Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

W sumie od jakiegos czasu poluje na latarkę "taktyczną"

 

Ma być cholernie jasna, 20 minut czasu swiecenia zupełnie wystarczy, mam już latarkę ogólną, surefire C3 z diodą Q5 ale jest za ciemna,

Ma mieć włącznik chwilowy, najlepiej na kablu

Ma mieć montaż do repliki

Ma kosztować mniej niż replika na której jest zamocowana, czytaj w rozsądnej cenie. ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aco Cię to obchodzi? To że Ty się tylko bawisz w airsoft co niedzielę, nie znaczy, że innym ludziom nie potrzeba lepszego sprzętu.
A co? To, że ktoś się bawi w coś "mocniejszego" niż niedzielne strzelanki oznacza, że można już uszkadzać ludziom siatkówki?
Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego ja uniwersalna latarka, do każdych zastosowań jest odpowiedni typ. Do tego co Ty podajesz odpowiednią latarką jest diodowa czołówka.

 

To tak samo jakbyś narzekał, że czołówka jest bez sensu bo nie można przyczepić do karabinu i świeci tylko na 5 m.

 

Torch to HID i jest przeznaczony do oświetlania odległych celów. Można by powiedzieć, że dobra np dla pieszej warty chroniącej obiekty, gdyby nie to, że to nie jest latarka o przeznaczeniu wojskowym tylko dla hobbystów ;)

Link to post
Share on other sites
Tak się zastanawiam, skąd, zwłaszcza w latarkach z żarnikiem taki rozstrzał cenowy pomiędzy markowymi produktami a ich chińskimi "odpowiednikami". Latarka z żaróweczką to jednak nie jest "rocket science"...
Nie? To pomyśl jak musi być przygotowana "byle żarówka" żeby wytrzymać odrzut broni. Owszem, widziałem chińczyki które dawały radę na ostrej, ale jednak nie wszystkie.

 

A poza tym to dokładnie to samo co w AEGach - jakość i dokładność wykonania, kontrola jakości i marka.

Link to post
Share on other sites

Foka:

 

Tak, jest dokładnie jak w AEGach.

 

Czyli: żarnik lub cały moduł diody zazwyczaj jest dokładnie ten sam, różnica tkwi w odbłyśniku, i precyzji wykonania obudowy.

 

Na ten przykład ultrafire C3 z Q5 świeci bardzo ładnie kiedy świeci. Ale zdarza mu się nie świecić. Rozwiązanie? Wpieprzyć kawałek miedzianej blachy i działa gucio.

 

Rozwiązanie niewątpliwie tańsze niż kupno markowego surefire. Wszystko zależy od tego jakie masz umejętności techniczne i jak bardzo cenisz swój czas. Wybór odpowiedniej chińskiej kopii może być lepszą inwestycją niż odpowiadającego markowego produkty.

 

Oczywiście w pewnych uzasadnionych przypadkach (jesteś ochroniarzem/w wojsku, ćwiczysz dyscyplinę rzutu latarką w stylu dowolnym) lepiej kupić markowy sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Ja nie jestem niestety taki elitarny operator jak Ty i nigdy w strzelaniu dynamicznym latarka nie była mi potrzebna. Natomiast jeżeli już nabywasz latarkę do broni palnej to po kosztach związanych z nabyciem samej broni koszty dobrej latarki nie są wielkie.

 

Podejrzewam też że większość osób w tym wątku chce kupić latarkę pod kaliber 6mm. Poprawcie mnie jeżeli się mylę.

Link to post
Share on other sites

O rany! Czytajcie! Ijet zastanawiał się skąd taka różnica w cenie. Foka mu napisał. Nigdzie nie sugerował zakupu latarki do ostrej.

Osobiście czekam na chińską (Ultrafire) latareczkę xenonową, której postawiłem tylko jeden warunek - kompatybilność ze standardem Surefire. Zadaję w związku z tym pytanie: zakładam z góry, że trwałość (możliwe, że i sprawność) chińskich żarników (Ultrafire, G&P, Dealextreme) jest niższa niż oryginalnych żarników Surefire. Zakładam użycie tylko do repliki a zatem w moim przypadku poświecenie kilka razy w roku. Niemniej jednak wybiegając w przyszłość - wymieniać po wypaleniu na chiński czy oryginał? Czyli parafrazując: jak wielka waszym zdaniem jest różnica? Taka, że warto kupić żarnik droższy od latarki? ;)

Link to post
Share on other sites
O rany! Czytajcie! Ijet zastanawiał się skąd taka różnica w cenie. Foka mu napisał. Nigdzie nie sugerował zakupu latarki do ostrej.
Dokładnie. Pytanie było skąd różnica w cenach latarek, a nie po co droga latarka do ASG. Na to drugie pytanie odpowiedź jest prosta - nie jest potrzebna. No, ale jak ktoś sam nie rozumie swojego pytania to z kim tu dyskutować...

 

Natomiast jeżeli już nabywasz latarkę do broni palnej to po kosztach związanych z nabyciem samej broni koszty dobrej latarki nie są wielkie.
Oooo, a skąd ten wniosek? Nowy glock to ok 1800 zł. Streamlight M3 w Polsce, u przedstawiciela - ok 1300-1500. Niewielkie?

Karabinki sportowe typu Hunter i inne eMki to koszty rzędu 3-12 tyś (dolna granica Hunter, górna importowane eMki). Zestaw latarki Surefire Millenium to $800. Różnica większa niż przy pistolecie, ale nic nie znacząca?

 

Podejrzewam też że większość osób w tym wątku chce kupić latarkę pod kaliber 6mm. Poprawcie mnie jeżeli się mylę.
Wystarczy nauczyć się zadawać jasne i precyzyjne pytania.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...