Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Airsoft za południową granicą.


Recommended Posts

Guest Kret

Kochani, polecam Wam szczerze zainteresowanie się tamtejszym ruchem airsoft. Ich stronki są całkiem profesjonalne, a niektóre używane elektryki można kupić naprawdę tanio. Znam Czechy i Słowację raczej od strony prawdziwej broni i nie wiem, jak tam stoi sprawa ze sklepami - czy AEG są na przykład tańsze niż u nas, czy nie - ale biorąc pod uwagę fakt, że tam na pistolet gazowy nie trzeba mieć pozwolenia jest to prawdziwy raj dla takich maniaków. No i są bliżej niż Finlandia i ich język ławiej zrozumieć.

 

Jak ktoś ma z nimi lepszy kontakt, to niech napisze

 

Kret

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

widze jakies uwagi do mnie.

Kret pytal czy ma ktos kontakt ze slowakami, gabang odpisal na temat a ty piszesz niestety nie. Pytanie bylo KTO MA, a nie kto nie ma. Wiec twoje stwierdzenie nic nie wnioslo do dyskusji, dlatego napisalem ze cie nie moge zrozumiec. i tyle.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z tego co widze to w Czechach nie mają za niskich cen pistoletów itd. ktos kiedyś powiedział że u nich wszystko jest tanie więc to też jest tanie, a jednak byłem na kilku stronach czeskich sklepów i ceny są wyższe niż w Polsce. Może warto się zainteresować Słowacją lub Węgrami. Może tam sprawy inaczej się przedstawiają. Jęsli ktoś zna adresy internetowe bądź zwyczajne, jeśli może niech poda lub jeśli wie jak tam się wszystko przedstawia ...

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Witam

Ja mieszkam jakies 6 km od granicy z Czechami, ostatnio bylismy z kumplem z sklepie z bronią zobaczyc czy mają coś do ASG.

Jak spytaliśmy sie o ASG sprzedawca oświadczył nam ze w Czechach Airsoft to już przeżytek, i że teraz bawią się w Rampaintball.

Podał Nam nawet stronkę z replikami www.rampaintball.cz

Z tego co go zrozumiałem (troche czeski znam - pracuje w Czechach)

to repliki są wykonane z takich materiałów jak oryginały (drewno +metal) strzelają celnie na 80m karabiny, pistolety na 30m. Napędzane są gazem chyba CO2, kulki są w łuskach (wielokrotnego użytku) i są to kulki z farbą.

Co o tym myślicie ??

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak pisales o tym RAM,to ne pravda. RAM se u nas malo sprzedaje,bo duzo kostuje.U nas sou viencej airsoft guny, no sklepuv jest malo,bo u nas obovionzuje u sprzedazi airsoftu,ze muse miet koncesie,jak na bron ostrom.Viem to,bo chtalem taky sklep provadit tutaj okolo Ostravy,bo vienkczosc sklepuv to v Praze i okolo.

Ceny sou u vas dla mne lepse,no jak co.

U nas nesprzedavany tanie chinskie repliki bo to ne mialo HOMOLOGACIE.

No teraz jeden v Praze to sprovadzi i sprzedaje przes firme STTI i na teu firme zrobil sobje asi homologaciju. No ceny tych tanich sou dvukrotne.

Tie tanie chinske se dajou kupit na targovisku, bo tam sprzedavajom tylko Vietnamcici i Chincici.No jest to zabronone,bo kazdy gun ,co ma napend kuli pneumaticzny,to jest bron kategorii D i jest na to zakon.

mozna go kupit od 18lat.No i tak to chinczici sprzedajom pod renkou.

OFFROAD

Link to post
Share on other sites
kupit od 18lat
HOMOLOGACIE.
koncesie,jak na bron ostrom.

Dlaczego Czesi wszystko mają lepsze? Od wzrostu gospodarczego po airsoft. Już wiem gdzie wyemigruje jak się PIS nami zainteresuje.

 

Eee... z tego co ja zrozumiałem, to kolega JURA właśnie narzeka, że w Czechach nie jest tak różowo, bo jest u nich mało sklepów i ceny u nas są lepsze itp.

Chyba, że czegoś nie kapuje, więc chciałbym sie upewnić 8)

 

A że w Czechach i na Słowacji i tak jest fajnie to wiadomo :)

Link to post
Share on other sites

I ze by moct ponizit cene,to firmy vymyszlily takom finte,ze sprzedajom airsoft bron taniej jako dekoracijnou na sczane, i bez gvarancii,iludze to birou bo kazdy to przecesz otvorzy i dale tam inne czensci,tak i tak pozbude gvarancii.

Gvarancia jest na to,ze to przibijesz klincem na sztane i dost.

i jwst 25%mniej

 

[ Dodano: 15 Mar 2006 10:21 ]

Ktosz tu pytal,jak jest to z originalnou broniom,to jest tak,ze kdo ma 18lat i zdaje ekzamin podobny jak v autoszkole,to dostaje kartke na kategorije jakou chtjal i kupi sobie broň, no u automatuv musi byt przerobiona na karabin po jednym strzalu.

No na schronenie musi miet v domu trezor,ze by to nikt nemogl vzjonc.

Link to post
Share on other sites
9mm Jack pisząc że mają lepsze miał na myśli regulacje prawne a nie zakupy. Jak czytasz to staraj się zrozumieć :)

 

Pozdrawiam

 

No właśnie staram się zrozumieć... i już rozumiem :)

 

Aczkolwiek to czy akurat wymóg posiadania koncesji jest czymś dobrym to bym się kłucił ;)

Link to post
Share on other sites

U nas to jest tak,že na sprzedaz airsoft guns i navet chinskiego co doleti 10m,jest trzeba mjet to samo koncesije jak bym sprzedaval tanky do Libyje. I dla tego se nesmie sprzedavat pistoletuv v sklepach.

Ja myszle,ze to u vas jest podobne,bo na targoviskach u vas ich nevidzialem. Nevidzjalem navet militarnych nozi,to u nas jest mozno sprzedavat.

Link to post
Share on other sites

Piękna sprawa. Koncesja na coś takiego podwyższyłaby co prawda koszta (producenci broni to jednak, ekhm... "zamknięta" dosyć grupa przedsiębiorców ;) ), ale przynajmniej potraktują Cię poważnie, a niepoważnych klientów mogą potraktować niepoważnie. No i problem Mareczka by się rozwiązał...

 

JURA, tak przy okazji - Ty piszesz po czesku, czy próbujesz po polsku? Bo zadziwiająco wiele rozumiem, a pamiętam czeski jako znacznie trudniejszy. :)

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Kretie ,ja pisze tak jak bym muvil po polsku,no pisat tak nemoge,bo nemam polskiego klaviszu a nie moge djalat kropki i inne znaki,kturych u nas nema a dla tego to vypisuje literami. Kdybym pisal po czesku,to bys pobral tak polove.

 

[ Dodano: 15 Mar 2006 11:24 ]

Jezeli ktosz chce jeszce cosz zapytat,to nech przyjde na CZAT portalu WSMAG.pl jusz tam czekam

Link to post
Share on other sites
Bardzo dobry. Nie byłoby Mareczka i inny pokreconych typow z Allegro.

 

A jakiego typu to problem? Odpowiadają na potzreby klientów.

Jakie to potrzeby i jakie są możliwości klientów to juz inna sprawa

 

Bez takich typów to w Czechach tanimi replikami - jak napisał JURA - handlują żółtki "na lewo". Pewnie ich "opiekunowie" mają z tego działkę.

Rozumiem, że ograniczanie konkurencji i wypchnięcie części asortymentu (po tym co widać na allegro bardzo pożądanej przez klientów) do szarej strefy uważasz za pozytyw?

 

Piękna sprawa?

Przez to JURA nie mógl otworzyć sklepu...

Link to post
Share on other sites

Fence, trochę kultury.

 

"Żółtki" to mogą mówić w amerykańskich filmach i Wietnamie. Jak spotkasz na zlocie czarnych, to też będziesz mówił o nich "czarnuchy"? Albo pisał tak na forum publicznym?

 

Handel bronią to handel bronią, to nie jest sprzedaż okien czy żelków pomarańczowych. Koncesjonowanie (na najniższym poziomie) ma wiele zalet i oczywiście chętnie bym pomógł Jurze, ale też nie chciałbym, żeby stał się drugim Mareczkiem. W tym biznesie ZAWSZE będzie i szara strefa, i reglamentacja podaży. A traktowanie handlu airsoftem jak handlu bronią nobilituje też do pewnego stopnia to hobby, oddzielając je od handlu zabawkami.

 

Co mi osobiście odpowiada.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...