Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4A1 [ICS]


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

 

Mam takie nietypowe pytanie (do posiadaczy szczególnej wersji omawianej w tym temacie broni), czy do ISC-owego M4A1 RIS da się zamontować baterię wewnątrz broni (najlepiej w lufie zewnętrznej) zamiast puszki na szynie?

Jeśli tak, to czy wymaga to dużych zmian/przeróbek lub też dynamitu/TNT/C4 :) (tzn. nietypowych narzędzi lub części)?

 

Z góry dziękuję wszystkim życzliwym Maniakom :D

 

pozdrawiam

 

el Chupacabra

 

P.S.: Jeśli w innych (nie-ICS) M4A1 RIS da się zamontować baterię bez puszki, wewnątrz broni to też bardzo proszę o napisanie w tym temacie albo na priv.

Link to post
Share on other sites

 

Mam takie nietypowe pytanie (do posiadaczy szczególnej wersji omawianej w tym temacie broni), czy do ISC-owego M4A1 RIS da się zamontować baterię wewnątrz broni (najlepiej w lufie zewnętrznej) ...

Taaa , życze powodzenia bo nie wyobrażam sobie jak chcesz zamontować bat. w lufie :lol: (bat. w serii m4 umieszcza się w osłonie lufy lub kolbie)

Link to post
Share on other sites
miałem nadzieję że da się gdzieś upchać baterię żeby nie gonić z puszką

 

Możesz poświęcić "jedyne" 300zł na kolbę "special forces", do tego odpowiednią baterię i kłopot z głowy... :) Raczej powinno pasować, takie wredne te ICSy chyba nie są... :roll:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kolba pasuje tylko po co taki wydatek skoro wystarczy założyć ładownicę na magazynek na kolbę. Dużo miejsca nie zajmuje, wg mnie bardziej poręczne niż puszka, no i broń jest lepiej wyważona. Pozatym klimatycznie wygląda i wzbudza same ochy i achy :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie otwieram nowego wątku bo i po co?

Pytanie: Czy metalowa komora Hop-upa np. z Classic Army będzie pasować do ICS'a?

Ostatnio oryginalna plastikowa poszła w drobny mak, troszkę ją posklejałem, ale obawiam się, że to rozwiązanie na krótką metę.

Jeśli ktoś zna odpowiedź na pytanie lub spotkał się z podobnym problemem będę wdzięczny za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Jak już jesteśmy przy HopUpie to też mam pytanko.

 

Co zrobić żeby zaczął podkręcać kulki? Bo jak na razie to efekt mam taki, że przy "odkręconym" HU kulka wylatuje i po chwili leci w dół, a przy "dokręconym" do oporu leci trochę dalej i też spada.

 

W położeniach pośrednich różnica jest tylko długości lotu.

 

Nie mogę zmusić HU, żeby podkręcił kulkę do góry, co według mnie znaczy że nie działa tak jak powinien.

 

Myślicie, że wymiana gumki na inną może pomóc? A może mechanizm regulacji za słabo dociska tą nieszczęsną gumkę?

Link to post
Share on other sites
Ok. Przez ten tydzień troszkę pomajstrowałem przy m4. Hop Up jak się okazało jest ok. Trzeba po prostu wyjąć górną część gearboxa i troszkę poruszać regulatorem HopUp. Następnie włożyć gearbox na miejsce nie dociskając. Fabrycznie jest po prostu za bardzo dociśnięty do hopupa i stąd problemy z jego regulacją.

Hopup jest ok, ale zasięg niestety dalej nie robi wrażenia. Gdyby nie głupoty które są wypisywane na stronach producenta (100m/s), nie miał bym zastrzeżeń do tej repliki.  

Podsumowując: jeżeli nie stawiasz na pierwszym miejscu osiągów a zależy ci na dobrym wyglądzie repliki, możesz się nad nią poważnie zastanowić.  

 

VincentVega

Link to post
Share on other sites

JPG napisał:

Co zrobić żeby zaczął podkręcać kulki?

Rozbierz karabin, tzn wyciągnij drugi pin, "rozpołów" broń, wyciągnij gorną część geara i włóż ją ponownie, ale nie dociskaj jej za mocno do hop-upa bo w tym tkwi problem, górna część gearboxa, fabrycznie jest za mocno spasowana, ponowne włożenie bez dociskania powinno usunąć problem.

 

EDIT: już kolega mnie uprzedził :)

Link to post
Share on other sites
Rozbierz karabin, tzn wyciągnij drugi pin

 

OK Rozkładanie mam już opanowane :D

 

Zaraz wyprubuję to złożenie bez dociskania, chociaż nie jestem pewien, bo już parę razy próbowałem i jak gun ma się zamknąć to wszystko pasuje do siebie dość dokładnie.

 

A tak czysto teoretycznie to nie mogę sobie wyobrazić jak zbyt mocne spasowanie części może mieć wpływ na zbyt słabo działający HU. Bo żeby coś go blokowało, czy dociskało to na mój rozum logiczne, ale w drugą stronę . . .

 

 

PS Kurcze ludzie na forum o tej porze szybko reagują :D

Link to post
Share on other sites
A tak czysto teoretycznie to nie mogę sobie wyobrazić jak zbyt mocne spasowanie części może mieć wpływ na zbyt słabo działający HU. Bo żeby coś go blokowało, czy dociskało to na mój rozum logiczne, ale w drugą stronę . . .
Ja też nie wiem o co chodzi, ale po kupnie guna kreciłem hopem i wogóle nie podkrecał jak podkręciłem na maxa to zaczeły blokować się kulki wiec uznałem , że hop-up jest zjeb.....ny, ale czytając forum trafiłem na post v.vegi i zastosowałem się do jego wskazań i hop-up zaczął działać, co prawda nie tak jakbym chciał, ale było zdecydowanie lepiej.
Link to post
Share on other sites

Może tu chodzi o jakiś błąd w konstrukcji. Jak po rozmontowaniu zajrzałem do lufy to nawet przy maksymalnie dokręconym HU gumka ledwo co wchodzi do lufy. Wydaje mi się, że w TM wchodzi głębiej.

 

Albo może mimo wszystko gumka jest zrobiona z jakiejś lipnej (czytaj zbyt "śliskiej") gumy, a co za tym idzie zbyt słabo kręci kulkę. Bo skoro wymiana na silikonową też pomaga?

 

 

 

[EDIT] Przyszło mi do głowy jeszcze jedn o pytanie. Które części GB pasują do ICS?

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale GB ICS oprócz tego że jest dzielony to jest zbudowany tak jak np. GB Marui v2 czy v3 (nie pamiętam, w każdym razie taki jak w serii M4/16).

 

Czy może są jednak jakieś różnice, które sprawią, że nie mógłbym zamontować części np. Systemy? Chodzi mi przede wszystkim o zespół tłoka.

Link to post
Share on other sites

Czytałem w tym wątku, że dobrze pasują STAR-y. U mnie jednak STAR-y dość ciężko wchodzą i czasem przestają podawać. Trzeba go wtedy docisnąć i znów kulki wskakują do komory. Z tego co zdążyłem się zorientować, to STAR ma mniejszą średnicę (9mm) tej dziury z kulkami do której wchodzi koniec komory w aegu. Oryginalny hi-cap ma średnicę 10mm. Podejrzewam że to jest przyczyną i że się wyrobi. Ktoś ma jakieś dłuższe doświadczenia ze STAR-ami?

Link to post
Share on other sites
Nie otwieram nowego wątku bo i po co?

Pytanie: Czy metalowa komora Hop-upa np. z Classic Army będzie pasować do ICS'a?

Ostatnio oryginalna plastikowa poszła w drobny mak, troszkę ją posklejałem, ale obawiam się, że to rozwiązanie na krótką metę.

Jeśli ktoś zna odpowiedź na pytanie lub spotkał się z podobnym problemem będę wdzięczny za odpowiedź.

 

 

W mojej m4 wystapil ten sam problem - komora hu popekala w paru miejscach a w wyniku tego cos spieprzylo sie z regulacja i bylem zmuszony do zrobienia stalego hu w niej . Niestety zadna z komor hu dostepna na polskim rynku do ics nie bedzie pasowac poniewaz w standardowej komorze do m4 np CA podajnik do ktorego dociskany jest mag jest za krotki o ok. 1 mm a ogolna budowa komory niepozwala na umieszczenie jej w body ( wiem bo probowalem na wlasnej skorze wcisnac metalowa komore ca do ics ) . Jedynym ratunkiem pozostaje sprowadzenie orginalnych komor ( za jakis czas postaram sie zamowic pare sztuk tego cholerstwa , tak na zapas :lol: )

Link to post
Share on other sites

Z problemem komory sobie poradziłem, tak jak napisałem wyżej skleiłem ją Kropelką a następnie nałożyłem dużą warstwę Butapremu, który schnąc wytwarza elastyczną i mocną powłokę. Narazie się trzyma.

U mnie komora hopupa popękała w skutek strzelania "na sucho", kiedy to miałem założoną nasadkę na tłumik płomienia (nazywana odrzutnikiem służy do strzelania ślepakami). Lufa precyzyjna Systemy jest ciut dłuższa od standardowej ICS, w związku z czym nasadka mocniej dociskała lufę i hopupa do gear'a i wszystko poszło w pizdu. Na początku nie pasowały mi też magi więc je mocno dobijałem, a potem zdziwiłem się, że wchodzą lekusieńko wystarczy lekko nimi zamerdać w gnieździe (wiadomo młody to ździwiony jak mawiają dziadki :wink: ).

Link to post
Share on other sites

[EDIT] Przyszło mi do głowy jeszcze jedn o pytanie. Które części GB pasują do ICS?

 

Znaczy się tak, pan z military napisał mi w odpowiedzi na mail'a że części Guardera pasują do ICS'a M4A1.

 

Mardok napisał: " Niestety zadna z komor hu dostepna na polskim rynku do ics nie bedzie pasowac poniewaz w standardowej komorze do m4 np CA podajnik do ktorego dociskany jest mag jest za krotki o ok. 1 mm a ogolna budowa komory niepozwala na umieszczenie jej w body"

 

Odnośnie komory hop-up może dało by się dało wsadzić coś z TM, albo pokombinować trochę z CA i uzywać magów z CA skoro za krótki jest podajnik dla orginalnych HI-CAP'ów ??

 

jeszcze mała pomoc dla ludzi zainteresowanych tuningiem m4 z ICS'a

 

http://www.airsoftforum.com/board/Upgradin...4a1-t26512.html

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

m4 ICSa jest replika ktora az sie prosi o zupgrejdowanie :) . Konstrukcja Gb , wiele wzmocnionych wewnetrznych elementow . Jeszcze jednym plusem dla ics jest nieskomplikowanosc . Dzielony gb , dla kogos kto niezna sie na mechanice aega jest prawdziwym cudem . By wstawic mocniejszy sprig nie trzeba rozbierac dolnej czesci z zebatkami , w ktorej kazdy blad zlozenia moze owocowac solidna awaria . A i jeszcze dodam ze ICS sotsuje stale polaczenie glowica tloka - sprezyna ( taka mala dygresja na boku - jak chesz cos zupgrejdowac musisz odrazu wymieniac glowice ) tzn . da sie to rozkrecic ale niegwaratuje czy glowica bedzie wygladac jak przed rozlozeniem ;) .

 

EDIT : aha zapomnialem dodac : jedynymi czesciami ktore nie wchodza do ics innych producentow sa : komora HU i GB . Ale podejrzewam ze i normalny gb dalo by sie wcisnac do ics . Tylko ze wtedy replika nie byla by lamana tylko gorny reciwer by sie wysuwalo . Jak dorwe w lapska GB v 2 to zobacze co da sie zrobic .

Link to post
Share on other sites
Standardowo prędkość to ok. 270fps.
niby producent podaje, że powinien mieć 300-320fps różne są opinie na temat mocy tego modelu. Zanim w swoim wymieniłem sprężynę, na stockowej zasięg był podobny do MP5 z CA i widocznie lepszy od AK47 TM, ale to po tym jak poprawiłem hop-up, wcześniej (czyli jak wyciągnąłem z pudła) strzelał tragicznie. Plusem natomiast jest wygląd i prosta budowa. Podsumowując: tak jak Procent wcześniej napisał, trzeba troche w nim grzebać żeby dobrze strzelał. Jeśli nie masz zdolności mechanicznych i nie chcesz grzebać w środku kup TM. CA też potrafią sprawiać problemy choć teraz troche rzadziej.

 

[ Dodano: Nie Lis 13, 2005 4:18 pm ]

A i jeszcze dodam ze ICS sotsuje stale polaczenie glowica tloka - sprezyna ( taka mala dygresja na boku - jak chesz cos zupgrejdowac musisz odrazu wymieniac glowice ) tzn . da sie to rozkrecic ale niegwaratuje czy glowica bedzie wygladac jak przed rozlozeniem
nie trzeba wymieniać głowicy, da się ją rozkręcić, wyjąć sprężynę i zkręcić znowu, oczywiście bez żadnych uszkodzeń głowicy czy tłoka
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...