Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG-1 (JG089) [JG]


Recommended Posts

  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jestem w posiadaniu tej repliki od miesiąca i dziś stało się z nią coś nie dobrego. Kiedy przełączam tryb ognia np. z zablokowanego na pojedynczy to w ogóle nie mogę spustu nacisnąć, dopiero jak przełączę na serię i oddam strzał mogę normalnie przełączyć na pojedynczy i strzelać. Niby nic wielkiego, ale mnie denerwuje, ktoś ma jakiś pomysł na naprawę tego ??

Link to post
Share on other sites

Życie niesie ze sobą wciąż nowe niespodzianki.

Nabyłem kilka low-capów do G3 firmy CA. Żaden nie pasuje... Ściśle rzecz biorąc jak założę capa na przedni zaczep to tylni zatrzask nie załapuje magazynka. Jutro w świetle dziennym pokombinuję, na razie nie doszedłem w czym problem, magazynki low-cap CA wydają się być identyczne z hi-capem JG.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Chciałbym zapytać ludzi którzy maja tą replike o kilka rzeczy gdyż sam zamierzam ją nabyć. Z góry dziekuje za wszelkie odp. A więc :

 

-Czy jest możliwość umieszczenie na nim optyki ?

-Jakie magi do niego pasuja (np czy da sie do niego podczepić magazynek pudełkowy)

-Czy można z niego wymontować dwójnóg ? (dokładniej chodzi mi czy da sie wymontować stockowy i "wkrecić" cos leprzego)

-Oraz na koniec co trzeba by było wymienić i na co wy osiągnać około 450 FPS (nie prosze o dkokładny cennik itp. , tak na oko wystarczy)

 

Oraz na koniec coś bardziej ogólnego. Czy wymiana lufy na precke = utrata gwarancji (jak myslicie wysłałem już maila do sprzedawcy ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi). Moje pytania są nieco "rozstrzelone" po róznych tematach gdyz zastanawiam sie nad kikoma opcjami wykozystania tego modelu.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Optyka ja dałem = szyna RIS (89 zł) + montaż do lunety (35zł) + luneta jaką sobie zamarzysz. Co ciekawe, montaż powinien być wysoki (albo wysoka szyna) bo inaczej lunecie będzie przeszkadzał tylny element zwykłego celownika (szczerbinka).

Jak wstawisz preckę jak napisał mastah - gwarancji nie tracisz.

Co do tuningu, najlepiej pytać w sklepie. Ja osobiście za mało wiem na ten temat a z tuningiem jest tak że wymieniasz jedno i zaraz musisz drugie. Np. wstawiasz mocniejszą sprężynę to musisz wymienić prowadnicę sprężyny i łożyska, chcesz ten efekt spotęgować to wymieniasz zespół cylindra i tłoka. I znienacka przekonujesz się że wymieniłeś całe bebechy (bo grzechem byłoby wymienić cały GB + sprężyna bez wymiany lufy i komory HU) i ze kosztowało cię to dwa razy tyle co sama replika. Z takim kosztem musisz się liczyć, gdy się kupiło SAR (G3 z CA) za 1100 zł to tuning za 800-900 tak nie boli, ale jak kupiłeś G3 z JG za 450 zł to wtedy taki tuning już jest bolesny.

Link to post
Share on other sites

Na początek kupuje sama replike + precke + gumke Hop-up silikonowa plus cylinder typu zero. Wszystko zostanie mi wmontowane w sklepie przy okazji przeglądu zerowego(ofc zaplace za montaż). Narazie nie zamierzam inwestowac w wiecej - ograniczone fundusze. Ale z tego co czytalem to ta replika strzela na tyle dobrze że moge spokojnie sie bawić z tym co jest w stocku plus te zmiany ktore napisałem wczesniej. Jestem Ciekaw czy jest ktos z Białegostoku kto ma tą replike, bardzo bym chciał ja zobaczyć a niebardzo chce mi sie jechać specjalnie po to do wawy :/

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To w zasadzie, na podstawie tego co pisał wcześniej Cyku - powinno załatwiać sprawę. Choć muszę dodać, że sam na razie jestem na stocku, byłem na paru strzelankach i jestem zadowolony. Sen z powiek spędza mi tylko kwestia niekompatybliności low-capów CA z tą repliką, kupiłem 3 i nie mam pożytku z nich, ale dziś idziemy na serwis i może coś wymyślą.

Link to post
Share on other sites

Body niedawno widziałem na MG, oprócz tego można nabyć bodaj w asgshopie. Ale niestety jest drogie jak cholera, trzeba dać drugie tyle co replika :(

Muszka jest na pewno metalowa. Nie wiem tylko co masz na myśli z pytaniem czy przyrządy celownicze są regulowane? Jeśli chodzi ci o to czy kółko szczerbinki się obraca - tak, obraca się. Oprócz tego oczywiście szczerbinkę można zdemontować.

 

Wczoraj poszedłem z low-capami i repliką do Diggera. Chłopaki pokombinowali, poklepali mi magi nieco i teraz wchodzą. Jeśli ktoś będzie miał ten problem to spróbuję wytłumaczyć. Magazynek w górnej krawędzi ma z przodu zaczep a z tyłu podajnik kulek. Z tyłu na bocznej ściance jest krawędź za którą łapie zatrzask. Na górnej krawędzi boczne metalowe ścianki maga wychodzą ponad krawędź plastikowej części boxa i delikatnie pochylają się do środka magazynku.

Cały bajer polega na tym, że w tylnej części te krawędzi bocznych ścian sterczą za bardzo do góry, trzeba je trochę przyklepać w dół i wtedy zatrask zaskakuje i mag ładnie siedzi w gnieździe.

 

Przy okazji przestrzelałem moje G3 na chrono. Mam je miesiąc, byłem na dwóch strzelankach i oprócz tego troszkę psotrzelałem w warunkach niebojowych. Przy podkręconym HU chrono wykazało mi... 290-310 fps. Widać jednak sprężynę trzeba będzie wymienić na trwalszą...

Link to post
Share on other sites

Regulacja oczka jest.

Z zewnątrz metalowe są na pewno: lufa zewnętrzna i tłumik ognia wylotowego, muszka, język spustowy. Może jeszcze jakieś pierdółki w stylu zaczep na zawieszenie taktyczne. Na pewno magazynek. Nie jestem pewny czy rączka napinacza zamka, ale chyba tak.

 

Tak Cyku, na podkręconym. Ustawiałem HU z miesiąc temu przed strzelanką i nie grzebałem w nim od tego czasu. Nie wiedziałbym nawet jak uzyskać "zerowe" ustawienie HU. Tak, na 0,20 g.

Edited by krugerheini
Link to post
Share on other sites

To nic dziwnego, że miałeś taką słabą prędkość wylotową. Pokręć scrollem maksymalnie w dół, wtedy będziesz miał zerowe ustawienie HU. I wtedy sobie sprawdź :)

 

 

PS: Tak, ta rączka też jest metalowa

Edited by cyku
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...