Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[NIE POLECAMY] Gogle GX-1000 - chińska podróba Bolle X800


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moje Bolle x800 wytrzymują 420fps z metra, nawet serią, ślady ofkorz zostają, ale też nie zawsze. Nie parują, jeśli mam odsłonięte usta (jak przymierzałem maskę neoprenową Mil Teca, pokryły się, i tak mniejszą niż w innych, ale jednak, mgiełką. Podobnie jak, gdy postawię kołnierz w kamizelce typu Mehler i nieco pochylę twarz na chwilę - np. aby przyłożyć oko do lunety).

 

Co do poruszonej parę stron temu kwestii współpracy gogli z okularami - nosiłem je z hełmem i wtedy mieściły się pod nie okulary korekcyjne. Zastrzegam jednak, że moja specyficzna kształtnie aryjska czacha rozmiar XS (mam chyba mniejszy łeb, niż wszyscy moi rówieśnicy na świecie) zmusiła mnie do kupienia okularów z pułki podpisanej... "oprawki kobiece" ;] Ale tylko w takich nie wyglądałem jak pajac. Były nieduże, leciutkie i pod gogle wchodziły. Problem w tym, że choć gogle wciąż nie parowały właściwie w ogóle, czasem zdarzało się, że zaparowały mi okulary. To jednak tylko w specyficznych warunkach pogodowych, lub, gdy byłem za ciepło ubrany. Ostatecznie, jeśli ktoś nie ma możliwości noszenia soczewek, a bez okularów nie da rady, jest szansa, że te gogle mu podpasują. Efekt uboczny zaobserwowany przez osoby trzecie - gdy miałem zarówno okulary jak i gogle, w szczelinie pod szkłami gogli oko zasłaniały szkła okularów. Ofkorz nie są one z pewnością pancerne, ale to zawsze jakiś plus, a w końcu nie są ze szkła jako takiego i po ewentualnym pęknięciu nie obsypią mi oka czymś niemiłym, zaś maja szansę odbić lub odchylić niefortunną kulkę.

Edited by Paprotek
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Będzie do nich pasowała oryginalna szybka od Bolle? Planuję kupić obudowę od jakiegoś rozwalonego GX-1000 i dokupić szybkę. Czy lepiej dalej chodzić w Uvex Ultasonic (tych z elastyczną szybką i klasą B)? Wytrzymywały 380 fps z dwóch metrów, ale te "dont use to war games", działa mi na psychę xD

Link to post
Share on other sites

To są te same chińskie gogle. Po prostu doklejone logo GFC, jak z resztą na innym sprzęcie "GFC". Po prostu chińskie badziewie, z doklejonym logiem. Metka po to, aby badziewie było czymś jeszcze nieznanym - a jest niestety tym samym, tylko z logiem i dodatkową marżą zazwyczaj.

 

Tyczy się to nie tylko GFC.

 

Taka taktyka, jak widać działa, wielu się łapie.

 

Co do gogli chińskich, to mam i nie narzekam. Nie używałem ich często, ale dostały kilka razy i nie ma ani śladu. Trzeba też brać poprawkę na temperaturę, możliwe, ze w niskiej materiał jest o wiele bardziej kruchy, niżeli w przypadku oryginału. No i pod uwagę fakt niejednakowości produktu - loteria. Jak zazwyczaj w relatywnie tanich produktach.

Edited by Szreder
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

również miałem te gogle 2 lata temu na początku testowałem z przyłożenia z cymki 28 i wytrzymały a po roku pożyczyłem kumplowi postanowili je przetestować i bum pękły nie wiem dokładnie z czego strzelali ale miałem szczęście że nie miałem ich w tym czasie na oczach. moje zdanie na ten temat NIE WARTO KUPOWAĆ TYCH GOGLI podobnie jak i innych chińskich podróbek.

Link to post
Share on other sites

Na to napiszę prosto i zrozumiale. I moja intencją nie jest obrażanie kogokolwiek ale już mam dość podobnych tłumaczeń.

TYLKO IDIOTA KUPUJE OCHRONĘ OCZU NIE MAJĄCĄ ŻADNYCH ATESTÓW.

Co z tego że jedne z tych gogli wytrzymały szybką kulkę jak pięć innych nie. Zrozumcie. Miliony euro i dolarów wydawane na testy wytrzymałościowe mają zapewnić BEZPIECZEŃSTWO każdej sztuki z partii a nie losowych egzemplaży.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 year later...

Zgadzam się w pełni. Jeśli z powodów finansowych kogoś nie stać na gogle czy okulary balistyczne z atestem to nie powinien się zabierać za strzelanie, lepiej poczekać miesiąc i uzbierać na pewną ochronę oczu, niż kupić coś tańszego i narażać się na utratę wzroku. Tym bardziej że inwestycja w gogle balistyczne to przeważnie inwestycja długoterminowa.

Testowałęm chińskie gx-1000 i ni jak mają się do x800 pod względem trwałości, wykonania i przede wszystkim przejrzystości wizjera, pod słońce się praktycznie nic w nich nie widzi.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Witam wszystkich. Odświeżam post bo te nowe serie są zdecydowanie inne. Dzisiaj przetestowałem te gogle z ok. 650fps i mocno się zdziwiłem. Po 2 strzałach szybka poszła w drobny mak. Z 400fps pojawiło się pęknięcie. Mimo wszystko 50zł za same oprawki to nie dużo więc z zakupu i tak jestem zadowolony, oczywiście oryginalną szybkę od Bolli dokupię jak najszybciej a póki co zostaję przy genialnych Uvexach i-3.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Problem pozostaje - oprawka w tych chińskich X800 zrobiona jest z gównolitu, przez co bardzo łatwo można wyłamać jej newralgiczne fragmenty trzymające wizjer. Przy odrobinie pecha pierwsza kulka zerwie Ci oryginalny wizjer z ramki, a druga kulka trafi prosto w oko.

 

Link to post
Share on other sites

Za każdym razem jak widzę kogoś w takich goglach to mam ochotę wywalić go ze strzelanki, nie dość że ryzykuje własnym wzrokiem to jeszcze narobi problemów komuś innemu.

 

Jak kogoś nie stać na normalne gogle to durne okularki "Viper" od Bolle kosztują tyle samo co ten chiński złom a zapewnią wam o niebo lepszą ochronę. Na 100% znajdą tez się inne okularki w podobnej cenie innych firm.

 

P.S. Może jakiś miły moderator zmieniłby tytuł topicu na jakiś krzykliwy (np. NIE KUPOWAĆ/UNIKAĆ itp.) i przykleił ?

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Powodów jest kilka.

1. Test Militariów to 430 fps. Dzisiaj na strzelaniach widzi się 500, 550. A poza tym na filmiku sa całkiem inne gogle.

2. z USA test pewnie na 350 fps

3. To są chińskie gogle. Jedna partia wytrzyma, druga nie. Aż tak lubisz hazard, żeby się zakładać z kulką o własne oczy?

 

EDIT: przywracam do oryginalnej treści

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites
Powodów jest kilka.
ale napewno nie 1 i 2... nawet nie obejrzałeś filmiku.

a co do 550FPS... ile razy strzelał do Ciebie ktoś snajperką z przyłożenia (i to z przyłożenia do oka)? Widziałeś kiedykolwiek taką sytuację?

Edited by Mbit
Link to post
Share on other sites

Pierwszy obejrzałem, drugi faktycznie nie. My bad.

Na pierwszym jest 430 fps i jak już dopisałem w pierwszym poście - nie te gogle.

a co do 550FPS... ile razy strzelał do Ciebie ktoś snajperką z przyłożenia (i to z przyłożenia do oka)? Widziałeś kiedykolwiek taką sytuację?

Dostałem z 600 fps w okolice krocza z około 10 cm od spanikowanego snajpera, akurat spotkaliśmy się na rogu budynku. Gdybym szedł w przykucu, dostałbym prosto w gębę. Także jestem w stanie sobie wyobrazić taką sytuację.

Udało mi się też raz czy dwa z 10 metrów zebrać serię z 550 fps na twarz - kulki powbijały się w stalową maskę, wydłubywałem nożykiem. Do oczu od policzka już niedaleko, co?

 

PS - ślad po tym trafieniu w okolice jaj dalej mam, a minęło 7 miesięcy.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Może komuś da do myślenia jedna sprawa, w Polskim prawie jest zapis który opisuje sprawę utraty wzroku lub jego uszkodzenia. Jeśli nawet niechcący postrzelę kogoś w oko, z powodu JEGO marnej ochrony to jak zgłosi się to na Policję to trafi się pewnie na salę rozpraw, w najgorszym wypadku można pójść siedzieć.

 

Art. 156. § 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:

1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,

2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała,

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

 

Art. 157

§ 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 2 lub 3, jeżeli naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia nie trwał dłużej niż 7 dni, odbywa się z oskarżenia prywatnego, chyba że pokrzywdzonym jest osoba najbliższa zamieszkująca wspólnie ze sprawcą.

§ 5. Jeżeli pokrzywdzonym jest osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 3 następuje na jej wniosek.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Kilka strzałów z mojej snajperki 570fps. Żółte chińska kopia x800, białe oryginalne x800 Bolle. Chińczyk poddał się po 4 strzałach rospryskując sporo odłamków. 

( chińska szybka nowa, Bolle już zmęczona kilkoma trafieniami na strzelankach)

Wnioski polecam wyciągnąć samemu.

20180703_111617.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...