Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bore-Up CA, Guarder, Systema


Recommended Posts

Witam,

Wiem, że bore-up Systemy jest najlepszy z tych trzech firm, które podałem, jednak zastanawia mnie na czym polega różnica, przecież te firmy są bardzo dobre, a cena się bardzo różni.

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dopiero powyżej M150 zauważysz różnicę, przy tych sprężynach warto zainwestować w systemę. Chodzi tu o wytrzymałość...

 

Ahaa... Nie, wiedziałem

 

A nie różnią się szczelnościa, ilością dodawanych fpsów?

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

Ahaa... Nie, wiedziałem

 

A nie różnią się szczelnościa, ilością dodawanych fpsów?

Nie w takim stopniu abyś odczuł to na strzelaniu, na chrono różnice nie powinny być duże. Różnią się wykonaniem tzn zdarzały się przypadki, że pękały głowice tłoka w CA i Guarderze ale to tak jak mówiłem M150 i wyższe...

O systemie nic takiego nie słyszałem.

Link to post
Share on other sites
Zauważyliście może taką prawidłowość, że bore-up dodaje mniej przy dłuższej lufie?

Chyba na odwrót.

Jeszcze zależy to od tego jaki typ cylindra zastosujesz.

Generalnie przy cylindrze0 i lufie 510mm powinno byc więcej fps niż przy jakimś tam innym cylindrze i lufie załóżmy 51mm.

Link to post
Share on other sites

Ja używam borka systemy na sprężynie M170 w M4

i borka guardera na sprężynie M150 w M249- gdzie zrobiłem przemiał około 50k kulek i nic się nier ozleciało,wymieniłem tylko uszczelkę głowicy tłoka i dyszę i wszystko śmiga elegancko.Natomiast zauważyłem ostatnio całkiem przypadkiem grzebiąc przy M170 gdzie jest borek systemy że wydaje mi się że najszczelniej głowica cylindra pracuje z dyszą DF-choć nie mogę tego poprzeć odczytami z chrono bo takiego nie posiadam, a sprawdzałem to na trzech nowych dyszach bore-up:systemy,guardera,deep fire-i na DF strzelał lepiej.

Link to post
Share on other sites

Borek CA na M170 zaczyna się sypać. Po rocznym przebiegu (chociaż około pół roku na M150) walnęła głowica tłoka - wymieniona na Guardera (działa do dzisiaj). Poza tym wyszczerbiła się dysza zmniejszając zasięg do 10m, wymieniona na metalową DF - działa super.

Link to post
Share on other sites

Rudy i Kot - z całym szacunkiem, nie zrozumieliście pytania :)

 

Oczywistą oczywistością jest że dłuższa lufa = więcej fps, a o dopasowaniu typu cylindra to w ogóle szkoda wspominać...

 

Rzecz w tym, iż pewien pracownik serwisu na tym forum pisał, iż względny przyrost ilości fps po założeniu BU będzie większy w przypadku krótszej lufy.

Czyli zakładamy BU do lufy 363 mm i na springu m120 przyrasta powiedzmy 30 fps a po założeniu odpowiedniego BU do lufy 510 mm przyrost będzie wynosił 10 fps - o to chodzi.

 

Tak więc ponowie pytanie - o przyrost po założeniu BU do dłuższych luf...

Link to post
Share on other sites

No nie rozumiem :P To chyba oczywiste, że im dłuższa lufa i większa pojemnośc cylindra (czyt. cylinder 0) tym więcej fps...

 

Ile da fpsów BU Systemy na m110? :D Wiem, że BU zaczyna działac od m120, ale podobno Systemy daje fpsy nawet na m110

Link to post
Share on other sites

A CA potrzebuje mocniejszego springa? 8)

 

"UWAGA!

W przeciwieństwie do zestawów bore-up Classic Army zestawy Guarder bore-up do sprawnego działania potrzebują sprężyny minimum M120"

 

Borek CA ponoć na stockowej sprężynie CA i TM daje przyrost.

 

Z przyrostem FPS(na krótszej lufie) mogę się mylić ale najlepiej wykonać prosty test.

 

Wystrzelić z broni o lufie XXXmm a porem dać dłuższą i zmierzyć FPS na chrono bo spekulując do niczego nie dojdziemy.

 

Ja BU wstawiam do AUG'a ale krótkiej lufy nie mam. Jak zobaczę kogoś z AUG'iem z krótszą lufą to sprawdzę nawet na "oko"

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Mikadorus - test prosty, tylko trzeba mieć i BU i dwie lufy, do czego ja niestety nie mam dostępu, gdyż do zakupu BU dopiero przymierzam się.

 

Zresztą tutaj dochodzą jeszcze takie kwestie, że cylinder musi być dopasowany do lufy i mamy inny BU do 363 np. a inny do 510 mm. Jak założymy lufę krótką z pełnym cylindrem to też nie będzie dobrze.

Druga rzecz - sama zmiana lufy może zmienić trochę prędkość wylotową a na pewno zasięg. Dlatego chodzi mi o konkretne dane z chronometrów, np.

 

Lufa 510 mm:

Prędkość wylotowa na zwykłym zestawie cylindra - xxx

Prędkość wylotowa na zestawie poszerzonego cylindra - xxx

 

Lufa 363 mm

Prędkość wylotowa na zwykłym zestawie cylindra - xxx

Prędkość wylotowa na zestawie poszerzonego cylindra - xxx

Link to post
Share on other sites

Każdy bore up zwiększy ci prędkość wylotową, ale nie koniecznie zasięg...

Chodzi o to, że otwór głowicy cylindra ma większą przepustowość powietrza (oraz powietrza jest analogicznie więcej niż w zwykłym), co za tym idzie potrzeba mocniejszej sprężyny, aby cały układ działał poprawnie.

Link to post
Share on other sites
Każdy bore up zwiększy ci prędkość wylotową, ale nie koniecznie zasięg...

 

Mógłbyś to jakoś rozwinąć? Nie za bardzo rozumiem, dlaczego miało by tak być? Załóżmy taką samą szczelność pozostałych elementów układy, taką samą komorę, lufę itp.

Link to post
Share on other sites

No właśnie... Teoretycznie im więcej fps tym wiekszy zasięg. Załóżmy, że przy 350fps jest zasięg 50m (to tylko przykład) a przy 380fps z BU jest też zasięg 50m? Kulka leci szybciej, ale nagle się zatrzymuje przy 50 metrze? :wink:

Link to post
Share on other sites

Jeżeli w PTW zmienimy cylinder z czerwonego (540fps) na złoty (420fps) to zasięg będzie praktycznie taki sam przy użyciu tej samej wagi kulek i bez korekty hop-up. Jedyna różnica będzie polegała na prędkości z jaką kulka doleci do celu.

 

Natomiast jeżeli użyjemy przy czerwonym cylindrze (540fps) kulek 0,20g i 0,30g zauważymy również to, że zasięg a nawet tor lotu kulki, jest praktycznie taki sam bez korekty hop-up !!! Jedyna różnica to ta, że kulki 0,20g są bardziej podatne na wiatr i mają większy rozrzut przy końcowym torze lotu kulki.

 

 

To napisał ktoś z asgshopu a ja podejrzewam że w aeg-u jest podabnie.

Link to post
Share on other sites
Jedyna różnica będzie polegała na prędkości z jaką kulka doleci do celu.

 

Hmm... mi to się zawsze wydawało, że właśnie dzięki prędkości kulka leci do przodu, no ale może jest inaczej :lol:

 

Czyli będzie tak, że na słabszej sprężynie kulka przeleci 50 metrów i zacznie opadać bo wytraca prędkość. Na mocniejszej sprężynie zaś również zacznie opadać po 50 metrach lecąc szybciej? Cóż więc skłoni tą pędzącą kulkę to opadania?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...