Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

USMC Force Reconnaissance '05>


Recommended Posts

Nie dokonca nie ujzesz gdyz pomiedzy FR aMArsociem ktory powstal 24 lutego istnialo cos takiego jak Marine Special Purpose Foces (slyszalem tez okleslenie 1st Detachment), jednostka testowa ktora miala potwierdzic iz "jednostki specjalne" USMC moga wspoldzialac wraz z z innymi jednostkami specjalnymi. Powstal on na bazie operatorow z 1 i 2 kompanii. 3 kompania zostala w rezerwie. tw defacto 2003 rok uznawac mozna za koniec FR. Co do wikipedii jest tam wiele bledow. Np to zenadal Fr sa aktywni, to ze jest 5 kompani chodz zawsze slyszalem o 4rech, oraz co ciekawe ze sa podlegli pod MARSOC

 

Nie chce byc zlosliwy i Foka tez raczej nie tylko nie zaczynajcie rekonstrukcji/wzorowania sie na jednostkach o ktorych nie macie pojecia, Pozbierajcie materialy sami nie idac najkrotsza droga bo wten sposob nie dowiedzie sie nicxzego wiecej o jednostce niz to co mieli na sobie i fajnie w tym wygladali. POczytajcie ksiazki, wspomnienia, sporo to wam reko/wzorowanie sie to nie tylko samo dobieranie sprzetu ale cholerne zaglebienie sie w temacie. Ja osobiscie tematyke Kompani FR studiuje od 2ch lat i jest to fajny temat, ale ciezki.

 

I aby nie bylo ze jestem ham i mondrala ponizej ok 600 fotek FR od wietnamu poprzez OEF OIF, MSPF, i MARSOC

 

http://picasaweb.google.pl/forecon.co/USMC...ReconCompanies#

http://picasaweb.google.pl/forecon.co/USMC...conCompanies02#

Enjoy

Link to post
Share on other sites
  • Replies 930
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rozumiem Cie, Yunior, ale nie każdy podchodzi do odwzorowywania aż z takim zaangażowaniem. Niektórych interesuje tylko to, co nosili oraz z grubsza to, czym sie zajmowali. Dla jednych to może próżne albo i żałosne, żeby nie zagłębiać się w filozofię ich działań i tak jak napisałeś: książki, wspomnienia... - ale innym nie potrzeba tego - wystarczy, że wiedzą to i owo o np Force Recon i chodzą w ich wyposażeniu. To oraz szczypta 'taktyki' jest dla nich airsoftem. I nic więcej. Na takie filozoficzne wywody i większe zaangażowanie w zagłębianie się w danym tamacie może przyjdzie czas, może dorosną do tego...

Nie wszystko co napisałem jest o mnie, ale z grubsza tak wygląda moje podejście. Więc nie skreślajcie od razu takich ludzi, bo oni też grają airsoft.

 

Podejście do tego w czym chodze i co 'odwzorowuje' to sprawa indywidualna, co dla jednych będzie normalne, a dla innych bezczeszczeniem.

 

Za fotki dziękuje, na większość się dotychczas nie natknąłem...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich.

Pytanie kieruje głównie do doświadczonych i "wszystkowiedzących"( :-P ) użytkowników:

Chciałbym wzorować się na Force Recon z dowolnego okresu- pomóżcie mi proszę dobrać kolorystycznie niektóre części wyposażenia.

- mundur marpat (leśny, tudzież "digital woodland")

- kamizelka AAV FSBE z QR (http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=641)

- ładownice do kamizelki- woodland- z tego, co czytałem jest to kolor obowiązkowy do AAV w woodim? Żadne CB nie wchodzi w gre?

- ochraniacze alta- coyote? czarne?- pomóżcie wybrać

-camelbak- widziałem fotki w zielonym, więc zakładam, że to standard

- buty- BELLEVILLE- nie mam pojęcia jaki kolor i model

UFF... to chyba wszystko- bądźcie łaskawi rozwiać moje wątpliwości, odpowiedzieć na pytania i spróbować usytuować mnie w jakimśkonkretnym roku.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich.

Pytanie kieruje głównie do doświadczonych i "wszystkowiedzących"( :-P ) użytkowników:

Chciałbym wzorować się na Force Recon z dowolnego okresu- pomóżcie mi proszę dobrać kolorystycznie niektóre części wyposażenia.

 

patrz linki ktore wstawilem kilka postow wczesniej

Link to post
Share on other sites

patrz linki ktore wstawilem kilka postow wczesniej

Jasne- śledzę temat, więc przejrzałem je, ale nie bardzo mogłem się czegokolwiek doszukać. Nie jestem w stanie poznać butów, ochraniaczy itp bo po pierwsze są słabo widoczne, po drugie- skoro pytam- nie znam się na tym...

Powiedz(cie) chociaż coś na temat szpeju który zaproponowałem- jest"politycznie poprawny", jakie zmiany należy wprowadzić itp...

Link to post
Share on other sites

Nie będę się rozwodził nad twoim zdaniem w tej kwestii- chcesz- odpowiedz, nie-nie rób offtopa...

Pisałem- nie znam się na sprzęcie, a wiedzę czerpię z różnych źródeł(głównie od innych)- na twoich fotkach są goście w marpacie noszący aav w coyote- z tego co słyszałem od innych aav nosi tylko FAST, ale nie używają marpatu...- jak ich zaklasyfikować?

Link to post
Share on other sites

Nie będę się rozwodził nad twoim zdaniem w tej kwestii- chcesz- odpowiedz, nie-nie rób offtopa...

Pisałem- nie znam się na sprzęcie, a wiedzę czerpię z różnych źródeł(głównie od innych)- na twoich fotkach są goście w marpacie noszący aav w coyote- z tego co słyszałem od innych aav nosi tylko FAST, ale nie używają marpatu...- jak ich zaklasyfikować?

 

hehe ale tam nie ma zdjec z kojotowa aavka. dobra wejdz na warrior.pl tam bedziesz mial odpowiedz co do wszystkiego

Link to post
Share on other sites

hehe ale tam nie ma zdjec z kojotowa aavka. dobra wejdz na warrior.pl tam bedziesz mial odpowiedz co do wszystkiego

Sorki- skucha, masz rację fota o której mówię jest z innego źródła(może nawet z warriora)- w każdym bądź razie na twoich zdjęciach jest nie więcej jak 10 osób w interesującym mnie marpacie..... do tego żadna z nich nie ma widocznego szpeju(ja przez karabin nie rozpoznam kamizelki...). Na warriora już patrzyłem- po tej "lekturze" przyszedłem tutaj.

Link to post
Share on other sites

O mamo Lesny wodland marpatowy uzywali tylko podczas akcji w Liberii. Do aavki ladownice CQB. Kojoty tez czasami uzywali ale z zadka. to juz raczej w okresie kiedy byli w irakowie, lub co czesciej na cwiczeniach ochraniacze to alty z zasady czarne ale byly i malowane krylonami na brazowo. Camel back wedlug preferencji i tego co w sklepie bylo, buty jak wczesniej. W bosni widzialem kilka Jungli. Happy?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Szymon trafili do MSOB, DRP itd. Pozatym co ciekawe dzis na stronie I MEF znalazlem informacje ze 1 kompania FR nadal istnieje w sile 6ciu plutonow wygonujac dzilania zwiadowcze dla tej formacji oraz dla powstajacych sil specjalnych USMC. Jednakze z tego zdania oraz z tego ze wszelakie informacje o jednostce zakonczyly sie w roku 2006 oraz ze naprzyklad w spisie jednostek IIMEF nie znalazlem wzmianki aby w jej skladzie byla kompania Force Reconu, jestem troche zagubiony. Jezeli do czegos dojde w tej kwestii (jakies potwierdzone info) dam znac co i jak

 

Kosmo zaden fastmag tylko radio wsadzone jest w ladownce na magi w chescie (pan ze zdjecia ma BHI Commando Chest Harness http://www.optactical.com/blcochha.html zalorzony na Platea Eagla http://www.optactical.com/eainplcawicu.html

Edited by Yunior_5
Link to post
Share on other sites

Nikogo nie zdziwił ten Pan po prawo na tym zdjęciu ?

 

http://cache.boston.com/universal/site_gra...14_16832739.jpg

 

;) Cóż to on trzyma w rąsiach...

 

Nie zdziwil bo na wczesniejszym zdjeciach byl ze swoja M4 a byly to dzialania wspolne z ANA

 

Co do mojego wczesniejszego stwierdzenia o 1 kompani FR wszystko wyjasnia jeden gokument w ktorym czytamy

 

Activation of the 1st MSOB was a significant step forward for MARSOC and

Marine integration into the Special Operations Forces, but it also marked the end of

another chapter in Marine Corps history. 1st Force Reconnaissance Company cased its

colors and deactivated during the same ceremony.

Two platoons from 1st Force Reconnaissance were reassigned to the 1st

Reconnaissance Battalion and the Marines from the remaining three platoons formed

MARSOC’s newest Special Operations Battalion and the core of its first two Marine

Special Operations Companies on the West Coast.

http://www.socom.mil/Releases/Jan/1MSOB/1MSOB.pdf

 

Pan google pomaga

z Pieciu plutonow oraz plutonu dowodztwa powstala 2nd MSOB natomiast dwa pozostaly plutony zostaly wcielone do 2giego batalionu zwiadu i wykonuje misje DRP

It’s sunrise for one unit and sunset for another. After months of anticipation and planning since the Corps officially stood up its new special operations command, the service has established its first cadre of door-kickers that will contribute to U.S. Special Operations Command counterterrorism missions.

 

The Camp Lejeune, N.C.-based Marine Forces Special Operations Command formally created its first company made up of some of the Corps’ most elite operators today. The unit will train to standards that meet or exceed those used to certify Navy SEAL units and Army Special Forces teams for deployment, officials said.

 

Establishment of the new unit — Fox Company, 2nd Marine Special Operations Battalion — did not come without cost, however. Manpower pressures forced the Corps to pull some of its most seasoned operators from 2nd Force Reconnaissance Company to provide the foundation for the battalion’s direct-action teams — a move that has meant the end of 2nd Force.

 

“There is a strong lineage and a strong sense of history within this organization. In that respect ... it is a little sad,” said Lt. Col. Paul Montanus, former 2nd Force Reconnaissance Company commander who now heads 2nd MSOB.

 

“But it’s exciting, too,” he added. “If [sOCom] has the lead on the global war on terrorism, then why should we deprive SOCom of a whole pool of talent to be able to fight that?”

 

About five platoons and the headquarters section from the now-defunct 2nd Force will head into the new spec ops battalion, while two of the former 2nd Force platoons will be shifted to 2nd Reconnaissance Battalion.

 

These two former force recon platoons — which will form Delta Company, 2nd Reconnaissance Battalion — will bring a forcelike capability for Marine expeditionary force commanders who need to execute “direct-action and special reconnaissance” missions above and beyond those normally executed by battalion-level recon Marines, according to May 2 Marine Corps documents outlining the reorganization.

 

Co do 3ciej i 4tej kompanii to japrawdopodobniej pozostaja w rezerwie, ale potwierdze to jutro jak bedzie w robodzie bo niechce mnie wpuscic na interesujace strony

Mam nadzieje ze co nieco juz jest jasne

Edited by Yunior_5
Link to post
Share on other sites

http://militaryphotos.net/forums/showthread.php?t=146249

 

kilka fotek, których tu nie było. W każdym razie mam pytanie - czy rzepy na ramionach to nowa moda, a'la krój ACU ? I Polega na własnym doszyciu sobie do rękawów rzepów ? Czy może jakiś nowy MCCUU wyszedł, a ja zacofany o tym nie wiem. Jakoś wcześniej na to nie zwracałem uwagi i teraz jakoś tak mi przyszło o to zapytac.

Edited by Volt-220
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...