Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

AT używa takiej czarnej tarczy macie moze jakies pomysly gdzie ja kupic
Jes kilka firm tym handlujących. Jak zaczniemy rozmowę od 2 tys. złotych to możesz szukać.

 

PS Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości. [Terry Pratchett]

Link to post
Share on other sites

Ja używam 12kg. tarczy wymiarów 60/120 wykonanej z płyty pilśnmiowej a wizjer z 12mm plexi. Popytaj w zakładach w których robią sprzet elektroniczny i różne urządzenia w których mają różne "szybki" ja tak załatwiłem ze ścinków tą plexi :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Aby zrobić fajny efekt dźwiękowy, posłuż się sklejką i styropianem.

W obu zrób otwór. Przytnij trochę rogi styropianu, aby ładnie wyglądało.

Przyklej styropian do sklejki za pomocą taśmy lub jakiegoś kleju(superglu nie jest ekonomiczne w tym wypadku)

Pomaluj całość na czarno, lub jak chcesz na różowo

Od strony sklejki dodaj uchwyt.

 

W rezultacie otrzymasz tarcze, która przy strzale z repliki powinna wydać "pum" jak prawdziwa. Niestety wygląd nie jest super, ale jak jesteś zdolnym artystą to jest szansa.

Edited by Zbych
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

my zrobiliśmy sobie tarcze z blachy łączonej na środku zawiasami z blokadą (żeby łatwiej ja transportować ) jak to wygląda widać na foto

asgfalknowo110508021xa2.th.jpg

eb160308047zo3.th.jpg

a taki wygląd od wewnątrz ,widać po bokach blokady

eb160308071ur2.th.jpg

 

,wizjer z pleksi a raczki dospawane :wink: Tarcza po złożeniu zajmuje połowę swojej normalnej wielkości .

Może komuś ten patent sie przyda ;-)

Edited by DARKOM
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Wiesz taki arkusz blachy ma grubość ok 1mm i on nie jest ciezki. Jak sobie rozplanujesz jak to ma być zrobione. Nie będzie to uciążliwe. Jeżeli ktoś chce mógłbym wykonać na zamówienie taką tarczę z blachy z mocowaniem na otwór obserwacyjny. Tylko muszę skontrolować ilość tej blachy (mam też własne potrzeby) oraz podawać wymiary. Domyślnie to jest około 2m wysokość x 1m szerokość. Można też wykonać główną tarczę z paździuchy (mówię tak na sklejkę) i obić ją blachą, pomalować na czarno i polerka na wysoki połysk.

Link to post
Share on other sites
Jak sobie rozplanujesz jak to ma być zrobione. Nie będzie to uciążliwe.
Ale o to chodzi, że tarcza jest ciężka i uciążliwa. Jak już ktoś zadaje sobie tyle trudu, żeby tarczy używać powinna ona mieć realną wagę.

 

Domyślnie to jest około 2m wysokość x 1m szerokość.
Że ile? 8O I jak chciałbyś taką tarczę przenosić?
Link to post
Share on other sites

Ale o to chodzi, że tarcza jest ciężka i uciążliwa. Jak już ktoś zadaje sobie tyle trudu, żeby tarczy używać powinna ona mieć realną wagę.

 

Że ile? 8O I jak chciałbyś taką tarczę przenosić?

 

Chyba w rękach? Noszenie to najmniejszy problem (może być składana), ale jak ją odchylić by oddać strzał? Chyba trzeba sobie dziurę na lufę wyciąć ;-)

 

Na oko to taka tarcza ma 170x70 (ja bym wolał mniejszą, zasłaniającą tylko przy kucnięciu, a poręczniejszą) , ale może to ma być wersja dwuosobowa, lub do zasłaniania całego teamu.

 

 

I chyba najlepiej to zrobić sobie tarczę tak.

-Wziąć sklejkę (ok 5 mm) i w rogach (ok 2 cm od brzegu) przewiercić otwory i od boku do boku przeciągnąć linkę by tarczę uwypuklić.

- Teraz sklejkę obić blachą i ewentualnie dociążyć.

- Wyciąć otwór i wsadzić jakiś pleksi.

 

- Nie wiem tylko jak się pozbyć sznurków z tej sklejki. Może nad parą ją? ;-)

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

modeli jest kilka ...te cieżkie maja dodatkowo rózne dodatki szelki itp. do targania w wersji asg by oddac pewien realizm wystarczy blacha plus jakaś szmata i troszke gąbki :uśmiech: a i warto pamietac ,ze uzywane sa tarcze powiedzmy "domowej roboty" na kolesia z nożem czy podobnym sprzetem

 

[Pisz poprawnie, stosuj interpunkcję, bo trudno to zrozumieć.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
modeli jest kilka ...te cieżkie maja dodatkowo rózne dodatki szelki itp. do targania
To zależy co rozumiesz przez "ciężkie". Najcięższe są nawet na kółkach. Ale zwykłe "ciężkie", wysokości ponad metr, nosi jedna osoba, bez żadnych szelek, a ważą po 30-40 kg.
Link to post
Share on other sites

To zależy co rozumiesz przez "ciężkie". Najcięższe są nawet na kółkach. Ale zwykłe "ciężkie", wysokości ponad metr, nosi jedna osoba, bez żadnych szelek, a ważą po 30-40 kg.

... no to poelcimy w ten sposób, SPAP Poznan...jako przykład tarcza która ma cos w rodzaju szelek ,była używana już w 2002-i jesli sie nie myle gdzieś tam leży w magazynach nadal. Działania w/w jednostki na terenie Leszna i Śmigla poszukiwania ukrywajacego sie mordercy.Tam użyto 3 tarczy różnych ,w tym jedną "domowej roboty"(na fotach w necie to ta zielona) ...to tak w ramach przykładu oczywiście ;-)

Edited by SZARY
Link to post
Share on other sites

Wiesz, przykładami to się można przerzucać skolko ugodno. Też znam przykłady SPAPów z ciężkimi tarczami bez żadnych udogodnień, choć pozwolisz, że nie będę wymieniał z nazwy ;)

 

Używa się i takich, i takich. Ja osobiście z szelkami się nie spotkałem.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Na wstępie wybaczcie za odkopanie tematu. Mam jedno pytanie i nie widzę sensu zakładania nowego ;-)

 

Jestem w trakcie wykonywania tarczy na wzór tej z Moratex'u (Garoo podał linka do specyfikacji na 1-szej stronie tematu).

Jak widać krawędź tarczy zabezpieczona jest profilem gumowym o przekroju litery "U".

 

Pytanie - gdzie dostać taki profil w ilościach detalicznych (parę metrów)?

 

Specjalistyczne firmy owszem, wykonają takową, jednak minimalna ilość to 50m, co przy cenie prawie 7zł za metr średnio się opłaca :???:

 

Proszę o info tutaj lub na PW.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...