Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

USMC Force Reconnaissance '05>


Recommended Posts

  • Replies 930
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zielonych nie ma?

Ludzie zalozcie okulary, jakiego koloru koles ma chesta? w jakim kamuflarzu ma camelbaka? Nie siejcie mi tu herezji, druga sprawa MSOB nie uzywa CIRASOw

 

Piasek hehe wiem ze chcialbys aby Twoj ukochany Navy Seal byl wyjatkowy (i jest) ale nigdy ich zadania sie nie pokrywaly, przyczyna dla ktorych rozwiazany zostal Force Recon byla potrzeba wkoreczenia kaopusu w swiat sil specjalnych, Korpusowi niestety cioezko bylo wspolpracowac z Sealsami (chodz czesto to robili) i SyFami ze wzgledu na roznice w procedurach takich jak lacznasc itd. Jako ze FR byl najlepiej wyszkolona jednostka w USMC, z wiekszosci ich plutonow powstaly jednostki MSOB, natomiast z pozostalych plutonow poswtaly plutony DRP (DEEP RECON PLATOON) przy batalionach zwiadu, ktore wykonuja teraz zadania dawnego Force Reconu dla sil MEF.

Link to post
Share on other sites

Ale nikt też nie powiedział, że nie ma. Po prostu nie przypominam sobie zielonych nakolanników, choc jakby troche poszukac, pewnie i nie jakoś specjalnie długo to bym znalazł i takie zdjęcia na których są. Aczkolwiek nikt nie mówił, że nie ma !

 

A do a propos MSOB'u to ? Bo nie widzę związku z poprzednimi postami, ale to może wina godziny. I pewien, że nie używa ? ( Sam nie wiem, toteż pytam )

Sam podpisałeś zdjęcie " 1st MSOB " I chyba facet ma na sobie CIRASa ? Czy też to nie CiRAS ? Dla mnie wygląda na CIRASa,

Edited by Volt-220
Link to post
Share on other sites

A do a propos MSOB'u to ? Bo nie widzę związku z poprzednimi postami, ale to może wina godziny. I pewien, że nie używa ? ( Sam nie wiem, toteż pytam )

Sam podpisałeś zdjęcie " 1st MSOB " I chyba facet ma na sobie CIRASa ? Czy też to nie CiRAS ? Dla mnie wygląda na CIRASa,

 

To nie CIRAS tylko plate Eaglea

Link to post
Share on other sites

Prawde mowiac to sie zasugerowalem fotkami z pola, oraz innym MSOB gdzie mieli platy, natomiast w CIRASACH widzialem MSOAG. Co do broni krotkiej to jak ktos sledzi MP.net, to tez niech sie nie sugeruje tym co panowie pisza a mianowicie ze uzywaja M9 bo MSOB uzywa Kimberow a tych pierwszych wlasnie MSOAG

Link to post
Share on other sites

O i tu mi bardzo pomogłeś bo szczerze się nad tym zastanawiałem, zresztą po fotkach widac, ze nie tylko M9. To jak jesteśmy przy pistoletach, Kimber i Colt MEU to nie jest to samo, prawda ?

Zdaje się mi, że na jednej fotce z strzelnicy częśc miała właśnie Kimberki, a częśc inne "Meu Colto podobne cosie" Albo właśnie MEU. Używają może i tego i tego ?

Edited by Volt-220
Link to post
Share on other sites

Nie

MEU SOC byl tworzony w zakladach rusznikarskich (chyba dobrze to przetlumaczylem) USMC w quantico. Brali standardowe armijne szkielety od M1911 i bazujac na zamkach springfielda z przyzadami nowaka, komercyjnych kurkach, spustach oraz powiekszonych skrzydelkach bezpiecznika i gumowanych ogladzinach Pachmayera tworzyli to co jest nazywane MEU (SOC) .45 cal Pistol. Kazdy pistolet byl robiony indywidualnie pod potrzeby strzelca tw, rozne MEU SOCi mogly miec rozne kurki, rozne spusty (ktroych sila nacisku byla dostosowywana do strzelca). Kimber stworzyl natomiast "komercyjna" wersje (nazwy zapomnialem, a niechce sklamac) w momencie kiedy zaczely powstawac sily MARSOC o ile dobrze pamietam na zlecenie USMC aby rusznikarze w Quantico mogli sie zajac innymi rzeczami. Roznica glowna w stosunku do MEU to uzycie szkieletu z szyna, dzieki czemu operatorzy nie byli uzaleznieni od uzywania jednego modelu latarki, oraz chyba ogladzinami.

 

 

 

Volt pokaz mi te fotki a Ci powiem :wink:

Edited by Yunior_5
Link to post
Share on other sites

Dziękuje bardzo ! Czyli teoretycznie Kimber ma dodatkowo szynę na dole i "waflowe" bądź inne okładziny ? No i oznaczenia z tego co pamiętam. Zdjęcia coś nie widzę, ale poszukam jeszcze. To już do końca, nie wiem jak ten rodzaj kolby nazwac ( niestety kiedy pytałem o to nie dostałem odpowiedzi, ale to daawno było : ] ), więc nazwę ją po "airsoftowemu" Kolbe SF, wiemy o co chodzi, prawda ? Chodzi o to, że na paru fotkach panowie z MSOB mieli kolby "SF", z tego co się orientuje wcześniej panowie z FR takowych nie używali, bądź ja po prostu takiego zdjęcia nie znalazłem. Nie wiesz może czy zaczęli właśnie używac kolb typu "SF" na swoich M4 ?

 

Fotka np. Ta - http://www.americanspecialops.com/images/p...rsoc-marine.jpg

 

A już tak na boku, co on ma w kaburze ? Wiem, że słabo widac, myślę, że coś COLTopodobnego, ale co - niestety nie umiem stwierdzic.

Link to post
Share on other sites

doszywane, jedyne co nowego doszlo to pustynny frog

 

Doszywane, ale nie indywidualnie a przez jedną z firm.

 

Ludzie zalozcie okulary, jakiego koloru koles ma chesta? w jakim kamuflarzu ma camelbaka? Nie siejcie mi tu herezji, druga sprawa MSOB nie uzywa CIRASOw

 

Używa, zresztą całego zestawu FSBE II, w wersji B bodajże.

 

Piasek hehe wiem ze chcialbys aby Twoj ukochany Navy Seal byl wyjatkowy (i jest) ale nigdy ich zadania sie nie pokrywaly,

 

Pokrywały się...

 

 

I na Boga/Allaha/Jahwe miłosiernego zacznij UŻYWAĆ WORDA/FIREFOXA/CZEGOKOLWIEK co Ci podkreśli błędy bo wszystko będzie szło do wywałki!

 

 

uzywaja kolby Crane

 

Vltor

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...