Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

USMC Force Reconnaissance '05>


Recommended Posts

Temat ten ma na celu przybliżenie współczesnego wyglądu jednostek Force Reconnaissance. Opiszę tu oporządzenie zestawu FSBE II, jak również stroje oraz broń, z których korzystają operatorzy FR.

 

Zacznijmy od uniformów.

Członkowie FR używają tak mundurów MCCUU (desert / woodland) jak i kombinezonów lotniczych CWU-27P piaskowych bądź w oliwce (nomex). Z MCCUU zazwyczaj korzystają w dłuższych wyprawach głębokiego zwiadu, tzw Greenside Operations (tudzież Desert Operations ;)); kombinezonów lotniczych z kolei używają w akcjach bezpośrednich, tj. Direct Actions - MOUT.

 

abusizedbs1.th.jpg adlsizedem1.th.jpg

 

FSBE II

Zestaw ten zapewnia ochronę balistyczną, jest przystosowany do spełnienia oczekiwań przy wszelakich typach misji prowadzonych przez USMC Force Recon, F.A.S.T. czy oddziały uderzeniowe MEU (SOC). W skład zestawu Full Spectrum Battle Equipment II wchodzi cała gama sprzętu, począwszy od kamizelek a skończywszy na nożach, ładownicach... Oporządzenie jest koloru Coyote Brown. Większość przedmiotów została wyprodukowana przez firmę Eagle Industries.

Chciałbym jednak zauważyć, iż pomimo regulaminowo przydzielanego zestawu oporządzenia, operatorzy mogą dobierać sobie według uznania i zapotrzebowania misji dodatkowe rzeczy, które uznają za niezbędne do prawidłowego jej wykonania. Często są to zakupione za własne pieniądze kamizelki czy ładownice, noże, itp.

 

Kamizelki:

 

ciraslandfsbe2full5fm5.th.jpg

- Eagle Ind. C.I.R.A.S. Land oraz Maritime body armor;

 

rrvfsbe2full3rt1.th.jpg

- Eagle Ind. RRV chest harness;

 

platecarrierfsbe2full4xk7.th.jpg

- Eagle Ind. Plate Carrier;

 

Plecaki:

 

3daypatrolpackmbssbackpra4.th.jpg

- 3-day Assault pack (medium); - MBSS backpack;

 

Ładownice, kieszonki:

- Hydration carrier;

- Ładownice na magazynki M4/M16;

- Ładownice na magazynki pistoletowe;

- Ładownica na MBITR AN/PRC-148 Radio;

- FSBE style leg panel;

- waist bag;

- canteen pouch;

- grenade pouches;

- drop leg hanger;

- baton pouch;

- Medic pouch;

- Gas Mask pouch;

- SEA MK II bottle pouch;

- Admin panel;

- High capacity mag pouches;

 

waistbeltsuspendersfsbero1.th.jpg

- waist belt with suspender (War belt);

 

safariland6004db9.th.jpg

- Safariland 6004 holster;

- USMC Individual First Aid Kit Pouch (IFAK);

- Gen 2 Dump Pouch;

 

Akcesoria:

 

akcesoriafsbe2full17ii7.th.jpg

- rękawiczki pilota (nomex);

- nóż bojowy (Benchmade);

- Surefire flashlight holder;

- SEA MK II breathing bottles;

 

mbitr3fd5.th.jpg

- MBITR AN/PRC-148 Radio;

- Bunjee LED MOLLE Holder;

 

Hełm i akcesoria:

 

michfsbehelmet5cg8.th.jpg

- MSA MICH 2000 Helmet;

- Night vision mount;

- Reversible MARPAT Helmet cover;

- Oakley SI Assault A-frame Ballistic Goggles (FSBE II Version - gogle przepisowe, jednak wybór wg. uznania każdego operatora)

 

Broń

 

aastl0.th.jpg

Broń główna to M4 CQBR z zestawu SOPMOD;

 

advsizedyy5.th.jpg

broń boczna .45 MEU SOC;

 

050225f9999x003gb0.th.jpg

broń dodatkowa to M249, M14, i inne.

Razem z bronią używa się celowników kolimatorowych typu M68 Aimpoint, TA31 ACOG, EoTech 552; granatnika M203; lasera IR AN/PEQ2 i 4;

 

Uzupełnienia i ewentualne poprawki wkrótce.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 930
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo sie ciesze ze ktos to zebral wreszcie w jednym miejscu - dzieki serdeczne! Wypadaloby tylko dodac jeszcze dodac informacje o ochraniczach ALTA, najczesciej w CB oraz butach (Belleville, glownie 550 i 550ST + Bates, Wellco).

 

No i wiem przynajmniej jak nieduzo mi zostalo do skompletowania ^_^!

Link to post
Share on other sites

Hm a ja bym dopisał.

 

Kabury: S.E.R.P.A. to mi najbardziej przychodzi na myśl.

 

 

Ale sprawa współcześnie wyglada tak, że kazdy z reconu może kupić i wyposązyć sie w ładownice,kaburę,nakolanniki jakie tylko chce albo na jakie go stać. Tak samo sprawa wygląda z optyką.

 

hełmy i buty można dobierac sobie z dostępnych GI Issue czyli tych zakontraktowanych przez Korpus piechoty morskiej. wchodza w gre LWH, MICH i taki jakiś jeszcze jeden (nei znam nazwy)

 

Ogólnie rzecz biorąc Force Recon ma bardzo dużą dowolnośc sprzętową (no teraz nawet zwykłe grunty z USMC mają całkiem duze możliwości dobory sprzętowego)

 

PS: Jestem w trakcie opracowywania artykułu o "zwykłych" Marinsach ;)

Link to post
Share on other sites

Bardzo sie ciesze ze ktos to zebral wreszcie w jednym miejscu - dzieki serdeczne! Wypadaloby tylko dodac jeszcze dodac informacje o ochraniczach ALTA, najczesciej w CB oraz butach (Belleville, glownie 550 i 550ST + Bates, Wellco).

 

No i wiem przynajmniej jak nieduzo mi zostalo do skompletowania ^_^!

Nie ma sprawy, dzięki że się do czegoś przydałem.

Co do butów czy ochraniaczy to chłopaki noszą to co im pasuje. Bo w systemie FSBE II buty nie są uwzględnione. Noszą albo regulaminowe Belki/Batesy które swoją drogą SĄ bardzo wygodne ale często też biorą prywatnie ze sklepów wedle uznania. Co kto lubi że tak powiem.

Nakolanniki/nałokietniki ALTY tak fakt, przeoczyłem ale pewnie też i inne marki się zdażają. Tak jak pisałem wcześniej, to są jednostki specjalne i nie wszystko muszą mieć regulaminowo od Eagle'a czy w CB. Po prostu jak im wygodnie tak się zaopatrują.

 

Swoją drogą chłopaki jak macie ochotę pogawędzić o reko FR to zapraszam na nasze nowe forum:

http://www.militarywannabe.fora.pl/

Przyznam że mam tam jeszcze mało entuzjastów USMC FR i ogónie USMC więc każda nowa osoba się przyda ;)

Pozdrawiam!

 

Hm a ja bym dopisał.

 

Kabury: S.E.R.P.A. to mi najbardziej przychodzi na myśl.

Ale sprawa współcześnie wyglada tak, że kazdy z reconu może kupić i wyposązyć sie w ładownice,kaburę,nakolanniki jakie tylko chce albo na jakie go stać. Tak samo sprawa wygląda z optyką.

 

hełmy i buty można dobierac sobie z dostępnych GI Issue czyli tych zakontraktowanych przez Korpus piechoty morskiej. wchodza w gre LWH, MICH i taki jakiś jeszcze jeden (nei znam nazwy)

 

Ogólnie rzecz biorąc Force Recon ma bardzo dużą dowolnośc sprzętową (no teraz nawet zwykłe grunty z USMC mają całkiem duze możliwości dobory sprzętowego)

 

PS: Jestem w trakcie opracowywania artykułu o "zwykłych" Marinsach ;)

Dokładnie to o czym mówię.

Flame jak coś to zapraszam na nasze forum również :)

Pzdr!

Link to post
Share on other sites

CWU-27P piaskowych bądź w oliwce (nomex)

 

Nie oliwka, ale Sage Green

 

- Eagle Ind. C.I.R.A.S. Land oraz Maritime body armor;

Tylko Land.

 

- MBSS backpack;

To akurat w zestawie MBSS. W FSBE II jest MAP - Modular Assault Pack

 

Broń główna to M4 CQBR z zestawu SOPMOD;

M4A1. CQBR ma krótką lufę i jest używany raczej przez NSW.

 

050225f9999x003gb0.th.jpg

To akurat USAF ParaRescue.

 

A do kabury BHI Serpa. FR (a teraz MARSOC) używa Safarilandów bo z Serpy można postrzelić się w nogę...

 

hełmy i buty można dobierac sobie z dostępnych GI Issue czyli tych zakontraktowanych przez Korpus piechoty morskiej. wchodza w gre LWH, MICH i taki jakiś jeszcze jeden (nei znam nazwy)

Buty może i tak, ale heły są opisane w regulaminie użytkowania PPE i zreformowany Force Recon (jako cześć MARSOC'u) używa tylko MICH'y - czasem w wersji TC2001.

Link to post
Share on other sites

Nie oliwka, ale Sage Green

 

Tylko Land.

 

To akurat w zestawie MBSS. W FSBE II jest MAP - Modular Assault Pack

 

M4A1. CQBR ma krótką lufę i jest używany raczej przez NSW.

 

050225f9999x003gb0.th.jpg

To akurat USAF ParaRescue.

Dzięki za kilka poprawek. Co do plecaka to na specwargear podali "MBSS style backpack" jako zaadoptowany do systemu FSBE II.

Co do ostatniego zdjęcia to z rozpędu je wrzuciłem; po czasie się zorientowałem że to nie FR... :roll:

Link to post
Share on other sites

A jak to jest z goglami, okularami ? Kto co chce z ESS'ów, Wiley'e ?

I jeszcze ktoś napisał " jak się bierzesz za reko to i kolor jest ważny" czy jakoś tak...I ja mam pytanie a propos tego - Jak to jest z kolorem MICH'ów ?

Raz w TANie, raz w OD ( a w każdym razie zielone ), no i standardowy pokrowiec MARPAT WD/DES. Ale jak to jest z " gołymi hełmami" ? Od czego zależy czy w TANie czy OD nosi operator ? Także tylko "widzi mi się", czy po prostu Zielono wokół - OD, piasek - TAN ?

Link to post
Share on other sites

Jak to jest ze sprzętem można bardzo dokładnie przeczytać (tu ukłony do schizophreniksa, Szaszłyka, maxawell i flame), a jak wygląda sprawa samych operatorów. Tzn w najmniejszej jednostce organizacyjnej (nie wiem pluton, brygada, oddział) jest tylu a tyle riflemanów, medyków, gernadierów, kto ma prawo do granatnika, dwójnogu, M16, itp. I jak to jest z podziałem organizacyjnym od głównego dowództwa kto podlega komu itp.

Pozdrawiam

 

[Czy jest tu jakieś pytanie? Nie widzę, same zdania oznajmiające, które są bez sensu.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Loniu:

Glownym zadaniem FR byl daleki zwiad (powyzej 10km przed glownymi silami do 10 km zajmowaly sie bataliony rozpoznawcze), zajmuja sie zbieraniem informacji o szturmowanych obiektach, rozstawiaja snajperow, wyznaczaja miejsca ladowania.

 

co do organizacji (ad Kosmo)

6 marinesow to FT

na pluton jest 6 FT

na kompanie 4 plutony + oddzial HQ (albo 4 FT na pluton i 6 pl w kompani, sprawdze dokladnie w domu)

 

Od czasow wietnamu niewiele sie zmienilo wiec druzyna wyglada tak:

 

Point Man

Navigator

Sec TL

TL

Recon Marine

Tail end Charlie

 

na druzyne byly najczesciej 2 M203

2ch RTO

medyk

 

Volt

Do CQB ESS NVG, Bolle X800

co do okularow to uzywaja co chca

 

C o do kolorow Michow 3 Kompania lubila sobie biegac w przemalowanych na CB miskach i charakterystycznie pomalowanych Mkach (tylko kolba, okladziny, chwyt pistoletowy), wiec raczej jest to kwestia wewnetrznej "politylki" wewnatrz kompanii/plutonu

 

Wiecej informacji polecam publikacje:

http://www.amazon.com/Marine-Force-Recon-P...8610&sr=8-2

Link to post
Share on other sites

Jeśli mógłbyś rozwinąć skróty którymi operujesz to był bym wdzięczny bo google po wyszukiwaniu fraz FT, TL, RTO ze wszystkimi możliwymi kolokacjami usmc, marines itp. daje wyniki w stylu france telecom, i tym podobne. Dla początkujących bardzo to jest trudne do przeskoczenia bo nie ma nigdzie publikacji które od zera pomagają coś znaleźć. Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem, że podczas wkładania M9 do SERPA'y można zaHaczyć spustem o ten przycisk zwalniający od środka. Wtedy supust się naciska... ale prawde mówiąc zdaRZylo mi to się może dwa razy i naprawdę, robiłem to specjalnie.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...