Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

tak w temacie oświetlenia do broni...takie pytanko Glock17 wersja bez szyn-i jak do tego zainstalować oświetlenie. Nie istnieje możliwość ingerencji w części broni ani też wymiana części...moze ktoś spotkał sie z oświetleniem montowanym w takiej jednostce?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oj panie, warta :) Mega mocne światło, może bez problemu służyć jako przedmiot do samoobrony, wielka i raczej się nie zgubi. Znajomy ją miał, a od dzisiaj ja ją będę miał ;) Dodatkowym atutem jest to, że przy słabej baterii latarka nie daje słabszego światła, tylko od razu się wyłącza. Dzięki temu masz takie samo, mocne światło. Przynajmniej dla mnie to jest plus. Ogólnie polecam!

Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam pytanie apropo pewnej latary.

Chodzi o taką: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4509

Czy to w ogole do czegokolwiek sie nadaje? Czy nie jest to w jakosci takie ze lekko o cos dotkne a mi przestanie swiecic czy inne czary.

 

Wiadomo ze kazda latara jest do czegos innego, wiec postaram sie najlepiej okreslic czego ja potrzebuje.

Otoz chce latarke, ktora bedzie swiecila w miare jeden punkt (czyli swiatlo skupione, a nie rozproszone). Jej zastosowanie to oswietlenie sobie ciemnych miejsc w budynku czy innych ciemnych zadupiach. Dobrze by było gdyby mogła ona troche oslepic przeciwnika ale nie jest to wymagane. Jesli ta latara ktora podalem, jest kiepska, to co innego moglibyscie polecic ? Bardzo byloby fajnie gdyby miala tez tego typu raczke taktyczna (bardzo mi sie to podoba w wygladzie :) oraz szybkie przeczepianie z jednej giwery na druga, bo jestem jakos do przyciskow zelowych z odstajacymi kablami, zrazony)

 

Latarka nie musi byc dla mnie firmowa. Wazne aby dzialala

A no i co powiedziecie aby do latarki uzywac akumulatorkow 3.7V ?

 

PS. Obecnie mam latarke Walthera Tactical wiec chyba kazda latara jest lepsza :P .

Edited by Ari
Link to post
Share on other sites

No to jeszcze określ się cenowo, bo ja Ci mogę na przykład polecić oryginał latary do której kopii podałeś link :P Moc chyba ze dwa razy większa.

 

Ale do pytania czy to szmelc czy warta swojej ceny się dołączę, bo mnie też taka latara interesuje. Kiedyś na specshopie były inne latarki tej firmy, także kopie surefire.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, do ceny moznaby sie zastanowić. Wiadomo ze fajnie by bylo jakby moglo byc w miare tanie, ale jakosc produktu nie rosnie wraz z maleniem ceny.

Mysle ze na cos tego typu co ja podalem, to 500zł bym mogl wywalic, ale to juz by musiala byc na prawde dobra ;) (ale to chyba niemozliwe)

Dlatego lepiej pozostanmy przy ocenie tej latary co ja podalem ;) Bo jesli sie "do niczego nie nadaje" to wtedy z musu bede musial kupic zwykla latare o ktorych byla tutaj mowa

 

PS. Jak mozesz to podaj ten link :)

Edited by Ari
Link to post
Share on other sites

Szaleństwo.

 

IMO, do airsoftu wystarczy zwykła latarka. Nie musi wytrzymywać wibracji jakie powstają przy broni palnej. Dobrze by było, jakby wytrzymała przywalenie giwerą w drzewo i ziemię.

Ja osobiście używam Surefire G2L (80 lumenów) i jak dla mnie to jest 100% potrzeb w Airsofcie. Wprawdzie Foka zaraz powie, że Cree nie emituje fal podczerwonych, ale z drugiej strony i tak nie mam nokto i pewnie większość z was też nie, a nie muszę co godzinę wymieniać baterii.

Chińczycy robią teraz "wpupę" latarek z metalu, które świecą w miarę przyzwoicie, nawet z diodami. Do AS można, ale nie trzeba mieć jakiejś mega wypasionej jakości. Zepsuje Ci się latarka? Trudno, nie używasz.

 

Nie jesteś delta, żebyś miał przez to zginąć.

 

I tyle.

Pozdrawiam joł.

Link to post
Share on other sites
Wprawdzie Foka zaraz powie, że Cree nie emituje fal podczerwonych, ale z drugiej strony i tak nie mam nokto i pewnie większość z was też nie, a nie muszę co godzinę wymieniać baterii.
To był tylko jeden z kilku moich argumentów. Poświeć sobie diodą przez dym czy chmurę pyłu, a o to w pomieszczeniach nie trudno.
Link to post
Share on other sites

No to żarnikowa jest nawet tańsza ;) *. Do wyboru, do koloru.

 

 

 

* a przynajmniej była, jak kupowałem swoją latarkę 1,5 roku temu.

 

PS. Przez mgłę przebijała się bardzo przyzwoicie, natomiast nie miałem okazji przez dymy świecić.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam pytanie/prośbę do ludzi posiadających włączniki żelowe profesjonalnych firm (nie żadnych kopii) o zmierzenie dość dokładnie szerokości tego włącznika. Osobiście nie mam możliwości zmierzenia tego a wymiar jest dla mnie dość istotny.

Link to post
Share on other sites

Apropo latarek mogę od siebie polecić Solarforce L600. Kosztuje to na ebayu w granicach 60 dolców. W zestawie jest montaż na RISa, 2 włączniki (chociaż żelowy mi padł dość szybko), akumulatorki i ładowarka.

Świeci to naprawdę mocno, mocniej niż długie światła w starym Passasie kumpla. :-F

Używam tego ponad rok.

Gdyby nie nieszczęsny włącznik żelowy, powiedziałbym, że nie ma wad. ;-)

Link to post
Share on other sites

A polecicie coś taniego w granicach 125-150PLN? Zależy mi też na wyglądzie, raz do roku będzie gdzieś tak używana, tak więc jakaś uber latarka nie jest mi potrzebna.

 

http://www.allegro.pl/item801851531_taktyc...m_250lm_c1.html

 

Czy coś takiego ktoś posiadał? Montaż na RISa, to już sobie sprawię, to nie kłopot. Tak samo jakby jakaś elektronika była nie teges to ja to sobie mogę od nowa zrobić, więc generalnie jak to świeci?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Od miesiąca mam Ultrafire xenonowego (ok. 10$ z przesyłką) i się sprawdził choć brak momentary on (reverse clicky niestety). Dawno temu miałem na Cree i pchnąłem kumplowi, działa do dziś. Ale chińczyki to albo ebay albo dealextreme bo nasze ceny są znacznie wyższe (średnio trzy razy przy tanich znośnych chinolach).

Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie tę samą latarkę. Z tym że sprowadziłem ją sobie we własnym zakresie z dealextreme.com i za latarkę, cztery akumulatorki CR123, ładowarkę, dodatkowy włącznik żelowy i jeszcze parę innych drobiazgów zapłaciłem właśnie ok 150zł więc ta z Alledrogo to przy tym średni interes :P

Co do samej latarki to jestem z niej bardzo zadowolony. Ma prostą budowę. Przy wszystkich gwintach obecne są uszczelki. Szybka faktycznie jest szklana, odbłyśnik ma fakturę skórki pomarańczowej. Pasek na rękę widoczny na zdjęciu z aukcji od razu sobie darowałem, mi bardziej przeszkadzał niż w czymkolwiek pomagał. Na zdjęciu widać również gruby gumowy oring w miejscu gdzie koniec klipsa styka się z obudową - też go zdjąłem gdyż przy wyjmowaniu z/wkładaniu do kieszeni podwijał się i generalnie przeszkadzał. Sama latarka świeci naprawdę bardzo ładnie, daleko - kilkadziesiąt metrów zasięgu. Światło jest zimne, mocne, bardzo dobrze skupione. Bez problemu można kogoś chwilowo oślepić. Na komplecie akumulatorków o znamionowej pojemności 880mAh (według innych osób, które je kupiły i sprawdziły pojemność, jest ona faktycznie odrobinę mniejsza) wytrzymuje zadeklarowane 1,5 h ciągłej pracy. Poza tym, cała latarka wykonana jest bardzo przyzwoicie. Po kilku upadkach na ziemię widać już delikatne obicia ale latarka funkcjonuje bez przeszkód.

Trochę o wadach:

Dwa akumulatorki CR123 mają tendencję do delikatnego "telepania" się w obudowie przy mocniejszym potrząśnięciu ale nie ma to wpływu na świecenie.

Pierścień, który trzyma szkiełko w głowicy jest plastikowy. Wytrzymał parę tygodni jednak w pewnym momencie pękł w jednym miejscu w nie do końca znanych okolicznościach. Tak czy inaczej trzyma się dosyć pewnie. Można go jednak wymienić na metalową koronkę jeśli ktoś ma ochotę.

Włącznik chodzi bardzo pewnie, jest wyraźne kliknięcie. Włącznik to reverse clicky, nie momentary on (sugerując się postem Wukasza). Nie ma możliwości włączenia jej chwilowo poprzez delikatne naduszenie przycisku. Trochę denerwujący może być fakt, że po wyłączeniu latarki i szybkim jej ponownym włączeniu latarka przechodzi w następny tryb świecenia. Idzie się do tego przyzwyczaić ale jak się o tym zapomni to przeskakiwanie przez kolejne tryby w celu dotarcia do tego właściwego zaczyna być irytujące :) Co do trybów - jest ich pięć: High, Medium, Low, Strobo, SOS i zastrzeżenia można mieć tylko do ostatniego, który przypomina bardziej SO SO SO niż SOS SOS :wink:

Jak już wspomniałem z latarki jestem bardzo zadowolony. Noszę ją jako EDC chociaż nie zawsze mieści się do kieszeni :P Na replice można ją zamontować bez żadnego problemu - wystarczy zdjąć ten gumowy oring o którym wspomniałem i zastosować np. taki: http://allegro.pl/item809347485_montaz_do_...ow_latarek.html montaż. Siedzi bardzo pewnie i stabilnie. Dużo informacji i opinii o tym modelu znajdziesz na tej stronie:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14601

Ogólnie polecam to świecidełko ale (jak i Wukasz) sugeruję zamówić właśnie z dealextreme.com - wystarczy PayPal :)

Pozdrawiam

Edited by Pietraszka
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...