D Mój Awtomat działa bez większych problemów, hop up jest świetny (mimo, że delikatnie ściąga w prawo - chyba jest lekko przechylony, ale nie chce mi się go oddawać do serwisu ani rozbierać ;d ). Muszka także cała, mimo że zaliczył już kilka uderzeń nią o ścianę (ta długość ;d ) a także upadek z wysokości piętra (razem ze mną. Ja skręciłem kostkę, a AK jest cały i zdrowy ;d ).

Jedynymi kłopotami są/były:

- Chwiejąca się muszka - ale to przeze mnie. Na oczątku się nei chwiała, ale zacząłem grzebać przy śrubce... Cóż, Polak potrafi ;p

- Osłona śrubki przy selektorze ognia - odpadła i zgubiłem :<

- Strzały na trybie półatumatycznym - czasem potrafił się zaciąć (ok. raz na 300 kulek, czy coś koło tego). Na szczęście to nic powaznego. Zmieniamy tryb ognia na automatyczny, strzelamy, i już wszystko gra.

 

EDIT

 

Hehe, to na górze to o moim AK jest ;d Sam nie mogłem używać, bo kostkę miałem rozwaloną, to kumpeli pożyczyłem ;d

Link to post
Share on other sites

Hmmm... wystrzelałem ponad 2 tysiące kulków. 0 awarii itd, jedynie selektor ognia...normalka ;)

HU cały czas nie działa. Kulka leci tak daleko jak z mp5 WELLa, z tym, że cały czas powoli w dół opada, a jak podkręcę HU mocniej to podbija ją w górę :evil:

Krakman pisał, że to może być źle ułożony dystanser. No cóż, o takie gówno nie będę wysyłał gnata na drugi koniec Polski ;) Muszę się z tym jakoś pogodzic... Chociaż jak walnę serię to lecą dalej, więc w sumie dystanser to nie może być... może mimo takiego przebiegu gnat nadal nie przestrzelany?? Jutro wystrzelę 600 kulek w lesie i zobaczę czy jakieś zmiany będą ;)

Ponawiam pytanie: jak się HU sprawuje u innych użytkowników??

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Do mnie wlasnie doszedl ak ze stałą kolba :D Marys musze ci powiedziec ze ja naprawde nie widze potrzeby wymiany tego na drewno, bo naprawde nie widac ze to plastik, dopiero po stuknieciu w niego slychac pusty odglos. Co do maga to popieram przedmówcow - syf. Mi nawet na auto nie chcial kulek podawac, nie wiem moze za malo go nakrecilem. Wlasnie mam pytanie, czy tego hi capa trzeba nakrecac tak dlugo az sie uslyszy takie pykanie od czasu do czasu, czy ten jest jakis inny?

Ale ogolnie, to CYMA postarala sie o wyglad zewnetrzny, co do osiagow to sprawdze jutro w lesie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...